Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 09:29   #61
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Htio bih se nadovezat za Maksimirski rekord navodni ,protiv OS-ZG kvale za ulazak u prvu ligu,vele službeno da je bilo 63 000 ljudi, što bi bio rekord.. sumnjam da je tako. Miaslim da je to komunistička propaganda. Bilo je kontra Hajduka U Maksu, takih tekmi da si tjedan dana prije mora kartu nabavljati na crno,.. par puta iskreno nis znao,koga li je više,jel Torcide na Istoku i Jugu oli Purgera ? POgot. "Hrvatska brača" -kad smo bili ujedinjeni prije rata,i pjevali na trgu zajedno- "Samo nas nebo, rastavit može".
Oko maksimirskog rekorda postoje razne teorije...

Svi ogledi su se dogodili prije nego sto sam počeo ići na utakmice, pa mogu samo nagadjati što su drugi rekli...

Najviše...

8. srpanj 1973, Zagreb-Osijek 2-2

12. rujan 1969., Dinamo-Santos 1-1

21. listopad 1973... Jugoslavija-Španjolska 0-0

3. ozujak 1974, Dinamo-Hajduk 0-1 (Jurica Jerkovic)

3. travanja 1977, Dinamo-Hajduk 2-1

Mislim da se u ljeto 1977 se na maksimirski zapad postavljaju stolice, te vise se takve brojke nikad nece ponoviti. Na svaku od navedenih utakmica bilo je u novinama zabiljezeno preko 60 000 ljudi...

Sedamdesetih je i posjeta na ex YU stadionima bila najveca, pa me zapravo najvise zanimaju brojke iz tog vremena...

Navijači Hajduka nisu na jugu bili u Maksimiru nikad do travnja 1989 (Dinamo-Hajduk 1-0, 20 000 ljudi na stadionu, kad se pjevao spomenuti uradak Miše Kovača, a takodjer dinamovci i hajdukovci su ga zajedno pjevali iduci dan na koncertu Parnog Valjka u Domu Sportova)... Do tada uvijek na istoku...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:51   #62
Zanimalo bi me sljedece....

Hajduk je tijekom 70ih osvojio 5 kupova za redom...

1972 je u finalu dobio a staduonu JNA Dinamo, 1973 u dvije utakmice Zvezdu, 1974 Borac opet na stadionu JNA. Na svim ogledima je bilo relativno malo ljudi...

Medjutim 1976 (1975 se kup nije odrzavao), finale je prvi puta odigrano na rodjendan kumrovečkog bravara. Ogled je odlučio Šurjak ou produzetku,a na Marakami je navodno bilo 70 000 ljudi, i to sam čuo da je bilo jako puno navijaca iz Hrvatske, sto Dinama, sto Hajduka... Zna li tko nesto o tome...

1977 na Marakani je Hajduk pred 60 000 ljudi dobio Buducnost, i takodjer se priča da je jako puno navijača Hajduka bilo na utakmici, (i navijača Buducnosti, jer dobar dio Beograda su nastanjivali, a i danas nastanjuju Crnogorci)...

Dalje sto se dogodilo pamtim

1984 su u finalu igrali Hajduk i Zvezda, u uzvraui na Marakani je bilo 0-0 (Hajduku dovoljno) i dosta navijača Hajduka, oko 1500-2000..

Dok 1987 na stadionu JNA i finalu (Hajduk-Rijeka 1-1, na 11erce Hajduk) kupa je bilo oko 5-6 tisuca navijača Hajduka na Jugu, je oko 2000 navijača Rijeke na sjeveru...

1990 u finalu kupa, je na stadionu JNA, Zvezda-Hajduk 1-0, igrala se jedna utakmica, bilo na jugu oko 3.3,5 tisuce navijaca Hajduka... Mozda 4...

1986 je u na istom stadionu, Dinamo-Velez 1-3 bilo 8-9000 velezovac, i 2,5-3 tisuce dinamovaca...

1988 je na stadionu JNA, Zvezda je izgubila od drugoligasa Borca 0-1, ja jugu je bilo mozda i tri soma banjalučkih Lešinara...

Navodno je najmasovnije riječko gostovanje do sada bilo isto na finalu kupa 1978. Razgovarao sam o tome prije koju godinu u njegovom restoranu u Kostreni s danas na zalost pokojnim Mintom Ruzicem. On je rekao da je na utakmicu Rijeka-Trepča (1-0, Radovic u produzetku) na Marakani, 24. svibnja 1978 bilo izmedju 4 i 5 tisuca navijaca Rijeke...

