Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 10:29   #81
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
Što se tiče studiranja u Mostaru, nisam osoba koja može reći kako je tamo, jer nisam bila tamo. Inače vjerujem da fakultet nije loš, možda je s nekih aspekata i bolji nego neki hrvatski fakultet, ali opet mi se čini da je dobro obratiti pažnju na kakvom je glasu fakultet, jer i to vas može zakočiti, ako se na taj fakultet gleda s podsmijehom. Ima i u hrvatskoj fakulteta na koje se gleda s podsmijehom i nitko vas ozbiljno ne shvaća s diplomom takvog fakulteta.
zzz zzz ove stvari vjerojatno ne govori da bi nekoga provocirao, već da upozori ljude. Inače sama logika kaže da poslodavac neće gledati isto na diplomu iz BIH ili iz Hrvatske.Veza ima kod nas na svakom poslu i tome se ne treba čuditi, to se kod nas ukorijenilo i neće se tako brzo iskorijeniti. Po meni, ako u nekoj struci nemate nekoga tko će vas dobrano gurati, razmislite hoćete li studirati u BIH, jer to će vam kod nas biti samo minus, bez obzira ako je fakultet sasvim ok. Ako imate debele veze, onda nije ni bitno.
Hm, pa Mostar ima dva sveučilišta, hrvatsko i bošnjačko, hrvatsko je jedino izvan hrvatske koje se izvodi na hrvatskom jeziku i velikim je djelom financirano od vlade RH... Tako da sa hrvatskog sveučilišta u Mostaru nemaš problema sa prebacivanjem u Hrvatsku na fax, i imaš diplomu iz Hrvatske, samo se pred kraj prebaciš... A i sam znam primjera di su završili ljudi u Mostaru i bez problema zaposlili se u Hrvatskoj, nostrifikacija je puka formalnost... A sad sa Bošnjačkih i Srpskih sveučilišta u BiH bi već bilo teže, ali kažem... I još da dodam da 80% profesora koji predaju u Mostaru na hrvatskom sveučilištu su iz Zagreba i Hrvatske...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:15   #82
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
Imas popuste na autobusne karte kod nekih prijevoznika... pokazes index i to je to xD

Cijena doma je 100 KM, 350 kn odprilike mjesec...
Dobivaju se bonovi 2 KM s kojima se ide u menzu na rucak, znaci 40 bonova mjesecno kao sto je rekla dama povis xD

Sve u svemu buduci da je standard nesto veci u HR, studiranje u Mostaru nekim studentima bude prilicno jeftino

Samo da pitam nesta u svezi ovoga...

Dali ja bas mroam platit dom da bih dobio te bonove ili sto??
Jer ne mislim biti u domu, imam svoj smjestaj tamo...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:30   #83
bok...jel ima ko od vas da studira pedagogiju u mostaru????zanima me kakav je studij??jel teško???
e i jel znate koliko otprilike dode povratna karta za zg??
pozz
martina001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:05   #84
Quote:
martina001 kaže: Pogledaj post
bok...jel ima ko od vas da studira pedagogiju u mostaru????zanima me kakav je studij??jel teško???
e i jel znate koliko otprilike dode povratna karta za zg??
pozz
po tezini je kao svugdje..a karta ti vjerovatno dode oko kojih 300-400 kn nisan sto posto sigurna...
trazi se jedna cimerica za stan u mostaru..ako ima zainteresiranih ponude na p.p.
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:06   #85
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Samo da pitam nesta u svezi ovoga...

