Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 07:43   #41
Prošle godine u Jutarnjem je testiran veliki broj čokoladnih namaza:
http://www.jutarnji.hr/testirano--nu...licne/1055527/
Naravno, pobjedu je odnijela Nutella (iz Njemačke)

Ove godine, prije mjesec dana, u jednim novinama je objavljeno novo testiranje (mislim da su 24 sata). Ovaj put je bilo samo 5-6 namaza.
Ugodno me iznenadio K plus koji je pobijedio, i zbilja je ukusan, pa ga preporučujem. Može se kupiti svi znamo u kojem trgovačkom lancu, etiketa je bijele boje sa crvenim slovima "krem namaz". Što je najvažnije, piše zemlja porijekla Njemačka.
Nemojte zamijeniti ovaj namaz koji ima etiketu bijele boje, sa ostalim K plus namazima koji imaju etikete zelene, žute i drugih boja.

Na drugom mjestu, bio je namaz Kaufland classic (ne sjećam se etikete, ali je poklopac crvene boje). Nije loš, ali malo prejak. Vrijedi probati.
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 13:28   #42
Odlična mi je Podravkina Linolada, a često znam kupiti i "KPlus" čokoladni namaz, proizvođač je "Barpeh" iz BiH, iako se previše, al' baš previše osjeća šećer.
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 18:57   #43
sve o čemu pričate su kreme za cipele.
jedini pravi čokoladni namaz je Crema Novi.
tko nju jednom proba nema natrag.

http://shop.mundi-weine.de/images/pr...crema-novi.jpg
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 02:20   #44
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
sve o čemu pričate su kreme za cipele.
jedini pravi čokoladni namaz je Crema Novi.
tko nju jednom proba nema natrag.

http://shop.mundi-weine.de/images/pr...crema-novi.jpg
Ispravak:krema Novi je krema od lješnjaka,i to 45%,nije čoko krema
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 01:45   #45
Evo i mojih iskustva s traženjem čokonamaza s najboljim omjerom cijene i kvalitete, pa kome se čita, nek čita.

Nutella mi je skupa, pa sam odlučio isprobavat neke alternative.

Otiđem ja do Lidla i kupim Mister Choc. Nije loše, ali nije da uživam u tome ko u Nutelli. I ništa, tražim dalje. Probao sam od konzuma onaj njihov, pa Lino ladu i još neke, ali nijedna mi nije bila ravna Nutelli. Uglavnom ništa mi se nije toliko svidao da bih nastavio to kupovat umjesto Nutelle. Prilično sam izbirljiv što se tiče tog.

Daleko najgore što sam probao bio je iz Lidla ona u plastičnoj čašici, ne znam joj ime nit ne želim znat. Uglavnom, u stilu najobičniji čoko namaz. Nakon par dana mi se stvrdnuo (valjda je bilo hladno), pa sam s njim napravio ono što inače radim s Nutellom ako mi je pretvrda - skuham ju na pari. (btw. Nutella skuhana na pari, ajme to vam je nešto divno, rastopljena u polutekućem izdanju, fina za poludit i onda je smažeš sa žličicom.. mmmmm. morate probat ako niste) - al uglavnom - poanta priče, išao sam taj namaz rastopit kao sto radim s nutellom katkad.

Stvar je u tome da je taj namaz toliko nekvalitetan i jeftin da se onaj šećer šta se osjeti dok jedeš namaz pretvorio u karamelu. Uglavnom sve to se nekako pomiješalo i dobio sam nešto što je izgledalo... pa.. otprilike kao neko govance. A mirisalo je.. još gore . I onda sam ja to odlučio bacit sve u smeće i pokušat nikad više ne pomislit na to. Ako vam ovaj moj opis nije bio dovoljan probajte sami

I ništa, moja pretraga je tu završila i dalje sam kupovao samo moju dragu Nutellu. Onda prije neka dva tjedna me opet uhvatila kriza i razmisljam si, k vragu, pa ta Nutella je stvarno tako skupa. I vidim ja u Lidlu, Choco Nussa. Ajde da i to probam.

