Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2014., 13:49   #141
konobe i pizzrije na otoku Krku

Molim Vas, ja sam turista iz Beograda i sa porodicom letujem na Krku(Malinska) vise godina(tu imam i rodbinu).Moja zapazanja i zamerke su najvise vezane za sam grad Krk. Jos ranije sam primetio da su cene po restoranima vise nego bilo gde na Krku(i od Baske - koja je najuznije tj najdalje od kopna) pa sam izbegavao uopste da dolazim u Krk- mada je vrlo lepo sredjeno mesto... I ove godine rekoh zeni -ajmo u Krk da se prosetamo i da rucamo negde (da vidimo kako je). Prethodno sam malo pregledao ovaj forum i odaberem Galiju. Odmah se vidi da su cene vise u odnosu na konkurenciju:kod Matea-pizza sa tunom, kaparima, sparogama... jedna od skupljih je 47 kn. a slicna u Galiji (bez sparoga) 55 kn.No to je tako pa ko voli... Ali ja narucih pastu i to pomislih reprezentativnoasta galija(skampi,sparoge,umak sa vinom...)Odmah kad sam video da mi je donet fensi pravougaoni tanjir prilicno malenoga sadrzaja(decija porcija) bilo mi je muka... Inace ukus je ok.Zena i deca su uzeli pizze i tu nema zamerke.Ali ono glavno je vezano za vino! Nisam uspeo pogledati u meniju cene i ponudu ali narucih pola litra zlahtine(naravno u bokalu) - to je tzv. toceno stono vino i svugde na Krku je od 70 - 85kn.litar. Konobar rece ok. i donese bokalce i case. Vino je bilo ok. Ali na kraju u racunu stavka vino:5 x 16 = 80! Pozalih se konobaru, no nije greska - zlahtina je iz butelje. Ali niste mi rekli da nemate zlahtinu na tocenje(rekoh mu) ...ako je iz butelje ja na stolu moram videti tu butelju i kako se otvara(160kn. butelja)i nemoze se kupiti pola l. itd.Nevredi zalba po konobaru... pozalih se sefu i on imase razumevanja -ponudio je da neplatimo vino i konobar vrati pare(70- a ne 80kn.)i ja uzmem 50 ostavim 20...Uh teska prica izvinjavam se ako sam smorio nekog citaca ali stvarno takve stvari nisam ocekivao. I tako sam se od grada Krka i njegove ponude udaljio jos vise i vise...
Sale Tanki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 10:34   #142
Budući da je kiša padala obišli smo par restorana. Rivica u Njivicama- previše smo očekivali, prosjek u hrani i usluzi. Rublja juha dobra(39kn), šurlice sa škampima jako ukusna umak, ali u tanjuru tri kozice, porcija preskromna(115kn porcija); tiramisu sumnjivog okusa i prosječna rožata(svaki 30kn).
Zora dobrinj- šurlice sa škampima, porcija ogromna i šurlice prefine(75kn porcija), salata miješana 15 kn, kolač presnac sa sirom od ovce 22 kn, kava s mlijekom 9kn. Prejeli se samo od šurlica za razliku od rivice u njivicama.
Pizzerija iznad Malinske na benzinskoj odlična pizza, 55 kn miješana.

U gradu Krku bili na popularnoj torti kneginji, ništa posebno, 19kn šnita.

U Vrbniku u zadruzi kupili žlahtinu (35 kn butelja) i popili po čašu.

