Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 12:31   #121
Trebam savjet. Pavle ima 2,5 mjeseca i imamo problema s E.coli u urinu. Još prvi nalaz urinokulture, 6 dana poslije rođenja pokazao je klebsielu, a drugi 10ak dana kasnije i klebsielu i e.coli. Oba su nalaza uzimana na vrećicu u Vinogradskoj, i zapravo je bilo objašnjenje da je uzorak kontaminiran, te da su potrebne dodatne pretrage. Onda smo u Heleni uzeli uzorak kateterom, opet E.coli 10 na 4, pa smo dobili Cedax kao profilaksu na 14 dana. 20-ak dana kasnije ponovili UK i nalaz sterilan. Obzirom da smo za ovaj petak bili naručeni za UZV cistografiju trebali smo napraviti UK i beštija se opet vratila - 10 na 4, i uz to leukociti u urinu. Dobio je terapiju -10 dana Sinersul i onda još 4 dana kao profilaksu i molimo se za sterilan nalaz . Unatoč svemu tome Pavle iznimno dobro napreduje (500gr u zadnjih 10 dana samo na cici, što ja nakon hrpe naših problema s dojenjem smatram našim ogromnim uspjehom), veseo je i do sada nisam primjetila nikakve reakcije na antiobiotik (doduše tek smo ga dva puta uzeli). Ono što me zanima jest mogu li mu pomoći još s nečim? Mogu li ja nešto jesti ili piti, ili nešto izbjegavati a da će to pomoći njemu? Vidjela sam po forumima da hvale CranActin kapi ali ne znam da li su za ovako malu bebu. Jer ja sam luda već više od tih beštije - inače po danu jako loše spava, a cijeli ovaj tjedan sam ga uspjela uspavati tako da prije podne odspava barem 1h, rano poslije podne 1h i predvečer čak 4h!! I to zato što sam ga za razliku od dosadašnje prakse počela stavljati u krevetić. Sad spava već dva sata što je presedan i naravno da mislim da je to zbog bakterije..da ne spava, vjerovatno bi isto prvo pomislila da je bakterija jutros je bio plačljiv što on inače nije, možda je zbog bakterija...i td.
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:12   #122
CranAktin kapi idu od 6 mj tek.
S obzirom da dojiš, jedi ti brusnicu i pij čaj od nje. Izbjegavaj slatko, a jedi hranu bogatu C vitaminom. Mali neka doji što više, tako da više i piški.
Tako su meni rekli..

A što se tiče spavanja, navodno lošije spavaju kad se beštija namnoži i općenito su nemirniji. Ali, to je navodno.

Držim fige za sterilan nalaz i da nema refluksa!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:39   #123
sigurno lošije spavaju kad se namnože bakterije jer ih boli pri piškenju...
jesi li pitala u Heleni da li smiješ davati Cranactin? mislim, nisam sigurna , da ga daju i bebama mladjim od 6 mj
namasu one iskorijenile Esc,ali se borimo s ostalim bakterijama pa smo na profilaksi i idemo na uzv cistografiju.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:51   #124
kako uzimate urin za kontrolu?
same lovite u vrećicu, odete da oni stave vrećicu ili na kateter?
nama je na vrećicu uvijek prisutno nešto bakterija (10 na 3, 10 na 4) bez obzira stavila je ja doma ili sestra kod nefrologa, na kateter uvijek bilo sterilno. Imala je 10 na 6 kad je dobila antibiotik, to je isto bilo uzeto na vrećicu, ali je tada biokemijski bilo loš, pa je zaključeno da je infekcija, a ne kontaminacija

a Cranactin pije evo već 4ipo mj, svako veče 1 ml
sad bi trebala na mikciju..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:09   #125
kupila brusnicu, dobru volju imam. Škoditi ne može! nisam pitala za Cranactin u Heleni, tek sam sinoć malo više o tome čitala...

