Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Cijepljenje?
Da. 74 57.81%
Ne. 54 42.19%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 21:24   #21
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
A homeopatski Oscilloccinum, trula pačja jetra razrijeđena do božje matere i nazad (200C )? To im ne smeta, kad cuclaju zbog nesretne gripe?
Saš me se odreć, ali moram prijaviti da su šmizli krenuli zubi.
Nakon što sam čula kako bolno plače, otišla sam u apoteku i kupila lidokainski gel, a onda sam otišla u biljnu apoteku i kupila, pazi sad - jantarnu ogrlicu i šećerne kuglice.
Da je bilo još kakvih điđamiđa i njih bih kupila.

Jebiga, svi principi u vodu padaju kad ti dijete bolno plače.


Ne, ne vežem joj ogrlicu oko vrata.
Ne pada mi na pamet tako je ugroziti. Ljudi bi, osim straha od davljenja, trebali voditi računa da su dječje kosti mekane i prepune hrskavice i da veoma lagano može nezgodno vratom stisnuti kuglicu i ozlijediti si kralježnicu. Vežem joj je oko podlaktice.
Što se homeopatskih kuglica tiče, ionako joj sada uvodim vodu i dohranu pa ne mogu škoditi.

Ah, racionalizacije
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 14.12.2011., 21:24   #22
Imaginarnu bih djecu, naravno, cijepila protiv svega što je zakonska obveza, i ničega više. Evo, ima tu na forumu jedna koju sam odgovarala od toga da dijete cijepi protiv streptokoka, pneumokoka ili takve neke bakterijetine, jerbo - čemu, jebate, cijepiš ga protiv toga, a ono će dobiti infekciju prvom susjedskom bakterijom od frendića iz vrtića (svjesna sam da je u djece valjda 90% infekcija od različitih bakterija, društvena su oni biTJa, pa u malim organizmićima naprave tulum čim se jedan nakoti). Ne bih baš olako cijepila svoje čedo ni protiv čega za što se meni čini da je smisleno, jer iako mala vjerojatnost, svako cjepivo ima nuspojave. (naravno da sam tu užasno i jebeno bahata, ali sama sebi uzimam pravo razmišljati, a ne činiti ono što neki pedijatar, wikipedija ili luda mater koja se zalaže za jantarne ogrlice kažu - edit inspired by tupelo )

Sebe nikad ne cijepim protiv gripe, jer - ZAKAJ? Što će mi se jebeno dogodit ako dobijem gripu, osim što ću imati gripu, za razliku od ostalih 26 raznih infekcija i hunjavica koje imam godišnje? Stare, imunokompromitirane i slično, naravno da treba cijepiti, jer njima ta bolest može zbilja biti opasna, al nemojmo se srat, konjinama poput mene, Ega* ili tebe, gotter neće biti ništa ako tjedan dana odležimo freakin' gripu. Cijepljenje protiv gripe je garancija SAMO i isključivo da nećeš dobiti taj soj gripe, ali (i godinama se fasciniram činjenicom da to ljudi ne znaju) ne garantira da ćeš cijelu jebenu zimu moć u potkošulji stajat na snijegu do kurc.. htjedoh reći koljena i da ti ni jednom ne procuri nos.

Cjepiva protiv svinjskih i drugih gripa su pizdarija, u to neću ni ulaziti, to je valjda svima jasno da je to bila priča da se okrene lova na početku recesije, da se zavrti ogromna para na burzama kroz jednu vrlo propulzivnu industriju, a to je farmaceutska.

* - Ega, nažalost, još uvijek ne znam i još uvijek sam mu dužna onu jednu pivu, pa se ovim putem ispričavam ako nije konjina
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje kemik : 14.12.2011. at 21:32.
kemik is offline  
Old 14.12.2011., 21:26   #23
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Saš me se odreć, ali moram prijaviti da su šmizli krenuli zubi.
Nakon što sam čula kako bolno plače, otišla sam u apoteku i kupila lidokainski gel, a onda sam otišla u biljnu apoteku i kupila, pazi sad - jantarnu ogrlicu i šećerne kuglice.
Da je bilo još kakvih điđamiđa i njih bih kupila.

