Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2014., 20:22   #21
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Mozda je glupo pitanje, al palo mi je na pamet sto je s protestantskim i sl svecenicima?
Katolicki svecenici ne drze obrede van crkve, evenatualno u dvoristu crkve, ali mozda protenstanti i sl. drze bilo gdje?
Ako su vec stranci u pitanju i nije im bitno jel svecenik ili maticar ili sudac ili glumac ili netko peti.. mozda je to rijesenje?

Bilo koji svećenik može obaviti obred vjenčanja ako je bar jedan iz para koji se ženi vjernik te vjere koju zastupa svećenik. Obzirom da se radi o sakramentu ni jedan neće pristati na ovo. Te strance bi trebali upozoriti da u ovom slučaju mogu obaviti vjenčanje jedino pred matičarem osim ako oni osobno ne odu do svećenika i prijave vjenčanje. Ali tada jedno od njih mora biti vjernik, a tada trebaju proći i zaručnički tečaj, ako se radi o rimokatoličkoj crkvi. Pretpostavljam da i protestantske crkve imaju slična pravila.
Ako žele glumca onda je to predstava, a ne sklapanje braka koji ima svoj pravni učinak.
something is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 18:57   #22
Question Matičar-glumac

Bok cure,

imam problem i nikako naci rijesenje. Mi cemo imati vjencanje 13.9.2015 (nedjelja). U maticnom uredu cemo se vjencati dan prije (subota) samo sa kumovima. I sad....trebali bi nekoga tko bi "odglumio" maticara u nedjelju. Da gosti misle da je to pravi maticar. Cula sam da ima puno tih glumca koji to rade i naplacuju cca. 700 kn, ali nikako ne mogu naci nijedan kontakt. Ako pravi maticar dođe na teren je to odmah 600 eura. Zna koja od vas za nekoga??? PLEASE HEEELP!!
marjetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:14   #23
Question

Ljudi, ima netko tekst koji maticar govori? Buduci da je dan d na otvorenome, imat cemo fake maticare jer im ne damo 8 tisuca kuna
Na internet nalazim samo tekst Dusana Radovica
Hvala unaprijed!!
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:24   #24
Quote:
nathalie823 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ima netko tekst koji maticar govori? Buduci da je dan d na otvorenome, imat cemo fake maticare jer im ne damo 8 tisuca kuna
Na internet nalazim samo tekst Dusana Radovica
Hvala unaprijed!!
hahaha zakon
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:19   #25
Možeš možda pitati nekog tko je već ima vjenčanje kod matičara da li ima snimku ili ako da ti netko snimi ako ima prije tebe. Ja imam 7.10. kod matičara ako ti pomaže
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:29   #26
Ina7777, nazalost meni treba za 24.9., ali hvala na pomoci.
I dalje trazim tekst...
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 09:14   #27
pitati cu ja frendicu da li ima snimku ako zelis, a trebala bi imati s obzirom da su imali snimatelja
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:31   #28
Ina777, daaaaa. Bila bih ti jako zahvalna. Vrijeme curi...
Salji poruku na pp ako dobijes snimak.
Hvala ti puno!
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 14:04   #29
Quote:
nathalie823 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ima netko tekst koji maticar govori? Buduci da je dan d na otvorenome, imat cemo fake maticare jer im ne damo 8 tisuca kuna
Na internet nalazim samo tekst Dusana Radovica
Hvala unaprijed!!
Ja sam se udala prije 5 dana kod maticara. Uglavnom je pricala o pravima i obvezama bracnih drugova iz Obiteljskog zakona. Snimku bih trebala dobiti ovaj tjedan (imali smo samo fotografa jer se ja ne volim gledati na snimkama), ali je bio njihov snimatelj pa smo na kraju to uzeli za 250 kn. Ako zelis....
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:42   #30
Talking

Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Ja sam se udala prije 5 dana kod maticara. Uglavnom je pricala o pravima i obvezama bracnih drugova iz Obiteljskog zakona. Snimku bih trebala dobiti ovaj tjedan (imali smo samo fotografa jer se ja ne volim gledati na snimkama), ali je bio njihov snimatelj pa smo na kraju to uzeli za 250 kn. Ako zelis....
Zelim, zelim. To bi bilo super.
Btw, i ja imam fotografa iz istih razloga .
Salji na pp.

Hvalaaaaaa!!!
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.