Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 15:45   #2141
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
posto smo iz Osijeka,jel ima neka preporuka za dr,spec ili sta vec?!netko ko malo detaljnije i voljnije pristupa tome.uglavnom sve nam novo,a za nju mucno.najvise ju ubijaju ruke.za lijekove vjerujem da su ok,al ova prvj ju je ubila svojom komb,tj zeludac,pa sa to odbija.
A kod kojeg imunologa-reumatologa je išla?

Dr. Prust je jedna od boljih, al kod nje ti je užasno velika gužva.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.04.2011. at 14:35.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 08:36   #2142
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A kod kojeg imunologa-reumatologa je išla?

Dr. Prus je jedna od boljih, al kod nje ti je užasno velika gužva.
sada je kod dr.Kardum i cini mi se ok,bar po njenoj prici.Pa pokusat cemo nekak doci.Za toplice je tek narucena u 8mj,dobila je odg.sto se tice prehrane jel ima neki rezim koji pomaze?
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:22   #2143
pozdrav svima,
nova sam na forumu pa sam malo čitala što pišete o sjorgenu. Dijagnosticiran mi je nedavno + raynaud i dobila sam terapiju medrol 8mg 8 dana, 6mg 14dana pa 4mg do kontrole, quensil 200mg, aspirin protekt i to je to za suhu kožu neki losion po izboru i za ispiranje usne šupljine čaj od kadulje. Zanime me ishrana i šta se može od vitamina i sličnog koristiti za poboljšanje stanja. Mene osobno muči što su mi natečeni prsti na rukama i bolni, bole me ramena, koljena i mišići na nogama ujutro sam sva ukočena. Da li to prestaje sa ovom terapijom? I da li netko ima iskustva sa terapijom gljivama npr. EXOCISTUS ili nešto slično? Od nalaza mi je SSA poz, SSB poz, UZV parotida poz., suha koža, igg povišen. Na kontrolu kod imunologa sa kks, crp, se, ast, alt i ggt sam naručena 16.5 da vidi valjda kako mi djeluje terapija.
marta111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 14:33   #2144
Eh, ti si ko i ja ubola sretnu kombinaciju Sjogrena i Raynaulda. Dođi na temu Sistematski lupus, ja tamo pišem o ovim bolestima jer tamo ima dosta ljudi koji u sklopu lupusa imaju neku od navedenih bolesti.

