Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 09:41   #41
Nego?
Što predlažeš?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 01:19   #42
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Evo danas uplatio novi Ford focus 100 ks.
Zakon!!!
eto cestitam,ja tek sada krecem po auto,kupujem ga na djetetovo ime pa me papirologija kosta vremena naravno,ajd podijeli dojmove sa nama posto cu ja svog cekati jos neko vrijeme...
didjitalthony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 02:07   #43
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Nego?
Što predlažeš?
ja ti imam focusa sa plinom 07. god

sad ako ga ford dava kao opciju i ne skida ti zbog njega garanciju, valjda i fukcionira

ja sam sebi ugradio landirenzo i vec ga 3-4 mjeseca pokusavam sredit, ali ECU sa euro IV normama ne tolerira greske koje odmah u startu zbog plina moras imat

svejedno se raspitaj o kojem je sistemu rijec
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 14:14   #44
Ja sam pitao prije mjesec dana ford i nisu davali plin kao opciju...
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:04   #45
i ja bi mozda focusa...

Pozdrav svima,

ma dvoumim se izmedju focusa 1.6 i Opel Astre ove nove, slicne kubikaze...
Jedan kolega mi kaze da je osjecaj i voznja u fokusu bolja, a sam ne znam...to mi je prvo auto i volio bih da mi sluzi barem 7-8 godina.
Izgleda jedino da focus trosi vise, e sad, opel astra ima jedan model 1.7TD koji mi coek kaze da je jako dobar i trosi 5,5l kombinirano...

Ako ima netko neka konkretna iskustva, samo pucajte, cca. 100 000kn ipak nije malo, zelio bih dobit najbolje za te novce...
Hvala,
M.
mirmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:03   #46
Quote:
mirmir kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

ma dvoumim se izmedju focusa 1.6 i Opel Astre ove nove, slicne kubikaze...
Jedan kolega mi kaze da je osjecaj i voznja u fokusu bolja, a sam ne znam...to mi je prvo auto i volio bih da mi sluzi barem 7-8 godina.
Izgleda jedino da focus trosi vise, e sad, opel astra ima jedan model 1.7TD koji mi coek kaze da je jako dobar i trosi 5,5l kombinirano...

Ako ima netko neka konkretna iskustva, samo pucajte, cca. 100 000kn ipak nije malo, zelio bih dobit najbolje za te novce...
Hvala,
M.

Astra 1.7 TD za 100000 kn? Jel to sigurno?

Što se tiče osjećaja, pravac salon, probna vožnja pa sam osjeti...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:07   #47
Quote:
mirmir kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

ma dvoumim se izmedju focusa 1.6 i Opel Astre ove nove, slicne kubikaze...
Jedan kolega mi kaze da je osjecaj i voznja u fokusu bolja, a sam ne znam...to mi je prvo auto i volio bih da mi sluzi barem 7-8 godina.
Izgleda jedino da focus trosi vise, e sad, opel astra ima jedan model 1.7TD koji mi coek kaze da je jako dobar i trosi 5,5l kombinirano...

Ako ima netko neka konkretna iskustva, samo pucajte, cca. 100 000kn ipak nije malo, zelio bih dobit najbolje za te novce...
Hvala,
M.
Baš sam i ja imao tu dvojbu. Astru ili Focusa.
Problem je taj što je opel stari model i Focus je /bar meni/ bio avion u usporedbi sa opelom.
A i vožnja je neusporediva
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 10:45   #48
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Velika ušteda... Pa kud bez zimskih guma u zimu?
veli da ga neće vozit do ožujka!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:06   #49
u obzir je usao u HONDA JAZZ

da, da...moram ga poci vidjet i provozat se, izgleda da mu je prostor iznutra izvrsno funkcionalan....
Ako netko ima iskustava, pardon ako je OFF topic....necu vise majke mi
mirmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:18   #50
Evo prvih 500 km prošao sa focusom. Malo mi samo puno troši.
Prosjek je nekih 10,2 l/100.
jel to trebam pripisati razrađivanju ili to ostaje tako..?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 21:09   #51
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Evo prvih 500 km prošao sa focusom. Malo mi samo puno troši.
Prosjek je nekih 10,2 l/100.
jel to trebam pripisati razrađivanju ili to ostaje tako..?
Moj Focus 1.6 karavan 100 ks iz 2001 sa 49.000 km troši 12 po gradu. Nisam ga nikad uspio spustit ispod 11. Ali zato po autoputu sa prosječnih 140 kmh troši 7,5 a po magistrali sa punim prtljažnikom i autom, u ljetnoj gužvi 3.-4.-3. brzina troši 8,7.

