Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2008., 16:26   #41
treba pit folnu kiselinu, i zene i frajeri (kojima poboljsava kvalitetu sperme) - barem 3 mjeseca. navodno su vece sanse za trudnocu uz to.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 16:53   #42
a kako kupujete tu folnu kiselinu u apoteci, dođeš i kažeš imate li folne kiseline ili ima neko ime?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 17:45   #43
folna kiselina se u stvari jedan od vitamina iz B skupine. tabletice se zovu Folacin. ne treba ti recept
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:46   #44
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
na sam zadnji ili predzadnji dan menge.Dokazano,sprovedeno,izvrseno...
da je bar
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:49   #45
imate i prenatal vitamine, istina da su za trudnice, ali tijelo mozete opskrbiti svim potrebnim vitaminima i mineralima i to najkvalitetnijim na trzistu. obicno kazu da su najbolji twinlab.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:56   #46
u barku sam i zelimo imati bebu...kako na najbolji nacin postupiti i to uraditi.nisam sugurna u postupke poslije sexa.molim iskisne da mi odgovore..hvala
azerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:11   #47
Exclamation

Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
A sta dobije ako se sevi za vrijeme ovulacije?
Gotovo sigurno dobiješ dečka.
MartinaS1125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 11:32   #48
ma da baš,
iz mog iskustva mogu reći da bebu nije baš lako napraviti.
prevrtljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 12:17   #49
Negdje sam čitala da od 100 žena koje imaju plodne dane ako se sexaju samo će 20 njih zatrudnit,znači imamo po ciklusu 20% šanse,to je stvarno malo
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 19:12   #50
i mi pokušavamo već 2 godine i ništa.
sve u redu kod oadvoje al ništa.
kako ne misliti na bebu ako je jako želiš:
MOLIM TEORIJU!!!!
malavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:22   #51
Definitivno negdje otputovati,malo promjeniti sredinu
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 11:38   #52
ma joj ja se dva put seksala na plodne dane i odmah ostala trudna,meni su uvijek
na sredini ciklusa kao i većini žena.ja znam točno prepoznati plodne dane onaj iscjedak
i sva sam nekako dolje napaljena.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 18:38   #53
Smile

pozdrav, citala sam vase komentare i savijete i evo napokon sam se i registrovala. moj suprug i ja pokusavamo bebu vec 9 mjeseci i njikako nam ne ide ne znam sta da radim... ciklus mi traje negdje oko 26 dana, ne znam kad su mi tacno plodni dani jer nisam pratila bas najbolje i najurednije ciklus do nazad godinu dana. Jel mogu od tog dana kad sam posla redovno da pratim do danas izracunati plodne dane? Inace, tokom ciklusa imam svaki dan kao bijelo pranje ( prozirna sluz, a nekada bude i zuckasta). Na moju veliku zalost, ne mogu da idem na preglede kod ljekara jer cekam papire ( doselila sam se radi supruga u Canadu i nemam jes nikakvih prava, pa ni toga), zato pokusavam preko vas i vasih savjeta da napravimo jednu bebicu. Pomozite, pozdrav
dalilam25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 22:14   #54
Ne možeš se osloniti na zadnje praćene plodne dane (ako sam dobro shvatila prije više od godinu dana) tim više što ti je ciklus 26 dana.
Bijelo pranje bi značio sirasti, mrvičasti bijeli "iscjedak" prouzročen gljivicama (našim prirodnim stanarima) praćen svrbećom i peckanjem (možda pad imuniteta ili neka druga sredstva pa su se malo razmnožile).

Ako misliš ići na bebu, prvo trebaš napraviti 4 cervikalna brisa. Ovo ti govorim ne samo zato što mislite raditi na bebi (da se bebi nešto ne dogodi ako je infekcija prisutna) već vidim da spominješ iscjedak i žućkaste boje a to treba prije moguće trudnoće liječiti (ako bude nešto izolirano) jer neke bakterije, osobito ako su udružene mogu biti odgovorne za ono najgore. Zato prvo napraviš papa test, zatim briseve (klamidija, ureaplasma i mikoplasma; aerobi i anaerobi; te HPV).

Nakon toga slijedi ono također bitno: UZV koji će možda i dati odgovor zašto do oplodnje ne dolazi, jeli jajnici uredno rade, ima li kakvih priraslica, kako je smještena maternica, jeli ovaj ciklus možda anovulatoran itd.

I naposlijetku, vjerojatno najvažniji dio: ukoliko se UZV-om ništa ne vidi (ne mora se vidjeti) - onda je vrlo vjerojatno stvar funkcionalne prirode pa se treba raditi hormonalni status i vidjeti koje veze hormona ne štimaju, gdje je došao kratki spoj (ima li povišenih ili sniženih vrijednosti), zašto su ciklusi kratki i sl?

