Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 22:25   #181
Quote:
ih378 kaže: Pogledaj post
do koje te mjere zanima fizika? natjecanja?
fiziku mozes u obje skole mozes razviti do savrsenstva.
Krivo. Govoreci o redovnoj nastavi, u Petoj postoji jedan i pol kvalitetan predavac, od 5. Za MIOC ne znam.

Quote:
U petoj ti dodatnu drze profesori, dok u miocu su mentori bivsi ucenici (sadasnji studenti fizike)
Tocno. U MIOC-u su dobrodosli i ucenici iz Pete, bar za exp. dio. Mislim da ni za zadatke ne bi smjelo biti problema. Ali to ti je malo neprakticnije i vjerojatno povlaci probleme oko pisanja mentora. Rezultati vele da su studenti bolji mentori i uvjeti za eksperimentalni rad su bolji.

Quote:
sto se tice hrvatskog peta ti je definitivno bolje (svi profesori hrv su zahtjevni),
Boldano je krivo.

Quote:
upisi matematicki razred (v.) i zadatke s natjecanja ces rjesavati za domacu zadacu (doslovno).
Mi to nikad nismo radili...?

***************
P.S. Nadam se da se ne selis u ZG jer mislis da ce ti biti bolje nego u splitskom MIOC-u nego zato sto ti se roditelji sele.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans

Zadnje uređivanje Matesonik : 02.06.2011. at 22:31.
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 08:10   #182
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Nadam se da se ne selis u ZG jer mislis da ce ti biti bolje nego u splitskom MIOC-u nego zato sto ti se roditelji sele.
Točno tako!
Zar je stvarno tako velika razlika?
IndependentGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:51   #183
Velika razlika? U kom smislu? U odnosu na sto?

O splitskom MIOC-u imam jako dobro misljenje, upoznao sam dosta natjecatelja iz te skole... Nazalost nisam nikad bio tamo, popricao s profesorima itd. A MIOC ili peta - mislim da u ovom trenutku MIOC nudi vise, osobito sto se tice fizike. Ali to ne znaci da je peta losa skola.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 09:50   #184
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Velika razlika? U kom smislu? U odnosu na sto?

O splitskom MIOC-u imam jako dobro misljenje, upoznao sam dosta natjecatelja iz te skole... Nazalost nisam nikad bio tamo, popricao s profesorima itd. A MIOC ili peta - mislim da u ovom trenutku MIOC nudi vise, osobito sto se tice fizike. Ali to ne znaci da je peta losa skola.
Mislila sam na razliku između splitskog MIOC-a i ovih dviju zagrebačkih škola. Najteže mi je što su profesori stvarno izvrsni pa sada nemam pojma kako će biti iduće godine jer se nemam po kome ravnati vezano uz profesore u Zagrebu.
Još ću morati razmisliti iako su mi većinom svi profesori (osim naravno iz matematike) proporučili V.
IndependentGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:39   #185
erm, imam samo par pitanja, ima li itko tko ide u klasicnu? i bio bi voljan reci par recenica o toj skoli.?
idgf146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 18:20   #186
Quote:
IndependentGirl kaže: Pogledaj post
Mislila sam na razliku između splitskog MIOC-a i ovih dviju zagrebačkih škola. Najteže mi je što su profesori stvarno izvrsni pa sada nemam pojma kako će biti iduće godine jer se nemam po kome ravnati vezano uz profesore u Zagrebu.
Još ću morati razmisliti iako su mi većinom svi profesori (osim naravno iz matematike) proporučili V.
Najbolje da se raspitas na temama V. i XV. gimnazije. Forumas Karlovsky je nesto pisao o profesorima u MIOC-u, mozda je preruzicasto s obzirom da je on jos ucenik i nije mu prakticno svasta pisati.

