Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2012., 23:02   #421
d2267 - sorry, zbog nepaznje tebi sam odgovorio logiran nadimkom od drugog clana obitelji... nadam se da si zadovoljan odgovorom ... poz...
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 06:23   #422
Jučer se javio slušaoc na radio i postavio isto pitanje jer je primjetio istu stvar. Glavni u plinari je rekao da se plin kontrolira na dnevnoj bazi i da je to nemoguće.
Ovo sve što si naveo stoji, ali ne tiče se moje situacije, vrlo sam racionalan po tom pitanju, točno je jedino, da je jedan dan bojler radio, vrtila se vura, a topla voda nije dolazila u radijatore i grijala stan, i to jedno 1 sat. Teško je to dokazati, ali šta je tu je uočeno je.
Hvala, na odgovoru.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 07:27   #423
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
16.50+PDV i nova cijena kubika je 3.61 kn. Jadna li nam majka.
Bome jadna ja sam dobila struje više 70kn ...plin još nisma izačunala Budem danas , ali to je daleko više od onog što su rekli Jedan bon za telefon
Thnks..sama računam režije jer kad negdje i fulam koju kunu ipak je lakše nadoplatiti 20-30kn nego par stotina kuna koliko dode nadoplata Zadnji puta sma zbog toga što jedan mjesec nisam zapisala plus ovaj dio koji je poskupio dobila 250kn ...što je meni jer s dobrom izolacijom stan ima u najhladnijoj zimi 300 i nešto kn plina S tim da se plin koristi samo za grijanje i toplu vodu
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 23:04   #424
Quote:
KH5 kaže: Pogledaj post
d2267 - sorry, zbog nepaznje tebi sam odgovorio logiran nadimkom od drugog clana obitelji... nadam se da si zadovoljan odgovorom ... poz...
Gledaj,onaj ko se odlučuje na takve očajničke poteze sigurno ima i opremu za izvođenje mješanja plina i zraka-dušika s zemnim plinom,uostalom vjerojatno i INA može sudjelovati u tome (oni sigurno imaju takve tehničke mogućnosti).
Kako bilo da bilo,ljudi,a ima ih dosta,primjećuju razlike u kalorijskoj vrijednosti
plina na svojim trošilima.Sigurno je i to da u Hrvatskoj ne postoji neovisni laboratorij kojem bi se potrošaći mogli obratiti u slućaju sumnje,a tu se otvara i mogućnost da se isporuka plina niže ogrijevne vrijednosti ostvari u praksi.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 23:27   #425
Znači,nažalost,ne može se nikome ni prijaviti ako nema laboratorija?
A i da se može,takvo ispitivanje bi sigurno koštalo tisuću,dvije kn.pa bi se rijetko tko odlučivao na to.
Inače,svi oko mene se žale na lošu kalorijsku vrijednost plina koja je sad s novim cijenama najviše došla do izražaja.
I da plinara prizna da radi sranja,ne može im se ništa.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:53   #426
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
16.50+PDV i nova cijena kubika je 3.61 kn. Jadna li nam majka.
Znači, objašnjeno za mene

20,63 + (3,61*broj kubika).

Gledam ovo: http://www.hep.hr/plin/kupci/cijena.aspx

i pitam se odakle ti 3,61?
Može li netko objasniti?
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 07:28   #427
Quote:
KH5 kaže: Pogledaj post
Tako drasticne razlike u kalorijskoj vrijednosti plina sigurno nema ... Kaj se tice primjera koji navodis: možda ti je dan prije ovog prvog dana(koji navodis u primjeru)bilo hladnije pa je trebalo duze da zagrijes stan, nego drugi dan kad si već imao temperaturu koju si samo morao odrzavati.

Drugi mogući razlog ti je da si prostoriju u kojoj je termostat prije zagrijao na zadanu temperaturu(možda je bila duže zatvorena) pa je termostat prije isključio bojler a u ovim drugim prostorijama je možda bilo 1-2stupnja manje nego dan prije al to nisi primjetio...

Trece i vrlo bitno: Mnogo ljudi ne zna da u zimi za dići temperaturu sa 21na22stupnja treba više energije nego za dići temperatu sa 19na20stupnjeva iako je u oba slučaja rijeć o dizanju temperature za 1stupanj . Naravno bitno je i napomenut da vecina termostata koji nisu digitalni nema baždarenje stupanj po stupanj nego npr. po 5stupnjeva (15,20,25itd..) tako da je dovoljna samo mala greska u okretaju i onda se vracamo na ovu pricu o dianju temperatura sa 19-2 ili sa 20-21stupanj...

Četvrta mogučnost ti je neka greska u elektronisi bojlera koji nekad možda bude osjetljiviji isl...
Peta mogućnost je da su servisirali dio plinovoda, i nisu dobro odzračili sve ogranke.
Evo, ja sam imao takav slučaj - na kraju sam jednog ogranka, i jedno pola sata sam morao puštati 'plin' da dobijem plamen. Predstavnik distributera je na kraju priznao grešku - vadio se činjenicim da se radi o dugačkom ogranku koji je teško odzračiti.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:29   #428
PDV je 25 %. Prema tome je cijena plina 3.5 kn, a ne 3.6 kn.
2.8 kn * 1.25 = 3.5 kn
Neka netko izračuna pa mi javi griješim li negdje.
Dobro su izračunali PDV ovom dodatnom trošku od 20.63 kn, ali samoj cijeni plina nisu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 18:18   #429
My bad. 3.50 Kn je .

