Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 23:48   #281
možda najbolje ne miješati se..svijet je takav kakav je.

svijet (ljudi) se nije promijenio na prijelazu u novi milenij.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:20   #282
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
Zajedničko nam je to da ulazimo u konflikte radi nerazumijevanja pogotovo kada nešto znamo da je to tako kako mi kažemo, a ne kako drugi kaže. Pogotovo kada je riječ o pamćenju i točnom rasporedu stvari.
Kada čovjek može sa lakoćom otpustiti emociju ili predvidjeti kamo vodi slijed postupaka onda mu nije svojstveno da završi u ikakvom verbalnom konfliktu, a pogotovo onom koji se temelji na nekakvom uvjeravanju nečeg tako često nebitnog kao šta je točan raspored stvari i sl. Odnosno ako se to i dogodi, ukoliko dobro pamtimo i empatični smo onda ne ponavljamo iste greške nanovo.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 09:50   #283
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A ništa, uzalud vam sve te indigo sposobnosti kada sve ove godine još niste promjenili ni hrvatsko društvo a kamoli svjetsko....
Indigo ljudima nije to zadatak..
njima je zadatak širiti svijest i dizati duhovnu osvjestenost...
a tu su napravili genijalan posao u ovo malo vremena..
Sve više i više to raste...

A zatim već se i rađaju druge aure koje si zadužene za promjene...
Indigo je samo pripremio teren.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 10:52   #284
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Indigo ljudima nije to zadatak..
njima je zadatak širiti svijest i dizati duhovnu osvjestenost...
a tu su napravili genijalan posao u ovo malo vremena..
Sve više i više to raste...

A zatim već se i rađaju druge aure koje si zadužene za promjene...
Indigo je samo pripremio teren.
stvar je da je to što raste ustvari 'spamanje' (raznim idejama, zaista raznim, newage plus svašta) na kolektivnom novou a tome je pridonjeo i internet..
tzv. indigo točno znaju što treba učiniti da bi se skočilo u novi svijet.. danas je veći problem od strane spomenutih ideja nego od konzervativnih ideja koji vladaju svijetom. (sjetim se filozofa kena wilbera, on je to uvidio vrlo dobro, no ipak nije u potpunosti kroz tzv. spiralnu dimaniku) smatram da te ideje zbunjuju ionako prenapregnute umove (marketing, politika, internet, mrkva-batina itd.) današnjih ljudi.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 02:09   #285
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Kada čovjek može sa lakoćom otpustiti emociju ili predvidjeti kamo vodi slijed postupaka onda mu nije svojstveno da završi u ikakvom verbalnom konfliktu, a pogotovo onom koji se temelji na nekakvom uvjeravanju nečeg tako često nebitnog kao šta je točan raspored stvari i sl. Odnosno ako se to i dogodi, ukoliko dobro pamtimo i empatični smo onda ne ponavljamo iste greške nanovo.
Iz primjera koji se dogodio više puta cilj je bio da sami zaključe da laž nije opcija. Sada da ne ulazim u to. Što je prošlo je prošlo.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 02:26   #286
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
stvar je da je to što raste ustvari 'spamanje' (raznim idejama, zaista raznim, newage plus svašta) na kolektivnom novou a tome je pridonjeo i internet..
Zaboravljaš da je to prvenstveno duhovno uzdizanje i da tu ne pomažu new age izumi poput ovoga i da slijedimo unutarnji glas, a ne glas teoretičara....
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 10:09   #287
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da je to prvenstveno duhovno uzdizanje i da tu ne pomažu new age izumi poput ovoga i da slijedimo unutarnji glas, a ne glas teoretičara....
a onda ti je jasno da su promijene nemoguće.. narednih ix stoljeća bi se čak usudio reći..obični ljudi su ovce koje su iste kao prije ix milenija..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 13:31   #288
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a onda ti je jasno da su promijene nemoguće.. narednih ix stoljeća bi se čak usudio reći..obični ljudi su ovce koje su iste kao prije ix milenija..
Šta ti znači to 'obični ljudi'. Furaš se na neobičnog?

