Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 19:30   #301
pa moja preporuka hitno kod ljecnika ...
postoji nekoliko opcija ..hemerodi , cir na zeludcu , nekakva tvorevina ..
ukoliko je cir na zelucu krv obicno bude jako tamna jer dolazi do spoja sa klorom u zeludcu i ta se stolica zove melena( i obicno je jako smrdljvia) al ako imas jakooo krvarenje onda neuspije sva krv oksidirat sa klorom pa imas masovno krvarenje svjeze crvene krvi ...
u koliko imas krvi bas u stolici onda moze biti i neka tvorevina a moze biti i okultno ( ne vidi se al se pretrgaom nadu tragovi krvi )
a moze biti da su samo hemeroidi ..al onda obicno fesces( drek jel te) bude poprsakan krvlju ili ostaje samo trag svjeze krvi na wc papiru ..al moze bit ii nesto drugo
( i nemora se konstantno pojavljivati nego sporadicno!)
u svakom slucaju hitno ljecniku
puno srece
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:47   #302
Hellaa, hvala ti na brizi, ali nije ni blizu tako loše kako si ti interpretirala. Radi se o jedva primjetnom tragu krvi (doslovno kap) i to ne u stolici, već prije svega na toaletnom papiru nakon predzadnjeg i zadnjeg khm "tara"
Da su hemeroidi ili nekakvo drugo krvarenje, valjda bi te krvi bilo puno više. Ne znam što da mislim.
oldvalley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 09:51   #303
ma ako je samo malo krvi na papiru to ti je najvjerovatnije od hemeroida ..moze se javljati povremeno i jako malo onda dont' worry ..al ako primjetis ikakavu promjenu u stolici npr da je tanka ko olovka ili odjednom dobijes proljeve ili konstipaciju uz sluz ili krvarenje.onda molin te odi ljecniku
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:53   #304
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
ma ako je samo malo krvi na papiru to ti je najvjerovatnije od hemeroida ..moze se javljati povremeno i jako malo onda dont' worry ..al ako primjetis ikakavu promjenu u stolici npr da je tanka ko olovka ili odjednom dobijes proljeve ili konstipaciju uz sluz ili krvarenje.onda molin te odi ljecniku
Da, upravo kako sam pretpostavljao, zasad mi doktor ne treba. Hvala lijepo
oldvalley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:57   #305
Question

Pozdrav svima.
Imam jedan problemcic... Naime, već neko vrijeme mi se pojavljuje krv nakon stolice. Znači, obavim nuždu i nakon toga krv na papiru, nekad poslije i na gacicama. Moja dr. kaže da je to neobicno al s obzirom da me jednom pregledala prstom i kaže da nema ništa da to nije strasno. kako na duzi period idem u drugi grad raditi zelim to pregledati da sam mirna. Mislim da imam unutarnje hemoroide jer me nekad nakon te nužde ,,bocka,, unutra i imam neki tupav osjecaj u trbuhu a donji lijevi dio trbuha me često boli . U to vrijeme se pojavio i odvratan svrab kože koji ne prestaje a kako sam dobila claritine , koje ne pomazu jer i dalje nocu ne spavam od svraba i nos me uzasno svrbi unutra, mozda su one pogorsale stanje sa stolicom? Mozda nema veze al otkad ih pijem svrab se povecao. Jos nisam popila prvu kutiju. Mozete mi napisati koje pretrage da trazim doktoricu jer me ona bas ne shvaca ozbiljno i ispadam hipohondar. Hvala. P.s. stolica nekad tvrdja neka normalna, normalne boje. krv svježa crvena.
PooToo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 23:58   #306
Investiraj 200-300 kuna i idi kod privatnika - proktologa
zgfjaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:06   #307
Quote:
PooToo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam jedan problemcic... Naime, već neko vrijeme mi se pojavljuje krv nakon stolice. Znači, obavim nuždu i nakon toga krv na papiru, nekad poslije i na gacicama. Moja dr. kaže da je to neobicno al s obzirom da me jednom pregledala prstom i kaže da nema ništa da to nije strasno. kako na duzi period idem u drugi grad raditi zelim to pregledati da sam mirna. Mislim da imam unutarnje hemoroide jer me nekad nakon te nužde ,,bocka,, unutra i imam neki tupav osjecaj u trbuhu a donji lijevi dio trbuha me često boli . U to vrijeme se pojavio i odvratan svrab kože koji ne prestaje a kako sam dobila claritine , koje ne pomazu jer i dalje nocu ne spavam od svraba i nos me uzasno svrbi unutra, mozda su one pogorsale stanje sa stolicom? Mozda nema veze al otkad ih pijem svrab se povecao. Jos nisam popila prvu kutiju. Mozete mi napisati koje pretrage da trazim doktoricu jer me ona bas ne shvaca ozbiljno i ispadam hipohondar. Hvala. P.s. stolica nekad tvrdja neka normalna, normalne boje. krv svježa crvena.
Bilo bi dobro učiniti pregled proktologa i anoskopiju ,ev. pp na kl. indikaciju i dublji endoskopski pregled.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:03   #308
Temperatura, bol u d.crijevu

