Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 08:35   #1401
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
Tnx, stoji u staklu, ovo je bilo u uljari, ma nakupovali su sve moguce bocice, ovo je sad glavna zabava
Zna tata svoj posao....
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 01:05   #1402
Danas kupio maslinovo u Italiji, 3,5 EUR litra na akciji, talijansko, po etiketi extra djevičansko, po okusu dobro, aromatično, možda malo gorčine previše, ali se osjeti tek malo kasnije. Ne znam ulje u ducanima u HR koje je bolje od ovog.
vang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 09:49   #1403
Quote:
vang kaže: Pogledaj post
Danas kupio maslinovo u Italiji, 3,5 EUR litra na akciji, talijansko, po etiketi extra djevičansko, po okusu dobro, aromatično, možda malo gorčine previše, ali se osjeti tek malo kasnije. Ne znam ulje u ducanima u HR koje je bolje od ovog.
Ma to mora da je neko smeće iliti delanec...ako je ispod 100 ojra za litru to je drek na šibici...ak ne vjeruješ pitaj u Istri...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 14:18   #1404
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma to mora da je neko smeće iliti delanec...ako je ispod 100 ojra za litru to je drek na šibici...ak ne vjeruješ pitaj u Istri...
Jap 100 procentno mećen potpis ispoda ovoga, talijani su šupci koji pojma nemaju, kako 3,5 evra?

poslato sa sokoćala
__________________
А онда је мрмот завио чоколаду у фолију
Guto Gmižić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 14:45   #1405
Kao i kod svake robe nudi se sve i svašta,nisam toliko bogat da bi kupovao jeftine stvari,to vrijedi i za ulje.Ulje od 3,5 eura nije sigurno dobre kvalitete.Prodaju se talijanska ullja u jednom našem cenru pak 3 lit-smeće,kratko rečeno.Ulje uopće nije deklarirano,kako je uopće stiglo na police ,i ko to pregledava-niko.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 14:46   #1406
Quote:
Guto Gmižić kaže: Pogledaj post
talijani su šupci koji pojma nemaju, kako 3,5 evra?
valjda je jedan deci 3.5 eura
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:19   #1407
Zašto je maslinovo ulje u Hrvatskoj skupo, a u drugim zemljama jeftino?
Odgovor: http://www.net.hr/webcafe/matakovic/...4/0169006.html
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:26   #1408
prije kojih 7-8 godina bio sam u Vodicama, a tržnica je odmah posred velikog Konzuma,
gledam neke breskve na tržnici - male, žute, tvrde za 15 kuna, a u Konzumu velike, ljubičaste, slatke kao med za 10 kuna
nisam dugo bio u Vodicama, baš me zanima kakva je sad situacija
ontopik: kad Hrvatska uđe u EU onda neće biti carine na uvoznu robu i ulja će koštati isto kao i u Italiji, baš me zanima koliko će onda koštati domaće rvacko
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:28   #1409
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zašto je maslinovo ulje u Hrvatskoj skupo, a u drugim zemljama jeftino?
Odgovor: http://www.net.hr/webcafe/matakovic/...4/0169006.html
E, pritrga se ......ma nemate vi pojma, nitko nema što rvat imade a nadasve maslinovo super-macho-kicksass djevičansko ulje... a niti 400 kuna dcl....a e...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:29   #1410
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Kao i kod svake robe nudi se sve i svašta,nisam toliko bogat da bi kupovao jeftine stvari,to vrijedi i za ulje.Ulje od 3,5 eura nije sigurno dobre kvalitete.Prodaju se talijanska ullja u jednom našem cenru pak 3 lit-smeće,kratko rečeno.Ulje uopće nije deklarirano,kako je uopće stiglo na police ,i ko to pregledava-niko.
Aa Eee.... a i more ti je blizo.....Kad bi to isto bilo pakirano po pola litre i imalo ime po nekom napuhnutom prevarantu iz istarske ili bračke zabiti i koštalo 36658362 kuna bilo bi super...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 17.12.2011. at 18:52.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:43   #1411
To je kao meni kod Metkovica. Prolazio ja tamo, srce sezone mandarina. I ja stanem, u ducanima 6 kn/kg mislim ako je tu 4 ili 5 kupiti cu 10 kila pa neka bude. I ja stanem tamo uz cestu njih masa, puni standovi, milina. Stanem na jedan i pitam koliko je kg. Kaze mala 10 kn.
Ajde neka, daj kilo, platio i otisao. Mala je bila slatka pa eto, neka joj. Dodjem doma, probam ih i vidim da su one iz ducana cak i bolje, ove neke suhe bile

Nece me vise tamo vidjeti.