Nažalost bez detaljnih pretraga i bez uvida u sve ovo, ne možete planirati sami, posebice ne nakon 9 mjeseci pokušavanja i bez cervikalnih briseva. Nijedan savjet ne može zamijeniti ovo zadnje. Ako nemaš nikakve papire, ajde u privatnika - za njega ti ne treba ništa, a pretpostavljam da vam neće biti žao para za svoje zdravlje i bebicu.

Kad ovo obaviš onda ćeš vjerojatno imati saznanja što i kako, a možda vas uputi na neku terapiju, također dragi bi trebao raditi spermiogram da se otklone sve moguće prepreke. I kad se sve sazna i otklone mogućnosti, onda za početak možeš mjeriti bazalnu temperaturu svako jutro, pratiti jeli i kada je ovulacija i računati plodne dane.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:08   #55
Quote:
dalilam25 kaže: Pogledaj post
pozdrav, citala sam vase komentare i savijete i evo napokon sam se i registrovala. moj suprug i ja pokusavamo bebu vec 9 mjeseci i njikako nam ne ide ne znam sta da radim... ciklus mi traje negdje oko 26 dana, ne znam kad su mi tacno plodni dani jer nisam pratila bas najbolje i najurednije ciklus do nazad godinu dana. Jel mogu od tog dana kad sam posla redovno da pratim do danas izracunati plodne dane? Inace, tokom ciklusa imam svaki dan kao bijelo pranje ( prozirna sluz, a nekada bude i zuckasta). Na moju veliku zalost, ne mogu da idem na preglede kod ljekara jer cekam papire ( doselila sam se radi supruga u Canadu i nemam jes nikakvih prava, pa ni toga), zato pokusavam preko vas i vasih savjeta da napravimo jednu bebicu. Pomozite, pozdrav
za pocetak ti nije lose da pocnes mjeriti temperaturu jer po njoj mozes upoznati svoje tijelo i kad ti je ovulacija.
nadalje, dobro pomagalo su ti LH trakice po kojima vidis porast LH hormona i time i predstojecu ovulaciju

korisni linkovi:
mjerenje bazalne temperature

LH testovi za utvrdjivanje ovulacije

fertilityfriend

plodni i neplodni dani
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:05   #56
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
za pocetak ti nije lose da pocnes mjeriti temperaturu jer po njoj mozes upoznati svoje tijelo i kad ti je ovulacija.
nadalje, dobro pomagalo su ti LH trakice po kojima vidis porast LH hormona i time i predstojecu ovulaciju
To svakako može raditi, ovo su super korisni linkovi, sve to ima i na ovom podforumu, no postoji jedan veliki ALI; s obzirom da već dulje vrijeme pokušavaju i da je ciklus nešto kraći, morala bi uz to otići i na potrebne pretrage.

Npr, LH trakice su jako korisne, ali meni su totalno beskorisne, zapravo bile su mi beskorisne dok se omjer FSH i LH nije vratio na svoje. Naime, LH mi je bio povišen, a onda bi i LH trakice non-stop prikazivale lažnu ovulaciju. Čak sam se zezala s njima malo, pa je ispalo da sam svaki dan imala ovulaciju, a zapravo mi je cijeli ciklus bio anovulatoran. naravno, znala sam zašto je to tako.

Zato treba ispitati jeli sve štima kod nje i kod dragog, otkloniti svaku eventualnu prepreku.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:52   #57
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
To svakako može raditi, ovo su super korisni linkovi, sve to ima i na ovom podforumu, no postoji jedan veliki ALI; s obzirom da već dulje vrijeme pokušavaju i da je ciklus nešto kraći, morala bi uz to otići i na potrebne pretrage.

Npr, LH trakice su jako korisne, ali meni su totalno beskorisne, zapravo bile su mi beskorisne dok se omjer FSH i LH nije vratio na svoje. Naime, LH mi je bio povišen, a onda bi i LH trakice non-stop prikazivale lažnu ovulaciju. Čak sam se zezala s njima malo, pa je ispalo da sam svaki dan imala ovulaciju, a zapravo mi je cijeli ciklus bio anovulatoran. naravno, znala sam zašto je to tako.

