Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2010., 18:41   #81
Quote:
spartanka kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Uganula sam nogu prije nekih 8 dana..pa sad ne znam da li je to puno vremena? Uglavnom podrucje oko gleznja, narocito ispod gleznja mi je jos prilicno nateceno, i onako blago rozkaste boje. Da su mi ligamenti rastrgani, da li bi osjecala jaku bol ili? U stanju mirovanja me ne boli...u biti koliko mogu primijetiti, prvotna nateklina povise gleznja, pa oko gleznja kao da se spusta prema dolje..
to je sasvim normalno, nogu drži na povišenome, očekivano je da ćeš moći hodati za oko 15 dana od ozljede, a i kada prohodaš, vrlo pažljivo na početku.

trebaš provjeravati svaki dan da li stopalo možeš postaviti u 90 stupnjeva u odnosu na nogu, to je otprilike dobar uvid u to koliko si blizu oporavku
Thomas_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:05   #82
8 dana nije ni malo ni puno vremena ovisno o ozljedi. Ako si gledala na internetu postoje 3 stupnja uganuća gležnja.
III. je puknuće ligamenata
II. je istegnuće i djelomično puknuće
I. je samo istegnuće (može proći i za tjedan dana)

Ti vjerojatno imaš II. stupanj (VALJDA, jer ovo što govorim ne mora biti istina), jer kažeš da je nakon 8 dana isto vidljiva nateklina. Jedino što moraš raditi je ono ''RICE'' i povremena gibanja zgloba do praga boli (što se prije započne s razgibavanjem zgloba oporavak će biti kraći ---> ne pretjerivati s vježbama i oslanjanjem na ozlijeđenu nogu).

Sretno
SA-10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:40   #83
Quote:
SA-10 kaže: Pogledaj post
8 dana nije ni malo ni puno vremena ovisno o ozljedi. Ako si gledala na internetu postoje 3 stupnja uganuća gležnja.
III. je puknuće ligamenata
II. je istegnuće i djelomično puknuće
I. je samo istegnuće (može proći i za tjedan dana)

Ti vjerojatno imaš II. stupanj (VALJDA, jer ovo što govorim ne mora biti istina), jer kažeš da je nakon 8 dana isto vidljiva nateklina. Jedino što moraš raditi je ono ''RICE'' i povremena gibanja zgloba do praga boli (što se prije započne s razgibavanjem zgloba oporavak će biti kraći ---> ne pretjerivati s vježbama i oslanjanjem na ozlijeđenu nogu).

Sretno
Da, gledala sam i pretpostavljam da je uganuce drugog stupnja. A i nije prvi put da sam ovaj glezanj uganula..to je vec treci put i nikad mi nije ovako bilo, ocito su ligamenti dobrano popustili.

Pocet cu onda lagano sa razgibavanjem, iako me boli, ne zelim se jos oslanjat na nogu dok mi je jos nateceno. Hvala na savjetu

