Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 14:20   #141
Quote:
schteff kaže: Pogledaj post
kad smo kod zajebavanja, jel istina da je novinar nedžad usro stvar time što je snimao i govorio previše..... ????

ja sam malo mladji i bio u srednjoj školi u to vrijeme, ali je jebeno probliijedio kad sam ga to pitao u BULLDOGU, u središtu zagreba, negdje 2005. godine....
Nemoj me krivo shvatiti ,ali problijedio je zbog tvoje gluposti i zbog toga što od toliko pitanja koja si ga mogao pitati ti ga pitaš takvu glupost i idiotariju i još ga stavljaš u glupu poziciju da se još mora i pravdati nekome ( u ovome slučaju nekakvoj mladoj osobi) za nešto što je radio u Vukovaru.....


Pametnije bi ti bilo da si mu stisnuo ruku i platio piće
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:20   #142
najdublje se ispričavam svima ako sam nekoga povrijedio.
onda nam recite kakvu je ulogu imao nedžad u vukovaru.
i danas smo bombardirani kojekakvim glasinama i tekstovima....
pod što da ovo smatramo ????

http://www.h-alter.org/vijesti/ljuds...var-ljeto-1991


dajte nam ispričajte što je stvarno bilo ?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.01.2011. at 09:30. Reason: prored
schteff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:15   #143
Quote:
schteff kaže: Pogledaj post
najdublje se ispričavam svima ako sam nekoga povrijedio.
onda nam recite kakvu je ulogu imao nedžad u vukovaru.
i danas smo bombardirani kojekakvim glasinama i tekstovima....
pod što da ovo smatramo ????

http://www.h-alter.org/vijesti/ljuds...var-ljeto-1991


dajte nam ispričajte što je stvarno bilo ?
Ako je tko imao dobra javljanja (osim Siniše Glavaševića) onda je to bio Neđad, koliko ga se ja sjećam. Sada dali su njegovi izvještaji rezani od urednika u Zagrebu to je nešto što zna on i oni koji su rezali.
Trebalo je onda biti u Vukovaru i imati muda snimati.
TAZ SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:54   #144
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
jel danas živ?
Ne,nije živ,Ivica Ivanika je zajedno sa zapovjednikom obrane mitnice Ivom Šoljićem u noći uoći pada Vukovara odlućio preplivati Dunav i pokušati spasiti glavu,Ivanikini posmrtni ostaci su prije par godina nađeni u Dunavu kod Novog Sada,za Šoljića neznam dali su pronađeni ili se još uvjek vodi kao nestao.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:54   #145
Question

Quote:
TAZ SB kaže: Pogledaj post
Ako je tko imao dobra javljanja (osim Siniše Glavaševića) onda je to bio Neđad, koliko ga se ja sjećam. Sada dali su njegovi izvještaji rezani od urednika u Zagrebu to je nešto što zna on i oni koji su rezali.
Trebalo je onda biti u Vukovaru i imati muda snimati.
pozdrav svima.za nedžada zaista kruži priča da je u žaru izvještavanja početkom 9. mjeseca malo previše detaljno spomenuo neke stvari u vezi punkta na sajmištu.navodno je rekao u čijoj kući se garda odmara kada van akcije.pa su osuli paljbu vrlo precizno!
jelenkoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:19   #146
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Ne,nije živ,Ivica Ivanika je zajedno sa zapovjednikom obrane mitnice Ivom Šoljićem u noći uoći pada Vukovara odlućio preplivati Dunav i pokušati spasiti glavu,Ivanikini posmrtni ostaci su prije par godina nađeni u Dunavu kod Novog Sada,za Šoljića neznam dali su pronađeni ili se još uvjek vodi kao nestao.
zar nije karaula bio zapovjednik?
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:27   #147
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
zar nije karaula bio zapovjednik?
Ivo Šoljić je bio zapovjednik do pred sam pad grada. Onda je Borković, jedno tjedan dana prije pada smijenio Šoljića i postavio Karaulu. Čitala sam da je Šoljić imao zdravstvenih problema, srce mislim.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 22:13   #148
našao sam nešto...
http://www.youtube.com/watch?v=xkKxGlRRLL8

http://www.youtube.com/watch?v=PniVw...eature=related

oprostite mi svi koji bi se mogli uvrijediti
nije bilo ratne novinarske škole.
radio je kako je znao i umio...
ali kako je točno bilo...?
ko i svi u to doba...

