Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 23:49   #8361
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Last day,tvoj tlak je za hospitalizaciju!Od silne brige za mamu zaboravio si na sebe.S ovakvim tlakom mozes ocekivati mozdani uadar svaki cas i da ce te majka nadzivjeti.Apeliram na tvoju zrelost i odgovornost da odmah potrazis liecnicku pomoc!
Hvala Ivanica na iskrenoj brizi, ma bio sam kod doktora i prije nego je mamu uhvatilo i dobio razne "Lopine", i neznam koje sve lijekove, ali ne da mi se to zobat, a i zaboravim- sad smo na moru, a nisam ni ponio lijekove. Bio sam prije majcine bolesti prestao pusit i pit, i sve je bilo ok, ali sa progresijom njene bolesti "popucali su mi svi osiguraci" - zanimaju me samo lijekovi za smirenje tipa Normabel i sl. a do njih tesko dolazim....da ne poludim, a vec jesam, zapalim i popijem, ali trenutno mi je malo bolje, medjutim kad dodje noc - ruzni snovi, mamurluk, opci rasap sistema, jer znam da sam u bezizlaznoj situaciji, a niko ne voli biti u bezizlaznoj situaciji---jednostavno ne mogu zamisliti zivot bez moje majke. Obezbjedio sam joj gotovo sve moguce lijekove, tj, dodatke hrani...cudno i danas cijeli dan nije popila nista protiv bolova, ali je prije spavanja uzela Zaldiar, jer je zglob kuka boli kod micanja.Itd. Dali netko mozda zna kako se u Italiji (jer tu smo blizu) zove "Zaldiar", kako "Tramal" kako "Brufen" i "Voltaren" i kako "Normabel", jer je ponestalo, a nije mi jednostavno sad u Zagreb....Hvala najljepsa i svima zelim zdravlje i srecu u zivotu.
last day is offline  
Old 07.09.2012., 00:20   #8362
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Evo iako su rekli nalazi ct-a sad je u dnevnoj doktor rekao da se limfom izrazito smanjio i kaze skoro kompletna remisija Mali problem hemoglobin 75 sad cekamo krv, ali ajde samo da se smanjio
To je odlicno, ako se zaista smanjio, gotovo ne mogu vjerovat da i toga ima. Od cega se smanjio, obzirom da nisam sad u mogucnosti citati sve ranije postove?
Zelim mu da potpuno ozdravi. Hvala i pozdrav.
last day is offline  
Old 07.09.2012., 07:54   #8363
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
To je odlicno, ako se zaista smanjio, gotovo ne mogu vjerovat da i toga ima. Od cega se smanjio, obzirom da nisam sad u mogucnosti citati sve ranije postove?
Zelim mu da potpuno ozdravi. Hvala i pozdrav.
od 3 kemormterapije.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 07.09.2012., 14:09   #8364
Kad se mogu digniti nalazi ct-a na rebru i gdje?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 07.09.2012., 17:41   #8365
Toliko priča me dirnulo i pustila sam suzu čitajući, i samoj mi je bilo teško kada se nije znalo hoće li tata preživjeti, a bitku vodimo i danas. Strašno je kada se bolest neka dogodi, pogotovo ako dođe naglo. Mislim da našim voljenima zapravo cijeli svijet znači što smo uz njih. Zato želim svima snagu i hrabrost i za vas i za vaše voljene.
I kada se čini da je kraj, vjerujte i budite uz njih, mislim da vaša ljubav i briga mogu značiti puno! Za mog tatu su rekli da neće preživjeti, ali je preživio i kasnije nam je rekao da smo mu sestra i ja sve i da je sve izdržao radi nas.
U zadnje vrijeme mislim da što god dođe, doć će i proć će, svi problemi su rješivi, samo da je zdravlja..
blue-bird is offline  
Old 07.09.2012., 18:48   #8366
Evo tocno nalaza ct-a s 8x7.5 cm smanjilo se na 3.9x2cm doktor je rekao nepotvrdena kompletna remisija?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 07.09.2012., 23:03   #8367
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Evo tocno nalaza ct-a s 8x7.5 cm smanjilo se na 3.9x2cm doktor je rekao nepotvrdena kompletna remisija?
Pa to se skoro 3 puta smanjilo, nevjerojatno, smijem li pitati gdje je bio taj limfom i gdje ste isli na kemoterapije? Lijepi pozdrav uz zelje za totalno ozdravljenje.
last day is offline  
Old 07.09.2012., 23:06   #8368
Da li mozda netko zna kakav link kako se koji lijek zove u kojoj drzavi, konkretno hrvatski lijek u Italiji? Recimo Tramal ili Brufen? Zahvaljujem.
last day is offline  
Old 07.09.2012., 23:20   #8369
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Pa to se skoro 3 puta smanjilo, nevjerojatno, smijem li pitati gdje je bio taj limfom i gdje ste isli na kemoterapije? Lijepi pozdrav uz zelje za totalno ozdravljenje.
Pa e smanjilo se nekih 87% ja sam zadovoljan, a sto je bitnije doktori kazu da je to odlicno sto je malo bitnije od mog misljenja Na hematologiji u Kbc Rebro su bile terapije bfn protokolom tako nesto kpliko sam zapamtio(mabthera, metrtrexat, leukovorin) ne znam ostale plus svaki put lumbalna u kraljeznicu(gadna stvar). Limfom je bio u abdomenu. Sto se tice ljekova s obzirom da se radi o bolovima za ljekove najbolje doci tamo u apoteku i pitati nesto za bolove
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 08.09.2012., 15:12   #8370
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Aloa,caj i med bih izostavila za vrijeme terapije.
Hm, a ja sam jučer pitala njegovu dr i ona kaže da ništa od toga ne bi trebalo djelovati na kemo Inače, jučer je dobio 2. kemo i danas mu je malo slabo. Ne povraća, samo osjeća mučninu.
Jučer, prije nego je dobio kemo, dr je rekla da su nalazi bolji, odnosno da je 1. kemo djelovala
Btw, je li normalno da njega vodi pulmolog, a ne onkolog? Na Jordanovcu se liječi.
*Lilly* is offline  
Old 08.09.2012., 16:31   #8371
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Hm, a ja sam jučer pitala njegovu dr i ona kaže da ništa od toga ne bi trebalo djelovati na kemo Inače, jučer je dobio 2. kemo i danas mu je malo slabo. Ne povraća, samo osjeća mučninu.
Jučer, prije nego je dobio kemo, dr je rekla da su nalazi bolji, odnosno da je 1. kemo djelovala
Btw, je li normalno da njega vodi pulmolog, a ne onkolog? Na Jordanovcu se liječi.
Neki lijecnici smatraju da je bolje nista uzimati,neki da je nebitno...e sad vrag ti ga znaj.Ja sam osobno ziheras.I da,kod nas lijecenje ca pluca vode pulmolozi,sto osobno smatram nelogicnim,no eto tako je to kod nas.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.09.2012., 15:16   #8372
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Neki lijecnici smatraju da je bolje nista uzimati,neki da je nebitno...e sad vrag ti ga znaj.Ja sam osobno ziheras.I da,kod nas lijecenje ca pluca vode pulmolozi,sto osobno smatram nelogicnim,no eto tako je to kod nas.
I meni je to skroz naskroz nelogično. Kad sam pitala dr, rekla mi je da onkolog samo terapiju odredi, a pulmolog sve ostalo. Svašta.
*Lilly* is offline  
Old 11.09.2012., 16:49   #8373
Zdravo svima evo mene opet. Kao što sam prošli put pisala tumor se na prošlim CT nalazima uvijek smanjivao i svekar se super osjećao.
Sad su mu promijenili terapiju (KT TAXOL ,CARBOPLATIN)
Sad smo dobili i prvi nalaz nakon tri ciklusa ove terapije i kako ja vidim bar po dimenzijama tumor se povećao
Evo napisat ću sve sa nalaza pa ukoliko može neko da mi objasni šta ovo sve tačno znači.