Pozdrav! Počeli su mi laganiji bolovi u predjelu debelog crijeva s lijeve strane prije tjedan dana, doktorica mi je rekla da su vjerojatno hemeroidi i dala mi je neke čepiće(mislim da su Factu ili tako nešto), ali, jedan sam dan imala stolicu 5 puta, a sljedeća 3 nisam, tek sam dqanas uspjela imati "malo" stolice, tvrde, tamne i pune sluzi, sad mi se već bol proširila i na desnu stranu te dio ispod želuca, lijeva strana trbuha mi je tvrda kao kamen, skroz drugačija od desne strane, te kao da mi unutra kuca jako srce, što je i vidljivo, kad legnem trbuh mi se "diže i spušta", imam temperaturu ova 4 dana 37.5/37./6, popijem lekadol, spusti se na 37.1 i nakon nekog vremena opet se poveća, nikako da se spusti. Bila sam kod doktorice opet, naručila me kod gastroenterologa, tek za 2 mjeseca, i da će mi prije tog pregleda vaditi krv...Ne osijećam se dobro, magli mi se pred očima i kao da ću svaki tren pasti u nesvjest. Što bi to moglo biti? Ići ću opet kod doktorice ili na hitnu, jer dolazi vikend a iz malog sam mjesta pa tad ništa ne radi.
Annami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:05   #309
Quote:
Annami kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Počeli su mi laganiji bolovi u predjelu debelog crijeva s lijeve strane prije tjedan dana, doktorica mi je rekla da su vjerojatno hemeroidi i dala mi je neke čepiće(mislim da su Factu ili tako nešto), ali, jedan sam dan imala stolicu 5 puta, a sljedeća 3 nisam, tek sam dqanas uspjela imati "malo" stolice, tvrde, tamne i pune sluzi, sad mi se već bol proširila i na desnu stranu te dio ispod želuca, lijeva strana trbuha mi je tvrda kao kamen, skroz drugačija od desne strane, te kao da mi unutra kuca jako srce, što je i vidljivo, kad legnem trbuh mi se "diže i spušta", imam temperaturu ova 4 dana 37.5/37./6, popijem lekadol, spusti se na 37.1 i nakon nekog vremena opet se poveća, nikako da se spusti. Bila sam kod doktorice opet, naručila me kod gastroenterologa, tek za 2 mjeseca, i da će mi prije tog pregleda vaditi krv...Ne osijećam se dobro, magli mi se pred očima i kao da ću svaki tren pasti u nesvjest. Što bi to moglo biti? Ići ću opet kod doktorice ili na hitnu, jer dolazi vikend a iz malog sam mjesta pa tad ništa ne radi.
Odi ODMAH na hitnu, po mogućnosti hitnu kiruršku ambulantu(ima smisla i konzultacija ginekologa).
Mora se isključiti/potvrditi formiranje/postojanje lokaliziranog/difuznog upalnog infiltrata (apscesa, raznih -itisa) i započeti liječenje čim prije (kirurško, antibiotikom), ako za to postoji indikacija.
Pretpostavljam kako je temp. bila mjerana aksilarno (pod pazuhom), a ne rektalno?

