Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2011., 22:13   #41
Quote:


A ako misliš da je zaljubljenost samo želja da nekoga "potrgaš"
mislim da imamo različite poglede na to što ljubav je, valjda današnja mladež tako gleda na to...
svaka čast mislim da je problem što večina cura danas misli tako zbog idiota na koje su naletili i kojima je to bio jedini cilj

Zadnje uređivanje dainty : 13.03.2011. at 11:13. Reason: quote
bryant24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:18   #42
Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Cini mi se da cu ja radije sutit i pomirit se s cinjenicama koje mi ne idu u prilog
neeeeeee, najgori odabir reci joj sve što misliš, ako to budeš držao u sebi, psihički češ se uništiti, imao sam slično iskustvo
bryant24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 02:21   #43
e kolega dragi to ti je dvosjekli mač nama muškarcima..
-ako joj ne kažeš grist ćeš se-jer mozda postoji nešto i sa njene strane
-a opet ako joj kažeš-možeš ju izgubiti ali možda i poboljšsti vaš iskreni odnos prijateljstva..
-kao što je netko napisaookušaj u šali nešto reći samo da vidiš njenu reakciju..
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 05:07   #44
tako je meni jedna pred udaju nakon 7 godina otkako samo diplomirali na faxu rekla tebe da sam čekala ne bih nikad imala momka misleći na to da je nikad nisam starovao
i onda mi kroz glavu sine da smo non stop bili zajedno... da je išla sa mnom u videoteku na kraju grada po snijegu da tražim Taxi drivera
a ja debil ganjao curu koja ni 10 godina nakon što sam je ganjao nikad momka nije imala niti je ikad željela vezu ( s muškarcem)
prvu sam smatrao prijateljicom kod koje nemam šanse
a drugu sam smatrao potencijalnom a zapravo je bilo obratno

koji je zaključak... ako ti se neko sviđa treba reći... otvoreno ili suptilno
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 21:51   #45
Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Cini mi se da cu ja radije sutit i pomirit se s cinjenicama koje mi ne idu u prilog
Mislim da ti to nije najpametniji odabir, jer ćeš vjerojatno kasnije žaliti za propuštenom prilikom.
Vidim da ti puno ljudi sugerira otvoreno priznanje, ali ja i dalje stojim iza onog što sam rekla na početku-pokušaj sa suptilnijim pristupom, baci sve na šalu.
Tako ćeš vidjeti njenu reakciju, a nećeš je izgubiti kao prijateljicu, niti morati ništa priznavati.
__________________
Put that cookie down!
SwayOdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:59   #46
Arrow Ja imam sličan problem, ali imam i savjet :D

Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Cini mi se da cu ja radije sutit i pomirit se s cinjenicama koje mi ne idu u prilog
Prvo - zanemarite moj username ("mrtvac"). Živ sam! xD

Drugo - sorry kaj je ovaj odgovor malo dulji... ali moro sam sve napisat. Sry!

Treće - savjet:
Ovako... Ja mislim da ti najbolje znaš imaš li šta izgubit ili ne. Ti znaš koliko ste si dobri i koliko ti je stalo do prijateljstva. Ali ako tebi nije do prijateljstva nego do veze, e jbg, onda ti je bolje onak indirektno, suptilno reć toj osobi da ti se sviđa. E sad kako, to opet ti najbolje znaš jer nitko od nas na forumu ne zna tu osobu u dušu.
Ne znam da li bi upalilo ono: "Zamisli nas dvoje kao par." (netko je to napiso kao odgovor prije...). Ja se trenutno zezam s jednom curom na taj način. Baš na taj. I ona sa mnom, ali ja fakat ne osjećam ništa prema njoj. Ni ona prema meni. A i starija je 5 godina. Jedina je razlika u tome što si mi nismo Bog zna kakvi frendovi. Nikad nismo bili solo na kavi i tak to...
Mislim da ćeš po njenoj reakciji vidit samo da li je dobro prihvatila zezanciju ili ne. Isto kao kad bi ispričo vic - ak se smije vic joj je dobar, a ak ne, nevalja joj.