Dođem doma, otvorim je, a okus - wow! I ne vjerujem, žica po žlica, kušam opet.. pa ovo mi stvarno ima okus ko Nutella. I jednostavno ne vjerujem svom jeziku. A fora je u tome što je doslovno duplo jeftinija od Nutelle. Dakle Nutella je 20 i nešto kuna 450g, a ova Choco Nussa je 750g 20 kn.

I naravno nije dugo prošlo i cijelu sam je pojeo i danas otišao u Lidl po novu, al sad pazite ovo.

Dakle ova Choco Nussa koju sam bio kupio je - 750 g, 19.99 kn, Proizvedeno u Italiji, "s 13% lješnjaka", sve piše na hrvatskom, pakiranje kao Nutella samo sto nije od stakla nego od plastike.

I dođem ja danas u Lidl, i vidim pored te moje Choco Nusse koju sam kupio prije dva tjedna stoji još jedna Choco Nussa, veća, s naljepnicom XXL na poklopcu. Kažem si, a vidi, super, još i veća. Ajde da vidim cijenu. Kad ono, kaže 19,99 kn, 750 g. Znači to je za ovu 'manju'. I tražim tražim gdje je cijena od te XXL veće?? Nema je.

Onda uzmem oba dvije Choco Nusse i idem uspoređivat, na oba dvije kaže da je 750 g iako je ova druga vidno veće veličine (!???), zatim ova druga je u staklenom pakiranju i proizvedena u Njemačkoj, i sve piše na engleskom ("with 13% hazelnuts"). I ništa, očito su oba dvije 19,99, uzmem si ja tu novu veliku XXL Choco Nussu iz Njemačke. Naplatili mi je stvarno 19,99 i dođem ja doma je probat.

Probam je - i skuzim - to nije moja Choco Nussa od prije dva tjedna! Ona od prije dva tjedna (talijanska u plastičnom pakiranju) je imala gotovo isti okus kao Nutella.. A ova.. Ne znam dal sam lud ili šta, al jednostavno ova je imala onaj uzukus koji su imali i drugi kvazi-nutella namazi. Mislim, ok je, al ne lici mi toliko na pravu Nutellu kao ona talijanska.

Malo mi je čudno da pod istim nazivom Choco Nussa prodaju dva različita namaza, ali opet, prodaju po istoj cijeni manju talijansku i njemačku XXL (iako na oba dvije kaže 750 g, pa sad, tko to skuzi svaka mu cast).

Ja sam se prilično raspisao , al konkretno mene zanima jeste li vi isprobali Choco Nussu i jeste li skuzili da postoji talijanska i njemačka, i jeste li primijetili razliku u okusu ili sam ja malo skrenuo?

Toliko od mene, uzivajte

Zadnje uređivanje Jobi : 02.06.2014. at 01:54.
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:44   #46
Jel itko probao Nocciolata namaz? Meni je taj najbolji
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:59   #47
Gdje toga ima za kupiti kod nas?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:48   #48
u bio i bio dućanu iliti skupo&skuplje, al ovaj namaz spada u dobar omjer cijene i kvalitete
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:07   #49
Našao. Fakat nije skupo. A dostupno u većini njihovih dućana. Već se topim (šta ću kad sam slab na slatko).
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:11   #50
Ja se sinoć opet u Linoladi udavila
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:08   #51
dajte nemojte jebat da 33,50 kn/ 270 g nije skupo. ok, organsko, biološko, bla bla, sigurno je i fino, ali to je skupo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:30   #52
Većina tih namaza uopće nije čokoladna nego na bazi rogača i lješnjaka To si sama doma složim s mljevenim rogačem, topljenom čoksom, i klincima je to čak i finije od kupovne. Testirano na najzahtjevnijima

Rijetko koja ima čokolade u sebi i to su većinom one bio/organske/štoveć. Zartbitter od alnature mi nije preslatka, to volim pojest

Choco nussa mi je ok, ništa posebno. Nutellu prezirem, nekako me podsjeća na naftu, da ga hebeš, i takvu žgaravicu imam nakon toga, jaoo. Linolada mi je ok, al se onda opet nevučem na šećer. Philadelphia čoko verzija mi iritira želudac.. Bolje da ne znam što je unutra

Obožavam žirko namaz, ali on nije čoko.

