Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 00:12   #241
Quote:
zeni kaže: Pogledaj post
Molim nekoliko savjeta u vezi koristenja tableta Dabroston. Kad se trebaju piti, u koje vrijeme, prije ili poslije jela...i sve ostalo. Zalim da ostanem trudna, pa mi je doktor propisao ove tablete da pijem 2x1 i to 16 dan od ciklusa tokom 2 mjeseca. S obzirom da se prvi put susrecem sa ovakvom vrstom tabelam, molim za pomoci i vase savjete.... kako bi sto prije uspjela ostati u drugom stanu hvala
ujutro i navečer ih piješ ak ih moraš piti 2x1 (npr. 8 ujutro-8 navečer)
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 01:37   #242
vidim svasta tu pise ,,,dakle..ja uzimala dabroston jer sam isla na put i nisam htjela imat mengu tam.pocela pit 5 dana prije nego sam trebala dobit i nisam je imala na putu,sve bilo ok,al zadnji dan puta sam dobila neku sukrvicu kakti, veli doktor to je znak tijela da se nes treba pocet događat..menga jel...tad sam ih prestala pit jer sam isla doma vec taj dan..i drugi dan je normalno dobila.ergo,odgodila sam je na par dana bez beda.nis mi se nije ciklus poremetio osim pomako se za tih 5 dana normalno..nisam imala nikakve glavobolje,osim onih uzrokovanim nespavanjem i alkoholom ,nikakvi pristevi,alergije,nis slicno.vidim cure pisu da je to hormonska bomba..valjda na svakog djeluje drukcije..meni fala bogu nis
uzima se za svasta..kod nepravilnih krvarenja,ako trebas dobit mengu il ak je oces odlozit,za izazivanje pobacaja i sta ti ja znam..ima hrpu primjena..i naravno,nisu kontracepcija..ja ih preporucam,eto.
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 06:40   #243
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
vidim svasta tu pise ,,,dakle..ja uzimala dabroston jer sam isla na put i nisam htjela imat mengu tam.pocela pit 5 dana prije nego sam trebala dobit i nisam je imala na putu,sve bilo ok,al zadnji dan puta sam dobila neku sukrvicu kakti, veli doktor to je znak tijela da se nes treba pocet događat..menga jel...tad sam ih prestala pit jer sam isla doma vec taj dan..i drugi dan je normalno dobila.ergo,odgodila sam je na par dana bez beda.nis mi se nije ciklus poremetio osim pomako se za tih 5 dana normalno..nisam imala nikakve glavobolje,osim onih uzrokovanim nespavanjem i alkoholom ,nikakvi pristevi,alergije,nis slicno.vidim cure pisu da je to hormonska bomba..valjda na svakog djeluje drukcije..meni fala bogu nis
uzima se za svasta..kod nepravilnih krvarenja,ako trebas dobit mengu il ak je oces odlozit,za izazivanje pobacaja i sta ti ja znam..ima hrpu primjena..i naravno,nisu kontracepcija..ja ih preporucam,eto.
ja ih isto preporucujem
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 14:04   #244
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
uzima se za svasta..kod nepravilnih krvarenja,ako trebas dobit mengu il ak je oces odlozit,za izazivanje pobacaja i sta ti ja znam..ima hrpu primjena..i naravno,nisu kontracepcija..ja ih preporucam,eto.
baš bi voljela znati gdje si ovo pročitala.....

..dabraston ti je progesteron a progesteron ti je čuvar trudnoće....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 23:56   #245
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
baš bi voljela znati gdje si ovo pročitala.....

..dabraston ti je progesteron a progesteron ti je čuvar trudnoće....
na uputstvu pise za ovaj i onaj pobacaj brijem da su dva...valjda onda protiv tog..my bad..sorkac..meni je logicnije da neko nezeli bit trudan neg da zeli pa sam si ja to tak skuzila krivo dakle
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 08:13   #246
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
na uputstvu pise za ovaj i onaj pobacaj brijem da su dva...valjda onda protiv tog..my bad..sorkac..meni je logicnije da neko nezeli bit trudan neg da zeli pa sam si ja to tak skuzila krivo dakle
...krivo si skužila...pročitavši ovo tlak mi je skočio....