Zato treba ispitati jeli sve štima kod nje i kod dragog, otkloniti svaku eventualnu prepreku.
sve to stoji sto si rekla, prave pretrage su zlata vrijedne, ali je forumasica rekla da trenutno nema zdravstveno i ne moze ici na preglede.
stoga je ovo sto sam navela tek pocetak.

konstantno povisen lh isto znaci nesto, obicno PCO..
po meni za pocetak nije losa kombinacija mjerenje bazalne i LH - tu svakako moze nesto skuziti.
ako omjer fsh i lh nije dobar, nece biti vjerovatno ni kvalitetne ovulacije, pa ce tako i temperatura rasti samo postepeno - sto opet ukazuje u upitnu ovulaciju..itd
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 01:13   #58
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
To svakako može raditi, ovo su super korisni linkovi, sve to ima i na ovom podforumu, no postoji jedan veliki ALI; s obzirom da već dulje vrijeme pokušavaju i da je ciklus nešto kraći, morala bi uz to otići i na potrebne pretrage.

Npr, LH trakice su jako korisne, ali meni su totalno beskorisne, zapravo bile su mi beskorisne dok se omjer FSH i LH nije vratio na svoje. Naime, LH mi je bio povišen, a onda bi i LH trakice non-stop prikazivale lažnu ovulaciju. Čak sam se zezala s njima malo, pa je ispalo da sam svaki dan imala ovulaciju, a zapravo mi je cijeli ciklus bio anovulatoran. naravno, znala sam zašto je to tako.

Zato treba ispitati jeli sve štima kod nje i kod dragog, otkloniti svaku eventualnu prepreku.
Postoje ovulacijski testovi različite osjetljivosti; 30 mIU – normalna osjetljivost, 15 mIU – visoka osjetljivost, 40 mIU –niska osjetljivost.
Ako imate redoviti ciklus i nemate nekih posebnih problema preporučuje se test normalne osjetljivosti-30 mIU.
Međutim, takav test jednostavno ne odgovara značajnom broju žena.
Prosječna žena, ako takva postoji jer po meni svaka je posebna, imati će u tijelu bazalni nivo LH između 5-20 mIU. Kada se dogodi porast, taj bazalni nivo raste približno na 50-200 mIU i na tom nivou dolazi do ovulacije te se jajašce oslobađa iz folikula. To znači da za većinu žena ovulacijski test osjetljivosti 30 mIU će biti idealan.

Kako znati da li je test odgovarajući?
Evo 2 primjera.
Žena koja se približava menopauzi je primijetila da se testna linija na standardnom testu od 30 mIU nikad ne čini tamna ili tamnija od kontrolne linije ili pak uopće nema linije. To znači da nivo LH nikad ne dosegne nivo koji se smatra “normalnim” za porast. U takvom slučaju osoba treba pokušati s testom s većom osjetljivošću (15 mIU) koji će zabilježiti porast LH na puno nižem nivou.

Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.

Stoga je najbolje probati s testovima normalne osjetljivosti (30 mIU), a ako se pojave problemi u određivanju LH porasta treba probati s testovima druge osjetljivosti.

Ako uopće ne dobijete liniju, bez obzira na osjetljivost testa, onda ili niste ovulirali ili test nije dovoljno osjetljiv da bi zabilježio porast LH i treba ići na osjetljiviji (15 mIU). Ako s testom bilo koje osjetljivosti nema testne linije pa dobijete linije koje su svjetlije od kontrolne nakon čega opet nema linije onda je to pokazatelj da ste tih dana normalno ovulirali.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 01:20   #59
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sve to stoji sto si rekla, prave pretrage su zlata vrijedne, ali je forumasica rekla da trenutno nema zdravstveno i ne moze ici na preglede.
stoga je ovo sto sam navela tek pocetak.
Ma znam, ali sam joj i ja ukazala na to da može kod privatnika bez ikakvog problema.


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.
Tanx lara za info.
Taj LH mi je dobru muku zadao, a što je najgore nikad nisam mogla pouzdano znat jeli definitvno bila O ili ne.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:54   #60
Wink zdravo

Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
na sam zadnji ili predzadnji dan menge.Dokazano,sprovedeno,izvrseno...
ja sam nova na ovoj stranici, a i udala sam se nedavno. zeljela bih zatrudnijeti, no, ja sam bas izgubljeni slucaj. neznam nista kada treba raditi na tome. neznam ni brojati plodne i neplodne dane. uvjek mi bio nezgodnjak pitati druge o tome, pa neznam ni kad imam ovulaciju. znam samo da mi menga bas i nije redovita, tocno u dan, ali je imam svaki mjesec. molim ako netko ima kao ja, da je bio izgubljen slucaj, pa ga netko prosvijetlio, da mi javi sta da radim.. hvala ljudi, imajte razumijevanja, tek su mi 23 godine. tek
mirj@n@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.