Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 09:37   #281
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Razumim da je krivnja nastala negdje izmedu banke i optime ali ja tu nisam kriv. Osjecam se "zakinuto" iz razloga sto sma svoje racune platija a to sto je zapelo izmedu njih i banke mene cisto ne zanima!
Ukoliko me danas ne budi zvali zovem ih sam, pa cu valjda doci do neke osobe koja je "specijalizirana" za takve probleme. Ako ne obracam se potrosackom kodu pa idem na tv ako bude osnove
Ne kuzim bas, jesu li te ukopcali natrag ili nisu? Ako si zaista sve platio onda mi je zaista cudno da te jos uvijek nisu ukopcali (dakle nakon tvoje intervencije). Za period od 25.1 pa do ponovnog ukapcanja vjerujem da ne moras placat usluge koje nisi mogao (a zelio si) koristit.

Za to sto je do iskljucenja uopc doslo tesko da mozes nesto postic. Jebi ga, ne platis preko 3 mjeseca, oni imaju svoj proces u koji se ocito uplela i visa sila (da si racun platio na vrijeme do problema vjerojatno ne bi ni doslo). Nema tu nikakve namjere, ti kao potrosac eventualno imas pravo na raskid ugovora ako problem nisu u stanju rijesit te si jos uvijek iskopcan.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:59   #282
Ogroman račun za internet

Molim vas za savijet. Imam stik od T-a od 10gb, imamo u obitelji nekakvu poslovnu tarifu, nas 8 na mobitelima i mama je dobila kao povoljnije taj net, dala je meni i bratu različite kartice, ali ide na isti račun. Sve je bilo ok, i onda za 12mj. račun 4000kn!!! I nemože bit virus, jer je za 1. mj bio normalan, a ja nisam komp čistila jer nisam znala onda za taj problem, sada sam poslala S na 0110 i dobila stanje od 950kn za prva 2 tjedna u ovom mjesecu. Znam da njihov brojač odstupa, ali koliko je odstupanje ako meni piše 2.5 gb najviše potrošnja?? i onda dođe toliki račun :S nisam ništa skidala, i da sam htjela net je tolko spor da se neisplati, odem nekada poslušat pjesme na youtube, odem na facebook i pročitam vijesti, pratila sam stalno koliko trošim i onda ovo...
Potrošnja je sa moje kartice, brat je bio oko 1.5gb potrošio, prema računu... naravno da ih sad toliko mrzim da vam nemogu opisat, kad mama malo više priča na fiksni šalju sms prešli ste prosječnu potrošnju na telefonu, i onda dopuste potrošnju od 1000kn u tjedan dana? čula sam već ovakvih slučajeva, sigurna sam 100% da muljaju, jer kako netko može godinu dana imati račun 100kn i jedan mjesec 600, uredno plati i dalje je opet 100kn... molim vas za nekakav savijet, da li se isplati žalit? mislim radi se o 5000kn, ja se školujem od stipendije i radim usput, da prodam sve svoje stvari nemam toliko novaca
electee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 18:45   #283
bilo na Internetu
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 08:39   #284
Kako se tretiraju ugovori sklopljeni u pojedinim centrima mobilnih/fiksnih operatera (T-centar, Vip centar, Tele2 centar itd.)?

Čitam malo Zakon o zaštiti potrošača, spominju se:
UGOVORI SKLOPLJENI IZVAN POSLOVNIH PROSTORIJA TRGOVCA (Glava VI.)
UGOVOR SKLOPLJEN NA DALJINU (Glava VII.)

sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:17   #285
Mislim da imaš 8 dana od sklapanja takvog ugovora da ga raskineš u bilo kojem T-Centru.

Zadnje uređivanje Katrin : 22.02.2011. at 14:43.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:38   #286
Agent poduzeća ISKON je potpisao ugovor sa mojom bakom koja je psihički nestabilna osoba. Otkrijem kroz neko vrijeme što je bilo i odem otkazati ugovor. Usluga u tom trenu još nije bila ispostavljena. Oni otkažu uslugu i vele mi da ćemo dobiti račun za otkazivanje usluge na iznos od 450,00 kn, ali da neka to reklamiramo i da će nam sigurno uvažiti žalbu.

