Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 18:22   #1
punto 2 1,9jtd dimi

Pozdrav,

Šta bi moglo biti ako dimi na malim okretajima tj taman prije uključivanja turbine.Tada sa pojavljuje sivo crni dim.Redovno je servisiran i ne troši ulja.Mislio sam da ću problem riješit propuhivanjem na AC ali opet isto.Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu grešku.
Potrošnja mu je normalna cca 5l i ide vrlo dobro za svojih 80ks.
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:31   #2
Loše ubrizgavanje i loše gorivo, a prije će biti da je motor kapput...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:34   #3
kaputt? neznam baš,neznam uzrok kvara,ali 1.9jtd ste uvjek hvalili,još na puntari nikad nije bio opterećen,..
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:45   #4
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Loše ubrizgavanje i loše gorivo, a prije će biti da je motor kapput...
ako je kaput motor koji ne traži ni kap ulja od izmjene do izmjene(5w40),koji ne dimi plavo,koji pali na zub,koji sa svojih 80ks bez problema ide do 180kmh a nekad i više onda ga j..i

Znači na leru ne dimi pri nekoj konstantnoj brzini ne dimi ali prilikom dodavanja gasa na brzini od npr. 80kmh lagano zadimucka sivo crno.
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:45   #5
Nešto ne valja sa omjerom gorivo/rzrak.
Ili ti dizne malo piške i pumpa možda ne radi optimalno (imaš previše goriva) ili manjak zraka zbog neispravnosti MAFa ili filtera za zrak.
Probaj usipati u groivo Liqui moly super diesel aditiv, pa se pošteno izganjaj, da se dizne malo pročiste.
Isto tako ispuši ili promijeni zračni filter.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:24   #6
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Nešto ne valja sa omjerom gorivo/rzrak.
Ili ti dizne malo piške i pumpa možda ne radi optimalno (imaš previše goriva) ili manjak zraka zbog neispravnosti MAFa ili filtera za zrak.
Probaj usipati u groivo Liqui moly super diesel aditiv, pa se pošteno izganjaj, da se dizne malo pročiste.
Isto tako ispuši ili promijeni zračni filter.
hvala na savjetu,filter zraka je novi a i aditiv sam ubacio.Mislim da mi ostaje kontrola dizni jer i ja na njih sumnjam.
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:29   #7
Dizne, EGR, začađena usisna grana, turbina možda malo pušta ulje (ako kažeš da ima malo i sivog dima), MAF senzor. Može biti i da je negdje crijevo oštećeno (a MAF to ne zna).
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:03   #8
Ma MAF mu je u kurcu - tipičan problem kod malih protoka zraka - ne mjeri kak spada. I da pohvalim kretena koji mu je radio dijagnostiku a nezna usporedit teoretske i očitane vrijednosti MAF-a.

Alternativa (daleko manje vjerojatna) zajebava tlak goriva na niskim okretajima. I da pohvalim kretena koji mu je radio dijagnostiku a nezna usporedit teoretske i očitane vrijednosti tlaka goriva.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:44   #9
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Loše ubrizgavanje i loše gorivo, a prije će biti da je motor kapput...
o čemu ti?
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:01   #10
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
o čemu ti?
O mogućim uzrocima dima... Mehaničar će znati šta je uzrok, nisam vidovit da vidim ovako na daljinu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 06:42   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma MAF mu je u kurcu - tipičan problem kod malih protoka zraka - ne mjeri kak spada. I da pohvalim kretena koji mu je radio dijagnostiku a nezna usporedit teoretske i očitane vrijednosti MAF-a.

Alternativa (daleko manje vjerojatna) zajebava tlak goriva na niskim okretajima. I da pohvalim kretena koji mu je radio dijagnostiku a nezna usporedit teoretske i očitane vrijednosti tlaka goriva.
Dal ima kakvo pravilo vezano u krepavanje MAF sensora ili je to kak mu dodje?Znaci pojacanjo dimljenje i tome slicno il krepa odjednom.
Meni kad je crknul, auto je istog trena izgubio snagu,kao da bez turba vozim (2.4 JTD),jedva sam doso do nekih 40 km/h i tako se dovuko do kuce s tim da na ne tako veliku uzbrdicu sam jedva uspeljo da ne crkne.Totalno mrtav auto!

Znaci taj famozni MAF zna zajebavat na razlicite nacine ili ima neko pravilo? Meni je krepal prakticki ko kad zarulja pregori,a nije nikakve simptome pokazivao prije tog.
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 07:40   #12
to me i čudi jer auto ide vrko dobro a da je MAF najčešće izgubi snagu
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:02   #13
Ne mora značiti. Ali imalo bolji majstor na dijagnostici može dosta toga vidjeti. Ne znam za taj JTD, ali čak se često daju očitati i vrijednosti povrata goriva sa dizni i prema tome odrediti ispravnost istih.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:17   #14
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Dal ima kakvo pravilo vezano u krepavanje MAF sensora ili je to kak mu dodje?Znaci pojacanjo dimljenje i tome slicno il krepa odjednom.
Meni kad je crknul, auto je istog trena izgubio snagu,kao da bez turba vozim (2.4 JTD),jedva sam doso do nekih 40 km/h i tako se dovuko do kuce s tim da na ne tako veliku uzbrdicu sam jedva uspeljo da ne crkne.Totalno mrtav auto!

Znaci taj famozni MAF zna zajebavat na razlicite nacine ili ima neko pravilo? Meni je krepal prakticki ko kad zarulja pregori,a nije nikakve simptome pokazivao prije tog.
Isti slučaj i na burazovom okacu, MAF krepal bez ikakvih prethodnih simptoma koji su se mogli uočiti u samoj vožnji!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:17   #15
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Znaci taj famozni MAF zna zajebavat na razlicite nacine ili ima neko pravilo? Meni je krepal prakticki ko kad zarulja pregori,a nije nikakve simptome pokazivao prije tog.
Kad ode, obicno tako ode. Ja sam najprije omao manje snage na vise od 3K o/min, do toga je isao normalno, mozda malo sporije. Mislio sam da mije prljav filter za zrak
Onda se sve vratilo u normalu, pa je bilo tako 2 dana. Auto sam normalno ugasio na parkingu. Sutra dan kad sam krenuo, ponasao se kao sto si opisao
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.