Ako napises koji si razred i program (matematicki, mat-inf, s dva strana jezika), moci cemo s dosta sigurnosti procijeniti u kojem razredu bi zavrsila u jednoj i drugoj skoli, tj. kakav ce ti biti sastav profesora. Ovo da ti profesori matematike nisu preporucili V. mi je sasvim razumljivo, ali to ne znaci da su svi profesori matematike tamo losi. O vecini sam cuo/iskusio dobro.

Ali ponavljam - za fizicare-natjecatelje su u MIOC-u uvjeti daleko bolji i to je moja preporuka.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:07   #187
Preporuka za sve bolje učenike sa zapadnog dijela Zagreba. - Lucijanka - opća,matematička i jezična gimnazija. Istina, namučit ćete se, bit će vam teško, ali ćete puno naučit i matura vam neće biti problem. Ako imate oko 60 bodova (prag je prošle bio 58),a želite upisati jaki faks razmislite o Lucijanki. Nalazi se u Malešnici, u blizini željezničke i autobusne stanice u Vrapču i trase autobusa 146 tako da prijevoz nije problem. Profesori su kvalitetni i donekle zanimljivi,tj. pokušavaju predavati sa što većom interakcijom sa učenicima. )
__________________
No limit.
wuxazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:00   #188
kušlanova? prirodoslovno matematički smjer? kolko bodova zapravo treba imat da se sigurno upadne?
One Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:19   #189
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Najbolje da se raspitas na temama V. i XV. gimnazije. Forumas Karlovsky je nesto pisao o profesorima u MIOC-u, mozda je preruzicasto s obzirom da je on jos ucenik i nije mu prakticno svasta pisati.

Ako napises koji si razred i program (matematicki, mat-inf, s dva strana jezika), moci cemo s dosta sigurnosti procijeniti u kojem razredu bi zavrsila u jednoj i drugoj skoli, tj. kakav ce ti biti sastav profesora. Ovo da ti profesori matematike nisu preporucili V. mi je sasvim razumljivo, ali to ne znaci da su svi profesori matematike tamo losi. O vecini sam cuo/iskusio dobro.

Ali ponavljam - za fizicare-natjecatelje su u MIOC-u uvjeti daleko bolji i to je moja preporuka.
Upravo završavam prvi razred.
Kod nas ne postoje baš određeni programi jer svi imamo prve dvije godine 5 sati matematike, a druge dvije 6. Također imamo 4 sata informatike, jedino što moj razred ima uz to i dva sata talijanskog jezika. Sve je nekako pomiješano.
Pomirila sam se već nekako da moram prekinuti talijanski kako bih ostala na istim satima matematike i informatike.
IndependentGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:17   #190
Quote:
One Queen kaže: Pogledaj post
kušlanova? prirodoslovno matematički smjer? kolko bodova zapravo treba imat da se sigurno upadne?
nemože ti nitko točno reć, ali sa 61 bodom nemos fulat
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 09:57   #191
Quote:
strawberry96 kaže: Pogledaj post
jel mi može ko reć da li su bolje križanićeve gimnazije (ciljam na 2. i 7.) ili 10. gimnazija Ivan Supek? Premišljam se oko te tri, stvarno ne znam u koju da odem..Imam bodova za bilokoju, ali me zanima koja je najbolja.
Hmm pa ako je baš izbor između te 3 (iako mislim da ima puno boljih škola od te 3 gim.) onda je najbolja 7.


Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
ah druga je prozvana "najboljom općom gimnazijom"...
gdje je to pisalo?

iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:47   #192
Quote:
iva2301 kaže: Pogledaj post

gdje je to pisalo?

ah svugdje, BTW u zagrebu kolk osam skužio najbolja opća gimnazija na državnoj maturi.
i po čemu je 7. najbolja?
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 02:20   #193
Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
ah svugdje, BTW u zagrebu kolk osam skužio najbolja opća gimnazija na državnoj maturi.
i po čemu je 7. najbolja?
ehh neznam ali mislim da 10. ne treba ni gledati u izboru, a o 2. nekako nisam čula najbolje (al iz vlastitog iskustva tako da se neću puno miješati ).

