Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 23:17   #1001
ne verujem da prave razliku... lova je lova i kune s bankomata mozes karticom dici bilo gde u svetu, koliko znam.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:54   #1002
pa to sam i ja rekla, zašto bi morala imati samo devize ako ću većinu toga ionako plaćati karticom
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:01   #1003
jel' trazio skoro neko kanadsku vizu?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:08   #1004
Viza za Rusiju

Rusija Kaliningrad...Za one koji su na ti sa zemljopisom to je dio Rusije uz poljsku granicu koji nema dodirne točke sa ruskom državom, dakle kopneni otok omeđen Poljskom, Latvijom i Litvom. Plan mi je Kaliningrad avionom pa vlakom ili busom do St. Peterburga. Znam ako se ne ide direktno aionom treba viza. no pitanje je ako dođem do Kaliningrada avionom i idem u St. Peterburg vlakom da li trebam vizu (vjerjatno da ali kakvu) . Da li oni imaju multiply vize (sa više ulazaka i izlazaka, treba mi najmanje dva)?
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:11   #1005
imaju multiple vize i bez frke dobijas na godinu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 21:14   #1006
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Frish

Ja sam dobila takvu informaciju preko agencije adriatica.net i vjerujem da je to točno. To nisu jeftini aranžmani i ti imaš i povratnu kartu, osiguran smještaj i agencija garantira za tebe. Potencijalni prebjezi nemaju oko 15000 kn po osobi za tjedan dana. Ja sam pitala za krstarenje na koje se kreće iz Miamija i ide se brodom na Karibe, a uključeno je i jedno noćenje na Floridi. Aranžmani za New York su oko 11000 kn za 6 dana i to je grupno putovanje preko Kompasa, a imaju to slično i druge agencije. Ne znam kako ti gledaš recimo na umirovljenike. Barem kod nas ima dosta mladih umorovljenika, recimo već sa 55 ili najviše 60 godina, i po tome oni ne bi mogli uopće putovati u SAD. Jel možda netko od 55 godina tko je zdrav možda želi naći posao u SAD-u i uz našu malu penziju nešto dodatno zaraditi.

Inače čula sam na vijestima prije par dana da je Europska unija rekla da će uvesti vize za SAD, ako što prije ne ukine vize za NOVE ČLANICE EU.
I ja se slažem sa tim potezom EU. Trebali bi i mi uvesti vize za SAD, pa da velik broj američkih turista sa kruzera koji posjećuju Dubrovnik moraju tražiti vize. Mi se nepotrebno dodvoravamo Amerikancima. I ne znam na kakve europske prebjege misliš jer su prebjezi uglavnom iz Afrike.
In your dreams dali ti znash da ne postoji ni jedna zemlja gde amerima treba viza a da ameri od njih netraze?.EU je pretila da ce uvesti vize za vlasnike americhkih diplomatskih pasosha ne obichnih zato shto ovi nece da ukinu vize to je pretnja samo na amerikanci naravno nece nasesti i popustiti i netrebaju.Nije mi jasno zashto bi ti amerikancima uvodila vize kad se zna da poljaci grci i ostala bratija iz bivshe istochne evrope ostaje na crno ovde masovno, neshto nisam chuo da ameri u velikom broju idu u litvaniju ili slovachku i ostaju na crno..Sem toga shta je dovraga EU koja je to zemlja ako su tako svi unisoni shto ne ukinu sve ambasade pa imaju jednu za sve
Ljubav u zaledju is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:01   #1007
Oii,

evo nakon misec dana od 1 odbijenog puta za turisticku vizu za koji dan cu opet aplicirati za vizu..jel imam sanse, ako su me prvi put odbili? Ko je vas intervjuira? Kazu kad je neka zenska da nema problema , eh.

Znači zaposlena san 3 ipo miseca, imam potvrdu o stalnom zaposlenju od poslodavca,(jel oni to mogu provjeriti osim ako zovu poslodavca?) ugovor na neodredeno vrijeme, novce na racunu, 3zadnja obračuna plaće , povratnu kartu original, pozivno i garantno pismo blizeg clana obitelji US građanina, sta mi jos treba? Da prilozim i papire da su mi roditelji privatnici i da mi nije uopce cilj ostati tamo, jer imam tu sve sto mi treba?

