Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 17:12   #1
U Pomoc Braco Srbi, pobise nas Bosnjaci !

(Milane, dira me Hakala) - U Pomoc Braco Srbi, pobise nas Bosnjaci ! (Junastvo HVO-a Travnik )

Dali se neko sjeca ovog dogadjaja.

http://www.youtube.com/watch?v=dLEhpckevow

Masovna bjezanija "junaka" HVO-a iz Travnika prema Vlasicu.

Hrvatski vojnici, njih skoro 800, nakon agresije na Travnik i mnogbrojnih zlocina nad Bosnjackim civilima,tokom bosnjacke kontraofanzive napustaju borbene linije i masovno bjeze ispred Armije BiH i El Mudzahid Jedinice.

Spas traze kod "brace" Srba na Vlasicu. VRS odma ih smjesta u logor Manjaca i koristi za razmjenu sa Srpskim zarobljenicima koje drzi HVO.

Volio bih znati dali su ovi isti posle bosnjackog-hrvatskog Wasingtonskog sporazuma isli u borbu protiv "brace" srbadije sto ih je spasila na Vlasicu.


Mogu zamisliti kako je bilo cetnicima u sumi.
Jedu oni mirno, odmaraju se, kad eto stize horda HVO-a, predajemo se.
Zasto bre?
Pa pobise nas Turci. Predajemo se vama. Mi smo braca hriscani.
Nema problema, hajte vi fino spustite oruzje, mi vas vodimo u Manjacu. Vi niste zarobljenici, vi ste nasi gosti, samo nema vama povratka kuci dok HVO ne pusti nase borce.
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 17:16   #2
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
(Milane, dira me Hakala) - U Pomoc Braco Srbi, pobise nas Bosnjaci ! (Junastvo HVO-a Travnik )

Dali se neko sjeca ovog dogadjaja.

http://www.youtube.com/watch?v=dLEhpckevow

Masovna bjezanija "junaka" HVO-a iz Travnika prema Vlasicu.

Hrvatski vojnici, njih skoro 800, nakon agresije na Travnik i mnogbrojnih zlocina nad Bosnjackim civilima,tokom bosnjacke kontraofanzive napustaju borbene linije i masovno bjeze ispred Armije BiH i El Mudzahid Jedinice.

Spas traze kod "brace" Srba na Vlasicu. VRS odma ih smjesta u logor Manjaca i koristi za razmjenu sa Srpskim zarobljenicima koje drzi HVO.

Volio bih znati dali su ovi isti posle bosnjackog-hrvatskog Wasingtonskog sporazuma isli u borbu protiv "brace" srbadije sto ih je spasila na Vlasicu.


Mogu zamisliti kako je bilo cetnicima u sumi.
Jedu oni mirno, odmaraju se, kad eto stize horda HVO-a, predajemo se.
Zasto bre?
Pa pobise nas Turci. Predajemo se vama. Mi smo braca hriscani.
Nema problema, hajte vi fino spustite oruzje, mi vas vodimo u Manjacu. Vi niste zarobljenici, vi ste nasi gosti, samo nema vama povratka kuci dok HVO ne pusti nase borce.
I onda je svizac zamotao cokoladu a vi zavrsite kao najbroniji narod na 30% teritorija.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 19.07.2008., 17:19   #3
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
I onda je svizac zamotao cokoladu a vi zavrsite kao najbroniji narod na 30% teritorija.
Zasto mijenjas temu??
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 17:23   #4
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
Zasto mijenjas temu??
Ne mijenjam, seres po hvo-u a od armije radis neke heroje, da je ta ista armija valjala vi sad nebi bili na 30% teritorija. Uglavnom bez hvo i hv vas nebi ni bilo, mozete nam bit zauvijek zahvalni do neba.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 19.07.2008., 17:30   #5
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Ne mijenjam, seres po hvo-u a od armije radis neke heroje, da je ta ista armija valjala vi sad nebi bili na 30% teritorija. Uglavnom bez hvo i hv vas nebi ni bilo, mozete nam bit zauvijek zahvalni do neba.
Ja cu biti uvijek zahvalan onim brigadama HVO-a sto su se od prvog do zadnjeg dana rata borile korektno zajedno sa nama protiv cetnika. Tim hrvatima cu biti uvijek zahvalan i imat cu postenja prema njima ali za ove suncokrete sa snimka nemam nikakvo postenje.
Prvo se bore protiv Jna i cetnika, onda unistise HOS, krenuse u borbu protiv bosnjaka, da bi opet '95 se vratile u borbu protiv cetnika.