Ovdje smo totalno off
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:11   #2145
Imam 20 godina i reumatodini artristis odnosno psorijatični artristis. Doktorica me želi odmah staviti na kortikosteroide, naravno.
Nemam ih namjeru uzimati zbog nuspojava i vjerujem da postoji drugi način liječenja.
Zanima me da li je netko od vas pokušao terapiju tabletama Ridaura (auranofin) koje u sebi sadrže zlato http://farmaceuti.com/tekstovi/uncat...tski-preparati i što mislite o tome ?
Također me zanima pije li tko sulfasalazin?
I što mislite o bioškom lijeku etanercept i remicid?
Da li ih naši liječnici daju na recept uopće?
Ne vidim smisao u uzimanju kortikosteroida sa svim nuspojavama koje nose - ako je moguće liječiti se na druge načine.
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 13:10   #2146
Quote:
le-le kaže: Pogledaj post
Imam 20 godina i reumatodini artristis odnosno psorijatični artristis. Doktorica me želi odmah staviti na kortikosteroide, naravno.
Nemam ih namjeru uzimati zbog nuspojava i vjerujem da postoji drugi način liječenja.
Zanima me da li je netko od vas pokušao terapiju tabletama Ridaura (auranofin) koje u sebi sadrže zlato http://farmaceuti.com/tekstovi/uncat...tski-preparati i što mislite o tome ?
Također me zanima pije li tko sulfasalazin?
I što mislite o bioškom lijeku etanercept i remicid?
Da li ih naši liječnici daju na recept uopće?
Ne vidim smisao u uzimanju kortikosteroida sa svim nuspojavama koje nose - ako je moguće liječiti se na druge načine.
Zdravo, draga le-le!
Ja sam RA dobila (tj. dijagnostikovan mi je , a neke sam stvari posle odvrtanja filma mogla da uvidm i ranije, ali nisam znala , a niko od dr-a nije povezao) dakle dobila pre 16 godina(sa 31 godinom zivota i posle drugog porodjaja, srecom). Od pocetka sam lecena nestroidnim antireumaticima i injekcijama soli zlata. Povremeno Metotreksat, ali soli zlata redovno do pre 5 godina. bez koritca. U medjuvremenu, ludacki bolovi i sve syo ide uz RA, ali sam nekako gurala. Onda odjednom, kao rukom odneseno-proslo je sve sto se tice zglobova, ali krenu pluca-uporan kasalj(nikqad pre nisam bila bolesnik koji kuburi sa plucima).
Odem kod drugog dr-a reumatologa, koji uradi sve pretrage i ustanovi da imam , pored RA i Sistemski lupus ili SLE.Tu dobijam kortice, ukida se zlato, dobijam i druge imunosupresive.
Kod pulmologa, prvo mi je dijagnostikovan KOBP, ali jedan drugi pulmolog posumnjao je u to i uputio me da skenerom snimim pluca. Dijagnoza-fibroza pluca sa bronhiekstazijama. Na to se nadovezu 2 bakterije koje lecim antibioticima i koje ne mogu izbaciti vec 3, 5 godina!!!
Svi se pulmolozi slazu da fibroza, koja se moze dobiti u sklopu RA i SLE , jos je vise pogurana od strane soli zlata.

Posto si mlada i nadam se, nemas infekciju, ti si idealna za nove, bioloske lekove, koji postoje za RA, a evo sad i za Lu[pus.
Ako moze, pitaj svog reumatologa za to, pre nego da pijes kortice , a soli zlata ti toplo preporucujem da izbegavas u najsirem luku.

Srdacan pozdrav
iva64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 17:47   #2147
Iva64, zahvaljujem vam na odgovoru.
Što se tiče bioloških lijekova - izgleda da ih doktori ih nerado propisuju jer su jako skupi - jedna kutijica od 30 tableta košta hzzo oko 7 tisuća kuna te je potrebno da ih bolničko povjerenstvo prvo odobri.
Oni ih odobravaju najčešće ako niti jedan drugi lijek nije pomogao. (imunosupresivi, kortikosteroidi, nsar).
Zato sam i postavila ovdje pitanje ima li netko bilo kakavih iskustava s njima i isplati li se pokušat doći do njih.

Što se tiče soli zlata drago mi je da ste to napisali jer sam čitala o njihovim nuspojavama pa nisam bila sigurna koliko je to dobro rješenje.

Vidim da niti jedan lijek nije dovoljno dobro rješenje u smislu da je omjer dobrog veći od omjera lošeg što nose.
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 18:34   #2148
Draga le-le

Quote:
le-le kaže: Pogledaj post
Iva64, zahvaljujem vam na odgovoru.
Što se tiče bioloških lijekova - izgleda da ih doktori ih nerado propisuju jer su jako skupi - jedna kutijica od 30 tableta košta hzzo oko 7 tisuća kuna te je potrebno da ih bolničko povjerenstvo prvo odobri.
Oni ih odobravaju najčešće ako niti jedan drugi lijek nije pomogao. (imunosupresivi, kortikosteroidi, nsar).
Zato sam i postavila ovdje pitanje ima li netko bilo kakavih iskustava s njima i isplati li se pokušat doći do njih.

Što se tiče soli zlata drago mi je da ste to napisali jer sam čitala o njihovim nuspojavama pa nisam bila sigurna koliko je to dobro rješenje.

