Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 10:05   #1
Blajh u bijelo

MIslim da je zbog kose bolje ici postepeno nego naglo,da je ne spalis.U svakom slucaju odi u neki provjereni salon.
Sretno

Ja sam dosla mojoj frizerki s istom zeljom,a imala sam iskaniranu kosu do pola leđa i izrast od 10 cm...skoro se onesvijestila od smijeha
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 13:56   #2
Quote:
PrittPen kaže:
e sad nije topic, ali ja imam smeđu kosu i htjela bi se totalno zblajhat, onako u skoro bijelo, jel se to može isprve ili bi morala nekoliko puta??
ja kad sam se blajhala prvi puta kosa mi je ispala više narančasta. a prirodno mi je tamna dosta samo je već bila farbana. jervujem da će i tebi isto tako biti prvi puta, a drugi će ti već biti bijela.

a jesi sigurna da baš hočeš bijelu? nebi ti preporučila jer će ti poslje možda biti žao. jako oštetiš kosu, suha ti postane jako, i poslje juje teško vratit na neku normalnu boju. preporučim ti samo ako si skroz sigurna da će ti dobro stajati.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:15   #3
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
ja kad sam se blajhala prvi puta kosa mi je ispala više narančasta. a prirodno mi je tamna dosta samo je već bila farbana. jervujem da će i tebi isto tako biti prvi puta, a drugi će ti već biti bijela.

a jesi sigurna da baš hočeš bijelu? nebi ti preporučila jer će ti poslje možda biti žao. jako oštetiš kosu, suha ti postane jako, i poslje juje teško vratit na neku normalnu boju. preporučim ti samo ako si skroz sigurna da će ti dobro stajati.
hmmm...a daj mi reci ja sam imala 3 puta blajhanu kosu i sad mi je smeda i dal opet mogu bit plava a da mi ne puca kosa...tnx
tincek_'91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 00:56   #4
Hmmm Ja imam farbanu crnu kosu, no sad htjela bih samo šiške blajhat u bijelo. Već imam dosta velik izrast (inaće sam svijetlo smeđa, skoro plava), kosa mi raste ubitačno brzo i šiške šišam ofc svakih mjesec-mjesec i po, i sad ja bi htjela od prve da mi se izvuče iz tog crnog bijelo. Ali bijelo bijelo,ne platinasto plavo,baš bijelo. Jel moguće to u jednom danu, tj u jednom posjetu frizera (makar morala blajhat 5 puta) jer mi fkt nije bitno kolko će se uništit, jer ću tak ionak za mjesec, dva, tri to već sve pošišat, pa blajhat (ak će mi se dat) svoju svjetlu kosu ^^
Nebi htjela da mi šiške budu ni narančaste prvo ni žute jer sam vidila na par cura koje su tak to radile, postepeno i iskreno bilo mi je odvratno ružno.

E da i jel tko zna kolko bi me to koštalo
Grofica Raven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 10:51   #5
sa bijelim vam je jedini zajeb sto nakon cirka 3 do 4 tjedna, taman kad je vrijeme za farbanje izrasta, pocne zutiti
jer je blajh prirodno zut
ja se farbam kod frizera tak da ne znam kak to ide u kucnoj radinosti niti bi mi ikada palo na pamet da to sama radim
ali velim taman kad pocne zutiti vrijeme je za farbanje tak da nije tolko strasno
i boze sacuvaj farba se samo izrast, ne cijela kosa, na ostatak se stavi samo lagani bijeli (odnosno sivi) preljev
moja mama to zove svedski plava ,
ovakva mi je kosa drito

malo kraca dodushe
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:11   #6
Thumbs up

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
sa bijelim vam je jedini zajeb sto nakon cirka 3 do 4 tjedna, taman kad je vrijeme za farbanje izrasta, pocne zutiti
jer je blajh prirodno zut
ja se farbam kod frizera tak da ne znam kak to ide u kucnoj radinosti niti bi mi ikada palo na pamet da to sama radim
ali velim taman kad pocne zutiti vrijeme je za farbanje tak da nije tolko strasno
i boze sacuvaj farba se samo izrast, ne cijela kosa, na ostatak se stavi samo lagani bijeli (odnosno sivi) preljev
moja mama to zove svedski plava ,
ovakva mi je kosa drito

malo kraca dodushe
mala.blonda84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 14:38   #7
ma mene ti nije strah eksperimentirat, ja imam tamno smeđu kosu, i ovo sad na glavi mi je skroz sve moja prirodna boja (koju btw. obožavam) .. kosa mi je inače dosta masna , i usto je dužine do brade tako da ako i uništim ovo, za godinu dana će sve novo izrast... a to ću radit u frizera ... i neću mu dat da me spali...

a za vraćat u normalnu boju, ja bi onako bijelo pa sa malo izrasta, a kad mi to dosadi, ošišam se na kratko i pustim da naraste... definitivno i ako se zblajham ne najmjeravam to držat na glavi duže od godinu dana..
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 15:39   #8
Quote:
ovo sad na glavi mi je skroz sve moja prirodna boja (koju btw. obožavam)
cemu onda inovacije za koje neznas dal ce ti pristajati i dal ces obozavati

Quote:
definitivno i ako se zblajham ne najmjeravam to držat na glavi duže od godinu dana..
otpast ce ti i sama prije godine dana

Sad ozbiljno,ja imam tamno smedju kosu i pokusala sam se izblajhat da bude platinasta,nikad nisam uspjela...svi pokusaji zavrsavali su da sam izlazila iz frizera korjena narandjastog a ostatka kose zuto ko zlato...a platinasti su mi bili vrhovi koji su se morali i onako sisati jer su bili sprzeni.Sveukupan dojam
I tako sam mjesecima svako 15 dana isla na blajhanje dok nisam shvatila da nemogu biti platinasta jer pigment dlake je jaci od hidrogena blansa...