Dok su u Bihacu i Posavini gorila ne samo bosnjacka nego i hrvatska sela, oni su se dogovarali sa srbadijom za podjelu BiH.

Pogledaj moje ostale snimke, pa vidi kako tretiram HVO iz Tuzle, Posavine i Bihaca.
To su pravi borci.
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 17:32   #6
Nije bilo 800 vojnika, tu su bili i civili. Suzdrži se od pljuvanja po HVO-u ili HV-u na hrvatskom forumu zbog nekakvih iznimaka.

I kao zločina nije bilo sa druge strane.
jure_1987 is offline  
Old 19.07.2008., 17:35   #7
Civila je bilo na hiljade, oni su pusteni da slobodno idu za Hrvatsku,organizovan je transport za sve njih, ali vojnici, njih skoro 800 kako spominje i Crveni kriz zarobljeni su od strane VRS.
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 17:52   #8
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
(Milane, dira me Hakala) - U Pomoc Braco Srbi, pobise nas Bosnjaci ! (Junastvo HVO-a Travnik )

Masovna bjezanija "junaka" HVO-a iz Travnika prema Vlasicu.

Hrvatski vojnici, njih skoro 800, nakon agresije na Travnik i mnogbrojnih zlocina nad Bosnjackim civilima,tokom bosnjacke kontraofanzive napustaju borbene linije i masovno bjeze ispred Armije BiH i El Mudzahid Jedinice.
čuj ovo "HVO agresija na travnik". mislim tko može toliko bezočno lagat?
HVO nije izvršio nikakvu agresiju na travnik. HVO je obranio travnik 1992., formiran je tamo prije ABIH dok su muslimani bljedo gledali tko je to napao. nije bilo nikakve bošnjačke "kontraofenzive" već samo ofanzive na vojsku i narod koja su 1992. obranili travnik od srpske agresije. nikada hVO nije osvajao travnik od bošnjaka, već obratno.
situacija je vrlo jasna. srbi napadaju travnik, HVO ga obrani, fromira se ABIH i skupa s jedinicama iz zenice i okolice istjeruje HVO i hrvate iz travnika. ista priča se ponovila diljem srednje bosne i sjeverne hercegovine: HVO obrani od srba, zatim muslimani, koji su prepsavali srpsku agresiju, osnivaju svoju vojsku
i istjeruju hrvate.
travnik, kao i sva ostala područja gdje se vodio bošnjačko-hrvatski sukob, od srpske agresije obranio je HVO. kasnije s eosniva ABIH i istjeruje hrvate. svugdje ista pjesma.
divizija is offline  
Old 19.07.2008., 17:57   #9
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
travnik, kao i sva ostala područja gdje se vodio bošnjačko-hrvatski sukob, od srpske agresije obranio je HVO. kasnije s eosniva ABIH i istjeruje hrvate. svugdje ista pjesma.
da naravno, isto kao sto su branili drevni Hrvatski Grad Gornji Vakuf

1.
http://www.youtube.com/watch?v=Xbf8n4IMv5o

2.
http://www.youtube.com/watch?v=zUXimyS8xGs

3.
http://www.youtube.com/watch?v=BdtaOWj9Ii8
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 18:15   #10
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
I sta sa ovim ? Jesi ti ovo pogledao ?

