Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 10:12   #3321
cure bok!
Razmišljam o dr. Jelekoviću ili o dr. Dmitrović, pa ako možete reći nešto o njima? Kakvi su? I ne mogu pronaći gdje sad radi dr. Dmitrović?
tnx
zara51 is offline  
Old 03.01.2008., 11:11   #3322
Quote:
Froyd kaže: Pogledaj post
Vidim da embrij gledas na isti nacin kao na ne oplodjenu jajnu stanicu ili spermij.
U pravu si sve troje je zivo, ali za razliku od same jajne stanice ili spermija embrij ima tu sposobnost rasta i razvitka.

Da proces, proces nastanka ljudskog bica, ne krompira.
Embrij (pa i oplođena jajna stanica) sam po sebi, osim što nije čovjek, već ima tek potencijal razvoja u čovjeka, nema ni sposobnost rasta i razvitka, bez povezivanja s krvotokom žene. Njegov razvojni potencijal ovisi o postupcima žene i o tome želi li ona postati majkom ili ne.

Da vidimo sad neoplođenu jajnu stanicu, u vrijeme ovulacije i u trenutku započetog spolnog odnosa.

Ona također ima potencijal rasta i razvitka u čovjeka, vrlo sličan embrijevom - u slučaju da ništa izvana ne omete povezivezivanje sa spermijem, pa zatim dalje sve isto. Bez upotrebe kondoma, njezin potencijal bi se realizirao, s ne bitno manjom vjerojatnošću (ako se radi o plodnom paru ljudi).
Razvojni potencijal jajne stanice ovisi također o postupcima žene i o tome želi li ona postati majkom ili ne.

Pobačaj prekida proces, isto kao što i kondom prekida proces. Razlika je u stupnju definiranosti buduće osobe, koja bi se tim procesom razvila. U slučaju pobačaja, "ubijena" je određena genetska kombinacija koju je lakše percipirati kao "nekog konkretnog" (iako to još ni izdaleka nije).

U slučaju upotrebe kondoma, "ubojstvo" je teže dokazati, jer "ubijenom" nedostaju - tjelesne osobine.

E, vidiš - ovo je meni vrhunac licemjerstva. Pa zar je nekome, tko je toliko duhovan da ne bi mrava zgazio, a kamo li "ubio" potencijalnog čovjeka, bitno da taj potencijalni ima tijelo? Zar nije dovoljan potencijal čovjeka? (Uostalom, Bog sve vidi i sve zna.)
Odjednom nije dovoljan potencijal... jer... u tom slučaju bi dušebrižnici, koji rado sude drugima, morali mikroskop okrenuti prema sebi i... uvidjeli bi da ušica igle ni za njih nije toliko komotna, kao što su si oni komotno umislili.

Što se mene tiče, potencijal nije ono što se mora bezuvjetno poštivati, budući da i potencijalni roditelji imaju i neke druge potencijale, pa... na njima je da slobodno biraju.
VelmaX is offline  
Old 03.01.2008., 12:38   #3323
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila na pregledu- meni je cista opet puknula!!!!!!!
Sad sam vec medicinski fenomen!
....
Draga moja presretna sam da čujem tako dobre vijesti!!!!
Joj kad bi moja barem nekim čudom nestala. Odgodila sam operaciju do 4 mjeseca i nadam se čudu.

Šaljem dobre vibre svim forumašicama koje se bore sa ovom napasti.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