CT TORAKSA

Na kontrolinim nativnimi postkontrastnim skenovima rađenim kroz regiju toraksa u apikalnom i prosteriornom segmentu gornjeg režnja desno, u kontinuitetu sa medijastinalnom i kostalnom pleurom, se prati ranije opisivana opsežna solidna,dijelom nekrotična ekspanzivna tvorba, sa rubno vidljivim bizarnim kalcifikatima, koje je danas u progresiji u poređenju sa predhodno rađenim Ct skenovima i dijametara je AP78xLL85XKK97mm ,bez evidentne erozije rebara.

U anteriornom segmentu gornjeg režnja i srednjeg režnja desno se prate ranije opisivane pločaste atelektaze.
U bazalnim aspektima srednjeg i donjeg režnja desno diskretne trakaste ožiljne promjene.
Nema pristustva pleuralnog izljeva.
U medijastinalnom masnom tkivu retrokavalna, lijevo uz aorte, te subkarinalno limfonodi veličine između 12mm i 17mm
Desno hilopulmonalno limfonodi promjera 13mm
Na skenovima rađenim kroz regiju abdomena jetre, žučne kese, slezena, nadbubrežna žljezda i bubrezi izgledju uredno.
Pankreas sa znacima inicijalne masne infiltracije.
U retroperitineumu se ne vidi patološki uvećani limfonoda.
Na prikazima koštanim strukturama se ne vidi fokalnih osteolitičkih lezija.