Vidim da niti jedan lijek nije dovoljno dobro rješenje u smislu da je omjer dobrog veći od omjera lošeg što nose.
Meni je RA dijagnosticiran prije 2 mjeseca i trošila sam medrol(prvi tjedan 16mg, drugi 8, a onda 4 mg, sad sam prekinula) i meni se pokazao odličan. Nisam imala nikakve nus pojave a bolovi i otok na zglobovima su nestali. Nus pojave su individualne. Uz to sam prestala uzimati crveno meso, mlijeko i mliječne proizvode, što manje pšeničnih proizvoda. Probaj sa tom prehranom možda bude bolje i bez kortikosteroida, mada su meni savjetovali na početku odmah radi smanjivanja upale.
Mo-star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 09:14   #2149
Quote:
le-le kaže: Pogledaj post
Iva64, zahvaljujem vam na odgovoru.
Što se tiče bioloških lijekova - izgleda da ih doktori ih nerado propisuju jer su jako skupi - jedna kutijica od 30 tableta košta hzzo oko 7 tisuća kuna te je potrebno da ih bolničko povjerenstvo prvo odobri.
Oni ih odobravaju najčešće ako niti jedan drugi lijek nije pomogao. (imunosupresivi, kortikosteroidi, nsar).
Zato sam i postavila ovdje pitanje ima li netko bilo kakavih iskustava s njima i isplati li se pokušat doći do njih.

Što se tiče soli zlata drago mi je da ste to napisali jer sam čitala o njihovim nuspojavama pa nisam bila sigurna koliko je to dobro rješenje.

Vidim da niti jedan lijek nije dovoljno dobro rješenje u smislu da je omjer dobrog veći od omjera lošeg što nose.
Draga Le-le,
nemoj mi se zahvaljivati na odgovoru, tu smo da pomognemo jedni drugima, da se saslusamo, da razmenimo iskustva, na kraju krajeva, shvatila sam, a vidim i drugi sa "moje teme" gde sam redovna (sistemski lupus) da nam je lakse da kazemo sve tu gde nas razumeju, a da ne dosadjujemo okolini

Znam da su bioloski lekovi skupi, kod nas se daju i u vidu injekcije , 1 put mesecno na klinici, ali ko ce biti za njih, ako ne mladi ljudi.
Eto, vidis, odmah se javljaju i drugi sa svojim iskustvima, bitno je i ovo za prehranu, retko koji dr govori nesto o tome, zato sto verovatno ne postoji dokazana povezanost prehrane i pojave ove bolesti(kao sto npr. kod kardioloskih oboljenja imamo), kao i njenog toka, ali pacijenti su ti koji na sebi probaju svasta i izvuku zakljucak, pa podele sa drugima.
Raspitaj se, trazi , ipak je , koliko god nama dr pomagali, mnogo toga u nasim rukama.
Poljubac ti saljem i nadam se da mi nadalje neces persirati-pls
iva64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:26   #2150
Postoje li ovdje pacijenti doktorice Bosnić?
Ja sam njezin pacijent, odnosno bila sam na jednom pregledu kod nje, te mi je tada rekla da odem na scintigrafiju, vaditi reumafaktore i ostalo zbog sumnje na RA.
To sam sve obavila (uz naravno teške muke zbog njihove neorganiziranosti) te sam nakon zadnje pretrage, scintigrafije, pitala sestru što dalje (jer me apsoluto nitko nije u ništa uputio) te mi je rekla da čekam da mi dođe pismo od doktorice(?!) u kojem će mi pisati dijagnoza i terapija te da bi to trebalo doći sljedeći tjedan.
To samo po sebi mi se čini užasno lošom idejom jer ja od svog doktora očekujem da mi objasni pojedinosti o mojoj bolesti, da razgovaramo o mogućim načinima liječenja i ostalom.
No dobro, odlučila sam pričekati da to dođe pa onda odlučiti što dalje.
To je bilo pred mjesec dana i još mi ništa nije stiglo.
Zanima me da li je netko imao slična iskustva odnosno zna li netko što učiniti?
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 10:35   #2151
Ja mislim da je netko ovdje pisao da je kod Bosanićke.

