Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 07:17   #1001
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ali život je "svet"....
Moj nije, za njih.
Zagriženi sam ateiast i antiklerikalac i boli me kurikulum što će sa mnom nakon što umrem.

Takvi ko ja samo su im smetnja.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:15   #1002
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
U iščekivanju odgovora hajmo se podsjetiti što gospođa Žaljka Markić misli o NDH:
Gledao kad je dobila to pitanje. Tipično naše hrvatsko izvrdavanje. Lik je pita za NDH, a ona o Titu. To je vječno sranje kod nas. Znali smo dobiti neke packe izvana, a onda je naš tipičan odgovor bio, ma kako je tek u Srbiji.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:23   #1003
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Gledao kad je dobila to pitanje. Tipično naše hrvatsko izvrdavanje. Lik je pita za NDH, a ona o Titu. To je vječno sranje kod nas. Znali smo dobiti neke packe izvana, a onda je naš tipičan odgovor bio, ma kako je tek u Srbiji.
kosturi,kosturi...
lopovi,lopovi...

glup narod-definitivno...na ulice...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:26   #1004
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Je li protiv Zakona o životnom partnerstvu??

Jest i poslali su na ocijenu ustavnosti predmetni zakona a i požurnicu.
http://zdravstveniodgoj.com/news/ust...om-partnerstvu

Je li imala u namanju ruku kontraverzne izjave oko samohranih roditelja?

Jest. http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...om/711325.aspx

Je li ima apsolutno kontraverzan stav oko pobačaja pače bi ga potpuno zabranila?

Jest. http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u...---455029.html

Dakle kako mi to umili i u kakav celofan to sve zamotali žena bi zabranjivala ono šta njoj nije po volji. Neki bi rekli i da je zla osoba.
pa ona i jest ZLA osoba...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:39   #1005
Ono što sam primijetio jest da sve što se radi cijelo vrijeme zadnjih godina jest lukavo traženje rupa u Ustavu i ostalim zakonima da se progura nešto diskriminirajuće kao 'normalno'. Nešto kao što je vjera i religija, što bi u stvari trebala (i jest) biti osobna stvar svakog čovjeka, pretvoreno je u sredstvo za raspirivanje netrpeljivosti između katolika i ostalih (ateista, agnostika, itd.), a sve zato jer netko smatra da "cilj opravdava sredstvo".

'Pro-life' kao takav je smijurija i to ne znači da sam za abortus, već znači da ne vjerujem da ljudi koji se mole za fetuse i upliću u tuđe živote uopće mare za te fetuse. Mare jedino jer se podudara s dogmama njihove religije kao čiji članovi imaju osjećaj da su veći i bolji od ostalih. Zar ćemo zbilja kao društvo toliko otići u rikverc samo zato da bi hranili ego ljudima koji se ne mole i ne brinu za djecu čiji ih roditelji ne mogu prehraniti, za djecu koja masovno napuštaju zemlju trbuhom za kruhom, za deložirane, za gladne, za bolesne, ali se mole za propagiranje svojih dogmi i time upliću u tuđe živote nastojeći ih tako direktno ugroziti!?

Zar vas zbilja nije nimalo sram uplitati se u tuđe živote samo da hranite svoj lažni osjećaj 'moralne nadmoći'? Izjednačavate nerazvijeni fetus bez svijesti star par tjedana s odraslim ljudskim bićem? Vjerovali ili ne, ljudi umiru stalno i na razne načine. To je normalna prirodna stvar. Smrt nije ništa posebno, ništa ekstravagantno, no to znate i sami jer vas nije niti briga za patnje i smrt odraslih, već vas je 'briga' za fetuse? Koga muljate točno?

Spolnu edukaciju u škole, te naučiti djecu kako da se štite neželjene trudnoće. Ako ipak dođe do neželjene trudnoće, nema toga tko ima pravo spriječiti ženu da napravi abortus. Jedino žena i njen donator sperme (i opet nakon toga žena) imaju pravo zajednički odlučivati da li će biti abortusa. Nitko drugi jer sve ostalo je diktatura.

Što se tiče homoseksualaca, nakon ovog referenduma o braku, ja kao heteroseksualac se odričem u potpunosti ulaska u brak i sa svojom curom ću eventualno sklopiti životno partnerstvo kako to čine i homoseksualci. U tu homoseksualnu zajednicu nema pravo nitko dirati jer se nikoga ne tiče. Ako netko smatra da ga se tiče tuđi život, neka pogleda na kalendar i dozna u kojoj godini živi.