mi urin nismo nikad uzimali sami jer me uvijek strah da uzorak ne kontaminiramo pa bih ludila zbog rezultata - do sada su mu četiri puta uzimali na vrećicu, dva put kateter i jednom smo uspjeli uloviti srednji mlaz (miš mali se uplašio katetera ).. samo jednom kad smo urin uzeli na kateter je nalaz bio sterilan, inače uvijek ima nešto bakterija..ja sam s katetrom najsigurnija, ali njemu to sigurno nije drago...i na srecu nalaz nikad nije veći od 10 na 5, ali ih ipak ima
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:22   #126
mene užasno strah tog katetera.. bojim se da je ne povrijedi, jer ona svaki put plače čim je sestra uhvati za nogicu i nije baš mirna. a i ne bih htjela da joj eventualno neku bakteriju unese

cvijetić, vi idete na uzv cistografiju? meni rekla nefrologica da se tako ne može precizno odrediti stupanj refluksa i da, ako se utvrdi da ga ima, onda mora na mikciju baš radi utvrđivanja stupnja.. na moje pitanje o štetnosti zračenja (zbog jajnika), rekla da su to minimalne količine i da se jajnici ne ozrače, jer da zraka ide kroz pupak
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:38   #127
da idemo slijedeći tjedan. meni su potvrdili da nakon uzv cistografije ne mora na mikciju.
obzirom da nismo odmah mogli dobiti uzv. cistografiju , mikcija je kao bila jedina opcija ja sam ju rezolutno odbila! nek oni svoju djecu zrače i pričaju priče nekom drugom. imam readiologa u obitelji i ne pada mi napamet vodit ju na mikciju! makar ne napravili ni uzv cistografiju.
u Helenu smo upali jer je netko otkazao ali postoji i opcije Ljubljane. ako te zanima javi se na pp.
inače mi urin uvijek lovimo kod sestre. ona lijepi vrećicu i prije toga s octeniseptom dezinficira.
mene katetera strah i sad na uzv cistografiji i već imam traume od toga...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:39   #128
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
. a i ne bih htjela da joj eventualno neku bakteriju unese
da, lako moguće zato ćemo mi 3 dana biti na antibiotiku kad odemo na uzv cistografiju...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:08   #129
nama je nalaz prjie 2mj bio 10 na 4.
bakteriju ne tretiramo nikako.
zašto je moj ped tako odlučio a neke bebe dobivaju antibiotike zbog iste
izluđuje me to!

beba je inače zdrava, napredna, vesela, sve pet.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:06   #130
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
nama je nalaz prjie 2mj bio 10 na 4.
bakteriju ne tretiramo nikako.
zašto je moj ped tako odlučio a neke bebe dobivaju antibiotike zbog iste
izluđuje me to!

beba je inače zdrava, napredna, vesela, sve pet.
tek za 10 na 5 se daje antibiotik, sve prije nije za lječenje već za praćenje.
nadam se da redovno (1x mjesečno) kontrolirate urin.

brusnica kao preventiva ne može odmoći.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:44   #131
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
beba je inače zdrava, napredna, vesela, sve pet.
i moja je bila i dan danas je...ali za 10 na 5 smo dobili antibiotik, a za 10 na 4 urodin kapi... naravno uz mjesečne kontrole urinokulture.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:46   #132
forest, zašto ne odete na uzv cistografiju? zaštiti ju zračenja...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:01   #133
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
tek za 10 na 5 se daje antibiotik, sve prije nije za lječenje već za praćenje.
nadam se da redovno (1x mjesečno) kontrolirate urin.