i sve najbolje u Novoj i od mene!!!
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Old 03.01.2008., 22:07   #3324
sto sam ovdje svasta procitala..
zena sam. imam 24 godine. da mi se trudnoca desila sa 17 - 18 godina, pobacila bih. naravno, to bi ostavilo traga na mojoj psihi. da mi se trudnoca desi sada, kada imam zavrsen fakultet i posao, kada sam u stabilnoj vezi, ne bih pobacila. no ne zato sto imam ovo troje navedeno, vec zato sto sam psihicki i fizicki puno puno zrelija, odgovornija i spremnija osoba za ulogu majke no sto sam to bila sa 17 - 18 godina! i to je sasvim individualno!! kao sto su neki navodili, i ja u obitelji i krugu prijatelja imam primjera gdje su djevojcice, sto slucajno, a sto (necete vjerovati) namjerno ostale trudne sa 16 - 17 godina, udale se, rodile djecicu.. nekima je sve super, nekima je tesko.. ponavljam, sasvim individualne situacije. nasuprot tome, znam zene koje su vec blizu 30 - ima, pa im je uloga majke jednako nezamisliva kao sto je i meni bila sa 17 godina! i opet naglasavam, individualna stvar tih zena!!
abortus nije i ne moze biti ubojstvo!! zasto?! zato sto, kao sto su neki vec masu puta rekli, govorimo o embriu, nakupini stanica koji ce se tek formirati u novi zivot!! embrio ne moze opstati van zenine maternice! samim time on jos nije zaseban zivot! pa tako ne mozete niti govoriti o ubojstvu, jer da biste nesto ubili, to nesto mora biti zivo i samostalno. embrio to nije.

definitivno su mi najzesci oni koji govore o tome da to nije "nase buduce dijete", da ga nismo stvorili mi (strcac sperme i nositeljica jajne stanice), vec da mu je zivot udahnuo Bog, i da je abortus smrtni grijeh, te da ga se s toga treba zabraniti.. djizus!! oke, ne omalovazavam niciju vjeru, imate pravo na vjerovanje kao i na svoje misljenje, ali nemate pravo na temelju svoje vjere i svog misljenja nametati zakone i zabrane drugima koji ne samo da ne dijele vase misljenje, nego mozda uopce nisu vjernici!! za ono sto smo moj jebavaoc i ja stvorili zasluzni smo i odgovorni samo mi! isto je i s odlukom hocemo li pobaciti, ili cemo imati dijete, ukoliko nista ne podje po zlu i embrio se razvije u fetus!!! to nije odluka niti crkve, niti drzave, niti ikog treceg!! u slucaju da se desi da crkva i drzava zabrane abortus, pa selila bih se istog trena negdje drugdje!!

a za tebe mayyales imam sljedece pitanje:
kazes da si u ocekivanju bebe. sve ovo sto cu sada reci je samo hipotetski, da ne bi krivo shvatila i pomilsila kako ti zelim zlo u zivotu.. zamisli da rodis djevojcicu. zamilsi da vam je u zivotu tesko s financijske strane, jedva spajate kraj s krajem, i usto ste suprug i ti tesko bolesni. tvoja djevojcica ima 15 godina, ode na tulum, napije se i neki klinjo je napumpa i pobjegne glavom bez obzira.. i ti bi onda, iz bezuvjetne ljubavi prema svom djetetu, njoj striktno naredila da rodi, iako bi time samo otezala vas ionako tezak zivot, i svome vlastitom djetetu nametnula puno tezi kriz u zivotu od abortusa?!
znam da ces mi sada reci da ti svoje dijete ne bi tako odgojila, da ona to ne bi napravila, sto naravno, svaki normalan roditelj misli i zeli. no zivot je nepredvidiv, ovo je sve hipotetska situacija, pa mi molim te odgovori bez mudrovanja!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 03.01.2008., 23:17   #3325
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Već sam odgovorila na to pitanje o majčinstvu.Čitaj bolje postove ako sudjeluješ u ovome.

Na pitanja koje sam postavila nisi dao odgovor.

A što se tiče kvalifikacija,tko to određuje tko je kvalificiran?TI?Misliš da je u ovoj temi samo stvar klavifikacije,diplome,teorijskog znanja..?

Osim toga ne osjećaš li se malo hendikepiran u ovoj temi?Ipak si muškarac,koliko sam shvatila.Ne misliš da ti nemaš pojma kako se osjeća žena koja je trudna,željeno ili neželjeno?

Inače,za tvoju informaciju,žena najmanje razmišlja o teorijskom znanju kad se nađe u situaciji trudnoće.

