Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2003., 13:05   #21
Ne znam kojom kompanijom idesh i u kakvom aranzhmanu, obichno imash shopping centre na brodu pa mozhsh kupiti sve shto ti zatreba.

Shteta shto ste vec ozhenjeni, jako su romantichna vjenchanja na brodu...a tek kad je nekome od putnika rodjendan...prekrasno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 13:17   #22
cuj ja se mogu jako dobro pretvarati da mi je slabo.....pogotvo kad je na mene red da peglam

nikad nisam uzimala ta sredstva, nadam se da to ne utjece na moju hormonalnu kontracepciju....

( da pitam svekra, taj je oplovio cijeli svijet, kao mornar, on bi rekao boca ruma... bar nesto oko ceg se ne moram pitati DA LI ce mi biti zlo )

Link kompanije je gore negdje na topicu, znam da ima ducana ali mislim da je jeftinije takve stvari nabaviti jos ovdje...

Kaj se tice vjencanja dost mi je bilo jednom se uvalit na brodu ipak zelim samo uzivati

A na rodjendane valjda puste i ove ( ne ) sretno vjencane
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 13:23   #23
Cijene su jeftinije nego na kopnu.

Oboruzhaj se jednodjelnim kupacima ako brod ima bazen, to su nekako "uzance".

Rodjendani se slave u restoranu, tkogod je platio ima pristup

Obichaj je da konobaru/sobaru koji te posluzhuje u kovertu zadnju vecher stavish napojnicu.

A na recepciji pusti koverticu s manjom napojnicom za osoblje koje ne vidish - pralje, kuhari, posada koja nema pristup na deck i salone itd.

Uzmi dovoljno vjeshalica sa sobom, usluge glachanja su dosta skupe.

I svakako jednu svoju vjeshalicu pusti a jednu brodsku ukradi, ako se zhelish ponovo vratiti

Sve itinerere prouchi unaprijed i sami odredite shto zhelite vidjeti u lukama i oblizhnjim gradovima jer su organizirani izleti bezobrazno preskupi. A svi vodichi na lokacijama govore engleski pa cete se prikrpiti nekoj drugoj grupi - slushanje ne naplacuju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 13:28   #24
hvala na savjetima

inace najradije i svrljam sama ( sami ) ne volim organizirane izlete, tada sam obicno propustila "otkriti" najorginalnije kutke nekog grada ( koju su u pravilu uvijek izvan utabane staze slonova )

Nemam jednodjelni kupaci ....a nis idem prvo nes zaraditi ak mi se posreci danas ( razgovor za novi posao ) ak nis od toga....morat cu se kupat gola ....vjerojatno na pucini kad me hite prek ograde
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:20   #25
Winona, moram ti reci da ti zavidim (i tebi, magic ). Pogledala sam site na brod i uopce ne kuzim kome to moze izgledat lose (s ruzom ili bez nje ). Valjda ste svi vi mladi i prepuni energije kad vam je samo do bauljanja ruksakom po svijetu. Ja bih dala sve da se mogu malo odmorit na ovako lijepom brodu. I bas bi me bilo briga jesu li kraj mene stare tete ili tko god, glavno da je meni lijepo.

I da. Uzela bih neku rutu u kojoj imam i dan-dva plovidbe bez pristajanja. Da malo iskoristim sve one divne pogodnosti broda (suncanje na palubi, bazene, kozmeticke salone, prekrasne kavane i restorane... ). Ah!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:38   #26
tocno tako princezo, meni dodje da par dana ne radim ama bas nista...kako imamo aranzman od dva tjedna ima tu dosta i setnje po lukama...

zadnjih mjeseci mi je zivot bio tako buran ( od selidbe nadalje ) da za promjenu zelim malo mira...

nije da imam nesto protiv novih poznanstava ali posto ne putujem sama , ne moram upoznavanje forsirati po svaku cijenu, nisam ipak osudjena sama na sebe , Njemu mogu dojadjivati beskrajno ( nema kam pobjeci, konacno bum dosla na svoje )
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 09:49   #27
Evo, slozhila bih se

Ja sam na jedno od krstarenja otishla netom nakon razvoda i selidbe...dusha mi se prochistila

Svakome bih to savjetovala kao antistres terapiju

Shto se tiche novih poznanstva, taj sam put bila na brodu od 300 putnika, bilo nas je cca 250 - nakon tri dana svi smo se poznavali, bilo je krasno, Junior je spikal na svim jezicima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 12:38   #28
Quote:
margarita kaže:
ja se nisam pokajala...i jos sam pod utiskom (hehe a i vratili smo se tek pred dva dana)
Ima li u ovo doba godine na Karibima komaraca? Treba li biti opskrbljen nekakvim sredstvima protiv istih?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 03:06   #29
Dizem ovaj topic jer mislim da nam Winona i Margarita duguju koju pricu s krstarenja.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 10:37   #30
Bila sam ja predprosle godine na Princess Cruiselines, Cayman Islands. Bilo mi je super.

