Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 19:04   #461
Moj to go trick je da zagrijem tavu na visoku temperaturu i porumenim meso s obje strane. Nakon toga smanjim temperaturu, poklopim i ne otvaram 10 min. Maknem s vatre i ostavim u tavi, poklopljeno jos 5-7 min, bez otvaranja i to je to.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 21:00   #462
probam svakako, hvala ti :*
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 18:28   #463
Neki dan sam radila onaj kao kolac u salici, zapravo biskvit samo. Pisalo je opet 3 minute na 1000W, 4 minute na 700W.
Moja ima samo 800W pa sam stavila 3 i pol minute. Kamen, kamen. Oglobala sam i pojela na kraju, al definitivno se manje treba pec.

Ne znam sta je sa mnom da sve prepecem..
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:24   #464
Pita s limunom mi je ispala pita s jajima kiselim od limuna .

Ima li netko pitu od limuna for dummies?
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 16:49   #465
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Pita s limunom mi je ispala pita s jajima kiselim od limuna .

Ima li netko pitu od limuna for dummies?
Radio sam po ovom Gipsynom receptu i odlično je ispala. A kod njih ima i ovaj recept.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 09:57   #466
Tenks. Javim kako je ispalo.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:02   #467
radila prvi put creme brulee po receptu lorraine pascal sve mi se čini dobro zapravo do zadnje faze, karmeliziranja sloja šećera na vrhu... naime, nemam brener pa su mi pametniji savjetovali da stavim sve na najvišu rešetku u pećnici i zapečem na 4-5min. očito sam fulala temp. pečenja, jer sam uspjela zapaliti šećer u 3 min. skoro sam imala mini požar odmah za dobro jutro šećer izgorio, crn kao ugljen, krema koliko toliko spašena opet u frižideru... prvo sam stavila na 190°C pa se nije ništa događalo pa sam povećala na 210°C i eto vraga
ima li ko iskustva? to mi je desert za poslije ručka, srećom da sam napravila jednu zdjelicu viška pa na njoj isprobavam
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:14   #468
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
radila prvi put creme brulee po receptu lorraine pascal sve mi se čini dobro zapravo do zadnje faze, karmeliziranja sloja šećera na vrhu... naime, nemam brener pa su mi pametniji savjetovali da stavim sve na najvišu rešetku u pećnici i zapečem na 4-5min. očito sam fulala temp. pečenja, jer sam uspjela zapaliti šećer u 3 min. skoro sam imala mini požar odmah za dobro jutro šećer izgorio, crn kao ugljen, krema koliko toliko spašena opet u frižideru... prvo sam stavila na 190°C pa se nije ništa događalo pa sam povećala na 210°C i eto vraga
ima li ko iskustva? to mi je desert za poslije ručka, srećom da sam napravila jednu zdjelicu viška pa na njoj isprobavam
stavi na sredinu i uključi samo gornje grijače. i zaboravi tih 5 minuta što su ti rekli, kod takvih stvari sjedi pred pećnicom i promatraj. čim počne mijenjati boju, vadi van. vodi računa da kad izvadiš da će se još malo taliti i karamelizirati jer će biti vruće.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:40   #469
Hjuston, nesto sam zajebao

Trebao je biti kolac od mrkve u obliku kruha.



U moju odbranu, sve se pojelo, okus je bio odlcan
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:46   #470
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
stavi na sredinu i uključi samo gornje grijače. i zaboravi tih 5 minuta što su ti rekli, kod takvih stvari sjedi pred pećnicom i promatraj. čim počne mijenjati boju, vadi van. vodi računa da kad izvadiš da će se još malo taliti i karamelizirati jer će biti vruće.
hvala, sjedit ću pred pećnicom sigurno, nema mi druge... ali nisam pametna ni što se temp. tiče.... da stavim na slabiju temp. ili opet jaču?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:51   #471
Vidjeti Justina u ovoj temi je za mene veliko kulinarsko olakšanje
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:07   #472
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
hvala, sjedit ću pred pećnicom sigurno, nema mi druge... ali nisam pametna ni što se temp. tiče.... da stavim na slabiju temp. ili opet jaču?
čuj, brener proizvodi temperaturu kakvu ne možeš na pećnici proizvesti. ja bih stavio svakako što veću temperaturu tako da se skuri za tren bez utjecaja na kremu, ali ne bih baš preveliku da ti se opet ne zapali. ovih 200 mi zvuči ok.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 12:02   #473
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Vidjeti Justina u ovoj temi je za mene veliko kulinarsko olakšanje
I ja sam to isto pomislila.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 12:40   #474
Justine, puno ti hvala na ovoj slici gore.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:23   #475
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
radila prvi put creme brulee po receptu lorraine pascal sve mi se čini dobro zapravo do zadnje faze, karmeliziranja sloja šećera na vrhu... naime, nemam brener pa su mi pametniji savjetovali da stavim sve na najvišu rešetku u pećnici i zapečem na 4-5min. očito sam fulala temp. pečenja, jer sam uspjela zapaliti šećer u 3 min. skoro sam imala mini požar odmah za dobro jutro šećer izgorio, crn kao ugljen, krema koliko toliko spašena opet u frižideru... prvo sam stavila na 190°C pa se nije ništa događalo pa sam povećala na 210°C i eto vraga
ima li ko iskustva? to mi je desert za poslije ručka, srećom da sam napravila jednu zdjelicu viška pa na njoj isprobavam
A bi li imalo smisla uključiti samo na infru i prikovati pogled na šećer pa reagirati- gasiti/vaditi kad treba?
Ja tako zapečem parmezan...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 14:02   #476
img

Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Trebao je biti kolac od mrkve u obliku kruha.

http://i.imgur.com/1tiFrNL.jpg

U moju odbranu, sve se pojelo, okus je bio odlcan
Prema mojem dugogodišnjem iskustvu, ovakvi uradci su obično prokleto fini. Dodatni plus je kaj ih nema smisla poslužit nikome osim sebi (i eventualno slučajno nazočnima)
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."

Zadnje uređivanje L3go : 16.12.2014. at 13:43.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:30   #477
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
A bi li imalo smisla uključiti samo na infru i prikovati pogled na šećer pa reagirati- gasiti/vaditi kad treba?
Ja tako zapečem parmezan...
hvala na savjetima i pomoći na kraju su se svi kolektivno složili da možemo jesti creme i bez tog završnog sloja, mislim da ih je strah ponovnog požara
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:53   #478
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima i pomoći na kraju su se svi kolektivno složili da možemo jesti creme i bez tog završnog sloja, mislim da ih je strah ponovnog požara
Nadam se da su shvatili da te pod borom mora dočekati i brener
Ak nisu, suptilno im sugeriraj
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:44   #479
Stavila prerijetku kremu u praline i poklopci se svi poodljepljivali
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 10:41   #480
Ili si bila nestrpljiva, nisi mogla docekati da se punjenje stvrdne?

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Vidjeti Justina u ovoj temi je za mene veliko kulinarsko olakšanje
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
I ja sam to isto pomislila.
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
Justine, puno ti hvala na ovoj slici gore.
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Prema mojem dugogodišnjem iskustvu, ovakvi uradci su obično prokleto fini. Dodatni plus je kaj ih nema smisla poslužit nikome osim sebi (i eventualno slučajno nazočnima)
Hvala vam, drago mi je da vam se svidja
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.