A cijena ce maslinovom ulju ici dolje, mora, Mi imamo nesto ulja pa bude i za prodaju nesto sitno. Kupuju ljudi po 100 kn pa mi prodajemo po 100. A jbg, tako to ide. Kad bude manje onda cemo manje
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:55   #1412
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
.... Kad bude manje onda cemo manje
Da bi reć rekel......i fino nemaš potrebu pričati o nevjerojatnoj kvaliteti koju nitko drugi nema da opravdaš cijenu.
Prodaj po onoj cijeni koju netko želi platiti...fer trgovačka logika a ne iz toga radit svetu misu...Al svetu misu iz toga rade oni kaj puno plačaju ulje...a ne oni kaj ga skupo prodaju....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:29   #1413
ne bih rekla da je cjena sve,ja u svabiji u kaisers kupim ulje za 2,49 i predobro mi je.mnogo je slicno dalmatinskom,ajd ne mirisi tako ali za svaki dan dobro mi sluzi.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:39   #1414
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
ne bih rekla da je cjena sve,ja u svabiji u kaisers kupim ulje za 2,49 i predobro mi je.mnogo je slicno dalmatinskom,ajd ne mirisi tako ali za svaki dan dobro mi sluzi.
nu je!
šta švaba zna šta je maslinovo ulje! oni koji jidu leber keze i hrenovke i domet jin je schwein axe sa zauer krautom nemaju pravo išta pričat od najboljoj kužini na cilon svitu (a i šire) pričat!
škrtci!




ontopic:
mater i ćaća potrošili ulje, pa san jin da k-plus bonove pa su kupili neko naše domaće u Konzuma, dobro je! a kakvo bi i bilo?!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:49   #1415
a nije ulje iz svabije,smiksano talijansko,grcko,mozda i nase,ko zna,nu njega,,,,,,,
pogledala sam marka ap,boca u italiji punjena.....neka je,glavno da je meni u kuzini......kad jedes svaki dan pomidore iz holandije i kukomare,sve pase,,,,globalno.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:58   #1416
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
a nije ulje iz svabije,smiksano talijansko,grcko,mozda i nase,ko zna,nu njega,,,,,,,
pogledala sam marka ap,boca u italiji punjena.....neka je,glavno da je meni u kuzini......kad jedes svaki dan pomidore iz holandije i kukomare,sve pase,,,,globalno.
Ma sarkastičan je, na ovom topicu imaš nas nekoliko (i groga uključivo) koji smatramo da je ova papazjanija i sveta misa oko tog ulja prenapuhana budalaština koja prikriva običnu "pljačku" i kojoj će u EU konačno doći kraj...Ovi drugi skupo plačaju ulje pa misle drugačije....to ti je. Za koju godinu isto ulje istog prevaranta će plačat tri puta jeftinije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:06   #1417
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ontopik: kad Hrvatska uđe u EU onda neće biti carine na uvoznu robu i ulja će koštati isto kao i u Italiji, baš me zanima koliko će onda koštati domaće rvacko

pa carine na robu porijeklom iz EU nema ni sada
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:20   #1418
ma vidim ja malene boce iz spanije po dvadeset evra,ali dodji iz dalmacije i kuvaj sa tim malim bocama,koliko potraju........pari da je zlato u njima,kako se ovde kaze,malo morgen.....pozz
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:09   #1419
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Aa Eee.... a i more ti je blizo.....Kad bi to isto bilo pakirano po pola litre i imalo ime po nekom napuhnutom prevarantu iz istarske ili bračke zabiti i koštalo 36658362 kuna bilo bi super...
Bravo za tebe ,što si nam to tako lijepo objasnio.Ideš iz krajnosti u krajnost.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:58   #1420
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Jel netko probao masl.ulja Chiavalon ili Ipša....ponajbolja od istarskih koja sam probao
Probala oba, odlična!
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.