Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 15:34   #9461
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
nnije ta stranica baš sam stavila sad link. al da se otvori taj dokument trebate imati pdf
na toj stranici ćete viditi ovo:
om Scheidt. Tečaj iz kolposkopije. Byk - Gulden.
hrvatski, PDF PDF 4.14 MB
pa kliknite na to
meelitaa is offline  
Old 17.03.2009., 15:36   #9462
http://images.google.hr/imgres?imgur...a%3DN%26um%3D1
evo i tu ima neš opisano pod kolposkopski nalaz pa možeš tu viditi punktacije kako izgledaju
meelitaa is offline  
Old 17.03.2009., 21:57   #9463
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
A ovo sa Val-inim 'kondilomima' mi ama baš ništa nije jasno??? Pa kako?
Ima ih, nema ih, tu su. nisu????

I ja normalno pogledala Aniline linkove!
ja sam imal tri i to je otišlo s porodom i nakon njega onda sam si nakon nekog vremena napiapala jedan(za koji ja mislim da je kondilom) i kad sam išla spaljivati ranicu na cervixu rekla sam ljubi za njega i on mi je premazo i rekao ako neotpadne da će ga spaliti kada dođem na kontrolu,ja na kontrolu nisam išla i onda danas kad sam došla da mi spali taj kondilom kaže on meni da to nije kondilom nega da su to ostaci himena,pa zašto mi je onda prvi puta kad sam ga pitala za to rekao da je to kondilom i još ga premazao podofilinom?

i našao mi je na kolposkopiji debeli acidobijeli epitel u forniksima i punktacije na cervixu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 17.03.2009., 22:11   #9464
Koliko vidim sve ste imale deblji acidobijeli epitel. Da li i lagani AW epitel ( meni u nalazu piše : diskretan, ali se zato proteže na dva mjesta) mora značiti HPV?
fej is offline  
Old 17.03.2009., 22:12   #9465
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Koliko vidim sve ste imale deblji acidobijeli epitel. Da li i lagani AW epitel ( meni u nalazu piše : diskretan, ali se zato proteže na dva mjesta) mora značiti HPV?
ja sam dans ljubu pitala od čega sve može biti acidobijeli epitel i rekao je od virusa a virus imamo dolje samo jedan a to je hpv

dobro postoji i genitALNI HERPES ALI TO BI ZNALI DA IMAMO jer bi imali vidljivi herpes bar nekada do sada
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 17.03.2009., 22:13   #9466
neznam kak ne biti pod stresom kad nisam dobro od kad sam saznala da imam hpv . ali ok.
imam pitanja, pa molim, pomozite. nije mi ginekolog ništa rekao i neznam koga pitati, rekao mi je čovjek samo da imam "promjene na stanicama". Skoro sam se onesvjestila u ordinaciji. Mislim si i mučim se s tim, da su me bar nazvali iz ordinacije i javili mi rezultat (ja sam odselila i zaboravila nazvati) kad su vidli da je loš, možda bi sve bilo lakše, pitaj boga kako je napredovalo do sada.
Ugl, ako mi papa jednog dana bude čist, znači li to da mi za neko vrijeme opet nalaz može biti loš, tj da se s time stalno treba boriti?
Što znači za mog dečka to što ima hpv? Što da on radi? Zvao je liječnika, rekao mu je da ak imam ha hpv, da ima i on i da tu netrebaju testovi, ali ga nije uputio na ništa dalje.
Što je s djecom? Hoćemo ih moći normalno imati?
pliz, ako koja zna
Littlekitty is offline  
Old 17.03.2009., 22:52   #9467
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja sam dans ljubu pitala od čega sve može biti acidobijeli epitel i rekao je od virusa a virus imamo dolje samo jedan a to je hpv

dobro postoji i genitALNI HERPES ALI TO BI ZNALI DA IMAMO jer bi imali vidljivi herpes bar nekada do sada
može biti i od klamidije to mi je rekla u modernoj dijagnostici. zato sam ja jednom prilikom i bila zaključila da se ti acidobjeli razlikuju. acidobjeli se duže zadržava nakon premaza što je jača infekcija - to znam od svoje gin a ostalo nisam imala priliku pitati jer nisam više išla
meelitaa is offline  
Old 18.03.2009., 00:19   #9468
pozdrav cure. anila drago mi je da si se vratila kuci i zao mi je zbog svega sto ti se dogodilo. malo sam citala postove i:
1. meni na prvom kolposkopskom nalazu je pisalo slaninasti bijeli epiel...., a ne debeli i zaista sam vidjela resice i to sve na ekranu
2. meni je konizacija bila potrebna. s patologije nalaz je bio uzasan no hvala bogu sve je ljubo skinuo.
Vjerujem da je mozda pogrijesio s anilom,ali u mom slucaju nije. ja sam mu neizmjerno zahvalna jer me je izljecio i sto sada u sebi nosim malu bebicu koju sam danas vidjela i izgleda savrseno. i zdravo.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Old 18.03.2009., 10:12   #9469
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
haha Angell nam je temeljita!
Valjda ima problema, ma svako malo šteka forum...
Teea kako to misliš OPET bila kod nekog ginića na papi? Šta si mijenjala ih toliko ili šta??? Znaš valjda da za papu treba najmanje 6 tjedana proći (iako bi ja čekala i više, samo da budem sigurna).