Uglavnom, HITNO pregled liječnika!
Dojavi što je bilo.

Zadnje uređivanje body halleck : 12.04.2013. at 13:11.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:08   #310
Bok, imam 21god, 186cm, 82kg...
imam problema s tim krvarenjem vec 3-4 god, ali nisam shvacao nista ozibljno jer nekad zna biti jako malo na wc-papiru, nekad uopce ne, al jucer i danas je bas bilo dosta krvi tamne krvi u na papiru i u stolici.

inace nemam nikakvih problema sa probavom, nista me ne boli, pece.

puno sjedim jer ucim, ne bavim se bas nekim fizickim aktivnostima jer nemam vremena i neda mi se.
hranim se normalno u menzama sta ima na meniju, voce bas ne jedem nesto puno.

sto predlazete?
meni to ne smeta jer kazem nista me ne boli niti nist nego sam slucajno naletio na ovu temu pa vidim da i drugi ljudi imaju tih problema.
vjerojatno pukne neka zilica pri naprezanju...
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:18   #311
Quote:
luka_2910 kaže: Pogledaj post
Bok, imam 21god, 186cm, 82kg...
imam problema s tim krvarenjem vec 3-4 god, ali nisam shvacao nista ozibljno jer nekad zna biti jako malo na wc-papiru, nekad uopce ne, al jucer i danas je bas bilo dosta krvi tamne krvi u na papiru i u stolici.

inace nemam nikakvih problema sa probavom, nista me ne boli, pece.

puno sjedim jer ucim, ne bavim se bas nekim fizickim aktivnostima jer nemam vremena i neda mi se.
hranim se normalno u menzama sta ima na meniju, voce bas ne jedem nesto puno.

sto predlazete?
meni to ne smeta jer kazem nista me ne boli niti nist nego sam slucajno naletio na ovu temu pa vidim da i drugi ljudi imaju tih problema.
vjerojatno pukne neka zilica pri naprezanju...
Ista stvar je kod mene bila. Trebao bi otići kod doktora. Vjerojatno su hemeroidi u pitanju. Jel imaš tvrdu stolicu?
Znam da su se meni čudili kako sam tako dugo čekao ( do godinu dana) tako da ti predlažem posjet liječniku. Kolonoskopijom se može puno toga vidjeti.
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:20   #312
Velim nist posebno. stolica je normalna kao i svaki put, ovisi naravno sto pojedem..

a sad nemam vremena otic jer su ispiti, budem drugi mjesec kod svog doktora,
a i gdje bi trebao ici tu u zg-u, jel mogu opce?
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:57   #313
Quote:
luka_2910 kaže: Pogledaj post
Velim nist posebno. stolica je normalna kao i svaki put, ovisi naravno sto pojedem..

a sad nemam vremena otic jer su ispiti, budem drugi mjesec kod svog doktora,
a i gdje bi trebao ici tu u zg-u, jel mogu opce?
Pa sigurno da možeš u ZG.
Nemoj čekati!
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 07:01   #314
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Pa sigurno da možeš u ZG.
Nemoj čekati!
a kamo?
sto je tebi bilo na kraju?
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 10:35   #315
Quote:
luka_2910 kaže: Pogledaj post
a kamo?
sto je tebi bilo na kraju?
Nisam ti ja iz ZG. Raspitaj se. Ako u ZG-u ne možeš onda u ku*ac.
Ma klasični hemeroridi. Moram pazit što jedem i to je to. Kolonoskopija je odlična pretraga, samo treba malo stisnit zube.
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 21:57   #316
pozz narode

