Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 13:12   #4221
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne ja sam površno čitala... ti si ok čitala
elvital - sačekaj do 13.01. i onda napravi test


Elvital, javi kakav je ishod, držimo fige!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:18   #4222
Iako vidim naslov ove teme, ipak ću postavit pitanje koje je ziher postavljeno već 100 puta, ali ipak svaka od nas misli da je jedinstven slučaj i po nečemu poseban

Pa da krenem; muž i ja smo od ovog mjeseca odlučili početi raditi na bebi, bez forsiranja, jednostavno smo prestali upotrebljavat kontracepciju pa kad se uhvati, uhvati!

Menstruaciju bi trebala dobiti za 7 dana. Imali smo odnose prije nekih tjedan dana, točno u periodu plodnih dana, i to svaki dan po jednom kroz sve one dane koji bi kalendarski trebali bit plodni.

I o čemu sad blebećem; naime , znam da je prerano za bilo kakve testove, ali me zanima koliko rano u trudnoći se javljaju simptomi, nekako m ise ovih nekoliko dana čini puno prerano ali osjećam napetost u donjem dijelu trbuha i grčeve kao da ću svakog časa dobit menstruaciju, grudi su mi bolne na dodir i nekako teške i na njima su iskočile dvije žile ( ludače) , al onako jako vidljive. Osim toga, jučer i danas ujutro sam jedva ustala iz kreveta od vrtoglavice, inače nemam problema s tim.
I izbacili su mi se prištići po dekolteu koje nikad, nikad nisam imala!

Sa apetitom i mučninom nemam problema.

Zanima me, dal je još rano za ovakve stvari,i s tim u svezi, dal može sve to bit rezultat kakvog hormonalnog poremećaja i ima li još koja dama koja je imala iste simptome?

Iako smo odlučili sve polako i bez sekiracije, naravno da mene sad od svega ovoga pucaju živci, i na kraju i ako nisam trudna odgodit ću si menstruaciju jer cijeli Božiji dan kombiniram u glavi i računam, ko kretenuša

Sorry na predugom postu, ali ako ima netko ...
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:32   #4223
Sandra, sve sam te simpt (slične) imala pa na koncu i dobila taj mj. Iako sam zbilja mislila kako smo sve dane pokrili, kako apsolutno nema šanse za propust.
Ovaj mj sam imala simpt slične pms-u, osim što koji dan prije m mi je smetala kava (koju inače obožavam), bilo mi je muka (opravdavala težim fizičkim naporima tada), a cicke nešto tvrđe, bolnije te bradavice osjetljivije.

Inače mi je ciklus 28 dana, 30 dc sam radila test i bila je slaba crta, 32 dc je bila jača i deblja. Koristila sam oba puta clearblue compact.

Ono što sam ja učinila je - čekanje do dana m, izostanak iste, i test nakon toga.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:10   #4224
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post


