Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 21:28   #21
Bila san danas do faksa i prva godina sestrinstva počinje 01.10.2008. nije napisan ni sat ni prostorija.
matte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:47   #22
Evo danas je bio prijemni u Dubrovniku...
Rezultati još nepoznati...
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:42   #23
Quote:
biscuits kaže: Pogledaj post
Ne,studij je otvoren u sklopu Sveučilišta u Dubrovniku....
i u splitu je u sklopu sveučilišta, ali je li to fax sam za sebe, kao što je u zagrebu zdravstveno veleučilište ili je pri medicinskom fakultetu

@matte-za naš smjer nikad ništa nećeš nać na internetu jer mi ne postojimo na stranicama faksa zato nažalosz uvijek put pod noge i pravac oglasna ploča i referada. po iskukstvu će vjerojatno tek u utorak bit objavljen raspored
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 19:40   #24
Kliko znam zasad medicinskog faksa ovdje nema,tako da ti baš i ne znam točno odgovoriti na ovo...
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 17:48   #25
Ima li ko kakva iskustva ?
Jeli ko krenija na prvu godinu sestrinstva ?
Kakav je raspored kod vas ?
matte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 00:12   #26
Pa prijemni ispit je bio poprilično zeznut...
Pitanja su uglavnom bila detaljna,vezana uz sitnice,tako da se lako moglo zeznut,ako se nisi pripremio...u globalu gledano ako se učilo moglo se izvuć minimum potrebnih bodova za prolaz...
Od 31 kandidata upisalo nas se 26.
Zasad smo se upisali,no kako smo prva generacija,nitko još u potpunosti nezna ništa...čak ni kad počinju predavanja,tko će biti predavači,kad su prvi ispiti...ništa...
Jedino što znamo je da na prvoj godini ukupno ima 19 predmeta,od kojih se njih par sluša samo jedan semestar...
Isto tako znam da svi govore kako je prva godina najteža,jer je na prvoj godini anatomija koja je kažu najteži predmet...
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 01:02   #27
Quote:
biscuits kaže: Pogledaj post
Pa prijemni ispit je bio poprilično zeznut...
Pitanja su uglavnom bila detaljna,vezana uz sitnice,tako da se lako moglo zeznut,ako se nisi pripremio...u globalu gledano ako se učilo moglo se izvuć minimum potrebnih bodova za prolaz...
Od 31 kandidata upisalo nas se 26.
Zasad smo se upisali,no kako smo prva generacija,nitko još u potpunosti nezna ništa...čak ni kad počinju predavanja,tko će biti predavači,kad su prvi ispiti...ništa...
Jedino što znamo je da na prvoj godini ukupno ima 19 predmeta,od kojih se njih par sluša samo jedan semestar...
Isto tako znam da svi govore kako je prva godina najteža,jer je na prvoj godini anatomija koja je kažu najteži predmet...
ma nije anatomija problem. istina, ima dosta gradiva, predavanja prekratko traju, ali naučiš položiš. a sad problem će biti ako vam osnove i proces predaje nada prlić. onda će te se namučiti za prokletu 2, jer dotična magistrica je..ah što da kažem o njoj ljudi kažu da ako ne možeš nešto lijepo reć, bolje šutit, zato ću ja šutiti. više od pola moje godinie je prenjelo proces na drugu godinu...
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:40   #28
A koliko znam nije niko nju spominjao,nego gđu. Kalauz...Bolje ili gore?
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:33   #29
Quote:
biscuits kaže: Pogledaj post
A koliko znam nije niko nju spominjao,nego gđu. Kalauz...Bolje ili gore?
a za nju nikad čula. iako ni prle nije više ono što je nekad bila, malko su je "smekšali", ali ako bude u dubrovniku gdje je nova sredina, tko zna na što će sve to skupa ispast
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:50   #30
da li ima netko tko je krenuo na prvu godinu sestrinstva u Zagrebu?
llaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:46   #31
Možete li mi reći iz čega ste učili za prijamni? Samo anatomiju i zdr. njegu ili još nešto?
__________________
svoje sam najbolje dane provela noću!!
nemoj!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:24   #32
ta dva udžbenika su ti baza, nadam se da si uspjela nabaviti neka pitanja od prošlih godina... e i da jedan savjet usmjeri se na fiziologiju!
coccolino_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:07   #33
za prijemni je dosta te dvi knjige i nije nikakav problem za proć (bar meni) i iskreno govorim spremala sam se i učila sam....ne virujem u one priće nisam ni takla, a prošla prijemni jer to je nemoguće ili je stvarno neko lumen...

anatomija i fiziologija baziraj se na kosti i zglobove, bubrege, mozak, srce i pluća, velike krvne žile.... prođi usto sve sustave

a njega ma s tim gnjave s ludostima u stilu nekih definicije, pa udaljenost kreveta, pa šta ja znam( vitalne funkcije-obavezno triba znat)....premda je meni bila lakša njega od anatomije i fiziologije....

sretno
matte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:56   #34
Quote:
nemoj!!! kaže: Pogledaj post
Možete li mi reći iz čega ste učili za prijamni? Samo anatomiju i zdr. njegu ili još nešto?
to ti je sasvim dovoljno i ne bude ti ni jedno pitanje izvan zadane literature.
malo više obrati pažnju na anatomiju nego na fiziologiju, čini mi se da je bilo više pitanja.
prijemni nije težak, bude i lakih i teških pitanja, ali isto treba sjest i učit
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 08:33   #35
Molim pomoć!

Da li ima netko među vama tko je imao seminar iz osnovnih načela zdr. njege Virginie Henderson samo onaj pocetni kod N. Prlić? Ako ima molim da se HITNO javite! Pa bi mogli nekako surađivati. Mozda i ja imam nesto korisno...

Pozdrav svima i mislim da bi se mogli malo organizirat i međusobno si pomoci sa materijalima!
coa999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:03   #36
Quote:
coa999 kaže: Pogledaj post
Da li ima netko među vama tko je imao seminar iz osnovnih načela zdr. njege Virginie Henderson samo onaj pocetni kod N. Prlić? Ako ima molim da se HITNO javite! Pa bi mogli nekako surađivati. Mozda i ja imam nesto korisno...

Pozdrav svima i mislim da bi se mogli malo organizirat i međusobno si pomoci sa materijalima!
ja ti iman knjigu, neznam koliko ti ona može pomoć.Ako ti šta triba iskopirat i poslat putem e-maila reci, nije mi problem .....
matte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:34   #37
ma taj seminar je sprdačina, prepričaš knjigu... ustvari ni ne gleda sadržaj, već ide s ravnalom i gleda jel su ti dobre margine, broji koliko slova imaš... s tim te seminarom hoće naučit pisat seminarski kako treba, pa će ti ga vraćat i 500 puta ako nije forma kako treba!
coccolino_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:42   #38
Studij sestrinstva otovoren je i u Dubrovniku .
Ivy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:45   #39
Studij sestrinstva otvoren je i u Orašju (BH Posavina) u suradnji sa osječkim i mostarskim sveučilištem, ako ti je to bliže od Dubrovnika .
Eto sad imaš izbor za dogodine.
Ivy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 03:21   #40
Imam pitanje u vezi praktične nastave.

Da li se izvode kakve vježbe na lutkama i modelima za vježbu i koje se sve vještine uče

Da li su uopće ti novootvoreni studiji u Dubrovniku,Karlovcu,Zadru...opremljeni sa lutkama za praktičnu nastavu

Zahvaljujem unaprijed
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.