Prefarbala sam se u moju prirodnu boju,pustila da izraste moja zdrava kosa i sad par godina se farbam 2-3 nijanse svjetlijom(boja meda)...super sam zadovoljna,farbam samo izrast,boja se ujednaci,nema razlike korjen/ostatak...izgleda prirodno i najvaznije zdrava je.

E farbam se farbama Lissap..talijanske professional use.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 16:32   #9
ovo šta kaže Samantha je istina, osim da će ti ispasti inače, frizeri imaju neku kremu (il šta je to već) kojom se pobija žuta boja. tako da možda pomogne. nezna, probaj. ali baš bijelu češ teško dobiti ako ti je tamna kosa sa jednim/dva blajhanja, a moram te upozoriti da se blajhati ne smiješ često jer će ti onda stvarno ispasti. ja sam svoju blajhala svaka 2 mjeseca a frizerka mi je rekla da se nebi smjelo više od 2 puta godišnje.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 16:58   #10
Ja sam cula da su Redkenovi blansevi dosta blagi.
Jedna manekenka tu kod nas je izjavila citat: U toku jedne veceri 4 puta sam blajhala kosu,da sam to uradila nekim drugim blansom a ne Redkenovim bila bih sva celava, ovako lepo je ispalo"
E sad da li je to neka namontirana reklama ili... ne znam.
Ja sam se davno farbala tako sto u redovnu farbu dodam kasikicu blansa i nije bilo lose(sem kada nam je jednom nestalo vode a ja namazala )
A i palete deluxe ima jednu farbu sa dve kesice blansa unutra i posvetljava za 4-6 tonova
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:00   #11
a ja znam cura koje su bile prirodno tamne i zblajhale su se u bijelo - i da, frizer im je koristio to za ubijanje žutog u kosi... sad ste me neavele na razmišljanje... a samantha ako neću sad kad ću se bojat... kad osjedim... napisala sam da obožavam svoju boju utoliko šta me ne zanimaju sad pramenovi i boja meda i sl. meni je moja ljepša id toga, kad bi mijenjala, stavila bi bijelo pa kud puklo... to mi jedino kul izgleda... ... a da ja otvorim novi topic?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:04   #12
Blajh u bijelo

e sad već sam pisala na topicu "boja za kosu" pa please ako će moderatorica prebacit te postove vamo da ne pišem opet sve isto.

dakle - ja bi se htjela obojat onako u bijelo, ne plavo, onako žuto, nego više bijelo. prirodno imam tamnosmeđu kosu, i to mi je sad na glavi. kako to mogu postić, koliko vremena treba za to, i naravno, u frizera bi to radila, pa preporučite ako imate iskustva, nekog u zagrebu.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:12   #13
PrittPen,ako mislis biti bijela onda obavezno frizerki.Nemoj sama svega ti ....ja znam jednu kojoj je kosa doslovno-izgorila,blajhala se sama.


Ja sam prije koristila samo farbe marke Keune (biserno plava) i bila sam jako zadovoljna.
Sad se farbam kod frizerke mislim da koristi Welline farbe,isto sam zadovoljna.Cesto me zene pitaju koju koristim boju za kosu.
Sad sam platinasto plava.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:16   #14
Quote:
croft kaže:
PrittPen,ako mislis biti bijela onda obavezno frizerki.Nemoj sama svega ti ....ja znam jednu kojoj je kosa doslovno-izgorila,blajhala se sama.

don't worry, to ne bi ni luda sama išla pokušavat
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:21   #15
Stavljali su i meni nesto za ubijanje zutila,al nista nije pomoglo.

A ti probaj PrittPen...pa ako ti ne bude valjalo uvijek imas soluciju prefarbat se u smedje.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:22   #16
A Croft ti si platinasta?

zasto sam te zamislila smedjom
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:28   #17
Ja imam sad onak vise bijelu nego zutu kosu.
Imala sam prirodnu smedu kosu,i prvi put sam kod frizerke izbjelila kosu,ne znam tocno kolko je trajao taj proces,to je bilo prije 4-5 god.
Recimo par sati,2-3 koliko se sjecam ....

Samo imaj na umu da izbjeljivanje jako isusi kosu,jako je vazno kosu kasnije hraniti sa kvalitetnim maskama.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:33   #18
mene zanima je li ti odmah uhvatilo bijelo ili si morala hodat okolo s nekom bojom između pa onda još jednom blajhat i slično. ili je sve bilo gotovo u jedno popodne?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:35   #19
e ja sam isla da spojim topice,al sam nesto zeznula...ispalo je sto je ispalo...ako kiki vidi nek popravi

prvi post je trebao da bude od prittpen
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 19:38   #20
Quote:
PrittPen kaže:
mene zanima je li ti odmah uhvatilo bijelo ili si morala hodat okolo s nekom bojom između pa onda još jednom blajhat i slično. ili je sve bilo gotovo u jedno popodne?
meni je odmah uspjelo,nakon toga samo sam izrast farbala
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.