Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 09:15   #1
Cijena usluge mjernika

Kupio sam građevinsku parcelu i usporedbom izvoda iz katastra i stanja na terenu uvidio sam da si je susjed malo proširio svoju parcelu.
Svi mi kažu, zovi mjernika, nek utvrdi stanje.
E sad me zanima koliko se okvirno kreću cijene mjernika (okolica Varaždina) za, recimo, 5 mjernih točaka koje treba utvrditi?
I što ako se susjed ne bude složio za onim kaj bude odredil mjernik?

Thanx
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 11:29   #2
Sto se tice mjerenja.. Trebao sam geodetsku izmjeru kuce zbog upisa u vlasnicki list. Cijene variraju ovisno o geodetskoj firmi. Ja sam ih obisao desetak i najniza cijena koju sam nasao bila je 2500 kuna a najvisa 3600. Ista cijena je bila za izmjeru zemljista i za izmjeru kuce s tim da nam je geodet predlozio da odmah obavimo izmjeru zemljista jer ce nas tako kostati samo dodatnih 800 kuna, buduci da vec izlazi na teren zbog mjerenja kuce. Znaci, da sam ga zvao samo za mjerenje zemlje kostalo bi 2500 kuna, a na ovaj nacin sve ukupno 3300. Sto se tice susjeda... susjede unaprijed treba obavijestiti o mjerenju i oni moraju biti prisutni mjerenju. U slucaju da nisu zadovoljni izmjerom, moraju u roku od 5 dana zvati svog geodeta i u slucaju da se mjerenja ne poklapaju geodeti se medusobno obracunaju. U slucaju da su svi susjedi zadovoljni, potpisuju tvoju izmjeru i sve je OK. Nadam se da sam pomogao.
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 12:34   #3
Thumbs up hmm

Vidim da je ovaj odgovor star već neko vrijeme..

Ja trebam elaborat iskoličenja na geodetskoj podlozi...pa molim ako znate sadašnje cijene, da li se uopće šta promjenilo...mislim u vezi cijene i zanima me koliko im uopće treba da izmjere i da sastave takav elaborat

I još bi bilo baš fino, ako zna netko nekog finog geodeta iz Rijeke... ili slučajno ako znate neke koje treba izbjegavati u širokom luku...


Ma baš vam hvala

sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 12:43   #4
http://www.dgu.hr/default.asp?ID=165

http://www.dgu.hr/default.asp?ID=503
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:58   #5
hmm



obožavam internet...
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:45   #6
Question

Zna li netko koliko bi koštala izmjera zemljišta od 2348 metara kvadratnih? To jest određivanje gdje se nalazi međa.
maca_n7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:41   #7
Nema nikakvog mjernika na ovom formu ili nekoga da je upoznat s tom temom?
maca_n7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 12:30   #8
Pa probaj nazvat kojeg geodeta i pitat za cijenu. Nazoveš par i vidiš kako dišu...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:37   #9
Quote:
maca_n7 kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko bi koštala izmjera zemljišta od 2348 metara kvadratnih? To jest određivanje gdje se nalazi međa.
http://www.hkoig.hr/assets/dokumenti...a.10.2010..pdf
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.