Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 19:18   #181
17% više postupaka i 23% više trudnoća medicinski potpomognutom oplodnjom????????????????????????????????
pa kolko on koristi wc papira kad toliko može srat.....bljuje mi se od njega... .fuj
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:58   #182
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30
14. andy7
15. danila
16. Tia7
17. mladenka : ))
18. NiNy21
19. marijaklc
20. Nefertiti111
21. mala tirkizna
22. meli2
23. tina06
24. lunalu
25. tartaruga
26. paspa
27. Atia
28. katekit
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:06   #183
cranky ... iako je ta novinarka mogla biti ljubaznija nažalost rekla je ono što je srž problema. Nažalost svima nam je to osjetljiva tema. Baš sam nedavno govorila kako ne govoriš okolo muž i ja se seksamo da napravimo bebu a kamoli ovako nešto. I to ne zato što je to sramota, tabu i sl. nego zato jer je to privatna i intimna stvar koju želim zadržati unutar svojih zidova i ljudi koji su mi bliski. I to je nažalost najveći problem u svemu. Što je teško s time izaći ispred kamera. I svaka čast onima koji su to napravili. I to je nažalost veliki plus debilu plus što oni kojih se to ne tiče ako ne vide tužnu i potresnu priču sve ostalo neće doživjeti. Žalosno al tako je
I ne čudi me da HRT nije objavio nikakav prilog .. mislim da nema smisla nabrajati zašto nisu ... svima nam je jasno ...

Baš sam neki dan čitala intervju sa Šprajcom ... palo mi i na pamet da možda njemu ne bi bilo loše pisati
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:57   #184
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
cranky ... iako je ta novinarka mogla biti ljubaznija nažalost rekla je ono što je srž problema. ...


Baš sam neki dan čitala intervju sa Šprajcom ... palo mi i na pamet da možda njemu ne bi bilo loše pisati
Još sam se malo mailala s njom i ok je žena stvarno. Samo je malo nezgodno to napisala, na što je meni, naravno, odmah živac skočio u orbitu.

Ja sam poslala mail na više HTV adresa, sa večine mi se vratila poruka o neisporučivosti i uopće ne znam na kojoj adresi je Andrea pročitala moj mail, ali je odgovorila
Pismo NEpodrške sam poslala samo na "informativni" htv-ov mail i vratila mi se poruka o neisporučivosti. Tako da naša draga dalekovidnica ne prima baš mailove onih koji je plaćaju osim ako nemate konkretan mail dotičnog novinara
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:15   #185
meni uopce ne bi bio problem o nasem problemu pricati javno i na sva zvona, kod nas je jedini problem sto jos nismo u postupku po novom zakonu, jos prikupljamo snagu za to. nego smo do sad bili samo po starom (posto imamo tri smrzlica nadamo se i da nam nece trebati novi iako duboko u sebi sumnjam u to) ali ako bude trebalo zasto ne? jel me mora biti sram sto smo neplodni? nakon ove torture do sad stat pred kamere bi mi bila najlaksa stvar, ali mene zabrinjava sto vidim da jednostavno nemamo podrsku ostalih, moje prijateljice nemaju pojma sta to donosi novi zakon. a ja iz dana u dan objasnjavam zasto je novi zakon u k****, jednostavno ljude nije briga dok ne dođu do te faze da im je potrebna potpomognuta, i zao mi je to rec ali necemo nista postic sa ovim jer ostale jednostavno nije briga za nas! pocev od mog kruga poznanika (a ja stvarno stalno pilim o tome) samo odmahuju glavom i to je to. mene samo zanima di je ostatak od tih 15 % neplodnih u hrvatskoj?, samo da smo mi svi ovdi to bi bila revolucija. zasto se oni ne javljaju? ako i njih nema ovdi kako mozemo ocekivat da ce nam i ostali pruzit potporu? (cure i majke koje su nam ovdi pruzile potporu, svaka vam cast i znam da vas ima i hvala vam na tome)
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:15   #186
na ovaj prilog mogu samo još jednom konstatirati da živimo u banana državi kad nam ministar zdravstva lupeta ovakve gluposti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:17   #187
maradja - baš sam neki dan razmišljala što je s onima koji imaju smrzliće
htjet će vam ih usadit?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:28   #188
naravno da hoce, nisam se jos raspitivala puno ali znam da moramo oboje biti prisutni i da nam sva tri (u nasem slucaju jer su u istoj slamci) moraju vratiti. naravno u slucaju da sva tri prezive odmrzavanje sva tri vracaju, iako je meni preveliki strah jer sam sa blizancima dozivila samo sest mjeseci i to je zavrsilo tragicno ali ipak se nadam da ce bas svo troje to prezivjeti i da cu imati trojke
posto mi radimo pauzu i tek u 12 mjesec krecemo u taj postupak, a smrzlice imamo od prosle godine prije novog zakona ne znam sto nas ocekuje, uglavnom, nadam se najboljem a znam samo da ih skupa odmrzavaju jer su u istoj slamci a sto cemo morat prolazit po novom zakonu (savjetovanja, potvrde) nemam pojma, to cu se raspitat pri kraju ljeta
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 00:30   #189
držim fige da vam uspije