Sve u svemu u Dobrinj se sigurno vraćamo.
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:21   #143
Quote:
affirmation kaže: Pogledaj post
U malinskoj - bracera.
U dobrinju - nada.
U dobrinju se jede specijalitet - domace surlice sa gulasom
Ups, u dobrinju se konoba zove zora, a ne nada. Moj bed
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Vrlo uvjerljivo br 1 meni zauzima Ulikva u Omišlju.
Dakle...Škampi od 30 cm s gradela, školjke ooš na buzaru oš na gradele od dagnje do jakobovih...
bez teksta sam. a cijena ni blizu rivice. ista jela sam jela u rivici i ulikvi i ulikva uvjerljivo vodi.
ribe kakve hoćeš, ma sve sve sve.
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
tri maruna
zakon
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post

najbolja konoba na sjevernom Jadranu, a možda i šire...
Quote:
Ema-Light kaže: Pogledaj post
1) Tri maruna - definitivno najbolja konoba u kojoj sam ikad bila..ponekad se dogodi da nemaju veliki izbor, ali sve je super - od uređenja, domaćina i hrane (iako ni to nije sve baš domaće, npr. kolač od škute nije od domaće škute, već kupljenog svježeg sira). 5/5

2) Bracera - užas, jednom bili i više nikad 1/5

3) konoba "Pod murvu" od Filipića - jako lijepo, posebno mi se sviđaju palačinke od škute 4.5/5

4) Pud brest - nije ništa posebno, razočarali smo se, ali imaju dobre zapečene palaćinke 2/5

5) Pod prevolt - dobra hrana, prostor i atmosfera, svježe morske namirnice (specijalitet, hobotnica pod pekom), ali je malo skupo 4/5

6) Galija - fino za jedan restoran, volim ići tamo, hrana je dobra, ali uvijek ima puno turista 3.5/5

7) Matteo - solidno, prosječno 3/5
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
Bok! Evo konačno nešto o Krku da nadjem! I ljude koji ga znaju zbog gastro užitaka
Čitam postove i ne vidim da li je tko spomenuo restoran Zora u Dobrinju?! Tamo su najbolje i najobilnije porcije šurlica u odnosu na cijeli otok. ''Razvikane'' NAda i Gospoja svake godine imaju sve manje porcija. Jedno predjelo za 2 osobe u Gospoji košta ko 2 porcije šurlica (od kojih se poslije ne može disati) u Zori. Samo kaj Dobrinj nije sad tolko razvikan ko Vrbnik, manji je i nema vinsku ponudu, pa možda zato.

Kaj se tiče ovih 'novih' konoba, Pod murvu je ok, iako znaju tu i tam podvalit staru janjetinu (mislim u smislu janje koje više liči na nešto stariju berbu nego kaj bi janje trebalo biti, to se obično zna dogodit kad je veće društvo, ali po kostima se ipak skuži, ne).
Tri maruna, tak, ne znam, kao što se puno pričalo o paučini, mogu se složit da se tamo i pogled na paučinu naplaćuje.

I još mi je prošlo ljeto bila super janjetina u onom nekom restoranu u Omišlju, od onog lika kaj je nekakav sportaš, bavil se boksom, a famiija mu ima restoran. Jako fino!
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
Sve u svemu u Dobrinj se sigurno vraćamo.
Nisam znala koji da kvotam, pa evo malo postova za uvod...
Vidim i ova Ulikva (sto znaci rijec?) ima pohvale, pa 3 maruna, Zora...i mnoge druge, a imamo samo jedan odabir.
Ne znam koliko cemo imati vremena, vjerojatno ne puno, pa nam je pod br. 1 Ulikva, ali ako cemo ipak krenuti negdje drugdje (ne bas na drugi kraj otoka), ima li netko prijedlog sto od ovoga odabrati?
3 maruna su mi se dopala i po kritikama i po fotkama, ali :
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
3 Maruna je zimi zakon jer nema purgera i talijana pa su porcije obilne i atmosfera je opuštena. Velika preporuka janjetina sa roštilja i šurlice sa šugom od janjetine, salata koja se bere u vrtu te legenda od gazde ki je šal vidit ima li murije na svom motorinu aš smo popili dosta domaćeg vranca.
pitam se kakva je situacija s purgerima u ovo doba, jesu li dobrodosli i dobit ce korektno ili su im iritantni, pa bolje ne doci, jer im je tokom ljeta doslo do zasicenja.
Sto uopce radi tokom zime, za neke sam vec vidjela da ne dolaze u obzir (npr. Nada)

