Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 22:24   #1
Rehabilitacije Draže Mihailovića - Zašto Hrvatska šuti?

Kako rekoše sudionici emisije "In medias res", rehabilitacija Draže Mihailovića nije samo unutarnjo srpsko pitanje. Rehabilitacija čovjeka koji je činio zločine nad Hrvatima i muslimanima na području Hrvatske i BiH je doista pitanje kojim se treba baviti i Hrvatska. Jer obzirom na srpsku politiku, možda u budućnosti dočekamo i pokušaje rehabilitiacije Ratka Mladića, Arkana ili nekog drugog zločinca iz nama puno bližeg domovinskog rata.

Hrvatska politika ovu činjenicu nažalost zanemaruje. Službena hrvatska reakcija je praktički nikakva. Sve to još više čudi kad se uzme u obzir ogroman broj hrvatskih političara, navodnih antifašista.

Zadnje uređivanje the edge : 19.03.2012. at 23:40. Reason: pola posta obrisano jer nema veze s temom
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:45   #2
Navodno je idući na redu za rehabilitovanje Milan Nedić, gradski kolaborator dok je Draža bio šumski kolaborator s nacifašistima.
Srpska logika je inače prejaka: pop Đujić je kao antifašist surađivao s talijanskim fašistima kako bi se obranio od ustaša iako su ti talijanski fašisti bili glavni razlog da ustaše uopće postoje kao vlast NDH...

Zadnje uređivanje the edge : 19.03.2012. at 23:41. Reason: pola posta obrisano jer je off topic
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:52   #3
Vaši političari zaista nisu normalni. Da sam na mestu vašeg predsednika, javio bih u Beograd da se Srbija može pozdraviti sa članstvom u EU ako rehabilituje Dražu.

Ako dođe do rehabilitacije, sasvim bi ispravno bilo smatrati Srbiju državom koja baštini tekovine nacizma.
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:59   #4
Zato jer nam se zadnje desetljeće vratio kolonijalan stav prema Srbiji,kakav smo imali i do 1989.

Jendostavno, sve ćemo prešutiti samo da imamo dobre odnose s njima,to je našoj politici alfa i omega.

Osim toga, nitko nije ozbiljno osudio četnička obilježja na obljetnici ustanka u Srb-u,koji je po mnogima bliži bio četnicima nego partizanima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:05   #5
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Zato jer nam se zadnje desetljeće vratio kolonijalan stav prema Srbiji,kakav smo imali i do 1989.
Ako je ovo tacno onda ste vi jedno suicidalno drustvo koje zasluzuje da nestane.

Imate najlepsu zemlju u ovom delu Evrope, imate sve mogucnosti za ekonomski napredak, po mentalitetu ste bliski civilizovanom zapadu, a dozvoljavate da vas brljava bagra vuce za nos

P.S. Srbija i srpsko drustvo u celini nikada nece odustati od osvajanja Hrvatske do KKV, e to morate imati na umu.
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:13   #6
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
P.S. Srbija i srpsko drustvo u celini nikada nece odustati od osvajanja Hrvatske do KKV, e to morate imati na umu.
Bez obzira na ponekad pretjerano popustljiv stav prema Srbiji, i najveći ljevičari u hrvatskoj su svijesni ovoga, ne boj se.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:15   #7
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Kako rekoše sudionici emisije "In medias res", rehabilitacija Draže Mihailovića nije samo unutarnjo srpsko pitanje. Rehabilitacija čovjeka koji je činio zločine nad Hrvatima i muslimanima na području Hrvatske i BiH je doista pitanje kojim se treba baviti i Hrvatska. Jer obzirom na srpsku politiku, možda u budućnosti dočekamo i pokušaje rehabilitiacije Ratka Mladića, Arkana ili nekog drugog zločinca iz nama puno bližeg domovinskog rata.

Hrvatska politika ovu činjenicu nažalost zanemaruje. Službena hrvatska reakcija je praktički nikakva. Sve to još više čudi kad se uzme u obzir ogroman broj hrvatskih političara, navodnih antifašista.
Ja nisam antifašist, naravno, ni fašist. Zašto bih ja branio njihov ugled?! Nek' ga brane sami.
Ako kažu da su Draža Mihajlović, Ratko Mladić, Arkan... antifašisti, nemam ništa protiv. Samo su me upoznali kakvi su antifašisti.

Nemam razloga sumnjati u njihov odabir.

