Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 19:49   #21
Thumbs up

[QUOTE=prleee;27687695]
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Hrvati Bosne i Hercegovine jasno su dali do znanja na referendumu 1991.godine u kakvoj državi žele živjeti.Prvi su se organizirali za obranu od,da ne nabrajam,točno poznatog agresora/QUOTE]

Jbt otjesh retj na vreme se obezbedila odbrana od napada? Znali ste ko će bit agresor i pre njegova napada već bili spremni?
Hm,to je čisto priznanje da ste u stvari kretali u naoružanje želeći rat i pre no što je nastupio.
Vidi uma golemog,kako me ulovi argumentovano.E,moj (k)ume,da je HVO imao samo pola od srpskog arsenala oružja srpska agresija bila bi ograničena na Bijeljinu,Zvornik i Višegrad otkud najprije možete pobjeći.
I,govorimo o onome što se događalo,a ne što se mislilo ili možda znalo.
U datim okolnostima HVO je teško mogao odigrati pozitivniju ulogu nego što jest.Navodni hegemonizam(LostWisdom),šverc itd nije spadao u opis poslova HVO-a,a HVO su neki naravno u tom smislu htjeli zloupotrijebiti,što su stvari za neku drugu temu.
Suradnja sa Srbima - e pa moralo se i to progutati jer druge nije bilo,ali je sigurno i masno na plaćeno.
Front,hvala.

Zadnje uređivanje AnteNaš : 08.07.2010. at 20:34.
AnteNaš is offline  
Old 08.07.2010., 20:40   #22
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Ptim gradovima i mjestima.

eh da i da se ne zaboravi doprinos HVO-a u akcijama 95-e godine.

Kakav doprinos HVO-a . Mi iz gardijskih brigada ježili bi smo se kad su nam rekli da HVO drži bok , ili da će nam dati podršku ako zagusti itd... Tigrovi , Pume i 4. splitska gbr podnjeli su najveći teret i najveća žrtve u oslobađanju Hercegovine .A ne nikakvi Tute ,Štele i slični kriminalci . A pozitivan ili negativan , ja bih se izrazio : nužno zlo "
pop84 is offline  
Old 08.07.2010., 20:46   #23
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Kakav doprinos HVO-a . Mi iz gardijskih brigada ježili bi smo se kad su nam rekli da HVO drži bok , ili da će nam dati podršku ako zagusti itd... Tigrovi , Pume i 4. splitska gbr podnjeli su najveći teret i najveća žrtve u oslobađanju Hercegovine .A ne nikakvi Tute ,Štele i slični kriminalci . A pozitivan ili negativan , ja bih se izrazio : nužno zlo "
ne zelim da umanjujem tvoj doprinos i svih gardijskih brigada. Nego zasto je bio uopce angazovan HVO? sto nas niste pustili da se odmaramo kuci??. Usput ko ovdje prica o tutama i stelama? Odnosno znas li ti uopce ko je zapovjedao HVO-om 95?

P.S pronadji se
http://www.youtube.com/watch?v=TMIlkky32VI
quick_nickk is offline  
Old 08.07.2010., 22:01   #24
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Kakav doprinos HVO-a . Mi iz gardijskih brigada ježili bi smo se kad su nam rekli da HVO drži bok , ili da će nam dati podršku ako zagusti itd... Tigrovi , Pume i 4. splitska gbr podnjeli su najveći teret i najveća žrtve u oslobađanju Hercegovine .A ne nikakvi Tute ,Štele i slični kriminalci . A pozitivan ili negativan , ja bih se izrazio : nužno zlo "
Bio sam u istom položaju kao i ti u jednoj gbr.HV-a pa mi je to jako dobro poznato.Da ne idemo na široko,ne navodi vodu na mlin postavljaču teme.
AnteNaš is offline  
Old 08.07.2010., 22:10   #25
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Kakav doprinos HVO-a . Mi iz gardijskih brigada ježili bi smo se kad su nam rekli da HVO drži bok , ili da će nam dati podršku ako zagusti itd... Tigrovi , Pume i 4. splitska gbr podnjeli su najveći teret i najveća žrtve u oslobađanju Hercegovine .A ne nikakvi Tute ,Štele i slični kriminalci . A pozitivan ili negativan , ja bih se izrazio : nužno zlo "

Nisi valjda i ti provokator.
Jer ako si doista bio vojniki tada znaš da je HVO imao obrambenu ulogu. Tada znaš da HVO nikad nije bio naoružan ko brigade, tada znaš da je dobar dio zapovjednika prelazio prema potrebi(velika većina je prebacivana u HV, pa su posle vraćani), pojedine brigade su imale puno pripadnika iz bih(koji su bili u hv-u, a nisu mobilizirani u hvo).......i na kraju, ljudi iz kojih krajeva su činili elitne bojne pojedinih gardijskih brigada.....................
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 08.07.2010., 22:38   #26
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post