nego, koliko mora biti pauza između transfera?
recimo da se meni sad ne primi a imam smrliće, kad mogu na slijedeće?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 01:30   #190
meni je gin rekao između 3 do 6 mjeseci nakon poroda, međutim kako ja radim sezonski posao svake godine mi smo sami odlucili cekati da ja odradim jednu sezonu do 10-og mjeseca i onda krenuti dalje, da dođem sebi i fizički i psihički, iako osobno sam ja htjela odmah krenuti dalje ali sada vidim da smo dobro odlucili
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:06   #191
Quote:
maradja kaže: Pogledaj post
ali mene zabrinjava sto vidim da jednostavno nemamo podrsku ostalih, moje prijateljice nemaju pojma sta to donosi novi zakon. a ja iz dana u dan objasnjavam zasto je novi zakon u k****, jednostavno ljude nije briga dok ne dođu do te faze da im je potrebna potpomognuta, i zao mi je to rec ali necemo nista postic sa ovim jer ostale jednostavno nije briga za nas! pocev od mog kruga poznanika (a ja stvarno stalno pilim o tome) samo odmahuju glavom i to je to. mene samo zanima di je ostatak od tih 15 % neplodnih u hrvatskoj?, samo da smo mi svi ovdi to bi bila revolucija. zasto se oni ne javljaju? ako i njih nema ovdi kako mozemo ocekivat da ce nam i ostali pruzit potporu? (cure i majke koje su nam ovdi pruzile potporu, svaka vam cast i znam da vas ima i hvala vam na tome)
Potpisujem od rijeci do rijeci
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:32   #192
i ja se slažem s tim ... malo je podrške ... al nažalost to je za očekivati ... mislim ljudi nisu digli glas kad su nam nametnuli harač dakle neš kaj nas sve direktno lupa po đepu sa svrhom da bi nam vlada i dalje živjela ko bubreg u loju i što onda očekivati ovdje

čitala u jutarnjem od subote intervju od Josipovića ... izdvajam:

Ministar Milinović je nedavno izjavio da podržavate Zakon o umjetnoj oplodnji. Je li to točno?

- Točno je da ne podržavam neke odredbe zakona koje se odnose na zabranu zamrzavanja zametaka i tu sam za liberalniji pristup. Nisam stručnjak u tom području poput ministra koji je liječnik, no slušam ono što govore drugi stručnjaci. Uz to, doslovno dobivam stotine pisama ljudi koji su nezadovoljni zbog zabrane zamrzavanja zametaka, a mnogi i odlaze u inozemstvo radi oplodnje. Ako bi se makar jedno dijete više rodilo metodom zamrzavanja zametka, podržavam je.

Udruga Roda najavila je da će tražiti od vas da kao predsjednik podnesete ustavnu tužbu zbog tog Zakona?

- Ja sam kao zastupnik pisao ustavnu tužbu koju je uputio SDP. Na Ustavnom sudu, dakle, već postoji takav prijedlog i nema potrebe da ga ja kao predsjednik upućujem.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:02   #193
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Niysam, draga, jer znam da toj moj dragi ne bi učinio ni pod prisilom puške
Pogotovo sad kad mu spermio nije baš nešto i sav je u banani zbog toga

Upravo tako. Poslala sam joj odgovor da mi nismo sprem,ni o tome pričati pred kamerama, ali da sam oglasila njezinu ponudu na forumima i sad me oprala:
[COLOR="blue"]Cesto sam kontaktirala s RODAM-a. nadam se samo da niste oglasili i moj broj mobitela na javnim stranicama.
sto se samog priloga tice, prosle sam godine, odmah kod donosenja zakona, radila prilog za dossier.hr i problem pri izradi takvih priloga (kao i toga tada) je upravo taj da nitko iz svojih intimnih razloga ne zeli pricati o tome javno. Onda se i dogodi da u javnosti glasniji budu ministar i njegove pristase.
[
Prvo, nisam glupača pa da pišem tuđe brojeve mobitela javno
Drugo, može se prilog napraviti s pismima, može se sakriti identitet, može se svašta.....
I tko uopće traži empatiju šireg gledateljstva mi samo tražimo dobar, realan i argumentiran prilog
Ma sere mi se
A meni stvarno idu na jetre novinari kad u svemu traže senzaciju, kuknjež i patnju.
Mislim šta, mi bi se morale kolektivno zagrliti i plakati pred kamerama da bi to izazvalo empatiju šireg gledateljstva i kao to će nešto riješiti. Onda će reći, dobro -idemo mjenjati zakon.

