Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 12:27   #41
Sanny, s obzirom kakvi su bili roditelji - teško je za očekivati da budu dobri baka&djed...
Otkuda to u ljudima?!
Ali ti si pobjednik, jer to zlo nisu uspjeli prenijeti na tebe.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:51   #42
danas mi je umrla baka
edith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:46   #43
Quote:
edith kaže: Pogledaj post
danas mi je umrla baka
Žao mi je
Hrabro je isprati
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:45   #44
Quote:
edith kaže: Pogledaj post
danas mi je umrla baka :cry
jako mi je žao i moje saućešće
moja baka je umrla krajem 2003 i od tada nemam hrabrosti pogledati svoju snimku svatova ili bilo koji album u kojem su njene slike jer se odmah rasplačem
jučer sam slučajno našla neki stari cd sa slikama i stavila ga u lap da ga pogledam i odmah na prvoj slici ona nasmiješena, odmah sam se rasplakala, užasno mi fali...
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:59   #45
Edith, moje saučešće... Ja sam se maloprije vratila sa sprovoda svoje, znam kako ti je...
Drži se i budi hrabra!
Stalno mislim na nju sad, posebno zadnjih dana...
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:02   #46
..je moja druga majka
još u kući imam njenu žensku torbu sa sitnicama koje je nosila..to su slike od nas najmilijih koje su sve izlijepljene od njenih poljubaca, privjesak, labello, češalj, zdravstvenu knjižicu i osubnu..
ah da, tu je negdje i pletivno, nezavršene čarape, bojim se nastaviti ih štrikati, ma sigurno ću nešto zbrčkati. i puno toga još..a nema dana kad ne pomislim na moju veliku učiteljicu, a mrtva je već 11 godina. i da, na samrti je čekala na mene..a dijelilo nas je preko 600km..tri sata kasnije je izdahnula..ja sam je kupala i stavljala u lijes..bdijela kao luda u sobi koja je mirisala na smrt.
ni od rođene majke nisam iskusila tu bezuvjetnu ljubav..neka joj je laka crna zemlja.

saučešće draga edith
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 14:02   #47
svaka čast onima kojima bake nešto znače. ja svoju mrzim. sve me na njoj živcira,ne znam zašto. kao dijete sam ju obožavala,ali kako sam odrastala, jednostavno sam je počela mrziti. ona ne može normalno otvarati vrata, jede gore od svinje, ne govori normalno nego se dere gore od pauna, provocira mi tatu, svima govori o svojoj bolesti... s drugom bakom se puno bolje slažem
firefly_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 17:10   #48
Moja baka je super baka, prabaka Puno puta to zaboravim, ignoriram a ne bih smjela...ima 84 godine, puna je života i razumijevanja za sve...idem do nje iz ovih stopa
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 17:19   #49
Quote:
firefly_ kaže: Pogledaj post
svaka čast onima kojima bake nešto znače. ja svoju mrzim. sve me na njoj živcira,ne znam zašto. kao dijete sam ju obožavala,ali kako sam odrastala, jednostavno sam je počela mrziti. ona ne može normalno otvarati vrata, jede gore od svinje, ne govori normalno nego se dere gore od pauna, provocira mi tatu, svima govori o svojoj bolesti... s drugom bakom se puno bolje slažem
ne znam koliko je stara tvoja baka, no pitam se da li su neke stvari koje navodis vezane uz starenje..
lupa vratima i glasno prica - da nije nagluha, ljudi koji slabo cuju ne primjete koliko su glasni
ok..ovo s jelom..bit ce da to prije nisi primjecivala

isto tako neke psihicke promjene se desavaju u starosti, neke su povezane s hormonskim smetnjama.

nemoj misliti da je zadnjih par godina s mojom bakom bilo jednostavno..bila je jako placljiva a i situacija nije bila jednostavna, ali znam da te promjene imaju veze s procesom starenja...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 23:59   #50
kao i svi imam 2 bake, ali potpuno različite u karakteru i odnosu prema nama.

seka i ja kad kažemo "baka" mislimo na našu predragu baku, koja nam je kao druga mama. mene je čuvala dok nisam mogla u vrtić, brinula se za mene i seku dan i noć kada je trebalo, kad smo bile bolesne i zdrave. dolazila je preko cijelog grada i po kiši i snijegu da nas čuva i skuha nam ručak. i nastavila je s tom praksom i kad smo obje bile punoljetne, jednostavno joj je prešlo u naviku a i kako je deda umro jednostavno smo joj popunjavale dan. kolko nam je kolača i torti ispekala, kolko nam je priča ispričala i pletenica isplela... nemogu joj nikako za to zahvaliti. kad sam bila mala sam joj obećala da ću ju gurati u kolicima kad bude stara i voditi ju u šetnje. hvala bogu još je relativno zdrava tako da treba samo naše društvo, a ne i pomoć.


inače, baka i ja slavimo rođendan na isti dan, ja sam joj prva unuka i došla sam joj ko poklon za rođendan i mislim da je naš odnos time još posebniji. evo za par dana slavimo, ja 24 ona 79. prije godinu i pol smo slavile zajedničkih 100 (22,5+77,5)

drugu baku uvijek u razgovoru nazivamo "baka X". vidimo je jednom godišnje, nikada nije bila brižna i dobra, da li zbog udaljenosti ili zbog karaktera. ali ne mogu reći da sam ikada zbog toga sojećala neki nedostatak jer moja Baka je sve to višestruko nadoknadila. svako dijete bi trebalo imati takvu baku mogla bi o njoj i njenoj dobroti i svemu što je za mene napravila do sutra pisati. nadam se samo da će ostati s nama još dugo da moje curica upozna svoju predivnu prabaku kako treba i da je se može cijeli život sjaćati.


moja sućut svima koji su izgubili svoje voljene bake!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 00:18   #51
ja volim svoju baku jako, ali ona više voli moju sesričnu! jbg..... već smo i ja i sestrična udane , ali i dalje postji to rivalstvo između mene i nje zbog babe!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:07   #52
Ja o svojoj ne mogu pisati jer, iako sam više života bez nje, nego s njom, preteško mi je sjećanje.
Bako, volim te
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 14:05   #53
bok cure,ja sam Martina,i ja i buraz smo odrasli sa bakom.starci su radili a baka nas je čuvala(deda je rano umro pa je ona bila u penziji).ne znam ni jednog ružnog dana iz djetinjstva,baka nam je bila super.sada je ona prabaka i samnom je doma(ja sam na porodiljnom) i igra se i čuva mog Petra kao što je i nas čuvala.vrijedi više nego zlato i uopće si neznam zamisliti dan bez nje.svaki dan pijemo kavice,šetamo se skupa i kad jednom dođe dean da je neće biti,neznam kak ću to preživjetivolim ju najviše i trudim se svaki dan to joj pokazati!svim bakama i prabakama!
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.