..kako tako možeš mislit kad se ljudi godinama bore za svoju mrvu....i čine sve kako bi došli do nje....sad sam trudna...a pitanje dali ću biti do utorka....i mi koje se s tim borimo...nakon ovakvog tvog komentara dobijemo fras.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 20:38   #247
pa mogu jer znam hrpu cura koje su se naplacale pobacaja .. a i ja def nezelim rađat tak da ...no,whatever..offtopic....
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 21:09   #248
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
pa mogu jer znam hrpu cura koje su se naplacale pobacaja .. a i ja def nezelim rađat tak da ...no,whatever..offtopic....
pa dobro---ne želiš i to je tvoje stajalište...al ne možeš pisat kak si mišljenja da drugi ne žele djecu...ak si 17,19 ili 20 godina možda ti to nije prioritet...nekom nije ni sa 30...i to je njihovo pravo...al enmoj ovdje širit dezinformacije o tabletama koje imaju sasvim suprotno djelovanje...radije se informiraj o njima i shvati kako one djeluju...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 21:31   #249
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
pa mogu jer znam hrpu cura koje su se naplacale pobacaja .. a i ja def nezelim rađat tak da ...no,whatever..offtopic....
Ovo je offtopic, tako da molim da ne nastavljaš dalje s tom temom.

Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
uzima se za svasta..kod nepravilnih krvarenja,ako trebas dobit mengu il ak je oces odlozit,za izazivanje pobacaja i sta ti ja znam..ima hrpu primjena..i naravno,nisu kontracepcija..ja ih preporucam,eto.
Ovo što si navela apsolutno nije točno. Ja trenutno uzimam Duphastone (isto što i Dabroston), a pokušavam ostati trudna. Jednako tako, kako ti je i Tina rekla, Duphastone je zapravo progesteron, hormon ''čuvar trudnoće'' i ginekolozi ga prepisuju trudnicama koje npr. počnu krvariti, kako bi se spriječio pobačaj.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 22:17   #250
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
pa dobro---ne želiš i to je tvoje stajalište...al ne možeš pisat kak si mišljenja da drugi ne žele djecu...ak si 17,19 ili 20 godina možda ti to nije prioritet...nekom nije ni sa 30...i to je njihovo pravo...al enmoj ovdje širit dezinformacije o tabletama koje imaju sasvim suprotno djelovanje...radije se informiraj o njima i shvati kako one djeluju...
oke rekla sam vec nakon tvog odg da sam krivo skuzila i rekla sam sorry,mozda oces i muzicku zelju ? btw iam 28 i jedna sam od tih kojima su i s 30 djeca daleko od prioriteta

TAKOĐE sam vec rekla da je to offtopic pa nema potreba za ponavljanjem sashica.

over & out.
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:26   #251
Pozdrav!

Može li mi koja reći, mogu li se Dabroston tablete dobiti i bez recepta?

Nemam mogućnost trenutno otići do doktora/ginekologice, a stvarno me već živcira jer sam trebala imati mjesečnicu na Uskrs, a još je nema. Prestala sam piti pilule i znam da mi zbog toga kasni, ali ja bih to htjela ubrzati.

*lydia deitz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:29   #252
ne znam...čitam ovo i pitam se dal dabrastona ima uopće u prodaji/recept???jedno vrijeme ga nije bilo i "zamjena mu je duphston....


..hormone ne možeš kupit bez recepta...u slobodnoj prodaji...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 16:12   #253
već 9 dana od zadnjeg dufastona ja još nisam procurila
osjećam se kao bačva..
da li se je ikom to dogodilo
molim pomoć u iskustvu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 23:20   #254
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
već 9 dana od zadnjeg dufastona ja još nisam procurila
osjećam se kao bačva..
da li se je ikom to dogodilo
molim pomoć u iskustvu
..možda si T

..ja uvijek dobijem nakon 2-4 dana...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 17:05   #255
Cure, dali je istina da se Dabroston više ne koristi za odgodu menstruacije ??? Ginekologica mi kaze da se to vise ne koristi i da ne postoji nacin da odgodim mengu osim ako redovno pijem kontracepciju Znate li nešto o tome??
Ako se ne koristi više ima li neka alternativa
anamary_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.