Elvital, javi kakav je ishod, držimo fige!
E Blonde :-)))))
Juce sam skoknula do apoteke i kupila opet test,pa opet do prodavnice svratila i kupila test....i nes vjerovat jedan pozitivan drugi negativan.Kako?Veze nemam!Ovaj iz apoteke je imao slabu crticu a ovaj nikakvu osim one jedne koja znaci da nema nista
I ja pojma nemam.Necu sad ni da mislim sta se desava doli nego cu fino cekat sve do termina kod ginekologa krajem mjeseca....trebala bi i prokletinju dobit za par dana kao sto smo izracunali....cak i ako izostane ja vise testove ne kupujem
Al da ovaj period kosta zivaca...i te kako..... uh
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:23   #4225
Quote:
elvital kaže: Pogledaj post
E Blonde :-)))))
Juce sam skoknula do apoteke i kupila opet test,pa opet do prodavnice svratila i kupila test....i nes vjerovat jedan pozitivan drugi negativan.Kako?Veze nemam!Ovaj iz apoteke je imao slabu crticu a ovaj nikakvu osim one jedne koja znaci da nema nista
I ja pojma nemam.Necu sad ni da mislim sta se desava doli nego cu fino cekat sve do termina kod ginekologa krajem mjeseca....trebala bi i prokletinju dobit za par dana kao sto smo izracunali....cak i ako izostane ja vise testove ne kupujem
Al da ovaj period kosta zivaca...i te kako..... uh
Čuj draga, očito je prerano da pokaže kako treba. Ja sam radila samo 2 testa kad sam ostala trudna, na prvom mi je pokazalo slabu crticu i to malo kasnije od one 3 min koje piše , na drugom slijedeći dan odmah i crta je bila jasna kao dan. Mada je moje skromno mišljenje da ti se ne bi pojavila niakva crta da nije prisutan hormon trudnoće. Ali opet Najbolje pričekaj mjesečnicu. Sretno!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 19:48   #4226
Pozdrav,
oprostite što ovako upadam ali imam jedno pitanje.
Naime, ja i moj muž smo krenuli na bebu i ovo nam je bio prvi pokušaj, meni menstruacija treba doći za 7 dana ali ja nisam mogla cekati pa sam danas napravila Pregnancy test koji je pokazao drugu okomitu liniju svijetlu odnosno lagano rozu ali vidljivu pa neznam da li je to pouzdano da sam trudna pošto je tako svijetla, od simpotoma imam lagano bolne grudi i osjećaj da ću dobit menstruaciju što me još više zbunjuje,

molim vas da mi napišete svoje mišljenje
Hvala
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 19:53   #4227
Cure moje drage, znam da ste nestrpljive, ali morate pričekati da prođe termin prve slijedeće mjesečnice! Jel vi uopće čitate uputstva na testovima za trudnoću? To vam i na svakom testu piše, mjesečnica vam MORA KASNITI da bi vam test išta pokazao, ovako je nevažeći.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:19   #4228
matroza, kakvi su ti inače ciklusi? Jel znaš kad je bila o?


Hell, dosta ih je imalo plus i prije očekivane M.
Sve ovisi o danu ovulacije. I naavno duljini ciklusa. Te osjetljivosti testa.
Danas ih dosta pokaže točan rez i prije očekivane m.

U duljim ciklusima, ako je poznato vrijeme O, ne vidim zašto bi čekale po cca 35-45 dana. Meni je na 12 dpo test pokazao crticu. I to u klasičnom ciklusu od 28 dana, s nešto pak kasnijom ovulacijom tako da je i ta crtica bila ful blijeda. Nekima i ranije.

No, kako neke ne prate toliko točno dan ovulacije i druge simpt koji se vežu uz nju, većina ih ni ne zna kad je uopće bila moguća oplodnja stoga ranije rađeni testovi mogu pokazati minus čak i ako je riječ o trudnoći. Stoga sam u takvim situacijama više za malo strpljenja i čekanja m.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:32   #4229
znam da sam trebala cekati do menstuacije ali sam nestrpljiva,
ciklus mi traje 30-31 dan novu m trebam dobiti 17.01. cikus mi je redovit,
nisam mogla cekat i napravila test koji mi je pokazao blijedu crticu ali vidljivu i odmah sam se razveselila a neznam da li da se nadam ili ne
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:40   #4230
Quote:
matroza kaže: Pogledaj post
znam da sam trebala cekati do menstuacije ali sam nestrpljiva,
ciklus mi traje 30-31 dan novu m trebam dobiti 17.01. cikus mi je redovit,
nisam mogla cekat i napravila test koji mi je pokazao blijedu crticu ali vidljivu i odmah sam se razveselila a neznam da li da se nadam ili ne
Pixie, nisam ja mislila ništa loše, sve što si napisala stoji, ali upravo zbog ovog što ona sama kaže sam napisala da treba čekat mjesečnicu. Može napravit još 5 testova prije i opet neće bit sigurna i opet će bit nervozna i u iščekivanju. Meni to nema smisla.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:41   #4231
Ono što su meni cure rekle je - crtica je crtica
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:42   #4232
da li je istina da test ne moze biti lazno pozitivan nego samo lazno negativan
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:44   #4233
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pixie, nisam ja mislila ništa loše, sve što si napisala stoji, ali upravo zbog ovog što ona sama kaže sam napisala da treba čekat mjesečnicu. Može napravit još 5 testova prije i opet neće bit sigurna i opet će bit nervozna i u iščekivanju. Meni to nema smisla.
Ma znam.
Ja sam svoju sa svim info čekala.
I onda sam jedan napravila (2 dana kasnije) i za dva dana ponovila kad je bio deblji rezultat.
Ali, to sam ja.