ABiH izgubila dvije kote od HVO i kuknjava o genocidu...
pjosip is offline  
Old 19.07.2008., 18:32   #11
wearrene nisi ti bas bistar,jelda.aj mi reci di je logika da ja okruzen sestoricom ljudi,napadam njih makar znam da mi nema tko uskociti u pomoc..e tako je bilo u srednjoj bosni..tolki omjer u ljudstvu za vas..nikakve logistike sa nase strane..ama bas niakkve mogucnosti potpore nekim enklavama..daj reci logiku..otprilike kao da ja kazem da ste vi agresor u cazinskoj krajini..jel shvacas ti kolko lupetas ovdje..postali ste gori od srba..uostalom imali ste od koga uciti o propagandi..i imas se sa cim hvaliti..saku bojovnika srednje bosne niste mogli dobiti,pa se hvalis mrvicama..ja bi propao u zemlju od srama da sam bio na vasem mjestu i nebi se vise javljao..sve smo vam mi dali u bosni,zapamti to..nioste mogli jebeno sdarjevo dblokirati..niti jednu uspjesnu ofanzivu osim vlasica niste imali..vi ste jad da nemoze biti veci..
patriot is offline  
Old 19.07.2008., 18:43   #12
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
wearrene nisi ti bas bistar,jelda.aj mi reci di je logika da ja okruzen sestoricom ljudi,napadam njih makar znam da mi nema tko uskociti u pomoc..e tako je bilo u srednjoj bosni..tolki omjer u ljudstvu za vas..nikakve logistike sa nase strane..ama bas niakkve mogucnosti potpore nekim enklavama..daj reci logiku..otprilike kao da ja kazem da ste vi agresor u cazinskoj krajini..jel shvacas ti kolko lupetas ovdje..postali ste gori od srba..uostalom imali ste od koga uciti o propagandi..i imas se sa cim hvaliti..saku bojovnika srednje bosne niste mogli dobiti,pa se hvalis mrvicama..ja bi propao u zemlju od srama da sam bio na vasem mjestu i nebi se vise javljao..sve smo vam mi dali u bosni,zapamti to..nioste mogli jebeno sdarjevo dblokirati..niti jednu uspjesnu ofanzivu osim vlasica niste imali..vi ste jad da nemoze biti veci..
Napali ste Armiju Bih kad je bila u najgorim trenutcima, mislili ste hajmo ih dokrajciti,to je saka jada ali izgleda da su Boban & Company lose procjenili situaciju.

Hjteli ste da stvarate neku Herceg-Bosnu na stetu bosnjaka, ali i pored sve pomoci od Hv-a dobili ste sto ste zasluzili.

Znas onu pjesmu ko se maca hvata od maca i gine, ko za Bosnu nije neka iz nje ide ?

Kad su Jokeri i razni "junaci" palili i klali sve bosnjacko, tada niste razmisljali o posljedicama.
Fino ste pupusili posle.
Danas vam ostaje samo da kukate
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 18:44   #13
dakle ti si ovaj pl bih..kako te samo nije sram stavljati ovo za ustasku agresiju,jado bijedni..svi ste vi isti izrodi..trebali smo zatvroti granicu i pustiti da se sami obranite kad stalno serete o nekoj agresiji..nebi vas bilo za naci ispod mikroskopa da vam nije hrvata..ovo je hvala za zbrinute izbjeglice,slanja brigada u posavinu,organiziranje obrane u posavini..tamo di vam bila patriotska liga vam padali gradovi ko kule od karata..preko cijeg teritorija je islo oruzje..tko vam je dao ovo mahale u akcijama ljeto 95,zima 94,maestral,juzni potez itd..da bi on mogao srati o nekoj ustaskoj agresiji..ma da covjek ne povjeruje..trebali smo fino zatvoriti granicu i pustiti da se junacki obranite..nikome od ovih turaka sta pisu ovdje nije zao hrvatskog zivlja u srednjoj bosni..to je bio osmisljeno etnicko ciscenje..siguran sam da nikome nije zao niti pobijenih hrvata u uzdolu,grabovici,doljanima,trusini itd..i jos na koji perfidni nacin opravdavaju armiju za to,dodje covjeku da se ispovraca kad zna sta si sve napravio da bi ovako vracali..ako mrzim nesta najvise to je pederska izdaja i zabijanje noza u ledja..nikad vise sa vama,nikad vise
patriot is offline  
Old 19.07.2008., 18:46   #14
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
Napali ste Armiju Bih kad je bila u najgorim trenutcima, mislili ste hajmo ih dokrajciti,to je saka jada ali izgleda da su Boban & Company lose procjenili situaciju.

