Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 22:24   #21
po rtg-u može ali i nemora, ako se ja dobro razumijem u medicinu, a trebala bih
ppd, iskašljaj poslati, bronhoskopija.......... svakako se može dokazati
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:04   #22
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
malo sam prosurfala po netu i našla da se noćno znojenje,u slućaju hiva,javlja kod pojave oportunističkih infekcija,znači kod prvih simptoma aidsa,kad hiv već uznapreduje,a ona to već ima 3-4 godine.....pa do sad bi već umrla od side......al savjetovat ću joj za tbc

Testirati se na hiv nije propast svijeta. Po meni svatko ko je sexualno aktivan
prije ili poslje trebao bi napraviti taj test jer ljudi misle da se njima to ne može dogoditi. Naime, noćno znojenje je jedan od prvih simptoma ako izuzmemo one
prve koji se javljaju prilikom zaraze u vremenu prozora i obično se javlja između 1-4 god. od eventualne zaraze. E , ja sam sada možda malo pretjerao jer sam odmah izbacio HIV pa ljudima se odmah diže kosa na glavi. Tvoja prijateljica će najbolje znati dali bi trebala napraviti taj test ili ne . Naprosto ne vidim razloga tolikom uzbuđenju.

Iskreno se nadam da hiv nije u pitanju !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:14   #23
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
malo sam prosurfala po netu i našla da se noćno znojenje,u slućaju hiva,javlja kod pojave oportunističkih infekcija,znači kod prvih simptoma aidsa,kad hiv već uznapreduje,a ona to već ima 3-4 godine.....pa do sad bi već umrla od side......al savjetovat ću joj za tbc

Oportunistčke infekcije se javljaju kod čovijeka koji uđe u stanje AIDS-a a to bi točnije značilo da su se CD4 stanice spustile ispod broja 200 po cm3 .
Inače od zaraze so Aids-a treba proči 5-8 godina . Znojenje se javlja prije stanja Aids-a tako da to ne mora imati veze sa oport. bolestima .

Čuj, neka napravi još taj jedan test i onda će znati da nije hiv+ i tako ida dalje istraživati nešto drugo.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 12:02   #24
ma otići ćemo zajedno,daj Bože da nije to.a gdje si to našao da se tako rano javlja noćno znojenje?ja našla da se puno kasnije javlja.........
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:57   #25
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Oportunistčke infekcije se javljaju kod čovijeka koji uđe u stanje AIDS-a a to bi točnije značilo da su se CD4 stanice spustile ispod broja 200 po cm3 .
Inače od zaraze so Aids-a treba proči 5-8 godina . Znojenje se javlja prije stanja Aids-a tako da to ne mora imati veze sa oport. bolestima .

Čuj, neka napravi još taj jedan test i onda će znati da nije hiv+ i tako ida dalje istraživati nešto drugo.
evo čitam na netu.na zdravlju...profuzna noćna znojenja simptom aidsa,stvarno zanima me otkud ti informacija da se tako rano javlja noćno znojenje kod hiv infekcije
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:06   #26
znojenje u snu?

Zadnjih nekoliko mjeseci povremeno se probudim tokom noći (uglavnom da pomazim dijete koje je zaplakalo) i skužim da mi je pidžama kompletno mokra!
No kako sam umorna ne obraćam na to pažnju nego odmah legnem u krevet i zaspim.
Isto mi se dogodilo sinoć! Od čega? Šta se događa?
Inače nisam sklona znojenju ali ovo me fakat plaši!
Ima li tko slična iskustva ili ideju koji mi je vrag?
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:14   #27
spominjes dijete,
ako si frisko rodila, mozda je samo od hormona koji se prilagodjavaju nakon poroda,
koliko znam normalno je da ti malo divljaju hormoni dok jos dojis

ali zadnjih dana je cudno vrijeme, naglo je zatoplilo tako da nista cudno, mozda samo trebas maknuti deku ili staviti tanji pokrivac dok spavas,
ako si inace ok znojenje samo po sebi nije nista opasno
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:12   #28
Ako se dobro osjećaš, onda su vrlo vjerojatno hormoni ili promjena vremena. Prije par tjedana se to događalo i meni, pa sam zaključila da je vrijeme za laganije poplune. Ne skužiš dok se ne probudiš znojna.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:50   #29
meni to sve cudno, dok je bilo 20 stupnjeva hladnije ja sam se budio mokar usred noci, al ono mokar da sam boxerice mijenjao...
sad kad je toplo, nista, a poplon i dalje isti...
ne kuzim..
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:14   #30
jesu li ti otečeni limfni čvorovi,popipaj se po preponskom kanalu sa unutrapnje strane i po vratu:ispod donje vilice,iza uha,iznad ključne kosti...ako si napipala čvoriće,posebice ako te ne bole idi liječniku,ako ne onda sačekaj koji dan i ako i dalje bude te gnjavila uradi diferencijalnu krvnu sliku i osnovne biokemijske pretrage
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 02:58   #31
pa gledaj,ja sam se prije dva mjeseca kad je još hladno bilo znal u noči sav mokar probuditi,a sad dok je toplo ne..a pokrivam se istim poplunom...