Al kad smo već kod kvalifikacija,možda bi nam ti mogao dati svoj medicinski osvrt na posljedice AB...Vjerujem da bi to pomoglo mnogim curama koje ne znaju što napraviti.
Ja ne bih bas tako diskvalificirala muskarce na temelju neimanja majcinskih instikta. Izvini, mala, ali nemam ih ni ja. Nisam majka, nisam ni trudna. Niti sam bila.
I opet imam pravo na svoje misljenje. Ima pravo na svoje misljenje i muskarac i otac. Druga je stvar sto je priroda dala zeni ulogu radjanja pa zenino misljenje ipak u vecini slucajeva prevagne, ali ne mozes diskvalificirati nekoga samo zato sto ima viseći objekat u boksericama.

Sto se medicinskog osvrta ABa tice, psihicki zavisi od toga jel zena prisiljena na AB ili nije. Ako je prisiljena na AB, onda su psihicke posljedice vece i teze. Ako je odluka bila njena, onda su i psihicke posljedice manje.
Sto se tice fizickih nuspojava, moze se desiti sterilnost kod zene ako je AB uradjen u neadekvatnim prostorijama i instrumentima. Ali to se rijetko desava, koliko toliko postoje adekvatni uslovi.

Inace, najjednostavniji nacin sprijecavanja da uopste dodje do takve jedne situacije koja se zove nezeljena trudnoca, jeste obrazovanje mladih, pruzanja adekvatnih informacija i kontraceptivnih opcija mladim, dostupnost kontracepcije, redovni pregledi (najbolja opcija jeste besplatna kontracepcija i besplatni pregledi do odredjene dobi).

Ali, i nakon ovoga svega desit ce se nezeljene situacije. I tada treba dati opcije, bile one usvajanje, pobacaj, ili radjanje i odgajanje djeteta (ali opet tu bi trebalo drustvo opet da pomogne ako je vec protiv pobacaja jel).
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 04.01.2008., 01:13   #3326
pozdrav...
imam jednu dilemu.prije 3 tjedna sam pila antibiotike nakon kojih sam dobila gljivice.ginekologica mi je dala canesten kremu i vaginalete. u meduvremenu sam imala menstruaciju i pocela piti yasmin pilule... sada, simptomi gljivica su nestali,svi osim malo pojacanog iscjedka.moja ginekologica je trenutno na godisnjem,pa nemogu do nje,ali me zanima dali je netko od vas imao slicnu reakciju na yasmin (pogotovo nakon jedne ture gljivica).
true_match is offline  
Old 04.01.2008., 09:37   #3327
LA LUNA,da,AB je najlakše opravdavati siromaštvom,neimaštinom...i ostalim glupostima. Ne misliš da bi trebalo krenuti od toga da se svatko bori za bolji život? Najlakše se prepustiti socijali,jesti u javnim kuhinjama i jaukati kako u takav život ne želiš priuštiti svom djetetu i ševit se.Ma nemoj?????????

Draga Luna,za svoj život treba preuzeti odgovornost,al i za život koji stvoriš,o,pardon,nakupinu stanica koja će sutra postati novi mali čudesni život.A ne se prepustiti vodi da te nosi.

To je najjedostavnije što sam ti mogla odgovoriti,ma da imam podosta za reći na tvoj post.

Najkraće rečeno,ne slažem se da je samo tvoja stvar što češ sa djetetom kojeg bi eventualno mogla nositi.Postoji tu naličje priče koje je poprilično komplicirano da bi ga svi mogli shvatiti.Al ima ih,i to je utjeha.
MAYYALES is offline  
Old 04.01.2008., 09:39   #3328
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Ja ne bih bas tako diskvalificirala muskarce na temelju neimanja majcinskih instikta. Izvini, mala, ali nemam ih ni ja. Nisam majka, nisam ni trudna. Niti sam bila.
I opet imam pravo na svoje misljenje. Ima pravo na svoje misljenje i muskarac i otac. Druga je stvar sto je priroda dala zeni ulogu radjanja pa zenino misljenje ipak u vecini slucajeva prevagne, ali ne mozes diskvalificirati nekoga samo zato sto ima viseći objekat u boksericama.