@Thomas, hvala i tebi na savjetu...nadam se da ces nastaviti igrati nogomet...
__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 22:01   #84
Bolovi i neugodnosti i nestabilnosti zgloba nažalost mogu dugo trajati nekad čak i trajno, ja sam kao klinac od jedno 8-9g pao sa oko metar i pol visine i jaaako sam smrdao ligamente na ljevom gležnju i kad sam imao 12g još uvjek me nekad boljelo nakon oštrijeg hodanja, kasnije sam se nekako oporavio...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:33   #85
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Bolovi i neugodnosti i nestabilnosti zgloba nažalost mogu dugo trajati nekad čak i trajno, ja sam kao klinac od jedno 8-9g pao sa oko metar i pol visine i jaaako sam smrdao ligamente na ljevom gležnju i kad sam imao 12g još uvjek me nekad boljelo nakon oštrijeg hodanja, kasnije sam se nekako oporavio...
ja sam također, bilo je oko metar, metar i 20cm, samo sam skočio i bio sam u kolicima tjedan dana i na štakama još 2 tjedna, apsurdno, ko starac
Thomas_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:34   #86
nisam htjela otvarat novu temu, pa da pitam ovdje.
nisam otišla kod doktora, nego sam se telefonom čula s jednim doktorom, koji je rekao da mirujem, ledim, i držim na povišenom, i da, ako se oteklina smanji do drugog dana, da ne treba ići doktoru. pošto je oteklina malo splasnula, ja nisam otišla. šepat sam uspjela odmah taj dan [jadno nekako, al je ipak bilo šepanje ], a normalno hodat 3 dana nakon tog uganuća. nakon što je oteklina 90% splasnula, [tri tjedna nakon uganuća] vratila sam se na treninge [sa steznikom, koji mi je i danas obavezan rekvizit]. tad negdje sam skužila da mi jedna kost zapravo stoji drugačije nego na drugom zglobu. ja bi to opisala ko da je izašla iz zgloba, na vanjskoj strani, prema peti. i dalje je nekih 20% otekline, tj. ko da se malo povećala u odnosu na ono kako je bila prije povratka na treninge, a ni danas, 8 tjedana nakon uganuća ne mogu stopalo do kraja spustiti. ovo ne mogu do kraja napraviti. mislim, nije bitna razlika između toga kolko mogu spustit ovaj i drugi zglob, al me boli dok spuštam ovaj uganuti do kraja.

pa, šta da sad radim?
da ostavim tak kak je u nadi da će proći, ili da radim neke vježbe za to?
postoje li uopće neke vježbe za to?
da idem doktoru?

Hvala.
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 20:14   #87
imam iskustva s uganutim zglobom jedno 8x sam uganula lijevi zglob, i dokt. se čudi što ga nisam slomila ali hvala bogu, neda se on

a što se tiče tvog pitanja, ja ni nakon 3-4tj od kako mi je zglob došao na svoje nisam mogla jednako saviti lijevi i desni.. tek kasnije sam mogla
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 10:17   #88
ajme, čovječe, pa ti stvarno imaš iskustva. i sreće što još nije pukao.
da, danas sam baš isprobavala, i mogu ga isto saviti, samo što me još boli dok savijam, mislim, ništa strašno, al zaboli. nego, mene više brine ova kost il šta to već je, koja mi je drugačija nego na drugom zglobu. jel znaš možda nešto vezano uz to?
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 14:24   #89
Ozljeda noge nakon pada

eto sinoc sam cucala na podu i igrala se s dijetetom, tako mi je noga zaspala, utrnula, koliko sam luda, ja sam se ustala i stala na tu nogu, jer mi je dijete pobijeglo i palo, i kako sam stala na nju, ona se uvrnila na unutrasnju stranu i pala sam.
nevijerujem da sam je slomila, ali strasno me je bolilo nocas, a stati nemogu nikako na nju, tijekom noci mi je i oko zgloba dobro nateklo, stavljam obloge i mazem s arnikom, .....i mirujem koliko mogu, sreca pa imam neke stake u kuci,......s cime bi to mogla mazat da brze prode ??? imam cetvero dijece i danas su vi manje vise sami sebi prepusteni, ajme........

sto mazat, stavljat da sto brze opet mogu hodat ????
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 15:40   #90
Obavezno idite na rtg slikati tu nogu! Nogu doma na visoko i ledene obloge stavljajte (ima u ljekarni za kupiti gel koji se stavi u duboko smrzavanje).

Ja sam na poslu slomila stopalo, mogla sam hodati i radila do kraja radnog vremena, a rtg je pokazao težak prijelom kosti stopala, toliko težak da sam već 4 mjeseca na bolovanju!
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 17:32   #91
znam da bi trebala na rtg, ali trenutno mi je stvarno nezgodno, muz nemoze s posla,nemam nikoga da me odveze/pricuva dijecu......pa sam mislila pricekat dan, pa vidjet hoce li oteklina pasti, no jel moguce na taj nacin slomit nogu ??? nekako mislim da sam samo sve iztegnula......

problem mi je sto nesmijem sve mazat, jer dojim, imala sam gel deep relief, a u uputama pise da ga se ne koristi tijekom dojenja....sad mi je apotekarka dala arnika gel, jer su navodno svi gelovi koji hlade na istoj bazi......
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 18:56   #92
Svaki je slučaj različit, meni su čak 2 doktorice opće prakse rekle da se radi o uganuću, jer sam mogla hodati, odnosno šepati. I ja sam 7 dana čekala prije nego što sam otišla na pregled, mazala, hladila i ništa od toga. No, tek je rtg pokazao težak prijelom.