Ono što te možda može utješit je sljedeće:
Ako joj kažeš što osjećaš znat ćeš da si bio iskren prema njoj. Možda i nećeš bit odbijen. A i ako te odbije vjerojatno se više nećete viđat kao prije. E tu je kvaka. Počet ćeš joj falit. E sad će se ona zapitat fali li joj samo kava, fali li joj samo razgovor s nekim ko ju razumije ili joj fališ TI? Ti kao osoba koja joj znači puno više od prijatelja (samo to nije prije vidjela)...

Ali nemoj postupit onako kako ti ja kažem, nego kako ti tvoje srce i tvoj mozak kažu (da, mozak jer moraš odlučit između 2 stvari). I pazi kojom glavom razmišljaš. Ako razmišljaš onom dolje nećeš daleko dogurat... Kako ni s ovom, tako i s nijednom drugom curom.


Četvrto - moj problem:
E sad, imam i ja probljemček...

Postoji osoba u mom životu. Cura koja mi je frendica, ali ne baš tako neka frendica da sam stalno s njom na kavama i da se stalno čujemo i to... Nego samo ono... Frendica, možda bolje reć - jako dobra poznanica. Tu i tamo si neš popričamo u društvu, a viđamo se jednom tjedno na vjeronauku u crkvi i na kavi poslije Nedjeljne mise (al na kavu nas ode puno - čitava ekipa; dakle ne odemo solo).
Ja imam 20, ona 21 i to je mali problem.
Ali veći problem je taj da je ona ovak dosta teška za prokužit. Nekako je dosta šutljiva. I ne mogu nikako prokužit zanimam li ju imalo...
Pa u mom slučaju ne bi upalilo ni ono suptilno otkrivanje osjećaja, a na onu zafrkanciju kao "ti i ja smo par" bi reagirala tako da se po njenoj reakciji ne može ništa otkrit.
Mislim da ona nije nikad imala dečka, pa možda zato tako nekako reagira jer joj je sve to novo... mislim... i ako prokuži da joj netko pokazuje osjećaje, samo se povuče...
Ona je inače dosta društvena (znači nije sad neka zatvorena), ali njene reakcije prema svim muškarcima su iste (ali ne poznajem ju dovoljno; možda i nisu, a i ko zna šta sve povjerava doma sestri. Možda joj se netko i sviđa).

Dakle, mi jesmo frendovi! Pa sam u sličnoj situaciji kao i pokretač teme. Samo eto, ja imam manje za izgubit. Pa sad... tražim i ja neki pametan savjet...
Fakat ne znam šta da radim!
Hvala svima unaprijed.


E da, a ova cura s kojom se zafrkavam joj je starija sestra

Ali moja bivša je isto imala stariju sestru, pa sam se tak zafrkavo sa tom starijom prije veze sa onom koja mi se sviđala... Nebitno... samo želim naznačit da to zafrkavanje ne znači ništa jer je samo poput interne šale.
=)


Pozdrav!
mrtvac1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 18:04   #47
Quote:
SwayOdd kaže: Pogledaj post
Vidim da ti puno ljudi sugerira otvoreno priznanje, ali ja i dalje stojim iza onog što sam rekla na početku-pokušaj sa suptilnijim pristupom, baci sve na šalu.
Tako ćeš vidjeti njenu reakciju, a nećeš je izgubiti kao prijateljicu, niti morati ništa priznavati.
Baš to. Okrenuti sve na zajebanciju i snimati reakciju pritom, geste, poglede, je li joj šala neslana, jel joj neugodno, jel joj se okice cakle.. ono, malo glumiti psihologa.
Rizik da ćeš upropastiti prijateljstvo je gotovo zanemariv (pa to je bila zajebancija, jel - ako ne prođe, afkors ), a iz njezinih se reakcija može jako puno iščitati. Nema se što izgubiti, zapravo.