P.s. imam potvrdu o zaposlenju di mi pise da sam zaposlena na neodredeno vrijeme na tom i tom mjestu, i da mi je prosjecna neto placa tolika i tolika.
Da planiram posjetiti USA turisticki i da mi daju dopust (da napisemo neplaceni?) te da potvrduju da se vracam na radno mjesto nakon 5 tjedana

NE znam oce sve to upaliti, strah me bas jer su me prvi put odbili, eh kad sam smotana... a samo zelim otici na tih 5 tjedana i vratiti se nazad.. tu mi je sve obitelj, decko, posao, prijatelji.. :/


HELPPP
arbanasi84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:26   #1008
Green card loterry i dobijanje turističke vize

Molio bih samo članove forume koji su prošli ovo iskustvo da odgovore na pitanje. Da li je itko dobio vizu poslije apliciranje za USA zelenu kartu. Pitam iz razloga, da ne bi imao problema pri dobijanju turističke vize. Pretpostavljam da konzularni službenik prilikom razmatranja aplikacije za turističku vizu provjerava i da li je bilo i zahtjeva za zelenu kartu, po logici stvari to bi moglo uticati na odluku. Logika govori, zašto bih ti dao turističku vizu kad si aplicirao da emigiraš. Molim Vaša mišljenja.
skyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:24   #1009
vize za KIRGISTAN

znam da je ta vijest jos od prije ljeta no mozda ce biti korisna nekome.uglavnom kirgistan je uveo vize (do sada nije trebalo) i podizu se u becu.na vizu se ceka tjedan dana. ja sam se vratila prije tjedan dana i vizu sam dobila u kazahstanu jer je bilo nemoguce sve izorganizirati unaprijed s obzirom da naravno to nitko nije nigdje objavio i sasvim sam slucajno saznala.zar nase vlade-ministarstva i ambasade ne smatraju vaznim obavjestavati potencijalne putnike o promjeni viznog rezima? nevjerojatno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:26   #1010
vize za KIRGISTAN

znam da je ta vijest jos od prije ljeta no mozda ce biti korisna nekome.uglavnom kirgistan je uveo vize (do sada nije trebalo) i podizu se u becu.na vizu se ceka tjedan dana. ja sam se vratila prije tjedan dana i vizu sam dobila u kazahstanu jer je bilo nemoguce sve izorganizirati unaprijed s obzirom da naravno to nitko nije nigdje objavio i sasvim sam slucajno saznala.zar nase vlade-ministarstva i ambasade ne smatraju vaznim obavjestavati potencijalne putnike o promjeni viznog rezima? nevjerojatno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:27   #1011
viza za KIRGISTAN

znam da je ta vijest jos od prije ljeta no mozda ce biti korisna nekome.uglavnom kirgistan je uveo vize (do sada nije trebalo) i podizu se u becu.na vizu se ceka tjedan dana. ja sam se vratila prije tjedan dana i vizu sam dobila u kazahstanu jer je bilo nemoguce sve izorganizirati unaprijed s obzirom da naravno to nitko nije nigdje objavio i sasvim sam slucajno saznala.zar nase vlade-ministarstva i ambasade ne smatraju vaznim obavjestavati potencijalne putnike o promjeni viznog rezima? nevjerojatno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:57   #1012
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
znam da je ta vijest jos od prije ljeta no mozda ce biti korisna nekome.uglavnom kirgistan je uveo vize (do sada nije trebalo) i podizu se u becu.na vizu se ceka tjedan dana. ja sam se vratila prije tjedan dana i vizu sam dobila u kazahstanu jer je bilo nemoguce sve izorganizirati unaprijed s obzirom da naravno to nitko nije nigdje objavio i sasvim sam slucajno saznala.zar nase vlade-ministarstva i ambasade ne smatraju vaznim obavjestavati potencijalne putnike o promjeni viznog rezima? nevjerojatno!
Meni je ćudno da su nam uveli vize bez ikakve obavijesti. Sada gledam na timaticwebu i tamo stoji da nam viza nije potrebna....Kome vjerovati?


http://www.raptim.nl/popups/timaticw...spdbmainv.html
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 11:47   #1013
kanada...

pozdrav, triba mi par informacja o Kanadi, triba bi ic u posjet na 2 tjedna u 10. misecu

e sad za vizu se mora u Bec, to znam, zanima me jel triba njih u bec prije zvat i najavit se, ili samo upadnem tamo "alo triba mi viza"

nadalje, jel mi triba neka potvrda da ce netko od mojih u Kanadi odgovarat za mene (financijski, ne znm tocno..) ili tako nesto, to san negdi cuo

ugl ako mi ta potvrda triba, da li je moram imat odma kad idem trazit vizu, i kakva je to uopce potvrda, malo detaljnije?