Inace, prijateljica je imala vjencanje, a ja sam joj bila kuma. Ona, on, kum i ja. Nitko drugi. I vjencanje na cruiseship.

Kao sto vec Margarita rekla, sto se mogu sjetit, bili smo samo jedan cijeli dan na brodu. A sve ostalo smo stali na otoke, i na veca turisticka mjesta.

Hrana, sve pet. Osoblje super. Vrlo ljubazni. Cak nam je konobar bio Hrvat iz Sibenika.

(preporucila bih kad uzmes kartu, plati unaprijed "tip" (kako se vec kaze) za osoblje. Lakse ti je, netrebas uopce nosit novce sa sobom cijeli dan ~ mi smo tako napravili, i vjerujem da je puno puno lakse)

Sto se tice morske bolesti, ja imam i morsku, i avionsku......Dolazi mi uvijek muka. Da vam kazem iskreno, nisam uopce osjetila da sam bila na brodu (dobro, malo osjetis ~ pogotovu po noci), al meni je bas bilo ugodno. Ma da sam uzela dva "Gravol" (tablete protiv m.), za svaki slucaj. Kad sam dosla kuci, i kad bih legla u krevet, osjetila sam se kao da sam jos na brodu, al to je proslo za nekoliko dana.

Sto si tice skvadre, bilo je i mladi i stari. Neznam kakve veze to ima za odmor, al mislim da ako mislis da cu biti svi mladi i da je non-stop party, to nije. Lijepo sam se odmorila tih 7 dana, uz morskog zraka, tisine, vjetra, i valova.

Na nasem brodu, bila su (meni se cini) 7 basina, hrpu restorana i buffet-a, frizerski salon, spa salon (preporucila bih "River Rock Massage" - bas na tom brodu - $25 USD za sat vremena
), fitness (aerobics, utege, yoga, pilates).

Meni bilo SUPER, i preporucila bih Winona da ode na tjedan dva za pravi odmor!!!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 10:39   #31
Quote:
Originally posted by Princeza
Dizem ovaj topic jer mislim da nam Winona i Margarita duguju koju pricu s krstarenja.
Oh shit, sad tek vidim da je topik star!

Anyways, Winona, kak je bilo?
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 16:28   #32
Quote:
Originally posted by Cro-cutie
Oh shit, sad tek vidim da je topik star!
Uopce nema veze. Bas mi je bio gust citati o tvom krstarenju. Odmah sam dobila zelju za tako necim.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 16:24   #33
Krstarenje Jadranom 3 tjedna

Jos malo idem na godisnji,iznajmili smo brod i krecemo iz Splita.
Vracamo ga u Puli.

Imate li savjete kamo otici,u koje uvalice zaviriti,gdje se moze nabaviti riba i sl.

Svaka pomoc dobrodosla
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 16:36   #34
veli rat, dugi otok
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 16:55   #35
sto jos..kaze ti i nick da je to tvoje podrucje.
Postoje li jos mjesta gdje se da dobiti ribu od ribara?
mas li preporuku za mjesta gdje se fino papa domaca hrana a da nisu razvikane gostione?

Nasli smo lani jedno takvo mjesto na visu,malo domacinstvo,hrana za 100,sve domace a cijene prihvatljive.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 17:49   #36
Quote:
Little Mermaid kaže:
sto jos..kaze ti i nick da je to tvoje podrucje.
Postoje li jos mjesta gdje se da dobiti ribu od ribara?
mas li preporuku za mjesta gdje se fino papa domaca hrana a da nisu razvikane gostione?

Nasli smo lani jedno takvo mjesto na visu,malo domacinstvo,hrana za 100,sve domace a cijene prihvatljive.
bas sam htjela preporucit vis!
uvala stoncica, odlican restoran na plazi, izvrsna riba, ljubazni domacini i odlicno vino
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 21:25   #37
Ajde,samo pisite
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 12:56   #38
krstarenje Mediteranom

ako netko zna iz iskustva, voljela bih popis kompanija za koje imate dobre preporuke.
jedno prakticno pitanje: da li je moguce sam sloziti rutu (mozda firma ima vise brodova na koje se moze "presjedati" jer su vrijeme/mjesto tako prilagodjeni) ili postoje samo gotove rute koje covjek kupi?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 11:55   #39
easycruise.com
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 11:57   #40
Joj, krstarenje

Meni je Zakoniti obećao da ćemo ić na krstarenje kad budemo stari. Sad ga ja stalno zapitkujem jesmo li više stari. Pa nikako.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.