Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 00:35   #1
Stipendije za tečajeve njemačkog jezika u Bavarskoj (Bayhost)

Isprike ako se već negdje raspravljalo o ovome, ali tražilica nije urodila plodom.

Kaže ovako:

'Bavarski visokoškolski centar za srednju, istočnu i jugoistočnu Europu (BAYHOST) raspisao je natječaj za stipendije Slobodne Države Bavarske za ljetne tečajeve njemačkog jezika u Bavarskoj 2013. godine. Stipendije pokrivaju trošak tečaja, smještaja i prehrane.'


Ima li netko iskustva, informacija o ovom programu? Našla sam na službenoj stranici programe, cijene tečajeva, smještaja, ali nigdje sami iznos stipendije.
Na forumu istočnih susjeda sam naišla na podatak da se radi o 1000 eura, što i ne pokriva baš sve troškove ako su prosječno tečajevi 550 eura, a smještaj 350.

Zanima me iznos stipendije, jer tu je još i put, polog za sobu od 50e, iksica 10, džeparac.. Ono, nabere se
I koji je sistem?
Oni osiguraju smještaj? Postoji i varijanta da samostalno pronađemo, jelda?
Pretpostavljam da oni koji dobiju stipendiju, organizira im se smještaj, plati tečaj, a ostatak im se da za troškove hrane? Ako ikaj ostane, jel
Ili?
Ako ima netko sa iskustvima, i više su nego dobrodošla.. Navalite
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 20:18   #2
Bok! I mene ovo zanima, vidim da nigdje nema foruma na tu temu, pa ako slucajno ovako urodi plodom super Isto tako vidjela sam da se moze i direkt kod njih prijavit za stipendiju, jel mozemo i preko Bayhosta i Regensburg fakulteta?

Za koji nivo se ti prijavljujes? Ja sam mislila C1 pa se nadam da ce biti nesto od toga
duska988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:43   #3
Bok

Da, mislim da se može direkt preko Regensburga..
U biti, samo sam za Regensburg i vidjela da fakultet dijeli stipendije.. Kod svih ostalih ne piše da daju, da postoji mogućnost preko Bayhosta i DAAD-a.
Daje li još koji fakultet stipendije?

Jesi igdje naišla na podatak koliko iznosi stipendija?

Vjerujem da ćeš upast, to je visoko

Ja sam učila njemački pola semestra samo , ali idem na kartu šarma.
Motivacijsko će mi bit takvo da će mi ponudit stankućuposo odma..

Šalim se malo, jel.
Nisam preoptimistična, ali nikaj me ne košta. ^^

Ionako nitko nema nikakve podatke, nitko nikaj ne zna..Sigurno se nitko neće prijavit - pa me moraju uzet.
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:29   #4
Ne znam kolko iznosi al pise da je pokriven smjestaj i hrana, al svejedno ces sa sobom morati uzeti bar 200-300 eura sa strane, Njemačka je skupa bila sam ja jednom na takvoj skoli i uvijek se potrosi dosta, kad dodju neki izleti, kave, vecere i slicno

Al opet ne mora znacit znanje jezika da ce neko dobit ili ne, pitanje je kolko ih se prijavi za određeni stupanj jer uzimaju sve stupnjeve! Evo ja sam bas danas poslala, sad cekanje do 1.07. na rezultate, i zaboravit cu do tad da sam se prijavila
duska988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:04   #5
Hrana je, kolko ja znam, samo djelomično subvencionirana. U zamjenu za 10€ dobije se iksica, na koju sam nadoplatiš npr 50€ pa ti onda jedan dio subvencioniraju, drugi skidaju s iksice. Tako bar mislim, jel. nisam 100%

Znam, to je, bez te cifre nikuda. Ja bi stvarno htjela ić, ali mi je stvar u tome kaj si sama moram sakupit para, pa mi je žao kaj nisam prije to vidjela i počela štedit.

Inače svako ljeto idem delat, al ovo moram na praksu pa neću stić.. Taman mi ostane 8 mj da upotpunim.