""""Vrlo važnu ulogu imat će i poznati novinar Nedžad Haznadar. On o Bandićevoj kandidaturi – zapravo ne o kandidaturi, nego o predsjedniku Bandiću – govori s istim onim dramatičnim oduševljenjem kakvim je prije 18 godina, kad je i postao nacionalna TV zvijezda, izvještavao iz Vukovara o ratnim uspjesima hrvatskog borca Krtice. Kasnije se ispostavilo da je Haznadar u tome ponešto i pretjerivao.""""

hvala, pitajtatu !

http://www.youtube.com/watch?v=ItC76zGOW64

može li mi netko reći i nešto o ovome ?

""""" zajedno sa Mercepom, Boljkovcem inscenirao pucnjavu u Borovu selu, o cemu se nekada davne '91. pisao "Nacional", da su pucnjavom provocirali stanovnike i tako izazvali sukob,
.
gdje su kasnije došli u pomoc naši decki iz interventne policije, i tamo su izginuli....! """"

može li se nakon 20 godina saznati što je bilo ????

koga pitati ?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.02.2011. at 17:12.
schteff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:03   #149
Prema toj priči Boljkovca tamo je i Šušak bio i iz ambrusta il nečeg sličnog gađao Borovo selo. Boljkovac je nedavno napisao i knjigu sa svojom verzijom početka rata "Istina mora izaći van"

Pitao sam za komentar prof. Lučića na tu knjigu on je rekao da je ta knjiga dokaz da iz čovjeka samo jedno mora izaći van, a to nije istina nego nešto drugo

Što se tiće historiografije uvijek se napominje da autobiografije nisu pouzdani izvor podataka, ukoliko nema izvora koji bi dodatno potvrdili napisano

Što je najgore neke od tih izjava Boljkovca našle su svoje mjesto i u onoj groznoj knjizi "Smrt Jugoslavije" kao neupitne činjenice.

Ajmo mi kao amateri što i jesmo sami probat zaključiti nešto o tom napadu na Borovo selo.

Svibanj je

RH je u totalnoj krizi s naoružanjem, ljudstvom i organizacijom, cijela situacija je pred ekskalacijom a naša obrana se bazira još uvijek samo na policijskim postajama i snagama spj. Na vanjsko-političkom planu stojim loše, a neke velike sile navodno daju Beogradu mig da sve riješe ako treba i vojno-ali na brzinu! Znači mi trebamo vremena očajnićki.

S druge strane JNA ima sav mogući legitimitet kako u očima međunarodne javnosti tako i u stvarnosti jer će osamostaljenje Hrvatske biti proglašeno tek krajem Lipnja. Također JNA je u naponu snage, potpora službenoj politici u Srbiji je golema. (sve navedeno se kasnije mjenja)

Meni dakle nikako ne stoji priča da smo mi pokušavali ubrzat rat.

I nikako ne mogu zamisliti sliku gdje zamjenik ministra obrane (Šušak) onako u odjelu s kravatom i zapovjednik obrane Vukovara osobno ispaljuju iz kukuruza rakete na Borovo.

Pa i izbor ljudi, ono Merčep, Šušak čudno da nisu još pridodali i Tuđmana i još elitnu pratnju od 100 hercegovaca cnokošuljaša, dok su vjerovatno Špegelj, Manolić i Boljkovac htjeli sve riješiti mirnim civiliziranim i pacifističkim putem =jer ipak je riječ o dokazanim demokratima i pacifistima

Ništa ne treba potpuno odbaciti, ali ja ne vjerujem u tu zgodu.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:53   #150
Ne bih priče Boljkovca uzimao baš zaozbiljno, jer voli izmišljati. Toliko.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:31   #151
Koliko je dugo Nedžad Haznadar bio u Vukovaru?
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 01:19   #152
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Pametnije bi ti bilo da si mu stisnuo ruku i platio piće
a je ti ideja....
pa taj ljigavac bi platio čevape i pivo cijeloj 204. na Sloginom stadionu da itko želi.
Iz njegovih reportaža u Vukovaru i njegovih pitanja na prvoj liniji se lako može zaključit da je to novinarsko žutilo... ništa više. Nema traga domoljublju, pa čak niti suosjećajnosti prema mjestu i ljudima koje dotični cvikeraš očito smatra domorocima.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 12:12   #153
Quote:
schteff kaže: Pogledaj post
hvala, pitajtatu !

http://www.youtube.com/watch?v=ItC76zGOW64


može li mi netko reći i nešto o ovome ?