a možda su razlog tvojih buđenja snovi'
Plemeniti dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 09:20   #32
ups..sličan problem...ja sam ga povezala sa snovima...kad sanjam neugodne snove sva sam mokra...a to bude često često,ante dumbl. ako je dks uredna nema straha???
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 18:27   #33
Znojenje po noći

Pozdrav ,

ovako da li tko zna koji su razlozi svakodnevnog noćnog znojenja, znojenje je postalo svakodnevno i u velikim količinama ....plahte su mokre svako jutro?
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 18:54   #34
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,

ovako da li tko zna koji su razlozi svakodnevnog noćnog znojenja, znojenje je postalo svakodnevno i u velikim količinama ....plahte su mokre svako jutro?
pa zar nema nikoga ???

30 čitanja ni jedan odgovor

Zadnje uređivanje tvitica : 05.06.2007. at 22:03.
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:54   #35
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,

ovako da li tko zna koji su razlozi svakodnevnog noćnog znojenja, znojenje je postalo svakodnevno i u velikim količinama ....plahte su mokre svako jutro?
Imas li kakvih drugih simptoma? Mozda vrucicu, gubitak na tjelesnoj masi ili si mozda napipala neki povecan limfni cvor na vratu ili drugdje? Svrbez? Kasalj? Koliko godina imas i koliko dugo to vec traje?
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 23:16   #36
sta se zalite, ja imam temu par centimetara ispod, 160 citanja, 4 odgovora (od kojih su dva moja)

ma ja se osjecam uzasno od ovog vremena, isto sam se pocela jako znojiti po noci, ali tome sam doskocila sa puno tekucine i laksom posteljinom. takodjer spavam uz otvoren prozor.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 00:15   #37
Tvitica, bog s tobom, pa ti svaki tjedan imaš drugi (novi) zdravstveni problem. Daj se sredi, ženska glavo. Pa to ti je sve psihosomatski, vjerojatno. Psi-ički.
Ne misliš? Kaj te muči, dušo?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:09   #38
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Tvitica, bog s tobom, pa ti svaki tjedan imaš drugi (novi) zdravstveni problem. Daj se sredi, ženska glavo. Pa to ti je sve psihosomatski, vjerojatno. Psi-ički.
Ne misliš? Kaj te muči, dušo?
ma ovo nije za mene , več je moj dragi u pitanju ...

nema nikakve druge simptome ....

jednostavno se svaku noć pretjerano znoji .....
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:12   #39
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Imas li kakvih drugih simptoma? Mozda vrucicu, gubitak na tjelesnoj masi ili si mozda napipala neki povecan limfni cvor na vratu ili drugdje? Svrbez? Kasalj? Koliko godina imas i koliko dugo to vec traje?
kašalj nema , temeraturu nema , svrbež nema ...

al več od djetinstva ima problema sa znojenjem ...
od znoja mu čak iskaću nekek fleke po koži ...(doktori nisu utvrdili što je točno), te fleke se povuku nakon tuširanja ...ili recimo na moru ih nema..
a več duže vrijeme , često mu se to dešava po ljeti , al sada svake noći redovito se znoji pretjerano...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:09   #40
E onda sorry kaj sam te optužila da te stalno spopadaju neke boljkice. Mislila sam da možda imaš nekih problema, da nešto proživljavaš, da se bediraš, pa da te zato stalno nešto muči. (Obično je to tako, kad psihički nismo baš dobro, onda nas stalno nešto boli, a kad smo psihički dobro onda lepršamo kao ptičice i najednom nas ništa ne smeta niti ne boli).

S ovim njegovim znojenjem je valjda nešto endokrinološki, ako od toga pati praktički čitav život. Možda malo hormoni neuračunjivi, štitnjača?? Inače, muškarci znatno češće pate od tog pretjeranog znojenja nego žene.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.