Gle, običaj u običnih najobičnijih je da su neobični kao najneobičniji.
(samo nemoj reć da nikad nisi čuo za to)

Indigo djeca? A što ako su opsjednuta djeca? Zapazi, djeca pa će kao 'prorokovati' budućnost nove svjetske vladavine, new age i te šprehe, je, šur, kak da ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:19   #289
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a onda ti je jasno da su promijene nemoguće.. narednih ix stoljeća bi se čak usudio reći..obični ljudi su ovce koje su iste kao prije ix milenija..

Danas sam baš imao konflikt sa kolegicom koja je tražila izmjenu u dokumetnu koja nije po pravilima i nije moralna i naravno da sam je uspio natjerat da promjeni mišljenje, a može me spucat samo tako jer je nadređena. Ali doslovno sam tražio jaki argument da bih joj popustio i nije ga imala pa je morala preispitati svoju odluku. I naravno moralo je biti po mojem - ispravno, po pravilu i bez ikakve štete za treće strane.

Neće joj više pasti na pamet postupati na ničiju štetu. Malim koracima do promjena.

Rekao sam prije, ali ponovit ću još jednom:
'U povijesti niti jedna nagla promijena nije dobro završila.'
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:14   #290
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šta ti znači to 'obični ljudi'. Furaš se na neobičnog?

Gle, običaj u običnih najobičnijih je da su neobični kao najneobičniji.
(samo nemoj reć da nikad nisi čuo za to)

Indigo djeca? A što ako su opsjednuta djeca? Zapazi, djeca pa će kao 'prorokovati' budućnost nove svjetske vladavine, new age i te šprehe, je, šur, kak da ne.
a nemam se što furat, prošla su vremena furki a ostala istina.

(nisam nikad čuo i nisam baš shvatio)

radi se o auri i štajaznam, ne vjerujem baš u to ali ima smisla - ako gledam iz svog prozora svijet.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:19   #291
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
Danas sam baš imao konflikt sa kolegicom koja je tražila izmjenu u dokumetnu koja nije po pravilima i nije moralna i naravno da sam je uspio natjerat da promjeni mišljenje, a može me spucat samo tako jer je nadređena. Ali doslovno sam tražio jaki argument da bih joj popustio i nije ga imala pa je morala preispitati svoju odluku. I naravno moralo je biti po mojem - ispravno, po pravilu i bez ikakve štete za treće strane.

Neće joj više pasti na pamet postupati na ničiju štetu. Malim koracima do promjena.

Rekao sam prije, ali ponovit ću još jednom:
'U povijesti niti jedna nagla promijena nije dobro završila.'
ne da nije dobro završila, nemoguća je , neće biti prihvaćena (strah od novina, strah od revolucionara, strah od neizvjesnosti i tad radiej utabanim stazama itd..)..međutim današnji ljudi su puno fleksibilniji i terebalo bi im manje vremena (uzmi samo u obzir koliko se ukupno znanje svijeta umnožava u samo deset godina - to mi je argument)..ili sudi samo po mentalitetu u Hr., reci što god ali ipak su ljudi danas drugačiji nego prije desetljeće..od kapitalizma i sl. do utjecaja interneta itd..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:50   #292
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a nemam se što furat, prošla su vremena furki a ostala istina.

(nisam nikad čuo i nisam baš shvatio)

radi se o auri i štajaznam, ne vjerujem baš u to ali ima smisla - ako gledam iz svog prozora svijet.
Prošla su vremena furki a ostala je istina kojom nisi nikad čuo i nisi baš shvatio?

Hm... (ti je moj odgovor na tvoje, kad neznaš da se ne radi o auri i štajaznam)

Znaš što si mislim? To da se opće ne čudim zašto se odrasli oslanjaju na indigo djecu, ne al stvarno pa daj pogle te današnje odrasle ljude, ništ ne vide i ništ ne čuju, trebaju im klinci ljubičastih očiju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:55   #293
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Prošla su vremena furki a ostala je istina kojom nisi nikad čuo i nisi baš shvatio?