Hvala unaprijed!

Da i da napomenem da su predhodne terapije ( KT IFOSFAMID;EPIRUBICIN )bile jako uspješne i stjerale tumor sa dimenzija ( 133mm X 127mm X 123mm ) na dimenzije ( 54mm X 80mm X 68mm ). Nakon ove nove vrste terapije koja je kao manje agresivna tumor se povećao za tri mjeseca sa ovih gore navedenih dimenzija na ( 78mm X 85mm X 97mm ). Ovih dana idemo na konzilijum pa ćemo vidjeti šta će nam reći, mada su uvijek jako škrti na riječima.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 11.09.2012. at 21:42. Reason: spajanje postova
LiliFee is offline  
Old 13.09.2012., 20:49   #8374
Ako ima neko stručan molim vas odgovor

Dijagnoza:
Ca planocellulare bronci l.dex
St. post. pulmectomiam l.dex
Cito th in tractu (l ciklus)

Odstranjeno je desno plućno krilo, završene kemo i radioterapije. Lagano se oporavlja.
Sada malo ima problema sa disanjem i ubrzanim radom srca.
Urađen je specijalistički nalaz koji nam 3 doktora totalno različito tumače.

Molim, ako ima neko stručan, da nam da svoje mišljenje ovog nalaza.

Pregled CT torakalnih organa
Na CT skenovima vidljivo je stanje nakon desne bulmektomije pri čemu se vidi da je desni hemitoraks sužen sa pomakom medijastinalnih struktura u desno, te vidljivim zonama metala-postoperativne klipse. Desni hemitoraks je u cijelosti ispunjen zonom denziteta gušće tečnosti koja se doima inkapsuliranom. U medijastinumu, u aortopulmonalnom prozoru se uoči par limfonoda največeg promjera 10mm, te paratrahealno i parakavalno desno promjera 15 i 9mm i u visini izlazišnih krvnih sudova luka aorte promjera 10mm.Na CT skenovima sa prozorom za kost uoči se u području vrata desne skapule zona kondenzacije koštane strukture promjera do 8mm.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Svi ostali, koji su u sličnoj situaciji kao moja porodica, od srca vam želim da vam dragi Bog pomogne i učini uspješnim liječenje ove preteške bolesti. Bolesnika okružite sa osmjesima, ljubavi i srećom. Ne dozvolite nikakve crne misli ili brige. Znam da zvuči teško ali porodica upravo tome i služi. Da pomogne kada je najteže.
dario31 is offline  
Old 14.09.2012., 00:05   #8375
Tumor z. kese

Quote:
nana0405 kaže: Pogledaj post
Ivanicapecae molim te, vidim da ti imaš puno iskustva i životne mudrosti u sebi, pomozi ....
prije mjesec dana sve se to dešavalo nekome drugome, danas meni i to duplo.
24.07. ostala sam bez tete, umro je u roku od deset dana od primarnog karcinoma jetre. Ni sam nije bio svjestan što ga je snašlo, umro mi je preko noći, rekli su mi da je samo zaspao tj. zalijala ga je voda jer su mu otkazali bubrezi. Vele na njegovu sreću jer je imao samo par dana bolove. Još nisam svjesna da ga nema a već me udario novi grom. Mama mi je od 13.07. liječena od upale pluća, pa onda od upale porebrice, na kraju ultrazvuk otkriva upalu žučne kesice. Otvorili su je i zatvorili. Karcionom sa matastazama na jetri. Sve ostalo čisto, bar se tako čini, ali ovome vele nema pomoći. Daju joj par mjeseci života. Dva dana sam malo urlala, malo skupljala snagu i infomacije. Došla do bolnice Merkur, vele, možda bi bilo moguće odstraniti ali prvo neka se oporavi od endema koje je vjerojatno zaradila nakon one bezuspješne operacije. Molim pomoć. Što nas čeka? Nisam spremna oprostiti se sa oba roditelja u ovako kratkom roku. Moram i želim dati sve od sebe i pomoći mami da pobijedi ovo. Molim vas, da li netko ima kakvih iskustava sa ovom vrstom. Ona je za sad dobro, ima apetita i previše, plaće zbog tate a hrabra je zbog mene. Vjerujte mi, ja vrištim u duši, raspada mi se cijeli svijet...