A što se tiče procedure to možda ovisi od doktora do doktora. Ja nisam iz ZG ali ti mogu napisati kako to ide ovdje kod nas.

Doktor opće prakse te pošalje vaditi osnovne stvari i da ti uputnicu za specijalista. Onda ti specijalista na kontroli preporuči koje sve pretrage moraš raditi i kad to sve obaviš dolaziš nazad kod specijaliste na kontrolu sa svim nalazima. Na temelju tih nalaza ti postavlja dijagnozu i prepisuje terapiju. Tako je meni bilo i kod endokrinologa i kod imunologice.

I sad kad recimo imam dijagnozu hipotireoze i kad pijem terapiju mogu nazvati mog endića, pročitati mu nove nalaze (ili mu oni dostave u ambulantu pa mi pošalje nalaze skupa sa preporučenom terapijom na adresu) i on će mi preko telefona reći šta da radim.

Al ja nisam čula nikada da se nekome ko još nema dijagnozu ovako bez razgovora sa pacijentom se šalje dijagnoza i terapija na kućnu adresu. Ne znam, meni je to malo neozbiljno. Doktori opće prake ne znaju baš sve objasniti (evo ja sam svoju ispitivala šta je šta iz ENA screena pa mi za neka antitijela nije znala reći šta su) a što je i normalno jer nisu oni specijalisti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 00:11   #2152
Quote:
le-le kaže: Pogledaj post
Postoje li ovdje pacijenti doktorice Bosnić?
Ja sam njezin pacijent, odnosno bila sam na jednom pregledu kod nje, te mi je tada rekla da odem na scintigrafiju, vaditi reumafaktore i ostalo zbog sumnje na RA.
To sam sve obavila (uz naravno teške muke zbog njihove neorganiziranosti) te sam nakon zadnje pretrage, scintigrafije, pitala sestru što dalje (jer me apsoluto nitko nije u ništa uputio) te mi je rekla da čekam da mi dođe pismo od doktorice(?!) u kojem će mi pisati dijagnoza i terapija te da bi to trebalo doći sljedeći tjedan.
To samo po sebi mi se čini užasno lošom idejom jer ja od svog doktora očekujem da mi objasni pojedinosti o mojoj bolesti, da razgovaramo o mogućim načinima liječenja i ostalom.
No dobro, odlučila sam pričekati da to dođe pa onda odlučiti što dalje.
To je bilo pred mjesec dana i još mi ništa nije stiglo.
Zanima me da li je netko imao slična iskustva odnosno zna li netko što učiniti?
Ćao
Vidim da si napisala da si radila scintigrafiju.Jesi li radila scintigrafiju skeleta ili nešto drugo?Ako jesi skeleta možeš li mi napisati je li to teška pretraga koliko traje i koliko je štetna.Ja to moram napraviti ,a baš mi se ne da jer su mi rekli da ima to snimanje jako zračenje
Unaprijed hvala
Pozdrav
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 12:48   #2153
leeloo27 ja isto mislim da je to vrlo neozbiljno, pa valjda ti doktor specijalist treba objasniti dijagnozu (iako ja bi bila sretna da uopće dobijem dijagnozu mjesec dana nakon pretraga) a i liječenje tj terapiju.
Ja npr. ne mislim piti kortikosteroide, ona je rekla da ako je RA da će me odmah staviti na Decortin... ako meni dijagnoza i terapija dođu doma napisane na papiru to znači da se ne mogu s njom ništa dogovoriti i to nije okej.