Ovo zabavljanje nacije širenjem netrpeljivosti između vjernika i ostalih ili nekome služi kao odvraćanje pažnje od stvarnih problema, no opet, narod bi trebao biti pametniji i ne nasjesti na to. Divljanje raznih vjerskih ogranaka je zadnjih godina postalo zabrinjavajuće i mentalno se nastoji ova napaćena i jadna zemljica ugurati u srednji vijek iako i to ide mimo pape koji očito ukazuje na besmisao i štetnost diskriminirajućih gledišta kako prema ateistima, tako i prema homoseksualcima. Drugim riječima, ako ne slušate svog papu, niste niti katolici. Probajte nekako shvatiti to.

Ja, kao netko tko je došao iz katoličke obitelji i čiji je djed bio osobni prijatelj Alojzija Stepinca kroz život, te s kojim je zajedno kao mali bio u sjemeništu iz kojega je izbačen jer je digao pobunu protiv svećenika koji su djecu držali gladnom dok su se oni prežderavali, se osjećam zbilja posramljenim na kraju što sam na neki način dio sustava koji 2017. godine gura čovjeka nazad u razdoblje koje je trajalo 2000 godina i u kojem je mučeno i pobito u ime Crkve i religije oko/preko 100 milijuna ljudi.

Hrvatska je sekularna zemlja i takva mora ostati. Skidanje plakata kazališnih predstava jer "vrijeđa osjećaje vjernika", nastojanje spriječiti homoseksualne osobe da dobiju svoja zakonska prava, nastojanje da se zabrani pravo na pobačaj i time direktno ugrozi život žena koje će ga ionako negdje na crno obaviti ukazuje na alarmantno i zabrinjavajuće mentalno stanje nacije.
I cijelo to vrijeme, nastoji nas se sve posvadit, lukavo se koristi svaka rupa u zakonu da se progura maliciozna ideologija, da se manjine i 'drugačije' diskriminira i ugrozi, a sve pod krinkom velikog morala. Zar zbilja vjernici i oni koje ne zanima institucionalizirana religija ne mogu više imati normalan suživot i to danas u vrijeme kada nema više komunizma, niti fašizma, niti ičega? U doba komunizma vjera je nešto značila i imala na težini jer se nije mahalo naokolo njome i hvalilo kao velikim kurcem. Nitko nije progonio vjernike. Kada sam rođen (u vrijeme Juge), bez problema su me moji krstili (iako bih radije da nisu), crkve su bile otvorene i moja baka je često visila u njoj. Ne kažem da je komunizam bio dobar, no ovo danas je sve bliže mentalitetu inkvizicije i postaje zabrinjavajuće. Teško je vjerovati da su ljudi u stanju baviti se tuđim životima i misliti da imaju pravo na to. To im valjda daje osjećaj bar nekakve moći pošto nisu u stanju utjecati niti na ishode u svojim vlastitim životima.

Zar zbilja kao nacija na kraju nemamo većih problema nego raspravljati o homićima i abortusima? Tko se brine za probleme živih? Jebena sramota.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:50   #1006
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
...
Obično ne kvotam postove samo da bih napisala da se slažem i slično, ali onak.. wow. Svaka ti čast.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:55   #1007
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Obično ne kvotam postove samo da bih napisala da se slažem i slično, ali onak.. wow. Svaka ti čast.
Quote:
Ne postajte odgovore u kojima se nalaze samo smajlići, jer se to smatra spamom. To vrijedi i za postove u kojima se nalazi samo OK, potpisujem, bravo i sl.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911


Ni ja pa san ovo uvalija.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:11   #1008
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A ono, kazni me, pucaj u prsa, šta god, bmk, vrijedilo je.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:26   #1009
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
U iščekivanju odgovora hajmo se podsjetiti što gospođa Žaljka Markić misli o NDH:

Ovu izjavu bi svako od nas bez zadrške potpisao, zar ne...?
Kliknuo sam na link na Željkin portal pa sam ujedno naletio i na Šolinu kolumnu:

http://narod.hr/kultura/ivica-sola-m...rtusu-zakonima

Kao i mnogo puta do sada, Šola pogađa ravno u sridu
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 00:41   #1010
Loša argumentacija, plus nije mogao odolit izlizanom klišeju vađenja nekog mislioca suprotne političke strane koji zastupa njegovo mišljenje u ovom specifičnom pitanju.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 01:18   #1011
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Kliknuo sam na link na Željkin portal pa sam ujedno naletio i na Šolinu kolumnu:

http://narod.hr/kultura/ivica-sola-m...rtusu-zakonima

Kao i mnogo puta do sada, Šola pogađa ravno u sridu
Kao i mnogo puta do sada, netko bazira svoj 'moral' na učenju Crkve, a Crkva bazira svoj 'moral' na učenju Biblije, a u Bibliji ima 'opravdanog' osuđivanja, klanja i ubijanja da boli glava.
Crkva ti ne daje moral, već je većina ljudi rođena s određenom empatijom (za razliku od psihopata i recimo sociopata). Empatija ti daje uvid u tuđu bol, patnju i problem na način da čovjek sam bude u stanju osjetiti i shvatiti što netko drugi osjeća i imati želju pomoći mu. Samim time, mogu suosjećati s boli žene, djevojke ili bilo koga tko mora napraviti abortus jer iz nekog razloga (iskreno, potpuno nebitno kojeg) to dijete ne može imati. Znam da toj ženi nije lako napraviti abortus i zato suosjećam s njom jer shvaćam da pati. To se zove empatija.