Nisi valjda i ti provokator.
Jer ako si doista bio vojniki tada znaš da je HVO imao obrambenu ulogu. Tada znaš da HVO nikad nije bio naoružan ko brigade, tada znaš da je dobar dio zapovjednika prelazio prema potrebi(velika većina je prebacivana u HV, pa su posle vraćani), pojedine brigade su imale puno pripadnika iz bih(koji su bili u hv-u, a nisu mobilizirani u hvo).......i na kraju, ljudi iz kojih krajeva su činili elitne bojne pojedinih gardijskih brigada.....................
Upravo to on mjeri snagu gardijiskih brigada koje su vrhunski uvjezbane i opremljene sa ljudima prosjecne starosti 40-god koji su do tada vodili obrambeni rat i par specijalnih jedinica koji su sastavljeni od mladih i samo hrabrih momaka al to ne znaci da su i bili dovoljnon uvjezbani.
quick_nickk is offline  
Old 08.07.2010., 22:51   #27
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Upravo to on mjeri snagu gardijiskih brigada koje su vrhunski uvjezbane i opremljene sa ljudima prosjecne starosti 40-god koji su do tada vodili obrambeni rat i par specijalnih jedinica koji su sastavljeni od mladih i samo hrabrih momaka al to ne znaci da su i bili dovoljnon uvjezbani.
Ma imao je i HVO dosta blistavih trenutaka, ali zna se šta mu je bila zadaća....
Pitanje je bilo HVO-pozitivan ili negativan? Po mom mišljenju HVO je pozitivan!!!!

Kad bi bilo pitanje kakva je kvaliteta HVO-a odgovor bi bio, HVO je imao dobrih jedinica i dobrih zapovjednika, ali se ne može mjeriti sa HV-om.
A zašto se ne može mjeriti sa HV-om, pa odgovor je ono šta sam naveo, u HVO je išao neki minimum nužan za obranu.........dosta ljudi iz mog kraja(zap.hercegovina) je bilo u HV-u, a ne u HVO-u(tu bi tribali biti po nečijoj logici).......

Zato kažem, malo mi čudno, pojedinci ne žele odgovoriti na izravno pitanje......
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 08.07.2010., 23:33   #28
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
ne zelim da umanjujem tvoj doprinos i svih gardijskih brigada. Nego zasto je bio uopce angazovan HVO? sto nas niste pustili da se odmaramo kuci??. Usput ko ovdje prica o tutama i stelama? Odnosno znas li ti uopce ko je zapovjedao HVO-om 95?

P.S pronadji se
http://www.youtube.com/watch?v=TMIlkky32VI
Bez ikakve uvrede ,ali možda bolje da ste se odmarali (nikako ne mislim reći da su ljudi u HVO-u bezvrijedni , ali način na koji ste djelovali gledajući općenito je bio užasno loš ) HVO-om je oduvijek zapovjedao Šušak , a tko je bio marioneta ma položaju zapovjednika manje je važno . Zborno područje je držao Gotovina . Sramota je da dva dana prije zauzimanja Dinare , u Livnu je organizirana akcija dobrovoljnog davanja krvi , zlu ne trebalo . Znašli koliko je davatelja dalo krv ? Dva (2 ) doktora . Da nisu došle brigade iz Hrvatske muslimani bi vas otjerali do mora . Usput nisam se pronašao na videu . U montirane video isječke ne vjerujem , jer i za nas su napravili nešto slično i nije imalo nikakve veze sa stvarnošću.
pop84 is offline  
Old 08.07.2010., 23:42   #29
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post