""""" zajedno sa Mercepom, Boljkovcem inscenirao pucnjavu u Borovu selu, o cemu se nekada davne '91. pisao "Nacional", da su pucnjavom provocirali stanovnike i tako izazvali sukob,
.
gdje su kasnije došli u pomoc naši decki iz interventne policije, i tamo su izginuli....! """"

može li se nakon 20 godina saznati što je bilo ????

koga pitati ?
Listao sam ovu novu Boljkovčevu knjigu.
Čovjek piše kako je uspješno organizirao gušenje srpske pobune u Pakracu.Navodi kako je JNA imala poginulih.Mislim da svaktko tko se imalo bavi problematikom domovinskog rata zna da u redarstvenoj intervenciji u Pakracu nije bilo žrtava na nijednoj strani.
Toliko o Boljkovčevoj vjerodostojnosti.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:52   #154
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Listao sam ovu novu Boljkovčevu knjigu.
Čovjek piše kako je uspješno organizirao gušenje srpske pobune u Pakracu.Navodi kako je JNA imala poginulih.Mislim da svaktko tko se imalo bavi problematikom domovinskog rata zna da u redarstvenoj intervenciji u Pakracu nije bilo žrtava na nijednoj strani.
Toliko o Boljkovčevoj vjerodostojnosti.
jos jedan u nizu neuspjesnih likova koji zele podici svoj rejting na racun onih koji se nemogu braniti(tuđman,susak,...)
najjadniji soj ljudi je onaj koji sebe zele uzdignuti tako da pljuju i lazu po drugima pa tako među nih spada i boljkovac
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 22:42   #155
U Runtićevoj knjizi "Vukovar i istočno bojište" jedan naš tenkist iz Vukovara spominje kako je tenkom redom razbucao (jer ovi nisu to očekivali) hrpu četničkog oklopa, ak se dobro sjećam na Lušcu, i da je onda negdje 1992. vidio sminku na BG TV toga događaja s njihove strane (on je skoro siguran da je to snimka baš tog njegovog djelovanja), da su na snimci točno zabilježeni iz blizine njegovi pogoci....zna netko da li ima te snimke online?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 22:47   #156
A što je još bolje 10-ak dana poslije postrojavanja 204. brigade u Vukovaru (bio i on) je izdao knjigu u kojoj napiše da je cijeli Domovinski rat režiran, nešto kao film. Uopće ne treba obraćati pažnju na ijednu njegovu riječ. Pukić do jaja.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:37   #157
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Po sjećanju (nemoj me držati za datume) negdje između 15-20.10. su četnici prodrli u Bosanski odvojak.Najprije su zauzeli prvi red kuća, a onda su se prbacili i u drugi red, odnosno u kuće s druge strane ulice. Mi smo tada držali položaje u Bosankskoj ulici. Naime odvojak ide u L pa je taj drugi red kuća u odvojku paralelno sa kućama u Bosanskoj ulici. U više navrata smo ih pokušali potisnuti iz odvojka, ali bezuspješno jer nismo imali dovoljno oružja niti ljudi. U par navrata nam je došla i ispomoć kako bismo pokušali zajedno, ali nije išlo jer su oni konstatno i nesmetano dovlačili novo ljudstvo iz pravca lipovače. Svakodnevno smo gledlai kako transporteri odvoze mrtve i ranjene, ali bi dovozili duplo.
Nije nam preostalo drugo nego se ukopati i držati položaje, odnosno ne dopustiti im da prodru na Bosansku,Unsku i Ibarsku jer bi time izbili na Kuspku i spojili se sa svojim snagama koje su prodirale na Vinogradsku iz pravca Bršadina i šume Đergaj.
Smješto ali istinito, više od dva tjedna smo mjenjali s njima položaje. Naime navečer bi oni dolazili u kuće u Bosanskoj ulici (iz odvojka ih dijele samo vrtovi), a mi bi se premještali u kuće s druge strane ulice (Bosanske). Pred svitanje bi oni odlazili nazad u dovojak a mi se raćali u kuće gdje su oni bili noću.
Uvijek bi provjeravali da nisu postavili mine, ubacivanjem mački prije ulaska. Na zidovima bi oni nama ostavljali poruke (ujo....), a mi kad bi odlazili (čedo...). I Tako je trajalo sve negdje do 10.11. kada smo se morali povući u Unsku jer više nismo imali čime držati položaje.
Moram priznati d asmo imali puno sreće jer nismo imali puno ranjenih i mrtvih, a mislim da nas je spasilo što smo poznavali svaki svinjac i kokošinjac, napravili smo otvore kroz kuće tako da nismo morali izlaziti na ulicu ili vrtove i tako se izlagati snajperima i izravnoj paljbi.
Meni osobno su to bili najteži dani, jer je stvarno svaki sat bio velika neizvjesnost i svaki trenutak je bio kao vječnost. Najduže su mi bile noći, kad nisi smio ni pomisliti da sklopiš oči.
Evo nadam s da sam barem dijelom pokušao pojasniti taj dio oko B.odvojka i B.ulice.
Možda ste ih trebali pustit u Kupsku, ako je iste kvalitete ko zagrebačka Kupska onda bi sa svim tim oklopom propali u zemlju