Ja nisam niti pala, niti zapela za nešto, noga mi se jednostavno izvrnula na ravnome i pukla. Iz vlastitog iskustva preporučam hitan odlazak na pregled i rtg.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:47   #93
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
znam da bi trebala na rtg, ali trenutno mi je stvarno nezgodno, muz nemoze s posla,nemam nikoga da me odveze/pricuva dijecu......pa sam mislila pricekat dan, pa vidjet hoce li oteklina pasti, no jel moguce na taj nacin slomit nogu ??? nekako mislim da sam samo sve iztegnula......

problem mi je sto nesmijem sve mazat, jer dojim, imala sam gel deep relief, a u uputama pise da ga se ne koristi tijekom dojenja....sad mi je apotekarka dala arnika gel, jer su navodno svi gelovi koji hlade na istoj bazi......
Moguce je.... Do prijeloma tibije/fibule u gleznju dolazi upravo uvrtanjem stopala, kada se cijelom tezinom tijela oslonite na tu nogu.Preporucam odlazak kod ortopeda i na RTG.

Zadnje uređivanje Miloshke : 05.10.2010. at 00:52.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:40   #94
hah, vidim da nema druge nego slikat, evo spremaqm se danas nekako otici. ali nocas mi se oteklina dosta povukla, jel to znaci da nije lom ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:16   #95
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
hah, vidim da nema druge nego slikat, evo spremaqm se danas nekako otici. ali nocas mi se oteklina dosta povukla, jel to znaci da nije lom ???
To je dobar znak, ali kao ortoped ipak preporucam RTG.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:03   #96
E ovako, prvo se ispričavam ako sam promašio temu i molim admine da premjeste ako je potrebno.

Imam dva pitanja.
1.Žena je jučer pala i najvjerojatnije ozljedila nogu. Danas idemo na pregled da vidimo šta je (pretpostavljamo da je neka kost jel se čulo "kvrc").
Zanima me sad da li ona smije na RTG pošto je trudnica?

2. Prije nekih 10-ak mjeseci sam bio slomio stopalo. Langetu do koljena sam nosio nekih 2 tjedna i tada mi je skinuta na kontroli. Kad sam ju nosio bila mi je dosta labava. Nogu sam unutar nje mogao micat gore dolje bez ikakvih problema. Na kontroli mi nisu radili nove snimke, nego su samo rekli da još mirujem i hodam pomoću štaka. Liječnik je rekao da bi mi trebali staviti novu langetu na još 2 tjedna, ali da su trenutno u ludoj gužvi pa nemaju vremena (doslovno tim riječima vjerovali vi ili ne). I tako bio ja još tjedan dana na štakama i kasnije sve normalno.

No nakon par tjedana šta sam normalno prohodao počeli su bolovi na mjestu prijeloma. Na nogomet ili neki sport ni pomislit.Duže hodanje doslovno ubija.Ti bolovi su u zadnje vrijeme sve učestaliji i jači.

Sad bih htio znati zbog čega se to događa, da li mi je ta langeta bila dobro i pravilno stavljena, da li sam ju morao možda još duže nositi, jel sam trebao možda na neke terapije? Da li je možda kost krivo zarasla i što dalje činiti?