Sretno ti
Navodno se jave i nešto prije, ali opet - ni to nije provjereno 100%, ali čekiraj mejlove
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:33   #6
Hvala sretno i tebi, nadam se da ce se javiti ranije
duska988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:50   #7
Hej, jel može nešto detaljnije o tome? Gdje se prijavljuje i to? Jel ima neka stranica? Ne bojte se konkurencije
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 08:41   #8
Sve kaj znam pise vec
Ne znam ni ja puno.. Imas, guglaj Bayhost i pod ljetne tecajeve.. Tamo ti pise kaj ti je sve potrebno za prijavu
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:20   #9
Ok, hvala evo pronašla sam sve. Pokušavam popunit prijavu, al sam malo zapela.
1."Schulabschluss (Originalbezeichnung, Datum, Note):" Što datum kad sam maturirala, s kojom ocjenom i ? Trebam priložit dokaz?
2. "Besuchte Hochschulen Name/Ort Fächer Studienzeit von - bis" Pišem naziv sveučilišta, smjer i godinu kad sam počela i kad ću završiti ili? Jel trebam u drugo polje ako sam trenutno na diplomskom opet upisivat?
3. Abgelegte Jahres- oder Abschlussexamina Koji to ispiti? Svi?
4. Welchen Abschluss streben Sie an?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:34   #10
Smile

hallo!
zna li itko koliko ljudi primaju i kolike su šanse da se dobije izabrani grad ? Sretno svima!
GloGa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:15   #11
Ovo mi se cini zanimljivo, oduvijek mi je bila zelja nauciti njemacki. Zna netko da li je potrebno neko predznanje?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:59   #12
super tema
evo i ja vec nekoliko dana guglam i skupljam dokumente da predam, nadam se da ce stici mi sve do aprila

exception koliko sam ja skontala mogu i početnici, ne znam ni ja bog zna kako njemacki, ucila sam u srednjoj pa znam neke osnove ali nista dalje od toga mozda sam neki nivo A2
bebinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:16   #13
Question

Pitanje - da li je nekome stigao odgovor da je primljen? Zna li iko kakva je praksa bila prethodnih godina - kad najkasnije javljaju? Da znam do kad da se nadam.
Čarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:20   #14
Ja sam danas dobila odbijenicu. I bolje, jer mi je praksa ispala u isto vrijeme.
No, samo me sad muči, što, dala bi ruku rezat da sam pročitala negdje da ne šalju odbijenice. Da ak se ne jave, to je to.

Ali, kako god, sretno ostalima ^^
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:31   #15
Važno da imaš neku opciju, a ovo će ti upasti sledeće godine - DaćeBogISrećaJunačka. Meni još uvek ništa ne javljaju, oglasiću se kad dobijem odgovor.

Da, i ja sam ubeđena da javljaju samo ako je neko primljen. Pročitaj ti taj mejl još jednom.
Čarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:53   #16
Pozdrav,
ja sam danas isto dobila mail s kojim su mi rekli da nisam primljena, ali u mailu stoji da me žele dodati na neku listu s mailovima studenata za posao/praksu i ako nisam zainteresirana za to da im se izjasnim. Su i drugi dobili isti prijedlog? Ako da, što bi to trebalo značiti, da još ima nade ili mi se samo ispričavaju na lijep način? :P
maratoncitrče is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 20:59   #17
Maratonac , ne verujem da se izvinjavaju na lep način, jer su oni poznati po tome da stipendiraju rado studente sa Balkana, posebno Zapadnog Balkana.

Meni još uvek ništa nije stiglo, a znam da im je DHL uručio pošiljku sigurno.
Čarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 22:08   #18
Nemam iskustva s njihovim povratnim informacijama, ali sam i ja čula da ako ti ne odgovore, nisi primljen. Poslala sam papire 30.3. pa možda odgovaraju obrnutim redoslijedom. Mene samo zanima što bi im to stavljanje na ''e-mail listu'' studenata za posao/praksu konkretno značilo?

Zadnje uređivanje maratoncitrče : 28.05.2013. at 22:20.
maratoncitrče is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 22:31   #19
Meni su to isto ponudili. Nisam niš odgovorila. Nek stavljaju, nek šalju, ah. A kaj je, ne znam.
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:25   #20
i ja sam dobila email-odbijenicu a ponudili su se da me stave na neku mail listu, pošto studiram elektrotehniku, a drugarici sa prava nisu ništa.
bebinda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.