A dobiti......
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 18:18   #48
da, ja sam isto za to da joj kaže/te (obojica).
ako već nisu skužile. tak sam ja imala frenda koji me non stop, al non stop u jednom periodu zvao na kave, i onda sam ja prestala ić, obično bih izmislila nešto, jer mi je bilo bezveze jer nisam više o čemu imala s njim pričat!, i onda je nakon 3,4 mj.mog odbijanja odustao, i onda smo opet nakon godine dana stupili u prijateljski odnos u kojem smo i danas. inače ga nisam nikad pitala ništa o njegovim osjećajima, mislim u krajnjoj liniji možda sam i fulala, pa da se ne stavim u nezgodnu poziciju, makar se proširila i priča (koja je došla iz njegovog društva) da smo zajedno, al eto, zbog ranije navedenog nisam htjela potencirati razgovor o tome... tako da mislim da je čovjek, ako je racionalan iole, sposoban sebe natjerati da od nečeg nemogućeg odustane, a mislim da je to posebno teško zaljubljivim frendovima/icama jer je ta osoba koja im se sviđa stalno tu negdje, a znajju da nemaju šanse,i to ih čini nesretnima. moje mišljenje je da sama činjenica kaj znaju da ne mogu bit s tom osobom ih čini još jadnijima i istu poželjnijima u njihovim očima, da je to ono tipično napaćivanje za nečim kaj se ne može ostvariti. eto! da dam svoj obol!
Petra_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:35   #49
Pa eto, ja ne znam u kakvoj je točno situaciji Henry_Barcelona, ali mislim da sam ja u bar malo boljoj. Jer odnos između te osobe i mene nije neko veliko prijateljstvo. Kao što sam i rekao mi nikad nismo bili solo na kavi, u kinu ili u šetnji. Nikad.
Samo mi je stalo do te osobe i ako imam i najmanju šansu kod nje ne želim ju upropastit. Zato neću ni sa čime žurit. Ja nju malo dulje znam, ali u jednom duljem razdoblju se mi uopće nismo čuli/vidjeli, tako da mislim da ću malo pričekati sa svojim potezima i pozivima na kavu. Jer poziv na kavu se može svakako protumačit... Langsam aber siecher...
=)
Rađe bi da se nekako spontano zateknemo u nekom razgovoru pa da me prvo malo bolje upozna kroz taj razgovor. Ko zna, možda ona počne prva trzat (da bar)...
Ona je jako draga i dobra osoba i mislim da zaslužuje nekog posebnog uza se. Volio bih da ona sama spozna jesam li i moguli uopće ja bit taj 'posebni'...
=)

Al o tom potom...
mrtvac1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:53   #50
Briem da cu jedino imat hrabrosti rec ista kad popijem hehehehehhe trta me
Fino se nalijem i dum hehehehehhehe
__________________
Football's my religion, Arsenal my god, and the Emirates my church.
Henry Arsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 00:45   #51
Quote:
mrtvac1234 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li bi upalilo ono: "Zamisli nas dvoje kao par."
Ja se trenutno zezam s jednom curom na taj način. Baš na taj. I ona sa mnom, ali ja fakat ne osjećam ništa prema njoj. Ni ona prema meni. Jedina je razlika u tome što si mi nismo Bog zna kakvi frendovi. Nikad nismo bili solo na kavi i tak to...

...

Ja imam 20, ona 21 i to je mali problem.
jedna godina razlike nije nikakav problem; ja sam pokusao u vezu sa curom dvije god starijom od mene i... nisam uspio

heh, bas si me podsjetio na jednu curu iz mog razreda. ono, isto nista ne osjecam prema njoj ali ipak se zafrkavamo... neko vrijeme sam govorio da mi je ona cura(ispred nje), pa me ona pitala ako cu se ozenit za nju......
mozda obracam malo vise pozornosti na nju jer sjedi ispred mene, ali ne mogu reci da sam zaljubljen u nju

Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Baš to. Okrenuti sve na zajebanciju i snimati reakciju pritom, geste, poglede, je li joj šala neslana, jel joj neugodno, jel joj se okice cakle.. ono, malo glumiti psihologa.
Rizik da ćeš upropastiti prijateljstvo je gotovo zanemariv (pa to je bila zajebancija, jel - ako ne prođe, afkors ), a iz njezinih se reakcija može jako puno iščitati. Nema se što izgubiti, zapravo.
zamislimo da joj je sala neslana i da ima izraz lica kao da ne kuzi foru, onako ozbiljan.to bi znacilo da bi autor trebao odustati od nje. ali to opet nista ne rjesava. autor ce se i dalje s njom druziti kao da se nista nije dogodilo i znati ce da nece biti nista od veze. i opet ce se muciti kao i do sada. uostalom autor moze krivo procjeniti izraz njezinog lica i sam se zajebati.

Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Briem da cu jedino imat hrabrosti rec ista kad popijem hehehehehhe trta me
Fino se nalijem i dum hehehehehhehe
pa da! lijepo odete van navecer s drustvom, tamo malo popijete i ti joj lijepo kazes sto osjecas. ono,kad popijes boli te kurac za sve i bit ce ti mnogo lakse rec, a moooozda bi ti se povecale sanse da te ne odbije ako je i ona malo pijana. ako te odbije onda samo kazes da si bio pijan...(ovu zadnju recenicu sam nasao na nekoj drugoj temi pa sam ti napisao kao prijedlog iako osobno ne vjerujem da bi se tako uspio izvuci )

ali u svakom slucaju, sto god napravio, javi ovdje sto se dogodilo
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 01:40   #52
Wink

Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Briem da cu jedino imat hrabrosti rec ista kad popijem hehehehehhe trta me
Fino se nalijem i dum hehehehehhehe
Ako mislis zadivit curu cuganjem, neces uspjet! Mozes ju jedino oborit s nogu smradom iz usta! :P Alkohol nije rjesenje tvog problema.
Rae se pomoli Bogu da ti da snage da joj to sve kazes. Ako te odbije znaj da je Bog tako htio! Zasto? Eh, pa cudni su putevi Gospodnji. I ak te odbije moli Mu se da ti providi nekoga i da te manje boli sto te je ova odbila!
=)

Ovisi ti sve od osobe do osobe, od situacije do situacije. Ti najbolje znas sta trebas napravit? Ja ti savjetujem da pitas bliske prijatelje koji nju poznaju sto oni misle i da pokusas. Pokusaj ali sa samopouzdanjem, jer neke cure vole odvazne decke!

Ne znam, nisam previse pametan... Savjetujem te, a ni sam ne znam sta cu... Meni je moja maloprije poslala SMS...
Ja cu molit, pa kaj bude bude!
=)
mrtvac1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 01:52   #53
Quote:
RubyAngel kaže: Pogledaj post
kako god okrenes,gubis....
upravo tako
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 02:26   #54
@mrtvac - Ne mislim biti bezobrazan ili provocirati, ali misliš li stvarno da je dobar savjet - moli se. Ne znam kakve koristi može imati od toga. Možda se varam.

Slažem se da trebaš imati samopouzdanja i biti iskren ako joj želiš to reći. Ali, prvo što bolje ispitaj teren, pokušaj suptilno od nje, ili njenih prijatelja saznati kakve su ti šanse. Nakon toga dobro razmisli - želiš li je imati u životu kao samo prijateljicu ili pokušati imati vezu i možda je izgubiti (ne u potpunosti) iz života.
Ja bi radije pokušao ohladiti emocije i zadržati prijateljicu (pod uvjetom da mi znači nešto u životu, u protivnom mi je svejedno). But that's just me.
__________________
Pazi na svoje misli... one postaju tvoje riječi. Pazi na riječi... one postaju tvoja djela. Pazi na djela... ona postaju tvojim navikama. Pazi na svoje navike... one postaju tvojim značajem. Pazi na svoj značaj... on postaje tvojom sudbinom
cloud333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:43   #55
Ma ja nisam ozbiljno mislio kad sam rekao da bi se naroljao i isao to govorit to se zajebavam,a nis malo cu jos pricekat skupit hrabrosti i rec,pa se vjerojatno zabit u zid al hebiga :S.Hvala na savjetima
__________________
Football's my religion, Arsenal my god, and the Emirates my church.
Henry Arsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:03   #56
Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Ma ja nisam ozbiljno mislio kad sam rekao da bi se naroljao i isao to govorit to se zajebavam,a nis malo cu jos pricekat skupit hrabrosti i rec,pa se vjerojatno zabit u zid al hebiga :S.Hvala na savjetima
Ma, skupi hrabrosti and go for it!