Dođe račun, uložim žalbu i lijepo napišem o čemu je riječ, a majmun iz Iskona (Odjel za reklamacije) me glatko odjebe, da izvolim platiti. Kažem mu još jednom da je baka nestabilna i potpisuje sve, a ovaj me fino uputi na Odbor za štatijaznamšta sa dokumentacijom o bakinoj dijagnozi.

Hvala na usluzi, nikad više u Iskon, rađe ću komunicirati dimnim signalima.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:39   #287
Thumbs up

Prijavi ih državnom inspektoratu , imao sam slične doživljaje sa jednim telekom opraterom . trajalo je neko vrijeme jer je o svemu bio obavješten i inspektor za telekomunikacije.
Ne brini neće bit sretni kad im pokucaju na vrata.
__________________
george

Zadnje uređivanje Katrin : 07.03.2011. at 15:58.
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 10:33   #288
evo po ovome što čitam oko t-com (gade mi se), znači ja sam imao ugovorenu obavezu koja je istekla i još uvijek koristim njihove usluge i sad ako uzmem drugoga operatera onda moram ići kod njih odjaviti njihove usluge za koje nemam ugovrne obaveze??? wtf

Pa ako je meni istekla ugovorna obaveza ja nisam dužan koristiti njihove usluge ako oni meni to još omogućuju to je njihova stvar jer po meni kada mi je istekao ugovor trebali su me pitati: isteklo vam je, što želite dalje nastaviti koristiti ili ne?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 11:13   #289
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Pa ako je meni istekla ugovorna obaveza ja nisam dužan koristiti njihove usluge ako oni meni to još omogućuju to je njihova stvar jer po meni kada mi je istekao ugovor trebali su me pitati: isteklo vam je, što želite dalje nastaviti koristiti ili ne?
Pa jesi li procito ugovor (i opce uvjete)? Sve unutra lijepo pise. A i sasvim je logicno da ako potpisujes ugovor na neodredjeno, da te nece svako malo zapitkivat hoces li mozda odjavit uslugu ili neces. Ovo sto ti pricas je minimalno trajanje koristeja usluge.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 11:43   #290
T-Mobile problem pri produženju ugovora

Savjet što napraviti u ovom slučaju, Odnosno, u kojem su roku oni dužni obaviti svoj dio posla?

1) 28.2. kasno navečer preko Mog T-Mobile portala produžujem iTarifu, mijenjam 6000 bodova, kupujem mobitel i plaćam Amexom.

2) 1.3. idem pogledati kakav je status ugovora i usput vidim nove Extra tarife. Proučavam ih, skužim da su povoljnije od iTarifa. Također skužim i da iTarifa više nema.

3) Odmah nakon točke 2. zovem SZK. Objašnjavam situaciju i kažem da bih, ako je moguće, umjesto iTarife uzela Extra. Agentica kaže da će odmah napisati zahtjev za obustavom produženja ugovora. Pa kad to bude riješeno, nazvat će me i obavit ćemo daljnje korake.

4) Skužim da mi je Amex terećen za 898 kn koliko me je koštao iPhone 4. Ali cool sam, imam povjerenja u T-Mobile da će sve biti riješeno ASAP.

5) 5.3. Zove me dostavna služba, imaju paket iz T-Mobilea za mene. Sreća i veselje, sve je sređeno u roku 4 dana. Na žalost nisam doma, pa molim dostavljača da dođe koji sat kasnije. No crv me počne kopkati... Idem ipak provjeriti kod SZK zašto me nitko nije nazvao, kako je bilo dogovoreno.

6) Zovem SZK. Pričam cijelu priču. Ljubazna agentica kaže da ni u kom slučaju ne preuzimam mobitel. Jer time ću pristati na iTarifu. Kad sve bude riješeno, nazvat će me netko.

7) Zovem dostavu, kažem da mobitel vrate. Provjeravam Amex, trošak za mobitel je ušao u račun za ovaj mjesec.

8) 8.3. zovem SZK u jutro. Kažem da više nemam strpljenja, da će mi se Amex naplatiti, nek to riješe što prije. I neka me nazove netko tko će mi znati reći kad će to biti riješeno.

9) isti dan popodne. Ni slike ni tona od T-Mobilea. Pišem im mail, objašnjavam korak po korak sve što se dogodilo. Prilažem sliku Amex računa gdje se vidi terećenje u fakturiranim troškovima.