znam samo da bi ja preporučila 1.gim. u Novom Zg-u...o toj imam samo pohvale
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:31   #194
Quote:
iva2301 kaže: Pogledaj post
ehh neznam ali mislim da 10. ne treba ni gledati u izboru, a o 2. nekako nisam čula najbolje (al iz vlastitog iskustva tako da se neću puno miješati ).
šta si čula o 2.? škola je inače ovak čist ok, moraš ponekad i učit ali nije tolko teška, 95% profesora zahtjeva da radiš nešto, ali većinom su čist ok.

Zadnje uređivanje Alpagueur : 10.06.2011. at 12:16. Reason: Popravljen citat
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:41   #195
A društvo? Jučer sam bila na prezentaciji. Bila je koma. A i oni koji su bili mi se čine onak snobovština u štiklicama?
Pred neki dan sam bila u Klasičnoj na prezentaciji i ostavila mi je puno bolji dojam.
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:55   #196
Quote:
LillyVanilly kaže: Pogledaj post
A društvo? Jučer sam bila na prezentaciji. Bila je koma. A i oni koji su bili mi se čine onak snobovština u štiklicama?
Pred neki dan sam bila u Klasičnoj na prezentaciji i ostavila mi je puno bolji dojam.
ah to ti je uvijek onak u koji razred upadneš, al društvo je čist ok, makar ima svega
u klasičnoj ideš subotom u školu (s mojeg gledišta neznam zašto bi itko normalan želio subotu preovest u školi), imaš 4 godine lat i grčkog (ak voliš to onda ok, samo velika većina prezire te predmete, a i još više ljudi neće imati apsolutno nikakve koristi od tih predmeta u budućnosti tak da..), također bilo je nekih članaka o profesorima matematike tamo pa guglaj..
BTW svi koje znam i koji su otišli u klasičnu su se pokajali..
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 10:45   #197
Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
ah to ti je uvijek onak u koji razred upadneš, al društvo je čist ok, makar ima svega
u klasičnoj ideš subotom u školu (s mojeg gledišta neznam zašto bi itko normalan želio subotu preovest u školi), imaš 4 godine lat i grčkog (ak voliš to onda ok, samo velika većina prezire te predmete, a i još više ljudi neće imati apsolutno nikakve koristi od tih predmeta u budućnosti tak da..), također bilo je nekih članaka o profesorima matematike tamo pa guglaj..
BTW svi koje znam i koji su otišli u klasičnu su se pokajali..
Ma mislim da ću ipak u II. Završavam osnovnu klasičnu. Već mi je i sada dosta, ali sam onak po defaultu išla vidjet kak izgleda, a i neke frendice će ići (nemaju dosta bodova za neke druge gimnazije, a iz osnovne klasične je upis s 50 bodova).

Ovo je bio čisto komentar na jučerašnje dojmove
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:50   #198
Ja si gledam tituša brezovačkog i zanima me kolko mi zapravo bodova treba da uđpadnem ne stranici piše 56 a neki kažu da treba 60 bodova. al mi je frend reko da je upo s 58 a kaže da nije imao vezu
jer možda neko slučajno zna kolko mi TOČNO bodova treba da sigurno uđem???
One Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:03   #199
Quote:
One Queen kaže: Pogledaj post
Ja si gledam tituša brezovačkog i zanima me kolko mi zapravo bodova treba da uđpadnem ne stranici piše 56 a neki kažu da treba 60 bodova. al mi je frend reko da je upo s 58 a kaže da nije imao vezu
jer možda neko slučajno zna kolko mi TOČNO bodova treba da sigurno uđem???
sa 61 i 5,0 moraš upast. nitko ti nemože točno reč, jer nitko nezna koliko će se ljudi prijavit i s kolikim brojem bodova.
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:24   #200
moj brat je upao u titusa sa 57 bodova,a sada zavrsava 3 razred...
ShavozZz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.