To je taj naš metalitet i zašto bi morali pred cjelom nacijom pojedinačno iznositi svoju intimu, da bi iskazali da Zakon nije dobar kada postoje normalni, valjanji zakonski putovi da se to riješi.
Samo je problem što se tih putova nisu držali ni pri donošenju Zakona, u ovoj banani zemlji koju ipak, ne znam zašto, volim.

Ma sere mi se od tog pristupa!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:13   #194
Hej cure.. Evo mog iskustva:

Prije mjesec dana napisala sam pismo Kosorici i Josipoviću... Danas, ne budi lijena, pošaljem mail Milinoviću.... Isti taj... Samo sam u naslovu napisala da nije mail podrške, da se ne bi čovjek zabunio... U 16:00 h zvoni vam meni mobitel, pozivni Zagreb, javim se, zove gđa. Zora Lažeta iz njegovog kabineta... Pristojna, pričale smo 16 minuta... Rekla sam joj svašta: da Milinović može slobodno doći pa sa mnom proći cijeli postupak, da vidi koliko je to nade i boli, da stvarno nije u redu to što radi plus što na TV kad priča izgleda kao da nije normalan i kao da mu to nije struka, da bi trebao nama dati izbor, želimo li mi zamrznuti jajne stanice ili zametke, a ne da to umjesto nas odlučuje ON.. Rekla sam joj da sam pisala u Maribor i Ljubljanu i Grčku, da su se svi oni javili u roku od 24 sata, a da nitko od naših dr i bolnica nije reagirao na moj mail gdje molim ako me se može kontaktirati radi IVF-a..... Rekla sam da se vani prave kojekakve statistike, dali je bilo uspješno ili nije, a kod nas te nitko ništa ni ne pita .... Ona ide u petak tamo na Plitvice pa će vidjeti s Lučingerom ili Šimunićem da me kontaktiraju,da pogledaju moje nalaze, da idem kod njih na postupak... Cure, jel ovo kupovanje mene?????

Ona je mene jedino pitala zašto nisam zamrzla jajne stanice... Ja rekla da ne bih, da mi to ne znači ništa, da sam čitala i moje je mišljenje da je to bezveze jer je vrlo neuspješno, a budući da imamo loš spermiogram da za nas to nije...
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:31   #195
uf.... nemam pojma kaj da ti kažem ...
ja se bojim da je to kupovanje simpatija ... ako su tolko obzirno zašto se nisu javili svima nama i saslušali nas na 6 min ....
teško mi je reči što bih napravila al sigurno bi pitala zašto ministar ne želi samnom razgovarati a fino nas je sve pozvao ....

bojim se da on tako mami ljude da kasnije u štampi može reći kako je bio par kod njega i kako ih je uspješno odgovorio od inozemstva.
zašto žena nije rakla da će na Plitvicama iznjeti nezadovoljstvo parova i stvari na koje se žalimo Lučingeru i posebno Šimuniću?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 23:02   #196
evo ja ću prva preć na tamnu stranu - k njima
al samo ako mi zamrznu zametke

kojih by the way nemam viška
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 08:53   #197
I ja jedino da mi zamrznu zametke prelazim, ali to neće.. Rekla mi je da će mi se Milinović javiti osobno.. Sad vidjet ćemo, naravno da vam javim. Rekla sam ja njoj da me ne mogu odgovoriti od inozemstva, da sam premlada da bi me ovdje netko zezao...... Javljam vam sve ....
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:27   #198
Exclamation Akcija !!!

Ovo stvarno nikome ne bi trebao bit problem

http://forum.roda.hr/threads/55832-a...-gdje-god-bili


http://www.facebook.com/event.php?ei...1326059&ref=mf
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:05   #199
Podržavam akciju 100% i pisat ću po jajima...... Ali kako sam se jučer čula s tom njegovom tajnicom, ona kaže da se jajašca ne bacaju da ih treba zamrznuti... Znači na to " ministre moja jajašca nisu za bacanje" on bi nam ladno mogao odgovoriti da ih bacati ne moramo nego da ih zamrzavamo
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:42   #200
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post
Hej cure.. Evo mog iskustva:

.
ne znam da li je do toga što si mu pisala na službeni mail- i da li su to ostale cure napravile, ali oni očito imaju neku obavezu javiti se na te mailove..
nemam iskustva sa Milinovićem, ali isto sam jednom pisala ministru policije- javili su mi se sljedećeg dana u 8 ujutro,(petak) a i poslao mi je svoja dva kriminalista doma u ponedjeljak u vrijeme kad je meni odgovaralo..
hoću reći- ne znam da li mu se svi javljate na službeni mail- ali po mom iskustvu također- oni se izgleda baš moraju javiti na te službene mailove..
samo pišite!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.