10) 10.3. Od T-Mobilea ni glasa. Pišem mail Amexu. Prilažem mail koji sam poslala T-Mobileu. Tražim ih savjet što napraviti.

11) 11.3. Popodne me zove dostavna služba. Da imaju za mene paket. I da je T-Mobile rekao da se radi o već plaćenom mobitelu. Jesam li sigurna da ga ne želim preuzeti? DA, SIGURNA SAM!

Moram li naglasiti da me cijelo to vrijeme, od 1.3. do danas, nitko iz T-Mobilea nije nazvao, barem isprike radi, bar da prosere neku glupost kojom će me pokušati umiriti? Potpuno, totalno ignoriranje mene kao korisnika. Osim što su očito skočili na upit od Amexa pa mi još jednom pokušali prodati foru da preuzmem mobitel.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 16:06   #291
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa jesi li procito ugovor (i opce uvjete)? Sve unutra lijepo pise. A i sasvim je logicno da ako potpisujes ugovor na neodredjeno, da te nece svako malo zapitkivat hoces li mozda odjavit uslugu ili neces. Ovo sto ti pricas je minimalno trajanje koristeja usluge.
Mislim da se potpisuje ugovor o minimalnom trajanju usluge zbog ćega se dobivaju određene pogodnosti... Ako prekineš prije toga plaćaš "penale" i to je to ali ako ti isteken taj ugovor nisam siguran da je to ugovor na neodređeno...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 09:00   #292
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
evo po ovome što čitam oko t-com (gade mi se), znači ja sam imao ugovorenu obavezu koja je istekla i još uvijek koristim njihove usluge i sad ako uzmem drugoga operatera onda moram ići kod njih odjaviti njihove usluge za koje nemam ugovrne obaveze??? wtf

Pa ako je meni istekla ugovorna obaveza ja nisam dužan koristiti njihove usluge ako oni meni to još omogućuju to je njihova stvar jer po meni kada mi je istekao ugovor trebali su me pitati: isteklo vam je, što želite dalje nastaviti koristiti ili ne?
Ti i dalje koristiš nijhove usluge ali nemaš ugovornu obvezu, ako želš preći kod nekog drugog ne moraš ići u T-com odjaviti njihove usluge već podnosiš zahtjev operteru kod kojeg želiš preći a on onda šalje taj isti zahtjev T-com koji će ti dopustiti prelazak ako nemaš ugovornu obvezu i ako su svi računi podmireni.

Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Agent poduzeća ISKON je potpisao ugovor sa mojom bakom koja je psihički nestabilna osoba. Otkrijem kroz neko vrijeme što je bilo i odem otkazati ugovor. Usluga u tom trenu još nije bila ispostavljena. Oni otkažu uslugu i vele mi da ćemo dobiti račun za otkazivanje usluge na iznos od 450,00 kn, ali da neka to reklamiramo i da će nam sigurno uvažiti žalbu.

Dođe račun, uložim žalbu i lijepo napišem o čemu je riječ, a majmun iz Iskona (Odjel za reklamacije) me glatko odjebe, da izvolim platiti. Kažem mu još jednom da je baka nestabilna i potpisuje sve, a ovaj me fino uputi na Odbor za štatijaznamšta sa dokumentacijom o bakinoj dijagnozi.

Hvala na usluzi, nikad više u Iskon, rađe ću komunicirati dimnim signalima.
Kod iskona ti je fora što moraš biti uporan i malo bezobrazan i udovoljit će svim tvojim zahtjevima, nemoj razgovarati u službi s običnim agentima već traži voditelje. Ja sam imao problema s njihovim agenetom koji mi je zahtjev za interent umjesto na flat napravio na 1gb, kada mi je došao prvi račun od milju kuna kako sam frku digao, prvo su rekli da oni tu ne mogu ništa jer ne mogu dokazati da sam želio flet a ne 1 gb, ali kada zaprijetiš tužbom i
otkazom ugovora, odvjetnikom sve može.