malo sam preletio po ovoj temi, no nisam ju cijelu procitao

odlucio sam se napisati svoju situaciju i mislim da ce to biti malo duzi post jer zelim detaljizirati neke stvari

prije svega, imam 29 godina, visina mi je oko cca 185 i po kilazi variram uglavnom oko 89-93

javljam se ovdje jer vec dugo imam problema sa stolicom, odnosno krvi u stolici i godinama sam mislio da imam hemeroide
naime, krv se pojavljivala kod brisanja nakon sto sam zavrsio na wc-u,
na wc papiru bi se pojavile tockice krvi, nekad vise, nekad manje kolicine, a ponekad nista
prije mozda godinu-dvije sam davao stolicu na nalaz i nisu mi nista nasli, iako sam problem evidentno imao

moram napraviti ovdje i male digresije - dogadja mi se kad sam na wc-u nesto sto ne znam tocno opisati, no kao da mi se izvrne crijevo prema van, ili da grubo kazem kao da mi se supak izvrne van i onda kad zavrsim to sa wc papirom vratim natrag nakon sto se obrisem
na taj nacin i krvarenje prestane
jednom sam stajao pod tusem nakon sto sam bio na wc-u i nakon sto nisam vratio, ajmo to tako reci, crijevo natrag i stisnuo sam ga dok sam bio pod tusem, a krv je curila u jako tankom mlazu, ali ipak mlazu
nisam bas trazio po netu nista no nekako mi se jos vise cinilo da su hemeroidi

nadalje, i zadnjih godina to isto traje pa sam odlucio opet otici kod doktora i vaditi nalaz, no ovaj put sam mu rekao da cu na nalaz dat tek kad vidim da ima krvi u stolici, i tako sam i napravio
donio na analizu, ustanovili su krv i dali mi uputnicu za pregled rektuma

otisao sam na pregled i doktor me pregledao (prstima) i ustanovio je da nemam hemeroide, da nista ne osjeca ovako i da mu dodjem sutradan na klizmu pa na kolnoskopiju

vratio sam se kuci, otisao na wc i tad, na moje iznenadjenje, kapljice krvi vise nisu bile kapljice nego je krvi bilo apsolutno posvuda, po cijeloj skoljci, u ogromnim kolicinama i curila je iz mene dok sam sjedio na wc-u
smatrao sam da je ocito nesto zakacio i kasnije sto sam vise razmisljao o tome mislio sam da zbog toga mora biti problem negdje na kraju debelog crijeva

no, jos jedna digresija - gotovo svako jutro imam jake bolove u stomaku negdje oko 6-7h ujutro, prodju me za nekih 5-6 minuta i onda te bolove u cijelom danu kasnije uopce nemam
btw imam vlastitu firmu i jako puno se zivciram, posebno je to jako izrazeno u zadnjih dvije godine

ali da se vratim sada na taj pregled, kolnoskopiju - dosao sam sutradan na taj pregled, isti taj doktor me je pregledavao gotovo 10 minuta uz moje ekstra jake bolove, bilo mi je gotovo neizdrzivo no on je bio uporan iz jednostavnog razloga sto apsolutno nista nije mogao pronaci...apsolutno je sve bilo u redu

e sad, nakon tog pregleda trebao mi je cijeli dan da me prestane boliti od pregleda, ali dobro, nije to ni bitno toliko,
ono sto je bitno je to sto nakon tog prvog pregleda meni jako cesto krvi u stolici ima bas ono previse...nekad bude samo zarko crvena krv sto bi reklo da imam hemeroide (iako ih nisu ustanovili), onda neki drugi put bude dosta tamna, pa onda treci put bude tamna sa sluzi, i uglavnom je u ta tri oblika

prije tih pregleda kad mi se pocelo pojacavati isao sam sa djevojkom na mesnu dijetu, no nakon pregleda sam prestao i krv se odjendom zaustavila i nisam imao problema gotovo dva mjeseca
buraz mi je dao vlakna da jedem i preporucio hranu punu vlakana, itd..