eto malo vise pitanja. pa ako je neko ovo vec prosao bio bi zahvalan na pomoci
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 17:57   #1014
Da li je za Maleziju i Singapur potrebna viza? Mislim da ne? I da li ako idemo iz Malezije do Bangkoka koji dan trebamo izvaditi vizu ovdje u RH, ili tamo na mjestu?
TX
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:44   #1015
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Da li je za Maleziju i Singapur potrebna viza? Mislim da ne? I da li ako idemo iz Malezije do Bangkoka koji dan trebamo izvaditi vizu ovdje u RH, ili tamo na mjestu?
TX
Za Maleziju i Singapur ti viza nije potrebna dokle za Tajland vizu dižeš u ZG bilo koji dan ako se međuvremenu nije nešto promjenilo....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:23   #1016
Dobila sam vizu za USA jeeeeeeej ))))) i u utorak vec letim
arbanasi84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 20:48   #1017
za sing i MY ne treba viza... lupe to visit pass na aerodromu... za TH viza ide bez frke... mozda moze i na aerodromu.

nego... otkud da samo nama treba viza za filipine?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 03:00   #1018
Quote:
skyrider kaže: Pogledaj post
Molio bih samo članove forume koji su prošli ovo iskustvo da odgovore na pitanje. Da li je itko dobio vizu poslije apliciranje za USA zelenu kartu. Pitam iz razloga, da ne bi imao problema pri dobijanju turističke vize. Pretpostavljam da konzularni službenik prilikom razmatranja aplikacije za turističku vizu provjerava i da li je bilo i zahtjeva za zelenu kartu, po logici stvari to bi moglo uticati na odluku. Logika govori, zašto bih ti dao turističku vizu kad si aplicirao da emigiraš. Molim Vaša mišljenja.
evo da ti i ja odgovorim
to sto si se prijavio za lottery vizu,nije prijava za zelenu kartu. mislim da sam to na forumu tu bila procitala neka cura da je zvala ambasadu sto da odgovori na ono pitanje jeste li se prijavili za imigraciju, i rekla joj je zena da stavi ne. jer to je lutrija, nije dobila, i nije podnjela zahtjev za imigraciju na kraju.
tako da na onom papiru sto popunjavas kad te pita jesi li se prijavio za imigraciju,kazes ne!
ja sam se o tome informirala,jer sam i sebe i decka bila prijavljivala na lottery vizu. evo on bio prijavljen,i dobio je turisticku vizu. i to na 5 godina cak!
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 03:13   #1019
Quote:
arbanasi84 kaže: Pogledaj post
Oii,

evo nakon misec dana od 1 odbijenog puta za turisticku vizu za koji dan cu opet aplicirati za vizu..jel imam sanse, ako su me prvi put odbili? Ko je vas intervjuira? Kazu kad je neka zenska da nema problema , eh.

Znači zaposlena san 3 ipo miseca, imam potvrdu o stalnom zaposlenju od poslodavca,(jel oni to mogu provjeriti osim ako zovu poslodavca?) ugovor na neodredeno vrijeme, novce na racunu, 3zadnja obračuna plaće , povratnu kartu original, pozivno i garantno pismo blizeg clana obitelji US građanina, sta mi jos treba? Da prilozim i papire da su mi roditelji privatnici i da mi nije uopce cilj ostati tamo, jer imam tu sve sto mi treba?

P.s. imam potvrdu o zaposlenju di mi pise da sam zaposlena na neodredeno vrijeme na tom i tom mjestu, i da mi je prosjecna neto placa tolika i tolika.
Da planiram posjetiti USA turisticki i da mi daju dopust (da napisemo neplaceni?) te da potvrduju da se vracam na radno mjesto nakon 5 tjedana

NE znam oce sve to upaliti, strah me bas jer su me prvi put odbili, eh kad sam smotana... a samo zelim otici na tih 5 tjedana i vratiti se nazad.. tu mi je sve obitelj, decko, posao, prijatelji.. :/


HELPPP
sto se tice dopusta, meni bolje zvuci placeni nego neplaceni. jer ako je placeni, nekako mi ozbiljnije djeluje, i da si se duzan vratit nakon toga, ipak te placaju, a neplaceno mi je nekako neozbiljnije. to je moje misljenje,ne znam kako to drugi vide. na kraju koji te poslodavac nakon 3ipo mjeseca pusta na dopust od 5 tjedana? iskreno,meni se to cini kao problem, malo neuvjerljivo. obicno treba bit neki stalan posao, da si radio barem godinu, dve. kolko sam ja citala.
prilozi papir ako imas neku nekretninu, to puno znaci.
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 08:38   #1020
Dobila je ona (Arbanasi) već vizu. Pohvalila se u prijašnjem postu. Znači da i nisu više toliko strogi što se tiče dobivanja vize, a s obzirom na kratko vrijeme koje radi i na neplaćeni dopust.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.