Btw. nije se loše ponekad i zabiti u zid.
Ako ništa drugo, taj udarac zna razbistriti glavu, pa možeš lako dalje.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 01:09   #57
Quote:
cloud333 kaže: Pogledaj post
@mrtvac - Ne mislim biti bezobrazan ili provocirati, ali misliš li stvarno da je dobar savjet - moli se. Ne znam kakve koristi može imati od toga. Možda se varam..
Ne smatram to provokacijom.
Moj stav je ovakav: Ako vjerujes (da ce Netko cut tu molitvu i provest je u djelo) ima koristi!
Ja sam bas danas uspio otic sa svojom na kavu! Ali samo na kavu i nis vise! A molio sam i za to!
Ali to sad nije tema...
=)

Nego, Henry_Barcelona... Probaj ovo s frendovima. Ispricaj ovo sve nekome tko dobro poznaje tebe, nekome ko dobro poznaje nju i nekome ko vas poznaje oboje! Malo ces na taj nacin lakse i bolje ispipat situaciju!
Ali ponavljam... Sam ces najbolje skuzit sta trebas napravit!
mrtvac1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:17   #58
a zar ti ne bi bila patnja bit prijatelj sa njom ako si već toliko zaljubljen u nju?
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:27   #59
Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Pomagajte ljudi,naime zaljubio sam se u frendicu
24 sata mislim na nju,i jednostavno neznam sta da radim! Da joj kazem?
100% cu bit odbijen ,a ne zelim upropastiti prijateljstvo.
Ona je totalno moj tip,a bas naprotiv ja njezin totalno nisam,ali jednostavno sam lud za njom...........
Vec mi se dogodila slicna situacija prije par godina u srednjoj i to nije bas lijepo zavrsilo,ali poludjet cu!!!!! Savjet pliiiiiiz ili bar neka lijepa rjec
imaš previše frendica....ja imam samo one frendcie koje bi ševio pa se potajno nadam.... (joj ak mi žena vidi ovo)

a reci joj da se ne možeš normalno ponšati pored nje i da, sad kada si je upoznao kao osobu, još te više privukla nego samo fizički....

al ak ti je rekla sve od bišim dečkima, vrsti uložaka koje nosi itd, ti nisi potencijalni jebač nego muška frendica..sorry
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:28   #60
Quote:
Henry_Barcelona kaže: Pogledaj post
Pomagajte ljudi,naime zaljubio sam se u frendicu
24 sata mislim na nju,i jednostavno neznam sta da radim! Da joj kazem?
100% cu bit odbijen ,a ne zelim upropastiti prijateljstvo.
Ona je totalno moj tip,a bas naprotiv ja njezin totalno nisam,ali jednostavno sam lud za njom...........
Vec mi se dogodila slicna situacija prije par godina u srednjoj i to nije bas lijepo zavrsilo,ali poludjet cu!!!!! Savjet pliiiiiiz ili bar neka lijepa rjec
A gle, iz ovoga što si napisao definitivno nisi neki favorit, ali svakom slučaju bit će bolje zbog tebe samog da nešto pokušaš, mislim da će suptilan ulet bit ok.
Dakle, ne očekuj ništa, odnosno očekuj najgore, a ako šta bude - super.
Najgore bi bilo da ostaneš pasivan i počneš to odugovlačit, idealizirat,što bi bilo kad bi bilo pizdarije....
Big Slick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.