Jebiga, svi principi u vodu padaju kad ti dijete bolno plače.
kaj lidokainski gel nije pomogao?

a i , kad smo već kod toga

kajjaznam, ja bih svom djetetu kupila lidokainski gel, pa ak to en bi pomoglo, otišla bih kod lokalnog dilera po čisti kokain prije nego što bih kupila jantarnu ogrlicu ali to sam samo ja
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 14.12.2011., 21:30   #24
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kaj lidokainski gel nije pomogao?

a i , kad smo već kod toga

kajjaznam, ja bih svom djetetu kupila lidokainski gel, pa ak to en bi pomoglo, otišla bih kod lokalnog dilera po čisti kokain prije nego što bih kupila jantarnu ogrlicu ali to sam samo ja
Kokain se ne smije davati bebama mlađim od godinu dana.

Vidi se da pojma nemaš o dohrani.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 14.12.2011., 21:33   #25
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Kokain se ne smije davati bebama mlađim od godinu dana.

Vidi se da pojma nemaš o dohrani.
ne, al zbilja, kupila si istovremeno lidokainski gel i jantarnu ogrlicu? nisi došla doma pa probala hoćel' teške droge pomoć, pa se onda vratila po jantar?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 14.12.2011., 21:41   #26
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ne, al zbilja, kupila si istovremeno lidokainski gel i jantarnu ogrlicu? nisi došla doma pa probala hoćel' teške droge pomoć, pa se onda vratila po jantar?
Ne mogu ti to objasniti. Zbilja ne mogu. Nisam pojma imala da je to tako.
Ne mogu ti uopće opisati kako bolni djetetov plač utječe na tebe. Nekako se sva rastočiš od njega i nema toga što ne bi učinila da joj olakšam. Probala bih SVE. Baš sve što joj ne može škoditi.
Lidokainski gel možeš mazati samo šest puta dnevno, a on ne djeluje osobito dugo i ne pokriva cijeli dan.


Dodatno, ja sam taj "sega mi dajte" tip čovjeka. Kad smo je cijepili prvi put, odmah sam otišla u apoteku i kupila:
- sirup za skidanje temperature
- lupocet čepiće
- toplomjer za uho
- sterilne komprese za obloge
Muž mi je predložio da uzmem i apaurine za sebe, ali dojim pa ne smijem
Onda si ih je on kupio
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 14.12.2011., 21:53   #27
Sjecam se samo u magli da su roditelji u NL imali zamjerke na cjepivo za meningitis, koje izaziva autizam navodno. Vakcina kao stresor mi je apsurdna, jer autizam je nesto s cim se rodis tj. tako si 'umrezen'. I ako se ispolji, to je zato sto je oduvijek bio, tu a ne zbog cijepljenja. Nigdje nikad nikakvog znanstvenog dokaza.

Druga zamjerka je bila na vakcinu gripe, koja se radi na bazi jaja tj u zumanjku kao mediju. I, em je po nekima djavolje djelo GMO-a virusa gripe, em je jaje cest alergen tj. cjepivo cesto uzrokuje alergijsku reakciju na protein iz jajeta. Nes ti stete! (kad odvagujes nasuprot koristi) . Uvazavam samo ovo za jaje kao alergen. Edit: i da nije uvijek jednako efikasno, ovisno kako pogode soj.

Nemam pojma vise takve stvari mi ispare iz glave u roku keks.

I jos se sjecam da je Billy Gates rekao:
Quote:
Bill Gates:"Parents of unvaccinated children are murderers"
pa se moze zgooglati, ima milijun diskusija na temu.
Klik on video: Dr. Gupta interviews Bill Gates

Zadnje uređivanje Marica Carica : 14.12.2011. at 22:05.
Marica Carica is offline  
Old 14.12.2011., 22:12   #28
inace da ne bi bilo da sam 100% pro-cjepivo - ima i besmislenih cjepiva
tipa ova za streptokoke koje je navela kemik
ili ona za HPV u starijoj dobi (heheh sad se sjetih otvorenog b. )- zbog prirode boljetice isplati se davati ih samo mladim djevojkama

kao i u svemu - treba ostati razuman



i bi li meni netko objasnio kakve su to jantarne ogrlice ???
sta se s njima radi?