Edit: ocito sam kvotala s druge teme, ali bliske pa valjda nije bed...moje se pitanje tice Krka.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 02.12.2014. at 23:59.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 09:15   #144
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Vidim i ova Ulikva (sto znaci rijec?)
maslina
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:49   #145
Sorry na dupliciranju posta, nadam se da necete zamjeriti sto ga stavljam i ovdje...mozda posluzi nekome tko ce traziti nesto na Krku.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
"3 maruna", Poljice na Krku.
Nije radila tzv. gornja konoba, vec neka manja, u blizini...valjda za "po zimi".
Otisli smo vise nego zadovoljni, s finim smekom u ustima i mirisom na prstima
Odmah dobili rakiju od kuce, ali nismo pili...nego samo zahvalili. Fino mirisi i vjerujem da je ok.
Nakon toga donijeli na malom tanjuricu malo cvaraka i par sitnica prezvursta isto od kuce. Nije bilo puno, tek za degustaciju. Prezvurst dobar (ja ne volim, pa ne mogu vise reci), cvarci ...iako mekani (kao vlazni) vrlo ukusni.
Narucili konetinu i janjetinu na zaru s krumpiricima. Svaka poricija po 90kn, prilog 15. Iako se mozda cini puno, mislim da i nije jer je to ipak klopa koja spada u nesto skuplju...ima recimo i svinjetine za 50kn sto je ok.
Klopa dosla na dugackom uskom planju, vec na izgled fantasticna. (na zalost zaboravila sam uslikati) Cinilo se da necemo moci pojesti...no obzirom da je bilo ipak i dosta (imo, malo i previse) kosti svladali smo to.
Konjetina odlicna, komadi mesa relativno tanki, ali speceni tako da je meso bilo ful mekano. Janjetina isto odlicna, pecena tako da izgleda res, ali iznutra roskasto i vrlo mekano. Obzirom da sam picajzla, pa jedem samo cisto meso (zlundre, tetive, opne, masnocu micem) malo je bilo previse tih komada na kojima osim kosti i nije bilo bognazsto...ali kako ih je ipak bilo dosta, fino smo se najeli....i do lakta namastili. Meso je zacinjeno ...travama i ima super neki miris, koji ostaje u ustima i na prstima (steta prati ruke) ...i par sati nakon jela budi ugodna sjecanja.
Krumpirici narezani na kriske (nije smrznuti pomfri) su jos podigli sve skupa, odlicni.
Na plati se nasao jos jedan prilog, ne znam tocno sto, neka kao leso varijanta (kao blitva) mislim ..prokulica i krumpira.....isto vrlo fino.
Salata - prepuna zdjela rige. Trazili salatu, pitali smo ima i kaze cura - "riga", pitamo sto je to...ali nije znala reci. Uzeli to i dobili rikolu.
Racun ukupno 315kn. Gazda castio s dve pive...a curica uz racun donijela i flasu cocacole na kraju. Mi gledamo kao telci, sto ce nam sad cocacola, a veli ona...crno od kuce. Mirisi fino, nisam jos probala.
Sve u svemu, vrlo zadovoljni, ustvari odusevljeni bi bila bolja rijec.
Prostor super ...konoba sa bezbroj stvarcica na zidu, ali ipak nije ni pretjerano ni kicasto. Kuhinjica se vidi sa stola..a tamo teta stoji za rostiljem. Bas smo se nagustali.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 22:49   #146