Sto se medicinskog osvrta ABa tice, psihicki zavisi od toga jel zena prisiljena na AB ili nije. Ako je prisiljena na AB, onda su psihicke posljedice vece i teze. Ako je odluka bila njena, onda su i psihicke posljedice manje.
Sto se tice fizickih nuspojava, moze se desiti sterilnost kod zene ako je AB uradjen u neadekvatnim prostorijama i instrumentima. Ali to se rijetko desava, koliko toliko postoje adekvatni uslovi.

Inace, najjednostavniji nacin sprijecavanja da uopste dodje do takve jedne situacije koja se zove nezeljena trudnoca, jeste obrazovanje mladih, pruzanja adekvatnih informacija i kontraceptivnih opcija mladim, dostupnost kontracepcije, redovni pregledi (najbolja opcija jeste besplatna kontracepcija i besplatni pregledi do odredjene dobi).

Ali, i nakon ovoga svega desit ce se nezeljene situacije. I tada treba dati opcije, bile one usvajanje, pobacaj, ili radjanje i odgajanje djeteta (ali opet tu bi trebalo drustvo opet da pomogne ako je vec protiv pobacaja jel).

Velika,slažem se sa dijelom o kontracepciji.
MAYYALES is offline  
Old 04.01.2008., 11:04   #3329
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Već sam odgovorila na to pitanje o majčinstvu.Čitaj bolje postove ako sudjeluješ u ovome.

Na pitanja koje sam postavila nisi dao odgovor.

A što se tiče kvalifikacija,tko to određuje tko je kvalificiran?TI?Misliš da je u ovoj temi samo stvar klavifikacije,diplome,teorijskog znanja..?

Osim toga ne osjećaš li se malo hendikepiran u ovoj temi?Ipak si muškarac,koliko sam shvatila.Ne misliš da ti nemaš pojma kako se osjeća žena koja je trudna,željeno ili neželjeno?

Inače,za tvoju informaciju,žena najmanje razmišlja o teorijskom znanju kad se nađe u situaciji trudnoće.

Al kad smo već kod kvalifikacija,možda bi nam ti mogao dati svoj medicinski osvrt na posljedice AB...Vjerujem da bi to pomoglo mnogim curama koje ne znaju što napraviti.

Napala si štemajzla zbog toga što je muškarac. Čak i da zanemarimo činjenicu da smatram kako i muškarac ima pravo na svoje mišljenje u ovoj temi (ne sjećam se da si Froydu rekla kako je hendikepiran na ovoj temi i da nema pojma o čemu govori, ček, ček da to nema možda veze s tim da se on slaže s tobom), još uvjek ostaje istina da u ovoj raspravi imaš i žena koje su majke i zalažu se za pravo na AB. One imaju u tome iskustvo veće od tvoga. Prošle su trudnoću, imaju dijete i znaju što to znači i nisu promjenile mišljenje. Jesu li i one hendikepirane i ne znaju o čemu govore?
Ni ti ne znaš kako se osjećaju žene koje su neželjeno trudne. Tvoja trudnoća je srećom vrlo željena i to je super. Ne znaš ni kako se osjećaju druge žene kad su trudne. Znaš samo kako se ti osjećaš. Moja prijateljica je htjela dijete, ali mi je rekla da je svu trudnoću svoju kćer osjećala kao strano tijelo, nije osjećala ništa osim gnjavaže. Tek kad je rodila i kad ju je vidjela zaljubila se u to malo stvorenje. Prema tome kad govoriš o tome što žena osjeća dok je trudna možeš govoriti samo o sebi ili o nekoj žene koja ti je svoje iskustvo ispričala. Ali tvrditi da znaš što sve žene osjećaju kad su trudne je, najblaže rečeno, pretjerivanje jednako kao i tvoja tvrdnja o nekakvom naličju priče koju samo odabrani, među kojima si naravno i ti mogu shvatiti (e baš bi voljela da nam ga pokušaš objasniti).
Cordelia is offline  
Old 04.01.2008., 11:46   #3330
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Napala si štemajzla zbog toga što je muškarac. Čak i da zanemarimo činjenicu da smatram kako i muškarac ima pravo na svoje mišljenje u ovoj temi (ne sjećam se da si Froydu rekla kako je hendikepiran na ovoj temi i da nema pojma o čemu govori, ček, ček da to nema možda veze s tim da se on slaže s tobom), još uvjek ostaje istina da u ovoj raspravi imaš i žena koje su majke i zalažu se za pravo na AB. One imaju u tome iskustvo veće od tvoga. Prošle su trudnoću, imaju dijete i znaju što to znači i nisu promjenile mišljenje. Jesu li i one hendikepirane i ne znaju o čemu govore?
Ni ti ne znaš kako se osjećaju žene koje su neželjeno trudne. Tvoja trudnoća je srećom vrlo željena i to je super. Ne znaš ni kako se osjećaju druge žene kad su trudne. Znaš samo kako se ti osjećaš. Moja prijateljica je htjela dijete, ali mi je rekla da je svu trudnoću svoju kćer osjećala kao strano tijelo, nije osjećala ništa osim gnjavaže. Tek kad je rodila i kad ju je vidjela zaljubila se u to malo stvorenje. Prema tome kad govoriš o tome što žena osjeća dok je trudna možeš govoriti samo o sebi ili o nekoj žene koja ti je svoje iskustvo ispričala. Ali tvrditi da znaš što sve žene osjećaju kad su trudne je, najblaže rečeno, pretjerivanje jednako kao i tvoja tvrdnja o nekakvom naličju priče koju samo odabrani, među kojima si naravno i ti mogu shvatiti (e baš bi voljela da nam ga pokušaš objasniti).
Joj,draga,nisam nigdje rekla da znam što osjeća svaka žena koja je trudna,koja je rodila ili nešto 6.