Pozdrav
Nikola Duspara

Zadnje uređivanje the edge : 19.03.2012. at 23:42.
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:24   #8
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Vaši političari zaista nisu normalni. Da sam na mestu vašeg predsednika, javio bih u Beograd da se Srbija može pozdraviti sa članstvom u EU ako rehabilituje Dražu.
To bi napravila Hrvatska koju ne vode recidivisti jugonacionalizma kao što je to sada slučaj, spremni Srbiji oprostiti svaki nestašluk u ime nove regionske budućnosti.

Naime, rehabilitacija dokazanog kolaboratora s nacistima kojeg su se uostalom odrekli i saveznici u toku WW2 i za čiji vojni pokret postoji hrpa dokaza i fotografija da su surađivali sa jedinicama Osovine na prostoru tadašnje Jugoslavije - je dovoljan razlog da Hrvatska prijavi Srbiju Europskoj komisiji te da joj se u tome pridruži i BiH, tj. bar Federacija.

Tu nije riječ o međudržavnom sporu niti graničnom problemu nego o anticivilizacijskom činu.

Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Bez obzira na ponekad pretjerano popustljiv stav prema Srbiji, i najveći ljevičari u hrvatskoj su svijesni ovoga, ne boj se.
Kajin kao maneken aktualne vlasti me u emisiji nije uvjerio u to.
Duh Bakarića i Stojčevića i dalje živi u SDP-u i koalicijskim partnerima.
Njima je primarni neprijatelj i dalje mrtvi Tuđman i hrvatski nacionalizam.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:26   #9
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Bez obzira na ponekad pretjerano popustljiv stav prema Srbiji, i najveći ljevičari u hrvatskoj su svijesni ovoga, ne boj se.
Je, sve se bojim da danas to i desničari znaju.

Mi smo danas na razini Hrvatske Šutnje,samo osim televizije i novina,postoje i drugi mediji i tako da ipak možemo imati i drugi pogled osim REGIJA JE NAŠ JEDINI SPAS.
Samo što je ipak televizija i dalje najrašireniji medij,a HRT mnogo sličnii NOVA i RTL nego prije samo godinu dana
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:31   #10
Zasto otvaramo novu temu po ovom pitanju kad vec ima istoimena tema?
son of a gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:42   #11
Quote:
son of a gun kaže: Pogledaj post
Zasto otvaramo novu temu po ovom pitanju kad vec ima istoimena tema?
Zaključana, ako nisi primjetio/la.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:46   #12
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Bez obzira na ponekad pretjerano popustljiv stav prema Srbiji, i najveći ljevičari u hrvatskoj su svijesni ovoga, ne boj se.
Imajuci na umu iskustvo proteklih 10ak godina, bojim se da nisu...a zaista mislim da su nasi ljevicari popili kolektivnu pilulu za zaborav i mislim da oni stvarno vjeruju da se Srbija pozdravila sa ekspanzionistickom politikom...pa pogledajmo samo poteze mesica i josipovica i sve je savrseno jasno...odnosi sa srbijom su kao da se nikad nista nije dogodilo...kao da je sve ovo prije bio jedan ruzan san.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:48   #13
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Je, sve se bojim da danas to i desničari znaju.

Mi smo danas na razini Hrvatske Šutnje,samo osim televizije i novina,postoje i drugi mediji i tako da ipak možemo imati i drugi pogled osim REGIJA JE NAŠ JEDINI SPAS.
Samo što je ipak televizija i dalje najrašireniji medij,a HRT mnogo sličnii NOVA i RTL nego prije samo godinu dana
Radikalni ljevičari u hrvatskoj su ugušeni prije svega zbog američkih i njemačkih interesa, hrvatske emigracije, i hrvatskih nacionalista, koji čine većinu našeg naroda, bez obzira na sve laži EPH imperija, Britanaca, Nizozemaca i stale bratije.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:49   #14
Wiliam Montgomery (bivši ambasador USA u HR i SR) je sada savjetnik Tomislava Nikolića i njegove Stranke Napretka. (alias Radikali, alias četnici).

Ne da je Draža rehabilitiran, nego će i Nedić biti rehabilitiran.

Američka demokracija. Ipak je Hrvatska dio NATO. Za to smo glasali, zar ne?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:50   #15
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ako je ovo tacno onda ste vi jedno suicidalno drustvo koje zasluzuje da nestane.