Iduce godine kad je Rijeka na Maralani obranila kup u finalu protiv Partizana, govorilo se izmedju 1500 i dvije tisuce navijaca Rijeke na nekad nasem najvecem stadionu...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 18:50   #63
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me sljedece....

Hajduk je tijekom 70ih osvojio 5 kupova za redom...

1972 je u finalu dobio a staduonu JNA Dinamo, 1973 u dvije utakmice Zvezdu, 1974 Borac opet na stadionu JNA. Na svim ogledima je bilo relativno malo ljudi...

Medjutim 1976 (1975 se kup nije odrzavao), finale je prvi puta odigrano na rodjendan kumrovečkog bravara. Ogled je odlučio Šurjak ou produzetku,a na Marakami je navodno bilo 70 000 ljudi, i to sam čuo da je bilo jako puno navijaca iz Hrvatske, sto Dinama, sto Hajduka... Zna li tko nesto o tome...

1977 na Marakani je Hajduk pred 60 000 ljudi dobio Buducnost, i takodjer se priča da je jako puno navijača Hajduka bilo na utakmici, (i navijača Buducnosti, jer dobar dio Beograda su nastanjivali, a i danas nastanjuju Crnogorci)...

Dalje sto se dogodilo pamtim

1984 su u finalu igrali Hajduk i Zvezda, u uzvraui na Marakani je bilo 0-0 (Hajduku dovoljno) i dosta navijača Hajduka, oko 1500-2000..

Dok 1987 na stadionu JNA i finalu (Hajduk-Rijeka 1-1, na 11erce Hajduk) kupa je bilo oko 5-6 tisuca navijača Hajduka na Jugu, je oko 2000 navijača Rijeke na sjeveru...

1990 u finalu kupa, je na stadionu JNA, Zvezda-Hajduk 1-0, igrala se jedna utakmica, bilo na jugu oko 3.3,5 tisuce navijaca Hajduka... Mozda 4...

1986 je u na istom stadionu, Dinamo-Velez 1-3 bilo 8-9000 velezovac, i 2,5-3 tisuce dinamovaca...

1988 je na stadionu JNA, Zvezda je izgubila od drugoligasa Borca 0-1, ja jugu je bilo mozda i tri soma banjalučkih Lešinara...

Navodno je najmasovnije riječko gostovanje do sada bilo isto na finalu kupa 1978. Razgovarao sam o tome prije koju godinu u njegovom restoranu u Kostreni s danas na zalost pokojnim Mintom Ruzicem. On je rekao da je na utakmicu Rijeka-Trepča (1-0, Radovic u produzetku) na Marakani, 24. svibnja 1978 bilo izmedju 4 i 5 tisuca navijaca Rijeke...

Iduce godine kad je Rijeka na Maralani obranila kup u finalu protiv Partizana, govorilo se izmedju 1500 i dvije tisuce navijaca Rijeke na nekad nasem najvecem stadionu...
1990 na finalu kupa Zvezda-Hajduk ne vjerujem da je bilo 4000 Torcidaša,bilo je oko 3000,to je bila tekma odmah poslije Dinamo -Zvezda tako da je bilo dosta BBB, nas Riječana oko 20 ,sjećam se da su pok Magarca priveli mislim u Sremskoj,cigani su bojkotirali prvo poluvrijeme
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 19:56   #64
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Oko maksimirskog rekorda postoje razne teorije...

Svi ogledi su se dogodili prije nego sto sam počeo ići na utakmice, pa mogu samo nagadjati što su drugi rekli...

Navijači Hajduka nisu na jugu bili u Maksimiru nikad do travnja 1989 (Dinamo-Hajduk 1-0, 20 000 ljudi na stadionu, kad se pjevao spomenuti uradak Miše Kovača, a takodjer dinamovci i hajdukovci su ga zajedno pjevali iduci dan na koncertu Parnog Valjka u Domu Sportova)... Do tada uvijek na istoku...
Drugi ti pričaju pizdarije....1988 Torcida na jugu (1:1)
blahblahblah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 20:48   #65
Quote:
blahblahblah kaže: Pogledaj post
Drugi ti pričaju pizdarije....1988 Torcida na jugu (1:1)
Da, 20.04 1988, jugoistocno stajanje... Tocno... Srijeda,,, Kasalo i Boksic...

Sora s murijeom a istocnom stajanju, suncana srijeda...

Torcida na jugoistocnom stajanju... Bio sam a tekmi...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.