Nisi valjda i ti provokator.
Jer ako si doista bio vojniki tada znaš da je HVO imao obrambenu ulogu. Tada znaš da HVO nikad nije bio naoružan ko brigade, tada znaš da je dobar dio zapovjednika prelazio prema potrebi(velika većina je prebacivana u HV, pa su posle vraćani), pojedine brigade su imale puno pripadnika iz bih(koji su bili u hv-u, a nisu mobilizirani u hvo).......i na kraju, ljudi iz kojih krajeva su činili elitne bojne pojedinih gardijskih brigada.....................
Nisam nikakav provokator . HVO-je bio noružan bolje nego mi ( oružje za Vukovar je pizza majstor iz Kanade preusmjerio u hercegovinu ) Istina je da su gbr. iz hrvatske imale ljudi iz hercegovine ( o večini njih sve najbolje ) ali koliko sam shvatio tema je HVO a ne individualci . Svi zapovjednici koji su dolazili iz HVO-a u HV , dolazili su preko rodjačkih veza i zavaljivali guzice u foteljama u Zagrebu . Najiskrenije nisam vidio niti jednog hercegovca da zapovjeda na bojišnici .
pop84 is offline  
Old 08.07.2010., 23:51   #30
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Upravo to on mjeri snagu gardijiskih brigada koje su vrhunski uvjezbane i opremljene sa ljudima prosjecne starosti 40-god koji su do tada vodili obrambeni rat i par specijalnih jedinica koji su sastavljeni od mladih i samo hrabrih momaka al to ne znaci da su i bili dovoljnon uvjezbani.
Nismo mi imali vremena za nikakvo vrhunsko uvježbavanje , sve iskustvo i znanje stjecalo se na terenu . Imali smo smjene po dva mjeseca ratišta , pa sedam - deset dana odmora . Najveća snaga je bila što su se zapovjedi izvršavale bez pogovora , neprestana izviđanja u nepr. pozadini , uglavnom vrlo jednostavne stvari ( ako ih radiš pametno ) A za informaciju čovjek od 40 god , daleko je bolji ratnik ( ako je sposoban za takav posao ) jer razmišlja zrelije , a isame godine su donijele bilo kakvo iskustvo . A o specijalnim jedinicama i u hercegovini i hrvatskoj uopće nebi raspravljao , jer još ih i danas nema , samo se nazivaju specijalci
pop84 is offline  
Old 08.07.2010., 23:54   #31
Od 25.000 Srba poginulo u BiH, 8.500 ih je ubio HVO...

Dakle 1/3 svih Srba, od strane svega 17% Hrvata...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.07.2010., 00:00   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Od 25.000 Srba poginulo u BiH, 8.500 ih je ubio HVO...

Dakle 1/3 svih Srba, od strane svega 17% Hrvata...
O jebote , pa tko je to sve uspio izračunati .Usput kaže se da je statistika skup netočnih podataka
pop84 is offline  
Old 09.07.2010., 00:00   #33
Jesi, jesi provokator. Pitanje je bilo ocjena GVO-pozitivan ili negativan. Nije valjda da ti nije jasno pitanje?

Već su bile teme ovo šta ti spominješ. Molim dokaz da je oružje usmjereno u hercegovinu???? Kad se praviš da sve znaš onda sigurno znaš da je dio oružja koji je zarobljen u Hercegovini slan u Hrvatsku....Sigurno znaš da su pojedina oružja velikog dometa pravljena u Hercegovini i slana u Hrv., da bi zatim bila korištena u Bljesku i Oluji......
Taj kojeg pogrdno nazivaš pizza majstor je bio možda najpoštovaniji hrv. političar u SAD-u, dobrim dijelom zahvaljujući svojim vezama, šta je priznat ćeš važno u politici....Kako god okreneš on niti je pitao autograme, niti je izjednačavao krivnju-za razliku od današnjeg vodstva.....
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 09.07.2010., 00:05   #34
Opa pope nije ti dugo trebalo. I ti si jedan od onih kojima smetaju Hercegovci.....
U početku su svi učili na teži način.....
Dalje neću ni pisati, jer vidim nešto te svrbi i ti pokušavaš dokazati određene stvari iako znaš šta je dovelo do njih....
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 09.07.2010., 00:13   #35
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nismo mi imali vremena za nikakvo vrhunsko uvježbavanje , sve iskustvo i znanje stjecalo se na terenu . Imali smo smjene po dva mjeseca ratišta , pa sedam - deset dana odmora . Najveća snaga je bila što su se zapovjedi izvršavale bez pogovora , neprestana izviđanja u nepr. pozadini , uglavnom vrlo jednostavne stvari ( ako ih radiš pametno ) A za informaciju čovjek od 40 god , daleko je bolji ratnik ( ako je sposoban za takav posao ) jer razmišlja zrelije , a isame godine su donijele bilo kakvo iskustvo . A o specijalnim jedinicama i u hercegovini i hrvatskoj uopće nebi raspravljao , jer još ih i danas nema , samo se nazivaju specijalci
oprosti al stvarno ne znam o cemu govoris tebi je bolji ratnik netko od 40 godina tko je cuvao ovce ili bio zemljoradnik, nego decko od 20 god? usput vecina tih od 40 god su vodili OBRAMBENI RAT ja ti to odgovorno mogu tvrdit za ljude iz Srednje Bosne a to sto ti imas problem sa Hercegovcima rjesavaj na nekoj drugoj temi. Cinjenica je da svi vojnici koji su dosli iz Srednje Bosne ili bar 90% tenka ni BOV-a nisu vidili cijeli rat. Ljudi koji su ispaljivali vatrogasne aparate iz sulenara ili vasi koji su rokali sa artiljerijom i granatama koje je taj isti Susak kojeg pljujes nabavio. Usput reci koliko je bilo momaka porijeklom Bosanaca i Hercegovaca u tvojoj brigadi???
quick_nickk is offline  
Old 09.07.2010., 00:17   #36
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Jesi, jesi provokator. Pitanje je bilo ocjena GVO-pozitivan ili negativan. Nije valjda da ti nije jasno pitanje?