lijep pozdrav i blagi bump. idem preksutra na Krk. kao mali sam godinama tamo ljetovao i sjećam se da nas je ujak jednom prilikom odveo na škampe na buzaru (možda su bile kozice, imao sam 10 godina) u neki restoran/konobu. fora je bila što su im morski plodovi stajali u moru u mrežama te su zatim vadili kako bi tko naručivao. zvuči li ikome ovo poznato? nemam pojma kako se to mjesto zove.
Matheus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:19   #147
Pozdrav hitno mi treba informacija dali konoba bracera u malinskoj radi. Svako ljeto sam tamo ali bi otisao u nedjelju tamo pa da nepoljubim vrata. Zovem al nitko se nejavlja, pise da rade od 14-22 svaki dan osim pon al neznam koliko je to pouzdano. :-/
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 01:03   #148
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
Budući da je kiša padala obišli smo par restorana. Rivica u Njivicama- previše smo očekivali, prosjek u hrani i usluzi. Rublja juha dobra(39kn), šurlice sa škampima jako ukusna umak, ali u tanjuru tri kozice, porcija preskromna(115kn porcija); tiramisu sumnjivog okusa i prosječna rožata(svaki 30kn).
Zora dobrinj- šurlice sa škampima, porcija ogromna i šurlice prefine(75kn porcija), salata miješana 15 kn, kolač presnac sa sirom od ovce 22 kn, kava s mlijekom 9kn. Prejeli se samo od šurlica za razliku od rivice u njivicama.
Sve u svemu u Dobrinj se sigurno vraćamo.
Ne znam da li se u godinu i pol srozala kvaliteta, ali ponukani čitanjem ovog foruma završili smo u Zori. Ovako loše nismo godinama jeli. Cijene su jednake, ali umak katastrofalan (konfekcijski umak na bazi tvorničke kunšerve s nešto kozica) (-3), šurlice s mesom ništa specijalno, ali korektno (4), presnac suh, nejestiv (1), palačinke s orasima ocjenu bolje (2). Sir za predjelo (5) uz "maslinovo" ulje koje može dobro poslužiti za nekakvo prženje krumpira, ali nikako uz sir. Očekivali domaću konobu van sezone, dobili instant ponudu turizma sedamdesetih.
U današnje doba nedopustivo, cjenovno dvostruko skuplje u odnosu na pruženo.
lovelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:26   #149
Quote:
lovelos kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se u godinu i pol srozala kvaliteta, ali ponukani čitanjem ovog foruma završili smo u Zori. Ovako loše nismo godinama jeli. Cijene su jednake, ali umak katastrofalan (konfekcijski umak na bazi tvorničke kunšerve s nešto kozica) (-3), šurlice s mesom ništa specijalno, ali korektno (4), presnac suh, nejestiv (1), palačinke s orasima ocjenu bolje (2). Sir za predjelo (5) uz "maslinovo" ulje koje može dobro poslužiti za nekakvo prženje krumpira, ali nikako uz sir. Očekivali domaću konobu van sezone, dobili instant ponudu turizma sedamdesetih.
U današnje doba nedopustivo, cjenovno dvostruko skuplje u odnosu na pruženo.
Pica Valbiska obje picerije drži isti vlasnik, pica solidna, veličina je smanjena u odnosu na 2015 za 25%, cijene 45 kn pa na više. Sve u svemu ako nemate kamo drugdje pica u Valbiski neće pobjeći.
Galija drži kvalitetu i cijenu, barem ćete jesti ok.
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:06   #150
Tri maruna, Poljica