Zadnje uređivanje Katrin : 13.03.2011. at 11:46.
Brzi Dado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:02   #293
Veliki t mobile račun

Ja sam t mobile pretplatnik, u tarifi imam 1GB prometa i dobio sam od t mobilea jos 15GB mjesecno do šestog mjeseca.
u 3 mj, tocnije 15.3 sam potrosio iznos tarifnog paketa i potrošio sam izvan paketa jos 30-40 mb. Poruku o potrosenom iznosu sam dobio takodjer 15.3. I sad, 16.3. u jutro sam provjerio stanje na racunu i pise da je potroseno 7000kn (+pdv =9000kn). Odmah sam zvao t mobile da mi objasne o cemu se radi, oni su me iskljucili iz mreze dok ne pregledaju u cemu je problem. I nakon par dana nije bilo odgovora od njih, te sam poslao pritužbu na e-mail i opet tek nakon tjedan dana su mi poslali mail u kojem kazu da uvidom u racun i potrošnju kazu da je sve ispravno, da je potrošeno 3BG izvan paketa, iako sam ja uvjeren da to nije točno jer redovito provjeravam stanje na racunu i k tome još imam i brojač na mobitelu kao i na laptopu gdje i sve potvrđuje da je potrošeno tih 16Gb unutar paketa i par mb izvan paketa.

Zanima me da li oni meni mogu naplatiti taj račun od 9000kn iako znam da je nešto krivo obračunato? I, da li oni moraju uvažiti moje tvrdnje i dokaze, tj poruke i brojace.

Hvala
brkizg25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:13   #294
takve se stvari ne rjesavaju preko maila nego se prvo sa računima uputis lijepo u prvu poslovnicu na izračun sa osobom koja zna u 4 oka ...
pogledaj kolka je cijena osnovne tarife (tipa 100kb je 50lp u nekim mrezama), pa ako su ti po toj tarifi izracunali, 40mb je puno novaca.. a ako je 3gb kao sto kazu.. .računaj 2kn=1mb, i dodjes do lijepog iznosa kada se 3gb pomnoze..
ja ti preporucam lijepo u t.mobile centar pa ti vidi nek ti tamo sve pokazu...

i da, jesi procitao prava kako smijes koristit tih 15gb i koje su odredbe kada ih pređeš?
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:36   #295
Quote:
brkizg25 kaže: Pogledaj post
i k tome još imam i brojač na mobitelu kao i na laptopu gdje i sve potvrđuje da je potrošeno tih 16Gb unutar paketa i par mb izvan paketa.
Samo cu ti rec da su ti brojaci dosta nepouzdani i ako te zanima pravo stanje najbolje ti je njih u centralu nazvat. Što se tiče ostalog, slažem se s upisom iznad, najbolje otidji u prvi T-Centar i tamo popricaj s njima.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:44   #296
Prvo i osnovno prijatelju kod bilo kakvih akcija i ponuda pogotovo od stane mobilnih operatera, moraš biti s oproštenjem JEBENO oprezan, ne samo da su njihovi djelatnici nesposobni pa i sami te znaju kirvo uputit u neke stvari (a poslje nema rekli su mi u TCOMU) već imaju skupine ljudi koji samo smišljaju "TRIKOVE" kako da zbune i privuku ljude, jednostavno namjerno kompliciraju sa tim ponudama tako da te dovedu u zabludu. Pogledaj samo cjenu naplata MB ko da nisu normalni, a što se tvog slučaja tiče nadam se da si dobro shvatio tih 15 GB prometa. A s obzirom na visinu obrčunske jedinice po MB ti se ides igrat pa ciljaš da bude točno 15 gb.... tu si po meni ti kriv djelomično.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.

Zadnje uređivanje Opaki : 13.04.2011. at 12:49.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 00:12   #297
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Samo cu ti rec da su ti brojaci dosta nepouzdani i ako te zanima pravo stanje najbolje ti je njih u centralu nazvat. Što se tiče ostalog, slažem se s upisom iznad, najbolje otidji u prvi T-Centar i tamo popricaj s njima.
A mozda i jesu nepouzdani, al ne mogu zajebat obadva (i na mob i na laptopu). Tj, ne mogu zajebat za 3GB. I da, kriv sam sto sam isao i preko granice, al jebiga, znam da sam granicu presao, i znam koliko sam potrosio izvan paketa, sto cu rado i platiti al da mi ubace 3GB koja nisam napravio, ma nema sanse.


u poruci od stanju na računu piše .........preostalo vam je unutar i tarife....minuta...poruka.........i tarife standardno 244MB; i tarife dodatno 0MB

u drugoj postovani, 15.03 u 14:28 iskoristili ste 819,2 MB od 1GB podatkovnog prometa ukljucenog u vasu tarifu.