S nerazvijenim fetusom ne mogu suosjećati jer znam da to nema emocije, niti razvijen mozak, niti pati. Fetus je samo potencijal za život kao što je i moja sperma potencijal za život, no svejedno ne lijem suze za milijardama spermića koji završe u mojoj maramici, a nakon toga u wc školjci.
Samim time, mene uopće nije briga za fetus i više mi vrijedi život mačke, psa, svinje i konja jer to jesu živa bića koja osjećaju i imaju svijest, a nisu samo potencijali za život.

Abortus se ne radi zadnji mjesec trudnoće, a vjernici jako vole prikazivati to na takav način.
Upravo zato da ne bi dolazilo do abortusa uopće, treba se uvesti spolni odgoj u škole i to ne samo da ne dolazi do neželjene trudnoće, već da vaša čedna katolička djeca kada se poševe s nekime ne navuku spolne bolesti.

Uopće ta jedna nakaradna ideja da se ne smije koristiti zaštita, kontracepcija, da se ljude ne smije educirati, a da kada se nakon svega toga desi trudnoća, ne smije pobaciti, prikazuje sav manjak ne samo razuma kod takvog stava, već i morala na kojeg se ovakvi koji pišu ovakve članke, pozivaju.

Znači, vi želite stvoriti sve preduvjete da do neželjene trudnoće dođe da biste onda mogli u svoj pravični križarski pohod.

Ne, katolici upravo zato ne znaju što je moral jer ih njihova Crkva mora učiti istome. Netko tko je u stanju koristiti svoje psiho-mentalne kapacitete ne treba niti Crkvu, niti zakone da bi znao što je moralno. Upravo zato je sastrugano par stvari iz Biblije koje se Crkvi najviše sviđaju, a ostala tona svakakvog kontradiktornog čušpajza je potisnuta. Pošto je na žalost sastrugano samo ono zbog čega bi se prosječni fanatik trebao osjećati bolje ako se bori za to, zato se najviše zadire u tuđu privatnost jer Crkva je oduvijek imala potrebu kontrolirati i one ljude koji ne žele biti dio vašeg kluba. Pravo na to nemate, no jasno mi je da to niste vjerojatno u stanju shvatiti.

Da imate morala, poslušali biste svog papu, te tražili oprost od homoseksualaca, žena i ostalih koje želite službeno učiniti žrtvama, odbačenima i podčinjenima i tako ih u stvari približiti njihovom sudbinom upravo figuri kojoj se klanjate - Isusu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:16   #1012
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
...
Kao prvo, nisam vjernik.
Kao drugo, u najmanju ruku ne volim svećenike, vjerske fanatike i licemjerne lizače oltara.
Kao treće, Šola iako je teolog u prvom redu i iako svoje stavove temelji na kršćanskom nauku, u svojim tekstovima (barem onima koje sam imao prilike pročitati), ne nameće nekakve biblijske citate, ne forsira vjeru, nego jednostavno govori zdravorazumski. I zato ga rado čitam.

Takav je upravo i ovaj tekst o abortusu kojeg sam linkao.
Quote:
Kada su ljudi normalni, zdravog razuma i moralnog osjećaja, zakoni su nepotrebni, beskorisni, kada su ljudi pokvareni, svaki će zakon prekršiti, pa i u slučaju da se abortus zakonski zabrani.
A ovo tvoje oko spermića, maramice, pasa i mačaka je najobičnije vrludanje (da ne kažem nešto drugo). Šola je takvima kao tebi jako lijepo spustio s gornjom rečenicom u citatu
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:41   #1013
Ne govori zdravorazumski nego govori onako kako tebi paše (tj. kako govore "svećenici, vjerski fanatici i licemjerni lizači oltara" koje ne voliš ali s kojima se slažeš). I zato to smatraš zdravorazumskim. Taj citat kojem se diviš je beskorisna glupost.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:00   #1014
Čuj, citat je toliko jednostavan, a toliko istinit i točan da mi ne preostaje ništa drugo nego mu se diviti

I uopće ga ne povezujem s nikakvim vjerskim dogmama ili nečim takvim, nego upravo sa zdravim razumom. A to što vi (za sada Grej i old-soul80) kao nekakav kontraargument nudite u biti ad hominem (jer drugačije protiv zdravog razuma ne možete) pa u ovom slučaju Šoli i meni namečete sve grijehe Crkve i religije ako hoćete, je drugi par rukavica
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:00   #1015
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
...Takav je upravo i ovaj tekst o abortusu kojeg sam linkao.

