Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 14:56   #81
ma znam, krivo sam to postala, a nisam obrisala
ne, i ja bi probala upisati višu

sve u svemu, našla sam to o čemu ti pričaš...
ali u OS nema dodatne provjere znanja iz anatomije
eto toliko
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:16   #82
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
ma znam, krivo sam to postala, a nisam obrisala
ne, i ja bi probala upisati višu

sve u svemu, našla sam to o čemu ti pričaš...
ali u OS nema dodatne provjere znanja iz anatomije
eto toliko
Tako je! U Zg ima dodatna provjera za upis a u Os nema. Bilo je i u vijestima. O tome odlučuju dekani fakulteta, pa je prema tome dekan Zg fakulteta odlučio da IMA dodatna provjera a Osječkom je dovoljna državna matura.
emanuelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:22   #83
Ajmo, svježe neke informacije?
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:32   #84
ljudi...željela bih na studij sestrinstva u Zadru(redovni)
ako ima netko tko je prošle godine upisao??
Zanima me koliko ste imali bodova i kako je na faksu?
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:20   #85
Zna li netko za ove koji su se ove godine upisali na studij uz rad kada počinju predavanja ili nešto?
Jeste li index dobili na ruke kada ste išli na upis ili vam je indeks zadržan u mlinarskoj?
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:23   #86
Ljudi jel ima itko skripte il knjige iz anatomije i fiziologije za prijemni na sestrinstvo? To je uvjet uz državnu... molim vas, ja nisam išla u medicinsku nego u gimnu pa bih se htjela pripremit...
bubyca21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 13:01   #87
jel mi može tko reći treba li prijemni za studij sestrinstva ,hvala
Josipa Jurilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 13:30   #88
Quote:
Josipa Jurilj kaže: Pogledaj post
jel mi može tko reći treba li prijemni za studij sestrinstva ,hvala
Na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu ne.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:23   #89
Talking

Pozdrav!
I mene zanima sestrinstvo. Zna li netko možda može li se odmah dobiti posao nakon 3 godine studiranja i može li se raditi za vrijeme faksa,koji su predmeti itd.Malo više informacija
znatizeljaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 01:35   #90
jel mi može tko reći za studij sestrinstav u osijeku jel potreban prijemni,jel to tri godine plus 2.ima li posla,malo detaljnije,punoooo hvala
Josipa Jurilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:13   #91
Quote:
iva230 kaže: Pogledaj post
ljudi...željela bih na studij sestrinstva u Zadru(redovni)
ako ima netko tko je prošle godine upisao??
Zanima me koliko ste imali bodova i kako je na faksu?
I ja bih htjela u Zadar
znatizeljaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:34   #92
Quote:
Josipa Jurilj kaže: Pogledaj post
jel mi može tko reći za studij sestrinstav u osijeku jel potreban prijemni,jel to tri godine plus 2.ima li posla,malo detaljnije,punoooo hvala
Nema prijemnog, isključivo ocjene iz srednje škole (40% iliti 400 bodova najviše), prosjek ocjena iz zdravstvene njege (max. 100 bodova) i ostatak je državna matura, traže B razinu za sve predmete, tj. osnovnu. Bez obzira na to, ipak je bolje barem iz jednog predmeta položiti višu radi više bodova. Ja sam upala ove godine, a koliko sam vidjela bilo je oko 580 prijavljenih, kvota 50. To je što se tiče redovnog studija.
Tri godine studija, tada si bacc.med.tech. i nakon toga je moguće upisati dodatne 2 a to je diplomski studij sestrinstva.
Ove godine su u Osijeku uveli i izvanredni studij (fali im love je l' ) i primili 15 pristupnika, ispit je bio kao nekad iz anatomije i njege, a godina je 9240kn. Posla... U Osječko-baranjskoj baš i nema, odnosno nema natječaja za vms, ali valjda će se i to promijeniti. Ako misliš baš na dobro plaćen posao, recimo bolnica, česti su slučajevi da zapošljavaju vms kao srednje sestre što nije fer za nijedne - kako za srednje kojima one oduzimaju mjesto jer ipak su prekvalificirane, realno gledano, tako i za vms jer nisu išle na taj faks da bi još godinama radile kao sss. Iako, danas je bilo kakav posao bolji od nikakvog. Nadam se da sam pomogla.
cranberry_juice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 02:48   #93
Ljudi mora li se položiti staž i stručni ispit za izvanredni studij sestrinstva ?
reiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:51   #94
Quote:
reiki kaže: Pogledaj post
Ljudi mora li se položiti staž i stručni ispit za izvanredni studij sestrinstva ?
Ovisi gdje želiš upisati.
U Rijeci je namijenjena izvanredna viša za sestre koje rade (zato boduju godine staža), u Zg-u možeš upisat izvanredno ako polažeš državnu maturu, a možeš i bez nje, ali ti treba položen stručni i onda nema državne. U Os možeš izvanredno i bez položenog stručnog, al svi rade koji su to upisali. Za ostale gradove ne znam.
cranberry_juice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:50   #95
pomoć!