fej, a kako, vježba, pravilna prehrana, vitamin C, ehinacea, noni sok, folna,(ne sve u isto vrijeme naravno).......i to je to u biti, ništa alkohola, puno odmaranja,...... Mislim nema tu pravila, stvarno život u 'staklenom zvonu'.
ma znam da mora proći 6 tjedana,sve mu tome su me melita,val i anila naučile. curke hvala još jednom
u prvom mjesecu sam bila na papi i pokazao je nema cina
međutim neda mi vrag mira pa sam otišla prekjučer na papu,private,prek croatia osiguranja i sutra ću znati nalaz.
nemrem si pomoći
teeeeaa is offline  
Old 18.03.2009., 13:43   #9470
cure kak se osjecate dok ocekuje objasnjenje........ ??
i da malo razbijem ovu napetost, samo da kazem da nisam dobila i da sam morala pomjeriti
termin za slo sa 25.03. na 01.04. sto mi nije uopce drago... sve mi s eporemetilo, a sve jer nisam dobila, i sad se pcinjem brinuti jer mi nikada ne kasni,
znam da nisam trudna i pitam se sta li se desava? mozda stres???
pojma nemam, ali suey daj odgovor nemoj da sad dobijem od kolicine napetosti kad sam sve vec odgodila
sofi is offline  
Old 18.03.2009., 13:53   #9471
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
cure kak se osjecate dok ocekuje objasnjenje........ ??
i da malo razbijem ovu napetost, samo da kazem da nisam dobila i da sam morala pomjeriti
termin za slo sa 25.03. na 01.04. sto mi nije uopce drago... sve mi s eporemetilo, a sve jer nisam dobila, i sad se pcinjem brinuti jer mi nikada ne kasni,
znam da nisam trudna i pitam se sta li se desava? mozda stres???
pojma nemam, ali suey daj odgovor nemoj da sad dobijem od kolicine napetosti kad sam sve vec odgodila
možda si previše napeta pred operaciju pa zato kasni.. polako doći će
meelitaa is offline  
Old 18.03.2009., 14:36   #9472
[Dio posta koji se odnosio na postove koje sam obrisala je editiran i izbrisan. Ostatak koji je ontopic ostavljam. Desiree]


U medjuvremenu, malo ontopica...jel ko koristio acidosalus vaginalete?
__________________
i live among the creatures of the night...
deamona is offline  
Old 18.03.2009., 14:40   #9473
Quote:
deamona kaže: Pogledaj post
[Dio posta koji se odnosio na postove koje sam obrisala je editiran i izbrisan. Ostatak koji je ontopic ostavljam. Desiree]

U medjuvremenu, malo ontopica...jel ko koristio acidosalus vaginalete?
jesam ja i vaginalete i onu tekućinu za dolje i oralno
to ti može biti od pomoći da ti poveća dobra bakterije dolje al nemoj misliti da će te izlječiti!!!
meelitaa is offline  
Old 18.03.2009., 14:43   #9474
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
jesam ja i vaginalete i onu tekućinu za dolje i oralno
to ti može biti od pomoći da ti poveća dobra bakterije dolje al nemoj misliti da će te izlječiti!!!
ma ne mislim da ce me izliiječiti, al mislim da moze pomoc i moze sluziti preventivno. Ja sam potrosila jednu kutiju dosta davno, a htjela sam cut jos "misljenja".
__________________
i live among the creatures of the night...
deamona is offline  
Old 18.03.2009., 14:46   #9475
Quote:
deamona kaže: Pogledaj post
ma ne mislim da ce me izliiječiti, al mislim da moze pomoc i moze sluziti preventivno. Ja sam potrosila jednu kutiju dosta davno, a htjela sam cut jos "misljenja".
da da, dobro je to u svakom slučaju. ja sad uzimam samo oralno i djeluje po svuda i na crijeva i dolje na sve
meelitaa is offline  
Old 18.03.2009., 15:32   #9476
Ovako, društvo moje.

Prvo, prijetnje da ćete naći nekoga u živo ne prolaze. Sljedeći koji to napiše dobit će trajni ban.
Drugo, klonovi baniranih korisnika dobivaju ban. Ako sam dobro polovila, to je razlog zašto je Anila dobila ban. Ovu stavku ćemo još istražiti i o tome ću popričati s moderatoricom.
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
i šta se sad u međuvremenu desilo???!!! moraš nam dati neko objašnjenje, dužna si!!! ne može se nikoga banati iz čista mira i bez objašnjenja!
Treće, moderatorica vam nije dužna davati ikakva objašnjenja zašto je netko treći dobio ban! Objašnjenje dobiva onaj koji je dobio ban, vama ostalima moderatori ne trebaju polagati račune, već meni. Jesam li jasna?
Četvrto, temu zaključavam do daljnjeg dok ne očistim postove koji tu ne spadaju i ne riješim ovo - na ovaj ili onaj način.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.