A ovo tvoje oko spermića, maramice, pasa i mačaka je najobičnije vrludanje (da ne kažem nešto drugo). Šola je takvima kao tebi jako lijepo spustio s gornjom rečenicom u citatu
Moja definicija zdravog razuma i moralnog osjećaja uključuje i korištenje kontracepcije te ideološki nepoterećenog spolnog odgoja mladih a nekako mi se čini da se takvo ne uklapa u Šolino odnosno crkveno viđenje.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:06   #1016
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Čuj, citat je toliko jednostavan, a toliko istinit i točan da mi ne preostaje ništa drugo nego mu se diviti

I uopće ga ne povezujem s nikakvim vjerskim dogmama ili nečim takvim, nego upravo sa zdravim razumom. A to što vi (za sada Grej i old-soul80) kao nekakav kontraargument nudite u biti ad hominem (jer drugačije protiv zdravog razuma ne možete) pa u ovom slučaju Šoli i meni namečete sve grijehe Crkve i religije ako hoćete, je drugi par rukavica
Pa zapravo, citat je rastezljiv kao žvakača guma...što znači biti normalan, što znači biti zdravog razuma? Obrazovati mlade o spolnosti, kontracepciji, odgovornosti za vlastito tijelo? Onda bi se dalo razgovarati o tome, samo mi se nekako čini da Šola nije na to mislio...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:14   #1017
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Moja definicija zdravog razuma i moralnog osjećaja uključuje i korištenje kontracepcije te ideološki nepoterećenog spolnog odgoja mladih a nekako mi se čini da se takvo ne uklapa u Šolino odnosno crkveno viđenje.
I ti si isto na tragu toga da "sve" grijehe Crkve namećeš Šoli i meni. A stvar je u tome da ja u Šolinom tekstu ne vidim da on igdje spominje kontracepciju i ideološki spolni odgoj, a osim toga, potpuno se slažem s tobom da spolni odgoj ne treba takav biti.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:31   #1018
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Pa zapravo, citat je rastezljiv kao žvakača guma...što znači biti normalan, što znači biti zdravog razuma? Obrazovati mlade o spolnosti, kontracepciji, odgovornosti za vlastito tijelo? Onda bi se dalo razgovarati o tome, samo mi se nekako čini da Šola nije na to mislio...
citat je takav da ti "nalijepiš" svoje stavove na njega i voila - zvuči super
upravo zato je loš, jer ne govori ništa, prazan je, nema značenja
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:35   #1019
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
I ti si isto na tragu toga da "sve" grijehe Crkve namećeš Šoli i meni. A stvar je u tome da ja u Šolinom tekstu ne vidim da on igdje spominje kontracepciju i ideološki spolni odgoj, a osim toga, potpuno se slažem s tobom da spolni odgoj ne treba takav biti.

Crkva i u skladu sa njenim viđenjem Šola pitanje abortusa te kontracepcije i seksualnog odgoja gledaju potpuno odvojeno tako da je jasno da to Šola neće spominjati a svakoj odobi zdrave pameti je jasno da i kontracepcija i seksualni odgoj mladih djeluju pozitivno na smanjivanje broja abortusa*.



*prije nego što netko spomene relativno nizak broj abortusa u RH neka progoogla malo o sivim brojkama s posebnim naglaskom na doktore koji imaju prigovor savjesti u bolnici koji čudesno nestane u privatnoj ordinaciji.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:36   #1020
Quote:
Kada su ljudi normalni, zdravog razuma i moralnog osjećaja, zakoni su nepotrebni, beskorisni, kada su ljudi pokvareni, svaki će zakon prekršiti, pa i u slučaju da se abortus zakonski zabrani.
Koje intelektualne visine
Kada se djeca igraju s jednorozima po livadi u duginima bojama, suza nema
kada su ljudi pokvareni, oni neće kršiti svaki zakon. samo one za koje misle da će se izvući ili koji ne povlače rigorozne kazne.
s druge strane, možemo imati i normalne ljude, zdravog razuma i moralnog osjećaja koji će kršiti zakone koji se kose s njihovim sustavom vrijednosti i koji nisu razumni. Sjetimo se samo segregacijskih zakona u SAD-u.
mislim, taj Šola je redikul na kvadrat i mogu ga pušiti samo ljudi koji isključe mozak kad čitaju
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.