Dakle, to ti je to. Nema ti tu puno promjene...
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 21:23   #52
Kad napravis 10.000, moci ces realnije rec.

Inace, tko radi dosta kilometara, neka razmisli o plinu.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:18   #53
Ako je C-max zanimljiv iz obiteljskih razloga, razmisli i o Focusu karavan. Smatraju ga najboljim u klasi a čini mi se da od svih karavana ima daleko najbolji izgled.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:30   #54
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Kad napravis 10.000, moci ces realnije rec.

Inace, tko radi dosta kilometara, neka razmisli o plinu.
na nekoliko mjesta na netu sam našo neke inf. da stavljanje plina u focusov benzinski 1.6 motor nije pametna stvar... da čak i mehaničari odgovaraju od toga...

a ja baš mislio upiknuti tu kombinaciju...
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:56   #55
Mozes, ali ventili trebaju dodatno podmazivanje u obliku posebnog spremnika. Flashlube ili kakovec to zovu.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 15:51   #56
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Mozes, ali ventili trebaju dodatno podmazivanje u obliku posebnog spremnika. Flashlube ili kakovec to zovu.
A koji mi sustav preporučuješ?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:51   #57
Evo pređenih skoro 2000 kilometara
Gradska vožnja 9,6-9,9l/100
Otvorena po kompu od 6,5-7 ovisi koliko vozim.
Do sada nikakvih problema osim ručne koju treba doteći i nešto zeza kazaljka temperature..
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:44   #58
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Evo pređenih skoro 2000 kilometara
Gradska vožnja 9,6-9,9l/100
Otvorena po kompu od 6,5-7 ovisi koliko vozim.
Do sada nikakvih problema osim ručne koju treba doteći i nešto zeza kazaljka temperature..
Pazi da ti nakon pritezanja ručne dignu auto i zavrte stražnje kotače.. a ne kao meni kod Obada.... cvili li ga cvili ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:57   #59
Ajde da se uključim pošto i mene fordovi interesiraju i to ili Focus 1.8 benzinac+plin npr ili isti motor, ali C-MAX (čak i više od Focusa)

1.8 duratec ima 125 konja, pa me zanima da li je to dostatno za C-MAX (pretjecanje, živahnost...) 2.0 motor je skoro soma eura skuplji, a razlika između 1.6 i 1.8 je cca 300 eura.

Razgovarao sam s fordom i oni tvrde da će se kroz par tjedana znati tko će za njih ugrađivati plin, tako da se neće gubiti garancija na motor...
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 14:42   #60
Thumbs up 1,6 115 VTci ili tako nekako ;-)

U 12 mjesecu kupili focusa 1,6 115 tango crveni, do sada presli oko 4000 km, trosi u gradu oko 8-9 litara, otvoreno oko 5-6 pri brzini od 100 km/h svakih 10 km vise trosi litru vise znaci na 150 km/h oko 10 litara, tako kaze kompjuter, koji u stvari uvijek pokazuje pola do litre vise. Potrosnja ovisi o tome kako ga gazis. Mjerenje sa tankanjem pokazuje malo manje, ali vrag ce ga znati koliko je to tocno. Moja supruga se najprije pjenila sta kupiti medjutim imam osjecaj da jos se "Fikus" poceo svidjati narocito od kad zna da je ista platforma koristena i za Mazdu 3 (koju je ona htjela kupiti) i Volvo 40+jos veli da ga je dobro voziti i da se odma "navikla":-). Prtljaznik ogroman, mjenjac "ulazi" u milimetar, jedino mi se cini da je auto iznutra manji og mog staroga obozavanog Fiata Tipo 1.6, ali to je neka druga prica:-))) Uzivajte u voznji "Fikusom" :-)))
Karafuto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.