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:45   #430
Ovo je hep-ova stranica, a na gpz opskrba piše da je 3.61 kn: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:11   #431
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ovo je hep-ova stranica, a na gpz opskrba piše da je 3.61 kn: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27
Pa još znam da sam gledala da je pisalo 3,61... I da je bilo rečeno da to znači u prosjeku 30% veće uplatnice nego ove zime.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:51   #432
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa još znam da sam gledala da je pisalo 3,61... I da je bilo rečeno da to znači u prosjeku 30% veće uplatnice nego ove zime.
Meni je razlika između tih dviju cijena oko 3 kn, ali sam postala takvo đubre otkad plaćam režije da im ne dam ni 1 lipu više nego što sam potrošila. Idem toliko daleko da potrošnju plina svaki mjesec zapisujem u isto vrijeme (u sat, a pokušat ću i u minute).
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 00:12   #433
Pa jednostavno je, što je prije bilo 273 kn, sad je 370 (ili 381). Nije baš neznatno.
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 14:42   #434
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Meni je razlika između tih dviju cijena oko 3 kn, ali sam postala takvo đubre otkad plaćam režije da im ne dam ni 1 lipu više nego što sam potrošila. Idem toliko daleko da potrošnju plina svaki mjesec zapisujem u isto vrijeme (u sat, a pokušat ću i u minute).
A šta im onda ti javljaš mjesečno ti obračunavaju ili kako?
Meni je zapravo svejedno. Akontacijske rate za pravu zimu (12,1,2 mj.) su mi velike a i bez obzira na to dobijem nadoplatu...
Mislim da mi je pametnije ne gledati plinomjer... sam me baca u depru.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 20:23   #435
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A šta im onda ti javljaš mjesečno ti obračunavaju ili kako?
Meni je zapravo svejedno. Akontacijske rate za pravu zimu (12,1,2 mj.) su mi velike a i bez obzira na to dobijem nadoplatu...
Mislim da mi je pametnije ne gledati plinomjer... sam me baca u depru.
Gpz opskrba šalje akontacijske rate, ali plin možeš i sam/a obračunati i ispisati podatke na opću uplatnicu. Inače se vrše provjere stanja plinomjera (u razmaku od nekoliko mjeseci) pa ako si sam/a točno ne izračunaš oni naknadno pošalju uplatnicu na kojoj je razlika tvog i njihovog obračuna.

Npr. nama su akontacijske rate bile oko 160 kn kao da smo trošili 58 m3, ali smo bili štedljivi i eto prosječna potrošnja je oko 23 m3. Da smo plaćali po njihovim uplatnicama preplatili bi za oko 80 kn po mjesecu, a nitko nam te novce ne bi vratio.

Što se tiče režija velika sam cjepidlaka i ne želim da mi netko ostane dužan ni za 1 lipu jer ni ja nikome ne ostajem dužna (kao da sam Lannister, haha).

Uh, kako se naljutim čim se sjetim da za par dana treba plaćati režije.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 06:29   #436
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Gpz opskrba šalje akontacijske rate, ali plin možeš i sam/a obračunati i ispisati podatke na opću uplatnicu. Inače se vrše provjere stanja plinomjera (u razmaku od nekoliko mjeseci) pa ako si sam/a točno ne izračunaš oni naknadno pošalju uplatnicu na kojoj je razlika tvog i njihovog obračuna.

Npr. nama su akontacijske rate bile oko 160 kn kao da smo trošili 58 m3, ali smo bili štedljivi i eto prosječna potrošnja je oko 23 m3. Da smo plaćali po njihovim uplatnicama preplatili bi za oko 80 kn po mjesecu, a nitko nam te novce ne bi vratio.

Što se tiče režija velika sam cjepidlaka i ne želim da mi netko ostane dužan ni za 1 lipu jer ni ja nikome ne ostajem dužna (kao da sam Lannister, haha).

Uh, kako se naljutim čim se sjetim da za par dana treba plaćati režije.
Kako bi ti ostali dužni kad se preplaćeno prebacuje u iduće obračunsko razdoblje??Neki ljudi to koriste kako bi si velike zimske rate smanjili.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:39   #437
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Kako bi ti ostali dužni kad se preplaćeno prebacuje u iduće obračunsko razdoblje??Neki ljudi to koriste kako bi si velike zimske rate smanjili.
To nisam znala.
Hoćeš reći da napišu manje račune za onoliko koliko je preplaćeno?
Mislila sam da samo izračunaju prosjek stanja plinomjera i prema tome pišu nove akontacijske rate. Ako je potrošnja manja prema tome se ravnaju, ali ono što je preplaćeno ne vraćaju.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:18   #438
ako odes u plinaru sa novim ocitanjem i ustanovi se preplata, mozes na svoj zahtjev dobiti povrat novaca ili ti mogu taj iznos prebaciti na iduce obracunsko razdoblje. nitko te ne krade (osim sto ako preplatis ustvari kreditiras plinaru), ali to je i dalje tvoj novac
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:56   #439
Hvala ljudi.
Ipak ću nastaviti ispisivati uplatnice. Mislim da je tako jednostavnije.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 16:15   #440
Ajd konačno da nakon njihovih uplatnica koje izgledaju grozno jer ne znam što treba zbrojiti, gledati, oduzimati i množiti po vašim uputama i načinu izračuna je puno jednostavnije i bolje, e sada ako narano nešto oni ne promjene u dogledno vrijeme
Pa može onada da utvrdimo gradivo na mom primjeru:

Potrošnja kroz mjesec dana je 19 kubika
=20,63+(3,50*19)=87,13 kn što moram platiti?!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.