A o ovom naličju se već pisalo,pa ja ne bi iovo-nanovo.Provrti malo stranice,pa će ti bi jasnije. Ono neminovno postoji kako u ovoj temi,tako i u svim ostalim temama u životu.To ti je jasno valjda?

AKo postoji skupina koja podržava AB,onda mora postojati i grupacija koja ga ne podržava.Čista ravnoteža! A mi koji ga ne podržavamo imamo za to svoje razloge koji su već navedeni prije ovdje (ako me pitaš KOJI?),pa opet provrti malo.E,to je naličje o kojem sam govorila.Ne smatram da su te osobe odabrane,nego smtram da na taj "problem"gledaju iz druge perspektive i na drugi način.Ako to za tebe znači biti odabran,onda smo mi odabrani,ma da mi je sama formulacija više nego smiješna.
MAYYALES is offline  
Old 04.01.2008., 11:52   #3331
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Postoji tu naličje priče koje je poprilično komplicirano da bi ga svi mogli shvatiti.Al ima ih,i to je utjeha.
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Ne smatram da su te osobe odabrane,nego smtram da na taj "problem"gledaju iz druge perspektive i na drugi način.Ako to za tebe znači biti odabran,onda smo mi odabrani,ma da mi je sama formulacija više nego smiješna.