Dali ja bas mroam platit dom da bih dobio te bonove ili sto??
Jer ne mislim biti u domu, imam svoj smjestaj tamo...
mislim da ne..
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:49   #86
e a znaci ako nisam u domu imam pravo na menzu jel???kako to ide uopče???jel mogu kupiti bonove??'nek mi neko rece malo vise o tome!!!
martina001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:28   #87
Quote:
martina001 kaže: Pogledaj post
e a znaci ako nisam u domu imam pravo na menzu jel???kako to ide uopče???jel mogu kupiti bonove??'nek mi neko rece malo vise o tome!!!
imas, svi koji nisu iz mostara imaju pravo na menzu, bez obzira zive li u domu ili ne...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 00:36   #88
da se oće do dogodine otvorit farmacija u Mostaru studirao bi i ja u njem... znam da se planira otvorit, al ko zna kad...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 15:32   #89
e a kakav je nočni život mostara???'gdje studenti pretezito izlaze???jel blizu doma i sveucilista to???koliko je taxi po mostaru??'
martina001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:06   #90
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
da se oće do dogodine otvorit farmacija u Mostaru studirao bi i ja u njem... znam da se planira otvorit, al ko zna kad...
za farmaciju su pricali jos prosle godine, moja prijateljica iz srdenje je htjela na nju, ali nista...
sad vise nitko nista ni ne prica...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:15   #91
Quote:
martina001 kaže: Pogledaj post
e a kakav je nočni život mostara???'gdje studenti pretezito izlaze???jel blizu doma i sveucilista to???koliko je taxi po mostaru??'
a ne znam ja kakvi su nocni zivoti kod vas...
ovdje su okej, radi par diskoteka, u bridgu znaju dovesti i popularne izvodjace...
frotea je jedna od najboljih diskoteka na balkanu, tu stalno netko gostuje (gibo, oliver, tony, colonia samo su neki od izvodjaca koji su bili...), a nalazi se u citluku, pa ako vam netko u ekipi ima auto i vozi... ima puno kafica koji pustaju house, dovode i dj-e...
studenti uglavnom ako nemaju predavanja idu na staro velezovo ili na rondo (vise idu na staro velezovo), to je udaljeno nekih par minuta od kampusa...
taxi ti ne treba, njime se nitko ne vozi, mostar je mali, ako zivis u centru, sve ti je nadohvat ruke...
ako ste ikad bili u sarajevu-mostarci nisu sarajlijama ni do koljena u gostoprimstvu, ali je zato mostar mlrd. puta ljepsi... ljepse su ulice, grad nije nacackan, ima nekog rasporeda, lako se snaci u njemu, izgubiti se u njemu je nemoguca misija...
obecanje istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:07   #92
a ja tražim štagod stana u Mostaru

tri cure brucošice
__________________
Zvijezda gubi atmosferu i postaje bijeli patuljak.To će se dogoditi Suncu.Ali život na Zemlji nestat će mnogo prije toga!
stobrečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 23:12   #93
Quote:
stobrečka kaže: Pogledaj post
a ja tražim štagod stana u Mostaru

tri cure brucošice
moze jedna... znam ih jos par sto iznamljuju pa se raspitam..
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 14:17   #94
aj,please Dea

ove tri su skupa,nisam sigurna da bi se htjele razdvajati
ali ko zna?
__________________
Zvijezda gubi atmosferu i postaje bijeli patuljak.To će se dogoditi Suncu.Ali život na Zemlji nestat će mnogo prije toga!
stobrečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:30   #95
Quote:
stobrečka kaže: Pogledaj post
aj,please Dea

ove tri su skupa,nisam sigurna da bi se htjele razdvajati
ali ko zna?
kod nas bi mogla samo jedna.. iden prekosutra gore pa vidim s ostalima..
dea57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:09   #96
Quote:
martina001 kaže: Pogledaj post
bok...jel ima ko od vas da studira pedagogiju u mostaru????zanima me kakav je studij??jel teško???
e i jel znate koliko otprilike dode povratna karta za zg??
pozz
Rodica mi je upravo završila prvu godinu pedagogije, kaže da je ok, ona je sve uspješno riješila, ali je ona bome i učila. Ugl, ako ne učiš, svaki ti je fax težak gdje god da ga studiraš. Bitno je da nemaš 'zeznutih' profesora koji će ti namjerno napakostiti.
A povratna karta sa studentskim popustom (Autoherc) je 63 km ravno, a povratnu možeš iskoristiti do pola godine Eto, ako te još šta zanima, pitaj.
cat_deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:22   #97
Ja fakultet u Mostaru nisam upisao prvenstveno zbog blizine, otišao sam u Zagreb Sigurno postoje jaki fakulteti u Mostaru, ali što se općenito studentskog života tiče, nisam baš siguran
Uglavnom, u sklopu mostarskog sveučilišta postoji i Akademija likovnih umjetnosti u Širokom Brijegu, za one koji nisu znali. Općenito na sveučilištu ima puno studenata iz Hrvatske, poglavito Dalmacije, ali me iznenadilo koliko ljudi na Akademiji u Širokom, osim iz Dalmacije, ima i iz Zagreba
pip pirrip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:14   #98
dea imaš pm
__________________
Zvijezda gubi atmosferu i postaje bijeli patuljak.To će se dogoditi Suncu.Ali život na Zemlji nestat će mnogo prije toga!
stobrečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:59   #99
e a gdje je točno centar mostara???što se podrazumjeva pod centrom??i gdje je uopče granica naseg i njihovog dijela??
e i koliko dođe povratna karta za split otprilike???i koliko je uopče za dubrovnik???hvala na informacijama
martina001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:14   #100
Quote:
martina001 kaže: Pogledaj post
e a gdje je točno centar mostara???što se podrazumjeva pod centrom??i gdje je uopče granica naseg i njihovog dijela??
e i koliko dođe povratna karta za split otprilike???i koliko je uopče za dubrovnik???hvala na informacijama
Mostar je jedan, nema naseg i njihovog dijela, to je prvo i osnovno sto trebas upamtiti ako zelis doci ovamo, za tvoje dobro.
cat_deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.