Imate najlepsu zemlju u ovom delu Evrope, imate sve mogucnosti za ekonomski napredak, po mentalitetu ste bliski civilizovanom zapadu, a dozvoljavate da vas brljava bagra vuce za nos

P.S. Srbija i srpsko drustvo u celini nikada nece odustati od osvajanja Hrvatske do KKV, e to morate imati na umu.
Kladim se, da si privatno pravi srpski nacionalist.
Nekako mi zvuči nerealno, kako kao Srbin govoriš o Hrvatskoj. Premnogo nas hvališ.

Sprdaš se sa nama, zar ne?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:53   #16
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Kladim se, da si privatno pravi srpski nacionalist.
Nekako mi zvuči nerealno, kako kao Srbin govoriš o Hrvatskoj. Premnogo nas hvališ.

Sprdaš se sa nama, zar ne?
ALi je u pravu.
Mi ekonomski držimo pola Srbije,mi smo u NATO-u i za koji mjesec u EU,mi smo pobijedili u ratu,ratu koji je bio agresija s njihove strane.

A ponašamo se kao da je obrnuto,po svemu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:55   #17
Četnici nam nikada nisu predstavljali problem, pa tako ne predstavljaju ni sad. Uopće nemam ništa protiv toga da Srbi njeguju tu šaku pastirskih karikatura.

Najveća prijetlja Hrvatskoj su jugoslaveni i komunisti.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:56   #18
Mislim da smo svjedoci nove hrvatske sutnje, nakon one poslije sloma hrvatskog proljeca do 1990. i budjenja hrvatske nacionalne svijesti, evo sada je na djelu nova hrvatska sutnja. Cak i u godinama od 2000. i trecejanuarske smjene vlasti, hrvatska svijest bila je itekako budna, itekako zestoke rasprave vodile su se u pravcu haaskih optuznica, izjednacavanja krivnje itd. koliko god se tadasnja hrvatska politika trudila ispuniti apsolutno sve zahtjeve medjunarodne zajednice koji su isli u pravcu izjednacavanja krivnje radi pomirbe na ovim prostorima u ime novog ""tko nas to bre zavadi" bratstva i jedinstva, itekako su nailazili na otpor onog dijela hrvatskog nacionalnog bica koji se nije mirio sa takvom politikom. ali mislim da smo danas svjedoci necega sto vodi u totalni zaborav svega sto se desavalo tijekom 90-ih. u ime nekakvog europskog puta regije i u svrhu onoga kao sto josipovic kaze "hrvatska ce uciniti sve da pomogne srbiji na europskom putu", mi uopce nemamo nikakvu reakciju na bilo sta sto dolazi sa druge strane drine. zalosno, ali istinito. hrvatska sutnja, drugi dio.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:00   #19
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Kladim se, da si privatno pravi srpski nacionalist.
Nekako mi zvuči nerealno, kako kao Srbin govoriš o Hrvatskoj. Premnogo nas hvališ.

Sprdaš se sa nama, zar ne?
Pst. Ako pozorno pročitate što gosn.Denacifikator piše, onda vidite da nam zamjera što iako imamo jednu od najljepših zemalja, dopuštamo da nas zajebaju svi redom.

Zapravo bi on mogao biti real-srpski nacionalist. Ono,

Quote:
volim svoju zemlju Srbiju, i jasno mi je da zašto vi Hrvati volite svoju zemlju Hvratsku, al' mi fakat niste jasni zašto dopuštate da vas svi prcaju u mozak, uključujući nas u Srbiji
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:01   #20
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ALi je u pravu.
Mi ekonomski držimo pola Srbije,mi smo u NATO-u i za koji mjesec u EU,mi smo pobijedili u ratu,ratu koji je bio agresija s njihove strane.

A ponašamo se kao da je obrnuto,po svemu
Upravo to.
Sad zamisli što bi tek bilo da jest obrnuto.

Ali, problem je da Hrvati u Hrvatskoj nisu pobijedili jugoslavene nego ih na ovaj ili onaj način pustili da od 2000. ponovo zavladaju u svim segmentima društva.
A "hrvatskog" jugoslavena sluganski nagon vuče prema Srbiji i Beogradu, gazeći preko grobova naroda u kojem su se na svoju žalost rodili..

Samo čitaj postove ovih na forumu koji lamentiraju za Jugom, to je taj mentalni sklop, ta psihopatija.
Nažalost, bolje pozicionirani pacijenti s istom dijagnozom danas sjede svuda, od Vlade, Pantovčaka, sudstva, medija itd
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.