Hjteli ste da stvarate neku Herceg-Bosnu na stetu bosnjaka, ali i pored sve pomoci od Hv-a dobili ste sto ste zasluzili.

Znas onu pjesmu ko se maca hvata od maca i gine, ko za Bosnu nije neka iz nje ide ?

Kad su Jokeri i razni "junaci" palili i klali sve bosnjacko, tada niste razmisljali o posljedicama.
Fino ste pupusili posle.
Danas vam ostaje samo da kukate
kako je 1993. gora od 1992. da mi je znati
dudu is offline  
Old 19.07.2008., 18:46   #15
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
dakle ti si ovaj pl bih..kako te samo nije sram stavljati ovo za ustasku agresiju,jado bijedni..svi ste vi isti izrodi..trebali smo zatvroti granicu i pustiti da se sami obranite kad stalno serete o nekoj agresiji..nebi vas bilo za naci ispod mikroskopa da vam nije hrvata..ovo je hvala za zbrinute izbjeglice,slanja brigada u posavinu,organiziranje obrane u posavini..tamo di vam bila patriotska liga vam padali gradovi ko kule od karata..preko cijeg teritorija je islo oruzje..tko vam je dao ovo mahale u akcijama ljeto 95,zima 94,maestral,juzni potez itd..da bi on mogao srati o nekoj ustaskoj agresiji..ma da covjek ne povjeruje..trebali smo fino zatvoriti granicu i pustiti da se junacki obranite..nikome od ovih turaka sta pisu ovdje nije zao hrvatskog zivlja u srednjoj bosni..to je bio osmisljeno etnicko ciscenje..siguran sam da nikome nije zao niti pobijenih hrvata u uzdolu,grabovici,doljanima,trusini itd..i jos na koji perfidni nacin opravdavaju armiju za to,dodje covjeku da se ispovraca kad zna sta si sve napravio da bi ovako vracali..ako mrzim nesta najvise to je pederska izdaja i zabijanje noza u ledja..nikad vise sa vama,nikad vise
Vidim danas vam Posavci vam mnogo zahvaljuju na pomoci u Posavini.
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 18:51   #16
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
kako je 1993. gora od 1992. da mi je znati
Koliko je '93 konvoja oruzja stizalo Armiji BiH, i prije pocetka sukoba , sve namijenjeno Armiji BiH je oduzeo HVO.
Hos sa silom ugasen.

