Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2011., 10:00   #41
po sarajevu su snajperisti pucali na civile na pocetku rata. znam za jedan primjer na dolac malti, kada je snajperista pucao sa plavih nebodera po cengic vili i samoj dolac malti, dosao juka sa svojom jedinicom, pretresli neboder i onda je snajperista naucio da leti.

cuo sam da je bilo vise slucajeva slobodnih letova snajperista po sarajevu nakon sto bi ih otkrili. bilo je i uhapsenih pa kasnije razmijenjenih. licno sam gledao kako tadasnja TV Sarajevo snima izjavu jednog srpskog snajperiste koji je priznao, nakon hapsenja, da je ubio dvoje civila i da je pucao na dijete (ne znam da li ga je ubio). on nije letio

nakon nekog vremena, snajperisti se vise nisu javljali. ne znam jesmo li ih sve pohvatali ili su skontali da se ne isplati letjeti.

moja grupa je ucestvovala u pretresu jedne stambene zgrade nakon dojave da snajperista puca iz nje po civilima. tri haustora smo pretresli, jedan za koji je postojala dojava i dva oko njega. pretresli smo SVAKI stan, bez obzira na ime ili prezime koje je pisalo na vratima. nismo nista nasli taj dan.

10 dana kasnije je bila opet dojava da neko puca iz istog pravca, ali je sada dosla policija da pretresa (u medjuvremenu je pretres stanova dodijeljen policiji upravo da bi se sprijecile osvete nad snajperistima) i tom prilikom, u jednom stanu gdje je zivio bracni par srednjih godina, sasvim slucajno jedan momak iz policije je primjetio da iz sistema za provjetravanje WC-a viri nesto kao zica, konopac. skinuli su zicu, potegli konopac i nasli snajper umotan u vrecu (nesto kao mornarsku). oboje su uhapseni i ne znam sta se desilo dalje s njima.

slazem se da je bacanje snajperista krivicno djelo ali u tom trenutku razumijem sve one koji su ih ucili letjeti. ne kazem da odobravam ali razumijem njihove postupke.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:28   #42
osijek 91 fantomski kombi kružio gradom i puca sa minobacačem 60 mm zna li netko jeli to samo priča .čuo sam da su uhvaćeni i pok. b..e pravac drava
sarvaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:50   #43
5kolona

ma mislim da je to bila priča ispaljena s ciljem da se civili kroz osijek n e kreću noću,mi smo imali jedan poly zastava ,mislim da je na njemu bio neki klinac dal je bio kakav browing ili mb to je uredno prašilo po kasarni,ne sjećam se dobro više,mislim da je bio i neki modificirani tamić,mi smo imali citroena dak-a na njemu nismo imali ništa,služio je za dostavu, inače u samom gradu je bilo dojava svjetlom pa čak i navođenja vatre.Snajperska vatra je bila zamjećena na JUG-u i Vjencu IM,Sjenjaku,Vukovarska ulica; za tu babu se i ja sjećam po priči ali mislim da je čak bilo i u lokalnim novinama nešto o tome.Isto tako bilo je tkz. slobodnih strjelaca od strane tadašnjeg ZNG koji su samostalno djelovali po ciljevima u gradu imali su plave iskaznice zng,s prednje strane šahovnica iza je bio kraći tekst,Mogu potvrdit par slučajeva gdje je pronađeno skriveno oružje raznih kalibara po četverolistu,i okolnim zgradama,uglavnom su to bili tt pištolj 7,62,zastava 7.65,par lovačkih karabina sa optikom i mislim da su bila baš dva snajpera vojna oni šta su bili kopija Ap-ovke s dnevno noćnim nišanom.Mjesta najčešće skrivanja oružja su,ventilacija,dimnjaci,ispod kauča-ležaja čak i u jednom slučaju sam vidio lika koji je skrio pištolj u zdjeli za juhu.
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:04   #44
Znam za slučajeve tkz. crnih knjiga.Kada su naši borci pretresi jednu srpsku kuću u kaštelanskoj zagori,našli su tu knjigu.U njoj su bili popisani svi branitelji i njihove obitelji,kao i adrese.U slučaju da su dobili rat zna se što bi bilo sa njima.Tu je i moja obitelj bila popisana.Vjerojatno su lokalni Srbi davali podatke svojima.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.