mislim imam i ja jednu fensi-shmensi doma ali...
Marica Carica is offline  
Old 14.12.2011., 22:18   #29
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Nisam baš dobro sve to ubrala, ali fama je nastala kad je izašla nekakva studija koja je cjepiva povezala s pojavom autizma. Ista ta studija je kasnije opovrgnuta, no urbane legende su dobile krila.
Endi bi to bolje znao jer je pisao na toj temi. Mislim da je pisala i Eurifesa pa, ako svrati, može malo bolje pojasniti o čemu se točno radilo.
Dodatno, ima tu i koječega drugoga: urote farmaceutskih kompanija, kojekakvih drugih nuspojava, štetnih sastojaka u cjepivima...
Temu je otvorila prikrivena homeopatkinja. S obzirom na to da su Endimionu i sun.shine moderatori brisali postove protiv homeopatije (s obrazloženjem da tema nije o homeopatiji i da se ne smije objašnjavati "s brojevima" ), ne mogu linkati najkorisnije.
Na kraju je izbrisano dosta postova s obje strane i tema je sva okljaštrena.

"Argumenti" protiv cjepiva su: zavjera farmaceuta, živa, aluminij, autizam, formadelhid, raširenost raznih alergija u današnje doba, jedno necijepljeno dijete se nema od koga zaraziti i dr.
Općenito je uočen nedostatak znanja matematike (postotci, omjeri) i biologije (virus, bakterije, imunizacija) iz osnovne škole.

Zadnje uređivanje Eurifesa : 14.12.2011. at 22:26.
Eurifesa is offline  
Old 14.12.2011., 22:26   #30
Žao mi je što nema endija.

Pitanje: koliko su roditelji upoznati sa negativnom stranom cijepljenja?

Zašto neke EU države nemaju u programu obavezno cijepljenje ako je ono korisno za zajednicu?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 14.12.2011., 22:57   #31
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Temu je otvorila prikrivena homeopatkinja. .
A ta tema. Mislio sam da ima nešto novijeg datuma.
Čini mi se da imam post ili dva tamo.
Zapravo mi je na neki način bilo komično to njihovo prepucavanje

Quote:
Graham kaže:
Pitanje: koliko su roditelji upoznati sa negativnom stranom cijepljenja?
Pitanje, koliko su upoznati sa bilo čim. Neke pute mi se čini da ne znaju dalje od naziva 'cijepljenje' i ne samo roditelji
Corduroy is offline  
Old 14.12.2011., 23:22   #32
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A ta tema. Mislio sam da ima nešto novijeg datuma.
Čini mi se da imam post ili dva tamo.
Zapravo mi je na neki način bilo komično to njihovo prepucavanje



Pitanje, koliko su upoznati sa bilo čim. Neke pute mi se čini da ne znaju dalje od naziva 'cijepljenje' i ne samo roditelji
Da, ostavio si, brisano je čak i preporuka na crtić "Il etait une fois…la vie"/"Život" (zbog nedostatka osnovnog znanja prirode i biologije), znam jer si komentirao zbog svog avatara.

Zadnje uređivanje Eurifesa : 14.12.2011. at 23:35.
Eurifesa is offline  
Old 14.12.2011., 23:26   #33
Cord = ♂
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 14.12.2011., 23:30   #34
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Da, ostavila si, brisano je čak i preporuka na crtić "Il etait une fois…la vie"/"Život" (zbog nedostatka osnovnog znanja prirode i biologije), znam jer si komentirala zbog svog avatara.
Nije, još je tamo, baš sam ju preletio
Ono je raslo k'o korov
S jedne strane trpanje linkova i c/p s druge pokušaji rasprave
Čudim se da je tema izdržala i tih desetak dana
Corduroy is offline  
Old 14.12.2011., 23:43   #35
ja to nemam zivaca citat
Marica Carica is offline  
Old 15.12.2011., 00:01   #36
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Moja šmizla je prestala plakati par minuta nakon što je primila pikicu, a ja sam plakala cijelim putem do kuće


Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Saš me se odreć, ali moram prijaviti da su šmizli krenuli zubi.


Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nemojmo se srat, konjinama poput mene, Ega* ili tebe, gotter neće biti ništa ako tjedan dana odležimo freakin' gripu
Word

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ega, nažalost, još uvijek ne znam i još uvijek sam mu dužna onu jednu pivu, pa se ovim putem ispričavam ako nije konjina
I Ego je konjina

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Dodatno, ja sam taj "sega mi dajte" tip čovjeka. Kad smo je cijepili prvi put, odmah sam otišla u apoteku i kupila:
- sirup za skidanje temperature
- lupocet čepiće
- toplomjer za uho
- sterilne komprese za obloge
Muž mi je predložio da uzmem i apaurine za sebe, ali dojim pa ne smijem
Onda si ih je on kupio
Umirem

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Zašto neke EU države nemaju u programu obavezno cijepljenje ako je ono korisno za zajednicu?
Ajd razmisli pa rec ti nama
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 15.12.2011., 00:01   #37
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Sebe nikad ne cijepim protiv gripe, jer - ZAKAJ? Što će mi se jebeno dogodit ako dobijem gripu, osim što ću imati gripu, za razliku od ostalih 26 raznih infekcija i hunjavica koje imam godišnje? Stare, imunokompromitirane i slično, naravno da treba cijepiti, jer njima ta bolest može zbilja biti opasna, al nemojmo se srat, konjinama poput mene, Ega* ili tebe, gotter neće biti ništa ako tjedan dana odležimo freakin' gripu. Cijepljenje protiv gripe je garancija SAMO i isključivo da nećeš dobiti taj soj gripe, ali (i godinama se fasciniram činjenicom da to ljudi ne znaju) ne garantira da ćeš cijelu jebenu zimu moć u potkošulji stajat na snijegu do kurc.. htjedoh reći koljena i da ti ni jednom ne procuri nos.
Cijepljenje nije garancija ni za što. Međutim, uglavnom prilično dobro pogode sojeve koji će biti neke godine epidemijski i smučkaju odgovarajuće cjepivo. To bitno smanjuje šansu za oboljevanje od gripe.

A zašto se cijepim? Moj razlog je uglavnom suprotan tvom. Zakaj ne?
Meni je imati gripu prilično neugodno iskustvo, a zna oduzeti i dragocijeno vrijeme kojeg uvijek imam manjak.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 15.12.2011. at 00:08.
Ego is offline  
Old 15.12.2011., 02:06   #38
Što se gripe tiče, ne cijepim se... U 20-ima sam, zdrava :kucaodrvo:, gripa me nikada jako ne pokosi, tj. ako je uopće dobijem obično je prehodam :jošjačekucaodrvo: pa zaista ne vidim potrebe za time.

Ali moja baka se već godina redovito cijepi protiv gripe i zaista ju nikad nije dobila, niti joj cijepivo čini ikakvu drugu štetu...

Što se tiče ovih cijepiva u djetinjstvu i školi, to sam sve primila i obavezno ću cijepiti i svoje dijete kad ću ga jednog dana imati. Preriskantno je to za riskirati na taj način. A i ne vjerujem ovim teorijama zavjere...

Škicnula sam ovu temu na RiD-u...

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ja sam u društvu mladih mama još rjeđe.
Kako bi mi dijete, kad za to dođe vrijeme, imalo koga zvati na rođendane i bilo pozivano na iste, bolja polovica mi je zabranila kretanje u tim krugovima
Iz istog razloga mi je zabranjeno i šetati psa na psećoj livadi. I psi trebaju prijatelje
Ace of Diamonds is offline  
Old 15.12.2011., 08:08   #39
Joooj Gotte što nisi stavila anketu da vidimo tko je ovaj jedan Ne

Naravno da sam za sva obavezna cijepljenja, razglabala bi zašto, ali dosta toga ste već vi rekli, a i rano mi je.
Ne cijepim se za gripu, a ni moja baka više. Jedine godine kad se cijepila je dobila gripu i bila je baš gadna tako da se ona više ne cijepi.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 15.12.2011., 08:55   #40
Svoje imaginarno dijete (inspired by Kemik ) cijepila bih svim obaveznim cjepivima. Gripu nikad nisam imala, ne treba meni cjepivo, a i da ju dobijem, neću krepat.
Tika is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.