problemi su poceli i krajem '92

Quote:
22/9/92
STIZU POJACANJA

Na slobodnu zvornicku teritoriju stigla je grupa sastavljena od veceg broja boraca koji su iz Madarske i Austrije stigli da bi branili rodni kraj. Jedinica je krenula sa oruzjem i vojnom opremom, ali ih je razoruzao HVO u Posusju, tako da su stigli bez oruzja koje bi mnogo znacilo za ove krajeve. Rijec je o borcima iz Kozluka, Skocica i Trsica. Oni su protjerani jos 26.juna ali su odlucili da se vrate i borbom pokusaju doci do svog rodnog praga. Ukljucili su se u jedinicu "Drinski zmajevi" kojom komanduje kozlucki prvoborac Mirsad Terzic Terza. Neprijatelj je i danas grantirao. U Kobilicima je ranjena Nuhreta Subasic dok je u Vitinici poginuo Avdo Garibovic, a ranjena Sekija Memic. I tokom noci cetnici su granatirali slobodna mjesta u zvornickoj opstini.
Znaci u septembru '92, kad je zvornickoj opcini bila najvise potrebna pomoc, vi ste poceli praviti ove probleme.
Warren is offline  
Old 19.07.2008., 18:52   #17
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
wearrene nisi ti bas bistar,jelda.aj mi reci di je logika da ja okruzen sestoricom ljudi,napadam njih makar znam da mi nema tko uskociti u pomoc..e tako je bilo u srednjoj bosni..tolki omjer u ljudstvu za vas..nikakve logistike sa nase strane..ama bas niakkve mogucnosti potpore nekim enklavama..daj reci logiku..otprilike kao da ja kazem da ste vi agresor u cazinskoj krajini..jel shvacas ti kolko lupetas ovdje..postali ste gori od srba..uostalom imali ste od koga uciti o propagandi..i imas se sa cim hvaliti..saku bojovnika srednje bosne niste mogli dobiti,pa se hvalis mrvicama..ja bi propao u zemlju od srama da sam bio na vasem mjestu i nebi se vise javljao..sve smo vam mi dali u bosni,zapamti to..nioste mogli jebeno sdarjevo dblokirati..niti jednu uspjesnu ofanzivu osim vlasica niste imali..vi ste jad da nemoze biti veci..
"Gori od Srba"?? Znači Srbi su nekakvo merilo svega sto ne valja.

A eto bilo je dana kada smo vas spasavali.
aleksije radicevic is offline  
Old 19.07.2008., 18:52   #18
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
Napali ste Armiju Bih kad je bila u najgorim trenutcima, mislili ste hajmo ih dokrajciti,to je saka jada ali izgleda da su Boban & Company lose procjenili situaciju.

Hjteli ste da stvarate neku Herceg-Bosnu na stetu bosnjaka, ali i pored sve pomoci od Hv-a dobili ste sto ste zasluzili.

Znas onu pjesmu ko se maca hvata od maca i gine, ko za Bosnu nije neka iz nje ide ?

Kad su Jokeri i razni "junaci" palili i klali sve bosnjacko, tada niste razmisljali o posljedicama.
Fino ste pupusili posle.
Danas vam ostaje samo da kukate
ovo otprilke zvuci ko kad seselj kaze da smo pokatoliceni srbi..znas onako bubnes mi napali armiju..makar nema nikakvih osnova za tu tvrdnju i nitko normalan i racionalan nebi to sa strane utvrdio da mu kazes kakvo je bilo stanje na terenu..znaci mi vas napali,a prije toga vam slali gardijske brigade u posavinu i dali vam oruzje i da vam dodju mudjahedini..koji smo mi sadisti jebote..ovo nije zabiljezeno upovijesti ratovanja..jel kuzis ti kako glup ispadas..naoruzavas jednu vojsku ipomazes joj,a dugorocno u planu imas da zaratis sa njom..makar njima triput vise pase da zarate sa nama jer di ce mnostvo izbjeglica iz istocne bosne..i zasto bi mi vas napali kad smo na pozicijama kao iz 18.11.1991..jedino se vama teritorij maksimalno suzio..
znas ti onu pjesmu..TKO JE DOJAHAO U BOSNU IZ TURSKE,NEK IDE U DOMOVINU..A NEKA NE TERA HRVATE SA HRVATSKE GRUDE
patriot is offline  
Old 19.07.2008., 18:55   #19
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
"Gori od Srba"?? Znači Srbi su nekakvo merilo svega sto ne valja.

A eto bilo je dana kada smo vas spasavali.
Niko ni hvala da vam kaže...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Old 19.07.2008., 18:56   #20
S obzirom da je tema otvorena samo s namjerom da provocira, ista je s ovim postom zatvorena.
the edge is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.