Znam da neke ne mogu čekati.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:45   #4234
Čak i ako je došlo do oplodnje, ti, ne daj Bože, možeš za sedam dana dobit menstruaciju s kojom zametak ode, a da to niti ne znaš. Zato ginekolozi ne preporučaju raditi nikakve testove dok ne prođe termin očekivane mjesečnice. Ja sam recimo 2 mjeseca dok sam bila trudna krvarila za vrijeme mjesečnice skoro pa kao da ju imam. Ginekolog mi je objasnio da u tako ranom stadiju mogu samo čekati i vidjeti hoće li se plod zadržati ili ne. Tu se, nažalost, ništa ne može napraviti. To je prirodna selekcija.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:50   #4235
a joj, nadam se da necu dobiti mjesecnicu i da ce se plod zadrzati, pricekat cu par dana da dobijem m pa ako izostane napravit cu opet test pa cemo vidit
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:55   #4236
Hell, upravo zbog takvih priča sam nekako bila sklonija čekanju. Kao i što nisam nakon plusa odmah odjurila kod gin. Dodatni stres želim izbjeći. I ponekad je koliko dobro znati dpsta toga toliko je s druge strane i teret.

matroza, samo bez panike. Pozitivan test je pozitivan test. Pričekaj još koji dan pa ponovi. Nemoj sada vrtiti najgore scenarije.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:01   #4237
ma dobit cu m jer iman osjecaj u donjem djelu trbuha kao i svaki put i bolne grudi samo me test zbunio, ali eto vidis nemora ni bit tocan a tako bi volila da je tocan
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:03   #4238
Meni se dogodilo da sam dobila menstruaciju u očekivanom terminu i više o trudnoći nisam ni razmišljala. Nakon što mi je prošla, jako su me počele boljeti cice i malo su mi se povećale. Zadnje što sam mislila je da mi je to od trudnoće, ali kolegica s posla me nagovorila da napravim test jer je ona imala sličnu situaciju. Test se pokazao pozitivnim (otprilike desetak dana nakon što je ta "lažna" mjesečnica završila). Odmah sam nazvala ginekologa i ispričala mu sve i on mi je rekao da ne dolazim jer sam ja tad bila trudna 4 tjedna i ionako ne bi bogznašto vidio na uzv, da pričekam iduću mjesečnicu i da mu onda javim. Ja sam i tu slijedeću mjesečnicu dobila, krvarenje je bilo malo slabije, ali je trajalo 3-4 dana. Tek nakon tog drugog krvarenja sam otišla na pregled i ustanovljena je trudnoća (sa 6 i nešto tjedana). Onda sam morala mirovati do 12. tjedna jer je uz ta krvarenja postojala mogućnost da plod "ode". Hvala Bogu, sve je bilo ok, sad sam u 21. tt i imam urednu trudnoću.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:05   #4239
Quote:
matroza kaže: Pogledaj post
ma dobit cu m jer iman osjecaj u donjem djelu trbuha kao i svaki put i bolne grudi samo me test zbunio, ali eto vidis nemora ni bit tocan a tako bi volila da je tocan
Bol u grudima može biti i simptom trudnoće, ali sad jedino možeš čekati. Sretno!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:08   #4240
izgleda da je svaka zena sama za sebe, tako da nemam druge nego cekat da dođe ili ne dođe m pa cu opet raditi test pa sta bude,
cure hvala puno na komentarima i savjetima,
pozzzz
matroza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.