bok ljudi! ja sam vamo nova i zanima me par informacija..Iduce godine želim upisat studij sestrinstva u Osijeku.Zanima me jel tamo treba prijemni?! S obzirom da ja idem u gimnaziju,šta cu sa onim predmetom zdravstvene njege??
strašnozlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 00:21   #96
Quote:
strašnozlik kaže: Pogledaj post
bok ljudi! ja sam vamo nova i zanima me par informacija..Iduce godine želim upisat studij sestrinstva u Osijeku.Zanima me jel tamo treba prijemni?! S obzirom da ja idem u gimnaziju,šta cu sa onim predmetom zdravstvene njege??
Je l' teško pročitat ovih par stranica, nije da ih ima 100?!
Par postova iznad sam navela šta treba za Os.
A kao gimnazijalka ne možeš ništa sa zdr.njegom, konkuriraj s ostalim. Možeš i bez toga upast budući da to nosi max 100 bodova. Ili idi izvanredno i na prijemni, ali kao gimnazijalka svakako moraš na državnu maturu. Ipak je izvanredno riječ o vrtoglavih 9240kn.
cranberry_juice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:36   #97
ako je vanredno jel moguće raditi i studirati? kako vremenski funkcioniraju predavanja i vježbe u odnosu na radno vrijeme? koliko se tu može manipulirati?
radim za stalno i to puno radno vrijeme pa me zanima da li mi je uopće dobra ideja to upisivati na godinu.

hvala unaprijed
Sanja30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:04   #98
Nadam se da cu dobiti trazenu pomoc
ovako ljudi znaci zelim upisati sestrinstvo ove godine samo u Osijeku
znaci zavrsavam srednju veterinarsku školu(iskreno ocijene mi nisu bajne,ali krajem prvog mjeseca se pocinjem ozbiljno pripremati za maturu i nadam se da cu tu dobiti bodove)
znaci ovako
Sestrinstvo(redovni)
Upisna kvota za državljane RH: 50
Upisna kvota za strane državljane: 10
Iznos maksimalne participacije: 9.240,00
to je za Osijek
znaci svih tih 50 placaju to ili kaaako? i citala sam nesto prije ali svako vrti svoju pricu pa se nadam da necete se naljutiti sto sam postavila to pitanje opet

sad bi zamolila jos nekoga tko je upao ove godine da kaze s kakvim su ocjenama upadali ove godine,osoba koja je imala najmanje bodova i to...ako nebi bio problem
zatim ak moram placat tih 9000 i nes,jel moram odjednom ili kako?
uglavnom sto vise napisete ja cu biti sretnijaa
hvala unaprijed
ivanaB6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:35   #99
sestrinstvo

Molim za info studente i studentice koji studiraju ili planiraju upisati u bjelovaru, karlovcu ili mostaru.

Radim u struci, a završila sam srednju medicinsku...upisala bih izvanredno.

Hvala
ljubucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:47   #100
Studij sestrinstva u Osijeku

Hi,ja sam nova na ovom forumu.Zanima me da li netko studira sestrinstvo u Osijeku,posto bi ja to zeljela upisati?Zanimaju me dojmovi,koliko je to tesko,koji su sve predmeti na prvoj godini i tak te sitnice?Pa ako ima netko ko je na prvoj godini da mi pomogne?Tnx.
Demi Lovato-19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.