Ali ovoooo Za čepalinke ili na kukuruzni kruh.. os ti gospe..

http://online.konzum.hr/images/produ.../04280126l.gif

http://www.zdravakrava.hr/media/arti...oza450x300.jpg
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:55   #53
za u palačinke, većina stvari može proć.
iako većina njih se ne može jesti na žlicu.

neko vrijeme sam probala naći relativno dobru zamjenu, a da je jeftinije, ali nisam uspjela. nutella rules, i to ona iz poljske. ona iz njemačke mi je gorka.

nakon toga, linolada je isto dobra.

od ovih manje poznatih, lidlova choco nussa (zeleni poklopac) je ok, plodine čoko namaz je isto ok. barpy je pun šećera koji pkripi po zubima.

kaufland je neko vrijeme imao neki namaz u plstičnoj osudici s prozirnim poklocem, bio je dobar, ali se pokvario.

k+ namaze nisam probala, iako vidim da ga hvalite.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 20:33   #54
Kao ogromni obožavatelj čokoladnih namaza za jesti na žlicu i uživati mogu reći da u dosadašnjem dugodišnjem traženju jeftinije zamjene za Nuttelu nisam uspio naići na dostojnu zamjenu. Kad god ju jedem savršena je, što za druge ne mogu reći. Nekoliko puta sam našao nešto što mi je bilo fino na prvu, ali nakon nekoliko kupljenih više mi nije bilo fino. Davno dok sam neko vrijeme živio u Njemačkoj bio je jedan odličan, mislim da se zvao Nusnugat, ali kod nas ga nisam našao a i cijena nije bila niža od nutele. Najgori koje sam probao su bili Cipiripi i Viki krema. Iako veliki obožavatelj svega čokoladnoga te nisam mogao pojest koliko su bili lošeg okusa te sam ih bacio.
Plavooki Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 21:20   #55
Quote:
Plavooki Joe kaže: Pogledaj post
Kao ogromni obožavatelj čokoladnih namaza za jesti na žlicu i uživati mogu reći da u dosadašnjem dugodišnjem traženju jeftinije zamjene za Nuttelu nisam uspio naići na dostojnu zamjenu. Kad god ju jedem savršena je, što za druge ne mogu reći. Nekoliko puta sam našao nešto što mi je bilo fino na prvu, ali nakon nekoliko kupljenih više mi nije bilo fino. Davno dok sam neko vrijeme živio u Njemačkoj bio je jedan odličan, mislim da se zvao Nusnugat, ali kod nas ga nisam našao a i cijena nije bila niža od nutele. Najgori koje sam probao su bili Cipiripi i Viki krema. Iako veliki obožavatelj svega čokoladnoga te nisam mogao pojest koliko su bili lošeg okusa te sam ih bacio.
Jesi probao talijansku Choco Nussu?
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 22:44   #56
Ako sam danas dobro usnimio u Lidelu, ChocoNussa ima novo ruho.
Okus nisam testirao
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 15:22   #57
osobno ih jako malo konzumiram, najgori je valjda Choco Duo iz Lidla (i više manje svi srpski, bugarski, makedonski), dok mi je najbolji Milli Mill (il kako već) od Kandita :mljac:
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 18:54   #58
Ja ne znam di drugo podijeliti ovu moju euforiju, pa ću tu

Ljudi moji, ja mislim da je Podravka nešto malo izmijenila recepturu Lino Lade Nekako mi je više kremastija, "glađa" ujedno i lakša, nekako je sva "kinderlastija" Ne znam što bi drugo moglo biti, pa komentirajte vi koji ste je kupili ovih dana, dok ne kupim još jednu da degustiram i utvrdim gradivo
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 20:17   #59
meni je uvijek ista, redovito je jedem
a vjerojatno ti je sad kremastija jer je toplo pa je mekana, dok po zimi bude malo tvrđa
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 20:32   #60
A jesi partibrejkerica :
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.