brusnica kao preventiva ne može odmoći.
da, kontroliramo redovito, ovih dana idemo opet napraviti nalaz.
tnx

cvijetić
hvala na iskustvu
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:18   #134
one more thing, kako brusnicu dati? ja još dojim, znači pomoći će ako ju budem ja pila ili jela sušenu, ne?
a kako bebi dati, ne znam jel smije jesti sušenu brusnicu , ima 10,5mj , a piti joj ne dajem ništa osim vode.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:30   #135
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
one more thing, kako brusnicu dati? ja još dojim, znači pomoći će ako ju budem ja pila ili jela sušenu, ne?
a kako bebi dati, ne znam jel smije jesti sušenu brusnicu , ima 10,5mj , a piti joj ne dajem ništa osim vode.
daj joj cranaktin kapi od brusnice, a možeš i samljeti brusnicu pa dodati npr kašici od banane ili nekog drugog voća.
ne znam da li može pomoći ako ti piješ. ne vjerujem u to.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:00   #136
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
daj joj cranaktin kapi od brusnice, a možeš i samljeti brusnicu pa dodati npr kašici od banane ili nekog drugog voća.
ne znam da li može pomoći ako ti piješ. ne vjerujem u to.
hvala ti
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:33   #137
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
forest, zašto ne odete na uzv cistografiju? zaštiti ju zračenja...
moja reakcija je isto bila da ne želim na mikciju, ali su mi i nefrologica i pedica rekle da to nije jako zračenje, da puno djece ide na to (taj razlog mi je posebno jadan) i da ja paničarim i kompliciram nepotrebno. za uzv cistografiju su mi rekli da je nepouzdana..
ali, nama uzv nije skroz ok ima blago proširenje kanalića na jednom bubregu, a i genetske predispozicije nisu baš bajne (s mm-ove strane), tako da mi se čekanje godinu dana u heleni čini strašno, jer ne bih se baš htjela igrati s bubregom ako je refluks u pitanju.
u tri mjeseca je 2x imala 10 na 6 i pila antibiotik
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:39   #138
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
moja reakcija je isto bila da ne želim na mikciju, ali su mi i nefrologica i pedica rekle da to nije jako zračenje, da puno djece ide na to (taj razlog mi je posebno jadan) i da ja paničarim i kompliciram nepotrebno. za uzv cistografiju su mi rekli da je nepouzdana..
ali, nama uzv nije skroz ok ima blago proširenje kanalića na jednom bubregu, a i genetske predispozicije nisu baš bajne (s mm-ove strane), tako da mi se čekanje godinu dana u heleni čini strašno, jer ne bih se baš htjela igrati s bubregom ako je refluks u pitanju.
u tri mjeseca je 2x imala 10 na 6 i pila antibiotik
imaš opciju Ljubljane, nama su dali termin za cca 3 tjedna,a u međuvremenu su nas zvali iz Helene da je netko otkazao.
vidiš meni je baš pedica prva savjetovala uzv cistografiju.rekla je da je mikcija preinvanzivna.a i na pregledu mi je nefrologica rekla da bi za curice svakako savjetovala uzv. cistografiju i da se pokušam bilo kako naručiti,a ako ne uspijem onda mikcija. ja sam ju rigorozno odbila , pogotovo jer postoji alternativa. gdje idete nefrologu?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:42   #139
foresst, da li uzimate profilaksu dok ne isključite ili utvrdite vur?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:50   #140
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
imaš opciju Ljubljane, nama su dali termin za cca 3 tjedna,a u međuvremenu su nas zvali iz Helene da je netko otkazao.
vidiš meni je baš pedica prva savjetovala uzv cistografiju.rekla je da je mikcija preinvanzivna.a i na pregledu mi je nefrologica rekla da bi za curice svakako savjetovala uzv. cistografiju i da se pokušam bilo kako naručiti,a ako ne uspijem onda mikcija. ja sam ju rigorozno odbila , pogotovo jer postoji alternativa. gdje idete nefrologu?
a u zadru..
ma muka mi je od njih, tako nemarno djeluju da mi je doslovno zlo kad moramo samo urin ići dati. sestra ko da je svu pamet ovog svijeta popila, a zadnje informacije su joj iz 1945 valjda
sutra nam je nalaz urinokulture, nadam se da je dobar. frka me da ima refluks, baš jako me je strah toga
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.