Već su bile teme ovo šta ti spominješ. Molim dokaz da je oružje usmjereno u hercegovinu???? Kad se praviš da sve znaš onda sigurno znaš da je dio oružja koji je zarobljen u Hercegovini slan u Hrvatsku....Sigurno znaš da su pojedina oružja velikog dometa pravljena u Hercegovini i slana u Hrv., da bi zatim bila korištena u Bljesku i Oluji......
Taj kojeg pogrdno nazivaš pizza majstor je bio možda najpoštovaniji hrv. političar u SAD-u, dobrim dijelom zahvaljujući svojim vezama, šta je priznat ćeš važno u politici....Kako god okreneš on niti je pitao autograme, niti je izjednačavao krivnju-za razliku od današnjeg vodstva.....
Sve mi je jasno . Još jednom hercegovci u HV-u dobri kao isvi ostali . HVO -KATASTROFA . Naravno da nisam sveznalica kao ti . Pišem samo iz osobnog iskustva i viđenog , pa iz toga izvodim zaključke ( naravno , subjektivne ) Pizza majstor je najobčnili podmukli lopov isto kao Vice Vukojević . Ta dva poštovana političara , odmah su sredili ubojstvo Mire Barešića u jednom selu iznad Pirovca ( gle , slučajno sam i tamo ratovao ) da nebi počeo pričati . To je žalosna istina
pop84 is offline  
Old 09.07.2010., 00:20   #37
Ma nije problem ni 40 god, ali zavisi kad. U početku rata čitava vojska(HV i HVO) je naučila mnoge lekcije na teži način.........Osim toga kažem, dobar dio BiH Hrvata je posle otišao u HV.
Ma tu nema smisla raspravljati sa pojedincima!
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 09.07.2010., 00:22   #38
Završne operacije prije ,za vrijeme i poslije Oluje nebi bile moguće bez 3 gardijske brigade HVO-a.Kako u Hrvatskoj, tako i jugozapadnoj Bosni.
HVO je imao 4 gardijske brigade i to se ne smije zaboraviti.
Hrvati u BiH su dali puno više krvi i života nego Hrvati u Hrvatskoj s obzirom na broj jednih i drugih.
Kome to niti danas nije jasno ili poznato treba bi se zapitati odakle crpi informacije i tko mu ih servira.
HVo je imao velikih problem i nesnalaženja uslijed malih milijun razloga čitave 1992. posebno ali to ne umanjuje patnju koju su vojnici podnosili a pogotovo što su neke postrojbe i to ne gardijske, izdržale zajedno s civilima 1993.
pp5d6 is offline  
Old 09.07.2010., 00:25   #39
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
oprosti al stvarno ne znam o cemu govoris tebi je bolji ratnik netko od 40 godina tko je cuvao ovce ili bio zemljoradnik, nego decko od 20 god? usput vecina tih od 40 god su vodili OBRAMBENI RAT ja ti to odgovorno mogu tvrdit za ljude iz Srednje Bosne a to sto ti imas problem sa Hercegovcima rjesavaj na nekoj drugoj temi. Cinjenica je da svi vojnici koji su dosli iz Srednje Bosne ili bar 90% tenka ni BOV-a nisu vidili cijeli rat. Ljudi koji su ispaljivali vatrogasne aparate iz sulenara ili vasi koji su rokali sa artiljerijom i granatama koje je taj isti Susak kojeg pljujes nabavio. Usput reci koliko je bilo momaka porijeklom Bosanaca i Hercegovaca u tvojoj brigadi???
Pa šta misliš da smo mi prije rata svi bili profesionalni vojnici ??? A vi ako ne shvaćate zašto je bolji 40-o godišnjak od balavca od 25 g , nije ni čudo kakoste završavali bitke i borili se . Činjenica je da sam i ja prvo oružje imao neispravan pištolj ( zbrojovka 7,65 ) pa san dobio duplericu . Nakon toga smo napali vojarnu JNA i naoružali se . Još jednom bilo je dosta bosanaca i hercegovaca i ne mogu ništa loše reći o njima .
pop84 is offline  
Old 09.07.2010., 00:27   #40
Vidi se da si provokator.
Pazi kažeš:"A o specijalnim jedinicama i u hercegovini i hrvatskoj uopće nebi raspravljao , jer još ih i danas nema , samo se nazivaju specijalci"
Jer iz gornje rečenice se da zaključiti da ti misliš da danas nema specijalaca, niti ih je ikad bilo!
Hrv. je nekad imala dobru vojsku, ali ju je politika u zadnjih 10+ god upropastila. Zato to nije uopće dostojno usporedbe. Ono prije 15 god je bila vojska, a ono danas je čast pojedincima, ali
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.