Lili43 scintigrafija je bezbolna pretraga, dođeš ujutro te ti daju injekciju (nekakav izotop ili nešto) od kojeg zračiš malo, kažu da nije ništra strašno samo da ne bi taj dan trebalo blizu djece, te onda dođeš popodne i snime te, legneš i taj stroj ti prolazi preko kostiju (pišem ko` dijete u osnovnoj školi ) traje nekih pola sata.
Odi na scintigrafiju ako su ti doktori rekli da treba, ona je jedan od najtočnijih pokazatelja gdje je upala i kolika je, koliko sam skužila.
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:02   #2154
le-le

Hvala na informaciji.Mene ti je strah tako velikog zračenja sva sam u panici
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 09:09   #2155
bok narode, i ja imam jedan problem pa ako imate kakve informacije ili smjernice
dakle, negdje prije mjesec dana mi je srednji prst lijeve noge natekao,i to srednji zglob, izmedju nokta i stopala. osjetio sam ga dok sam hodao da boli. bol je jaka kada ga diram,pokusam savinuti, prlji me koza nekada sa gornje strane, a nekada sa doljnje strane prsta. kada ga zanemarim pa ga koristim, oslanjam se na njega, hodam, toliko me onda boli i to par sati nakon,kada se ohladi, nabrekne, na dodir prlji koza. cak je i boja lagano tamno crvena. izgleda kao da ce se raspuknuti. nateknut mi je cijelo vrijeme ali nekada me ne boli dok hodam.uoravo mi je i sada tako. stavljao sam mu oblog od rakije, ali nista. konacno otisao do doktora opce praxe, rengen,ok krv, ok, sad me poslali u rockfellerovu 12 na reuma faktor,crp,i jos nesto. sestra mi rekla da reuma artr.faktor vise nitko u hrv neradi, crp takodjer samo oni vise nerade(i daon kosta 80kn neovisno o dopunsko), ali ako trebao da sada moze skoro svaki dom zdravlja i. da ako je neki streptokok da se onda uzme bris ili strugotina i nakraju sao i uzeka krvbit ce za 10 dana nalaz.
vec sam malo ljut, cekam10 dana na rengen, 10 dana na nalaz krvi, 10 dana na drugi, nalaz.
ima li brzi nacin da otkriju sto mi je, imam basler dopunsko, 2 specijalisticka pregleda bespl.
jadan onaj tko je bolestanu opcenito, a posebno u HRV.

hvala.

p.s. jedino sto znam jest da sam se prije godinu dana na moru u taj prst ubo jezinca,ali skroz na kraju blizu nokta i to sam povadio. podsjecam da je krvna nalaz, leukocita, bakterije bio ok.
dipl.ing.Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:28   #2156
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Ćao
Vidim da si napisala da si radila scintigrafiju.Jesi li radila scintigrafiju skeleta ili nešto drugo?Ako jesi skeleta možeš li mi napisati je li to teška pretraga koliko traje i koliko je štetna.Ja to moram napraviti ,a baš mi se ne da jer su mi rekli da ima to snimanje jako zračenje
Unaprijed hvala
Pozdrav
to i mene zanima. naručena sam 30.5. i strah me očajno
crnka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:29   #2157
Ubiti strah me boli priliko primanja markera
crnka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:33   #2158
Sada kada imam vecinu nalaza...povećan C reaktivni protein, povećani leukociti, streptokok - ništa, spolne bolesti - ništa, i jučer CCP 133

Doktorica mi je prije svega, nakon moje pricem, napisala da imam REAKTIVNI ARTRITIS (najvjerojatnije) koji se da izliječiti.

Ali čitajući jucer o CCP-u....skuzih da bih trebala imati dijagnozu nečega kroničnog

Čeka me još scintegrafija 30.5.
crnka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:33   #2159
da li vi imate problem sa umorom koji vas trga od kada se ujutro probudite?
mogla bih spavati 25h na dan oci mi se stalno sklapaju
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:17   #2160
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
da li vi imate problem sa umorom koji vas trga od kada se ujutro probudite?
mogla bih spavati 25h na dan oci mi se stalno sklapaju
ja sam bio takav ove zime prije terapije. Inače, to ti je tipično za psorijatični artritis ....
Meni se dešavalo da se ujutro probudim (ali i navečer kad bi odmarao na kauču gledajući TV) i da prvih 10-15 min. hodam kao potpuni invalid . Jednom kad zglobovi prorade onda je sve normalno...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.