Kutina, čitao sam negdje da je bilo naših snajperista u VU koji su prilikom njihovih napada gađali tenkove, e sad se ne sjećam u koji uređaj, neki ciljnik, tragač, svejedno, da li si ti ikad gađao tenk s tom namjerom da mu oštetiš taj uređaj, ili si se isključivo posvetio blagoslivljanju članova njihovog stada?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:38   #158
Tromblon je prošao obuku za niškog specijalca...
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20...temedana02.asp
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 19:00   #159
Kutina, čitao sam negdje da je bilo naših snajperista u VU koji su prilikom njihovih napada gađali tenkove, e sad se ne sjećam u koji uređaj, neki ciljnik, tragač, svejedno, da li si ti ikad gađao tenk s tom namjerom da mu oštetiš taj uređaj, ili si se isključivo posvetio blagoslivljanju članova njihovog stada?

Ne znam za to ciljanje, mi nismo tako radili ali moguće je da su drugi radili. Mi smo imali uglavnom posla sa pješacima, a bilo ih je dosta. Čitam o V.Bulajiću kako bi snimao film o Vukovaru. Koma. Imamo mi provjerene ljude koji to mogu, Galiće, jer serijal Heroji Vukovara je dokaz da se može kvalitetno napraviti. Godinama skupljaju sve o Vukovarskoj bitci i puno truda su uložili sa na žalost pokojnim Markom Babićem i zato, ono što vrijedi vezano za taj dio, a provjereno, su oni. Daj Bože da dođu do dovoljno sredstava za snimanje i filma nakon serijala.
HOS-Kutina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:28   #160
ima li netko od forumaša koji je nazočio borbi za silos na dunavu oko 14.15. 11.? zanima me je li pokušan napad od strane agresora i ako je do kud su u to vrijeme stigli mislim gdje im je bila crta?
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Tromblon je prošao obuku za niškog specijalca...
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20...temedana02.asp
pa on i je specijalac

opet je izbrisan post vezan za napad na silos na dunavu. ne kužim zakaj? ima li netko od forumaša koji je bio tamo tada ili je čuo svjedočenje o tom događaju? radi se o 11. mj. 13.-18.. imam osjećaj da je tada s hrvatske strane bilo možda max. 10 branitelja odnosno mišljenja sam da se silos mogao ranije okupirati a ne čekati zadnji dan

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.02.2011. at 09:35. Reason: spajanje poruka, postaviš pitanje jednom, ako netko ima odgovor, dat će ti ga
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.