Okej, niste odabrani nego prosvijetljeni. Jel opet moram pričati vic o Muji na autoputu?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.01.2008., 12:11   #3332
imam pitanja koja nisu izravno vezana uz kandidu, ali mi se čini da biste mi znale odgovoriti: smiju li se vaginalete koristiti za vrijeme onog slabog krvarenja (probojnog jel)? u uputama nista ne pise, ne pise cak niti da se ne bi trebale koristiti za vrijeme mjesecnice, a na netu svi kazu ne... i drugo, sto je sa spolnim odnosima za vrijeme koristenja vaginaleta? moze ili...?
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Old 04.01.2008., 12:15   #3333
Quote:
true_match kaže: Pogledaj post
pozdrav...
imam jednu dilemu.prije 3 tjedna sam pila antibiotike nakon kojih sam dobila gljivice.ginekologica mi je dala canesten kremu i vaginalete. u meduvremenu sam imala menstruaciju i pocela piti yasmin pilule... sada, simptomi gljivica su nestali,svi osim malo pojacanog iscjedka.moja ginekologica je trenutno na godisnjem,pa nemogu do nje,ali me zanima dali je netko od vas imao slicnu reakciju na yasmin (pogotovo nakon jedne ture gljivica).
nista ne tvrdim, ali procitala sam negdje da je normalan jaci iscjedak za vrijeme koristenja ab pilula...
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Old 04.01.2008., 12:25   #3334
Bok cure! Da li netko od vas ima iskustva s Poliklinikom Pintaric? Trazila sam medju starim postovima, ali nis nisam nasla. Bila sam tamo na pregledu kod dr.Baumana sa Sv.Duha i jako mi se svidio.
I molim vas preporuku za nekog dobrog socijalnog ginekologa na Kneziji ili u susjednim kvartovima koji bi mi sluzio samo za izdavanje uputnica i ne bi radio probleme oko toga kao moj sadasnji soc.ginekolog Busic iz doma zdravlja u Vrapcu. Moram ga pod hitno promijeniti jer sam upravo saznala da sam trudna.
Hvala puno!
Delphine is offline  
Old 04.01.2008., 13:04   #3335
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
Bok cure! Da li netko od vas ima iskustva s Poliklinikom Pintaric? Trazila sam medju starim postovima, ali nis nisam nasla. Bila sam tamo na pregledu kod dr.Baumana sa Sv.Duha i jako mi se svidio.
I molim vas preporuku za nekog dobrog socijalnog ginekologa na Kneziji ili u susjednim kvartovima koji bi mi sluzio samo za izdavanje uputnica i ne bi radio probleme oko toga kao moj sadasnji soc.ginekolog Busic iz doma zdravlja u Vrapcu. Moram ga pod hitno promijeniti jer sam upravo saznala da sam trudna.
Hvala puno!
moja frendica je kod njega vodila trudnoću i bila je s njim jako zadovoljna!
čestitam na trudnoći, uživaj!!
zara51 is offline  
Old 04.01.2008., 16:30   #3336
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Okej, niste odabrani nego prosvijetljeni. Jel opet moram pričati vic o Muji na autoputu?
Ti se isto vrtiš u krug i igraš riječima.Mislim da je jasno kaj sam htjela reći.A ko zna...možda si i u pravo...Nisam do sad gledala na to tako,ali....
MAYYALES is offline  
Old 04.01.2008., 16:32   #3337
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
I molim vas preporuku za nekog dobrog socijalnog ginekologa na Kneziji ili u susjednim kvartovima koji bi mi sluzio samo za izdavanje uputnica
u susjednim kvartovima imaš:

DZ Jarun-Gajevo, Macanovićeva 2a (iza škole Jarun na Horvaćanskoj, izađe se na stanici Srednjaci, blizu je stanice) dr. Marija Hršak

DZ Prečko, Prečko 2 (izađe se na stanici Petrovaradinska, DZ se odmah tamo nalazi 5 min) dr. Suzana Bokić

ordinacija dr. Banović Strahimir, Srednjaci 13


za ostale kvartove u blizini Knežije, ne znam više nijednog ginekologa
Allexis is offline  
Old 04.01.2008., 17:14   #3338
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u susjednim kvartovima imaš:

DZ Jarun-Gajevo, Macanovićeva 2a (iza škole Jarun na Horvaćanskoj, izađe se na stanici Srednjaci, blizu je stanice) dr. Marija Hršak

DZ Prečko, Prečko 2 (izađe se na stanici Petrovaradinska, DZ se odmah tamo nalazi 5 min) dr. Suzana Bokić

ordinacija dr. Banović Strahimir, Srednjaci 13


za ostale kvartove u blizini Knežije, ne znam više nijednog ginekologa
Znas li mozda kakva je dr.Suzana Bokic...i prima li nove pacijente?
Tweety4c is offline  
Old 04.01.2008., 18:44   #3339
ne bih znala kakva je.....znam samo da ima daleko manje pacijenata nego ostali (oko 4500).....vjerojatno jer je DZ Prečko većini daleko......pa valjda onda i nema tolike gužve tamo....
Allexis is offline  
Old 04.01.2008., 19:35   #3340
Nasla sam broj telefona pa cu ubrzo nazvati i provjeriti primaju li nove...uglavnom, hvala ti
Tweety4c is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.