Unaprijed zahvaljujem!

vechia_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:52   #97
Hvala na odgovorima, bila na slikanju, nije nista popucalo, ali noga mi je nocas ponovo natekla, cijelo stopalo

meni su samo gledali jel ima lom kostiju, a nitko nista nije gledao dali su mozda neke tetive popucale, pitam jer mi je frendica u drugoj drzavi imala taj slucaj, pa isla na operaciju, pa mi se cudi kako ni9su to gledali.....


vechia
neznam sto rade s trudnicama koje treba "prosvijetlit", koliko ja znam nesmije se, ali mozda oni odvazu stoje bolje, ili mozda je maksimalno zastite, neznam....pitajte najbolje strucnjaka , mozda da se posavijetujete s zeninim ginekologom ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:33   #98
Ma šta je najžalosnije nemaš koga pitati, svaki doktor tuče po svoje tak da čovjek na kraju opet ništa ne zna. Većina ih čovjeka samo otpili onako da nema sa njim posla. Osobno ove naše doktore ja organski ne mogu podnijeti, ne kao osobe nego taj njihov odnos prema pacijentima i poslu. Katastrofa su. A dok dođemo do ginekologa to će potrajati. Već ćemo nešto smisliti, svejedno hvala!
vechia_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:24   #99
Quote:
vechia_01 kaže: Pogledaj post
E ovako, prvo se ispričavam ako sam promašio temu i molim admine da premjeste ako je potrebno.

Imam dva pitanja.
1.Žena je jučer pala i najvjerojatnije ozljedila nogu. Danas idemo na pregled da vidimo šta je (pretpostavljamo da je neka kost jel se čulo "kvrc").
Zanima me sad da li ona smije na RTG pošto je trudnica?

2. Prije nekih 10-ak mjeseci sam bio slomio stopalo. Langetu do koljena sam nosio nekih 2 tjedna i tada mi je skinuta na kontroli. Kad sam ju nosio bila mi je dosta labava. Nogu sam unutar nje mogao micat gore dolje bez ikakvih problema. Na kontroli mi nisu radili nove snimke, nego su samo rekli da još mirujem i hodam pomoću štaka. Liječnik je rekao da bi mi trebali staviti novu langetu na još 2 tjedna, ali da su trenutno u ludoj gužvi pa nemaju vremena (doslovno tim riječima vjerovali vi ili ne). I tako bio ja još tjedan dana na štakama i kasnije sve normalno.

No nakon par tjedana šta sam normalno prohodao počeli su bolovi na mjestu prijeloma. Na nogomet ili neki sport ni pomislit.Duže hodanje doslovno ubija.Ti bolovi su u zadnje vrijeme sve učestaliji i jači.

Sad bih htio znati zbog čega se to događa, da li mi je ta langeta bila dobro i pravilno stavljena, da li sam ju morao možda još duže nositi, jel sam trebao možda na neke terapije? Da li je možda kost krivo zarasla i što dalje činiti?

Unaprijed zahvaljujem!

1.Smije, idite prvo ortopedu i ukoliko je potrebno on ce je poslati na RTG.
2. Povremena bol na mijestu prijeloma (na promenu vremena) se cesto javlja kod nekih osoba. Ukoliko je ta bol konstantna, javite se doktoru. Na terapije ste trebali ici. Dal je kost krivo srasla se ne moze znati bez snimka.Trebali su Vam slikat nogu na kontroli.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:26   #100
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, bila na slikanju, nije nista popucalo, ali noga mi je nocas ponovo natekla, cijelo stopalo

meni su samo gledali jel ima lom kostiju, a nitko nista nije gledao dali su mozda neke tetive popucale, pitam jer mi je frendica u drugoj drzavi imala taj slucaj, pa isla na operaciju, pa mi se cudi kako ni9su to gledali.....


vechia
neznam sto rade s trudnicama koje treba "prosvijetlit", koliko ja znam nesmije se, ali mozda oni odvazu stoje bolje, ili mozda je maksimalno zastite, neznam....pitajte najbolje strucnjaka , mozda da se posavijetujete s zeninim ginekologom ???
Eto,vidite da nije nista strasno.... Nogu drzite dignutu i mirujte, stavljajte hladne obloge.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.