nakon toga mi se poceo problem opet ponavljati i sad mi se dogadja da recimo u nekih 70-80% slucajeva imam krvi u stolici....od toga u manje slucajeva da je bude samo malo krvi, a u vise slucajeva da bude krvi posvuda, pa i na dasci od skoljke

dobio sam i uputnicu za slikanje crijeva na rentgenu (kako li se to vec zove) no promasio sam otici zbog hrpe obaveza i sad razmisljam opet uzeti uputnicu i otici naruciti se

no htio sam ovdje staviti svoju situaciju da vidim ima li itko kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem, a da se nije vidio na prethodnim pregledima?

i moram dodati da su mi rekli da se vjerojatno nista nece vidjeti ni na tom rengenu pa da bi me morali slati na pregled cijelog crijeva (kao ta kolnoskopija) sto me je malo sokiralo jer mi je napisano u nalazu da se ne preporuca zbog bolova...makar znam da se to radi pod narkozom, ali toliko me neopisivo boljelo da se jednostavno jezim tog pregleda

eto to je to...znam da sam hrpu toga napisao, ali uvijek volim biti detaljan jer znam da to vise pomogne

zahvaljujem unaprijed na misljenjima i ako imate kakvo pitanje slobodno pitajte
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:11   #317
Evo bio sam danas kod doktora sa svojim prije navedenim problemom.
Znaci meni je samo sluznica napuknuta tj. taj sfinkter sta vec, znaci nista strasno. to ce mi se i dalje pojavljivati, dakle,ne moze potpuno zacijeliti, ali nije problem. dobio sam neke kreme i moram samo jesti voce i piti tekucine i sve ce biti ok.

bio sam ko privatnika. odmah bio na redu i gotov za pol sata. 400kn + 100kn kreme. ja zadovoljan.
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 03:10   #318
ovako prije 25 dana sam imala klasicna otvorena splencotomy odstranili su mi slezinu sad vec sam na domasno lecenje ali evo vec 4 dana pojavila se krv u stolici ,stolica je tvrda svetlokafeave boje nakog sto izmet izadze prokrvarim krv je sveze crvene boje prvog puta je bilo malo ali kako ide krv je sve poobilnija moram da naglasim da trenutno primam antikoagularne terapije jer je moguce da je ovo uzrog toga ili nesto sasvim drugacije sta me savetujete ....
ivuska mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 10:19   #319
Quote:
Snoopy1 kaže: Pogledaj post
pozz narode

malo sam preletio po ovoj temi, no nisam ju cijelu procitao
hemoroidi

http://www.centarzahemoroide.com/stupnjevi-bolesti/
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:01   #320
Pozdrav svima. I ja također primjetim krv na papiru, ali ne uvijek i ako je bude, bude je vrlo malo, crtica ili kap. Svrabež također osjetim tui tamo. Ponekad je jači ponekad slabiji. To su sve simptomi hemerodia, ali mi je čudno da ih imam, pošto se bavim sportom iznad prosjeka prosječnog Hrvata a od hrane jedem sve i svašta. I ono što bi smio, ali i ono što baš i ne valja za hemeroide. Jedem puno salate, voća bi mogao više,al nije da ga ni malo jedem. To mi se proteže već nekih dvije tri godine i zasad mi ne stvara nikakve veće probleme. Jedino što ću promijeniti je to da ću pit više vode iako je ni prije nisam malo pio, a mogao bi i stražnjicu brisat vlažnim maramicama jer sam primjetio da sa ovim običnim papirom samo nadražim taj problem.
__________________
"Hrvatska iznad svega, samo Bog je od nje veći, a hrvatski narod preći." -dr. Ante Starčević
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.