Poštovani, 15.03 u 14:33 iskoristili ste podatkovni promet ukljucen u vasu tarifu. Do isteka mjeseca isti ce se obracunavati prema T mobile cjeniku.

E sad, znaci ja sam tad iskoristio promet, ok, poslije toga sam jos potrosio 30MB sto je i uredno evidentirano i napleceno na listi usluga, ali poslije toga nema koristenja prometa, te mi nije jasno kak su naplatili neka 3GB koja nisam potrosio 9000kn.

I jos k tome, na listi usluga (moj t mobile stranica) imam neke 4 stavke po 760 MB koje su naplacene po 1850kn, a datum je 10.03, znaci 5 dana prije nego što cu potrositi svoj promet i 5 dana prije nego što cu dobiti poruku o potrošenom prometu.
brkizg25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 09:58   #298
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa jesi li procito ugovor (i opce uvjete)? Sve unutra lijepo pise. A i sasvim je logicno da ako potpisujes ugovor na neodredjeno, da te nece svako malo zapitkivat hoces li mozda odjavit uslugu ili neces. Ovo sto ti pricas je minimalno trajanje koristeja usluge.
glede ovog - mene su prebacili na jupi tarifu u 2. mj, sto nisam znala. 8.3. idem trajno zatvoriti pretplatu, a 9.3. dobim rn sa tom tarifom. prilikom zatvaranja pretplate pise da dugujem 0 kn. dobila rn i opomenu - sto mi mogu ako ne platim? broj sam ionako trajno iskljucila, a bio je, medju ostalim, ,na moje djevojacko ime
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:40   #299
e sad, ovako glupu priču niste čuli..imam pretplatu dugo vec, na svoju firmu , racuni reda velicine 400-500 kn , iskreno, nisam puno ni gledala racune, knjigovođa riješava sve, ja ni ne vidim skoro te male racune....
prije skoro 4 godine sklopila sam neki ugovor od mj.300 kn na 24 mj.(nepotrebna zvizdarija neka bila u igri ...sa novim brojem s kojeg nikada nije ucinjen niti jedan poziv) uredno sve plaćano, redovno... kad je doslo vrijeme isteka ugovora odjednom me je zvalo po deset agenata T-mobila koji su me obavijestili o ISTEKU UGOVORA nakon 24 mjeseca i da li bi zeljela produziti isti ...ODBILA SAM ,NE JEDNOG NEGO BAREM NJIH 10, zaista su kao hijene kad navale...
i sad neki dan , gledam malo racune kod knjigovodje (a mjesec dana sam imala neku povredu i minimalno sam razgovarala na mob) i racun opet skoro 500 kn ...i zovem t-mobile i tamo mi kazu DA MOJ UGOVOR SKLOPLJEN NA 24 MJESECA IDE I DALJE SVAKI MJESEC JER NISAM DOSLA TAMO I ODJAVILA GA OSOBNO ...napumpalo mi tlak na 200 i pogledam ja malo racune kod knjigovođe i stvarno po izlistajima racuna ja imam impulsa potrosenih cca 15o
kn mjesecno u prosjeku sve oe skoro 4 godine ...
dakle, DA LI ZAISTA UGOVOR VRIJEDI SKORO 4. GODINU AKO JE POTPISAN NA 24 MJESECA?????????????????
__________________
Bliži smo bankrotu nego jutarnjoj kavici .
MissNextYear is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.04.2011., 15:58   #300
Quote:
MissNextYear kaže: Pogledaj post
dakle, DA LI ZAISTA UGOVOR VRIJEDI SKORO 4. GODINU AKO JE POTPISAN NA 24 MJESECA?????????????????
Koliko znam ugovori se sklapaju na neodredjeno vrijeme. Jesi sigurna da ti pise da je trajanje ugovora 24 mjeseca? Obicno se radi o onoj obavezi da prije 24 mjeseca ne smijes raskinut ugovor, ali to je nesto drugo. Ugovor je vjerojatno na neodredjeno i pise kada mozes raskinut ugovor i pod kojim uvjetima.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.