Hm... (ti je moj odgovor na tvoje, kad neznaš da se ne radi o auri i štajaznam)

Znaš što si mislim? To da se opće ne čudim zašto se odrasli oslanjaju na indigo djecu, ne al stvarno pa daj pogle te današnje odrasle ljude, ništ ne vide i ništ ne čuju, trebaju im klinci ljubičastih očiju.
a čuj svatko tko je imalo iščašen će se uloviti za ovu spiku oko indiga..čak i ja. (a znam i sve one kontraargumente i ne samo to, znam što znam)

moram priznati da te ponekad baš i ne shvaćam, kao pitija si.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:56   #294
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a čuj svatko tko je imalo iščašen će se uloviti za ovu spiku oko indiga..čak i ja. (a znam i sve one kontraargumente i ne samo to, znam što znam)

moram priznati da te ponekad baš i ne shvaćam, kao pitija si.
Šta je pitija?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 23:21   #295
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šta je pitija?
Pitija je slepa starogrčka proročica koja je živela u Delfima i udisala je isparenja i proricala drugima budućnost na jedan zagonetan način koji je mogao višeznačno da se razume.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 09:52   #296
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Pitija je slepa starogrčka proročica koja je živela u Delfima i udisala je isparenja i proricala drugima budućnost na jedan zagonetan način koji je mogao višeznačno da se razume.
Pa da, šta je pitija, pa ne valda jA. ()

Uostalom, kakva je to proročica koja prorokuje u zagonetkama, a pa ono tak si zna prorokovat svak sam sebi.
Sad je ovak na stvari: indigo djeca su na sceni iz razloga što je svijetu dosta zmuljanih proroka.
Jel štima postavka?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 09:56   #297
Pitija je bila preteča političkih analitičara, a ne indigo djece.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 09:58   #298
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Pitija je bila preteča političkih analitičara, a ne indigo djece.
Onda znači da moja postavka štima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:25   #299
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Onda znači da moja postavka štima.
Indigo djeca vide ono na što odrasli zatvaraju oči, a ne vide ono što se odrasli prave da vide iz interesa ili tuposti. Prvi mogu zavikati "car je gol", jer nisu opterećeni predrasudama i koristoljubljem. Odrasli imaju drugačije motivacije. Ako kažeš da imaš kuću s otvorenim škurama i vrtom u kojem je crveno i ljubičasto cvijeće i koja gleda na čemprese i more, nitko neće reći kako je to lijepo, ali ako kažeš da imaš vikendicu od dva milijuna eura na Hvaru, e, onda već da... Na primjer St. Exuperyjev Mali Princ može odrasle "naučiti" nečemu jer gleda srcem. Pitija ne razumije i ne vidi ništa jer ne gleda srcem, ali zato dobro zna što ljudi očekuju da vidi i može prema tome vješto naštimati svoj odgovor i objasniti ga tako da bude uvjerljiv, a da izbjegne odgovornost ako ispadne drugačije.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:37   #300
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa da, šta je pitija, pa ne valda jA. ()

Uostalom, kakva je to proročica koja prorokuje u zagonetkama, a pa ono tak si zna prorokovat svak sam sebi.
Sad je ovak na stvari: indigo djeca su na sceni iz razloga što je svijetu dosta zmuljanih proroka.
Jel štima postavka?
Ja nisam baš u toku diskusije, no ipak držim da su "indigo deca" sad samo jedna lepo upakovana priča koju možemo koristiti na forumu, FB itd, za sve one koji vole lepe priče, mašti na volju itd, što nije ništa loše.

S druge strane, deca su kao deca, uvek su bila i uvek će biti deca, a radi se samo o tome da im se pusti njihov razvoj prirodnim tokom umesto onaj koji je instruisan normama, tabuima, zabranama koje stvaraju traume koje inhibiraju razvoj i kroz šta su do sada deca prolazila - utoliko se umesto "indigo deca" može ponovo stvar nazvati svojim pravim imenom a to su - deca - samo bez blokada. A to su ista ona deca od pre 1000 ili 2000 godina koje niko ne bi nazvao "indigo".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.