Postovanje, zaista mi je zao sto Vam se ovo desava jer i sama sam u istoj situaciji. Moja mama se vec godinu dana bori sa rakom zucne kese koje se u momentu otkrivanja prosirio na jetru i par limfnih cvorova u retroperitoneumu.Nakon operacije je primila I liniju hemoterapije Cisplatin i Vepesid, ukupno 8 terapija.Na pocetku terapije imala je dvije metastaze na jetri i jednu na limfnim cvorovima u tom podrucju (to je snimljeno mjesec nakon operacije na kojoj je sve ocisceno, ovo samo da kazem o koliko agresivnom tumoru je rijec).U maju ove godine nakon osam ter. bila je cista a na Ct-u u avgustu su otkrivene opet dvije metastaze na jetri i opet na tim limfnim. Sada prima II liniju terapije 5FU + Dtic i epirubicin iako to nije za njenu vrstu tumora ali jace ne bi podnijela ( u pitanju je jako rijedak slabodiferencirano neuroendokrini karcinom).Ona nikada nije imala nikakve smetnje sto se tumora tice i sada je u dobrom stanju.Prije postavljanja dijagnoze nije imala simptoma i jedan dan se javio osrednji bol sa desne strane ledja i stezanje oko pojasa.Dijagnostikovali su kamen u z. kesi i kad su je otvorili uspostavljena je prava dijagnoza. Spomenuli ste da su vasu majku lijecili od upale pluca pa me zanima koliko je to bilo prije uspostavljanja ove dijagnoze jer je moja mama imala problem sa disajnim organima par mjeseci prije ovoga i lijecili su joj bronhitis a sedimentacija je bila 70 i niko nije obratio paznju. Ispalo je da je to bio znak problema.Voljela bih da mi napisete sve sta se desava a i ja cu Vam rado napisati ako sta treba
dijana.r is offline  
Old 14.09.2012., 11:21   #8376
Da li bi mi netko mogao reći šta to znači "cerviks pomaknut pod simfizu", da li je to mogao prilikom pregleda pomaknuti jedan privatni doktor, jer u prijašnja 2 nalaza tog nije bilo, a sve se odvijalo unutar 3 mj.? Poslije pregleda maternice prstom, što je bilo jako bolno za mamu, i stiskanja unutar maternice, mamu je 10 dana bolilo, a prije tog pregleda nikad, pa zato pitam da li je moguće da joj je on pomaknuo cerviks pod simfizu? Hvala i pozdrav svim forumašima!!
last day is offline  
Old 15.09.2012., 21:09   #8377
Još bi samo pitao šta je bolje za smanjenje bolova kod koštanih tumora ili sarkoma - kupanje u hladnoj vodi (moru), kupanje u zatvorenom bazenu sa toplom morskom vodom, ili kupanje u izrazito toploj vodi? Šta sarkomu više smeta- toplo ili hladno? Jer to što sarkom i dr. tumori (jer još se ne zna dali je sarkom), ne vole, to bi trebalo raditi......joj poludiću više od svega.
last day is offline  
Old 15.09.2012., 23:27   #8378
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Još bi samo pitao šta je bolje za smanjenje bolova kod koštanih tumora ili sarkoma - kupanje u hladnoj vodi (moru), kupanje u zatvorenom bazenu sa toplom morskom vodom, ili kupanje u izrazito toploj vodi? Šta sarkomu više smeta- toplo ili hladno? Jer to što sarkom i dr. tumori (jer još se ne zna dali je sarkom), ne vole, to bi trebalo raditi......joj poludiću više od svega.
Samo ti mogu reci iz iskustva da mi je sinu limfom u trbuhu na toplinu fena za kosu i kupanje u toploj vodi kao anestetik dosao sad kako je u tvom slucaju
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 17.09.2012., 13:20   #8379
Ne znam što reć i što misliti. Konačno je krenilo na bolje. Tata je doma došao i gotov je sa zračenjima, počeo je pomalo jesti i piti tj oporavljat se. Ali! Danas nazovem mamu i mama mi javi da je tata počeo ponovo pušiti. Pa kako? Dobio je rak pluća od tih prokletih cigareta, srećom rano otkriveno i vrlo vjerojatno potpuno izlječivo, sa zračenjima prestao ima tjedan dana i opet puši. Ne znam. U šoku sam i kad dođem danas doma, morat ćemo svi ozbiljno pričati. Toliko šokova smo svi preživili i tako smo sretni što je i dalje s nama, neopisivo sretno, konačno sve dobro, a on kao da radi protiv sebe. Tako neodgovorno i neozbiljno. Baš sam ljuta.
blue-bird is offline  
Old 17.09.2012., 14:13   #8380
Mene moj tata izluđuje sa svojom nervozom
*Lilly* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.