Nakon lanjskog dobrog iskustva (dvaput), prijavljujem ovogodišnje loše.

Porcija janjetina za dvoje bila je količinski za prosječno dijete u nižim razredima osnovne. Fino, al malo, jako jako malo. Krumpiri koji su lani bili mladi hrskavi, sad su mekani, masni, blijedi i gnjecavi, te čujem nenormalno slani (nisam probala). Probala sam zato kiselo zelje dinstano koje se nekako tamo našlo (nismo naručili, a zauzvrat nismo dobili salatu koju jesmo naručili): masno (ne od janjetine neg nekakvog ulja), slano ko kuga i sa zrnima kuruze (???). Umjesto blitve broskva, nije lose, previše krumpira, al nemam s čim usporedit jer nisam nikad jela.

Eh da, zakoniti naručio pršut i sir. Uzela ficlek masnog s pršuta i refleksno pljunula (dobro da je bilo prazno, da smo bili vani i da je pod stolom bila gladna mačka), užeglo, ko da je danima narezano stajalo na toplom (vjerojatno i je).

Da ne zaboravim couvert: narezani luk i prezvušt iz dućana. Mačka je nekak zgutala... (prezvušt, ne luk).

Neće nas više vidjet, a žao mi je, lijep je hlad i uvijek malo puše...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:20   #151
Bilu u konobi Pod Prevolt na Krku (Milohnići).

Jako dobro, uzeli fuže i makarune sa par vrsta šuga. Od peteha, janjeći žgvaceti meni možda najbolje, od sušenog mrkača. Vino refužno ok.

Za preporuku. Cijene niže nego u, npr. 3 maruna. Ambijent lijep.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 00:46   #152
Mi standardno pizzu u Galiji i zaključili smo da nema do pizze u Istri
Barem sto se tijesta tiče, iako smo se ugodno iznenadili pršutom na pizzi koji je bio baš nekako dobar, ko da je domaći, što je teško za povjerovat da je.
A cijene... Oko 50,00 kn. Za 60,00-tak kn kod nas u Istri pojedemo jumbo pizzu nas 4, pizzu pred kojom se ova u Galiji može sakrit.
Do nekih 21,00 h se čeka pola sata, kasnije ima mjesta. Usluga dobra.
I opet Mali nono, šurlice sa jadr. kozicama izdvajam jer su bile odlične, cijena OK, 70,00-tak kn. Počastili s rakijama, a klince sa Fantom, u istim čašama kao nas i na istom fora stalku.
Usluga isto dobra.
I u Kampu Krk u rest. Politin, nekakvu svinjetinu u tocu od pršuta i kadulje... OK, nis posebno, 90,00-tak kn...
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:17   #153
Dižem temu.
Idemo na par dana u Malinsku.
Molim preporuku gdje se može fino pojesti a ne preskupo i da je children-friendly
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:17   #154
hm niko ne odgovara pa cu onda ja: u Malinskoj sam bio 3,4 puta i na svim mjestima gdje sam jeo hrana je bila (ispod)prosjecna a cijene zestoko nabrijane
osim u hotelu Malin gdje istinizavolju isto treba iskrcati ali je hrana dobra, barem je bilo tako kad sam zadnji put bio tamo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:43   #155
Mi smo bili daaavno, prije negdje 11 g. U lijepom sjecanju nam je ostala konoba Bracera u Malinskoj. Ocito su se pokvarili...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 01:35   #156
Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
Mi standardno pizzu u Galiji i zaključili smo da nema do pizze u Istri
Barem sto se tijesta tiče, iako smo se ugodno iznenadili pršutom na pizzi koji je bio baš nekako dobar, ko da je domaći, što je teško za povjerovat da je.
Točno tako, nije domaći, već talijanski

Nego, gdje je ove godine dobra janjetina na Krku? Jel valja ona kod Šanteka?
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:42   #157
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Mi smo bili daaavno, prije negdje 11 g. U lijepom sjecanju nam je ostala konoba Bracera u Malinskoj. Ocito su se pokvarili...
Bracera je ok. Pred nekoliko godina su mi imali super meni, a onda su skroz promijenili koncept, i pokvarili se. Ali kad sam zadnji put bila, bilo je korektno, ali ništa ekstra.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:48   #158
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Idemo na par dana u Malinsku.
Molim preporuku gdje se može fino pojesti a ne preskupo i da je children-friendly
Malinska je gastronomsko dno.
Eventualno pizzerija Mateo, imaju i drugih jela osim pizza, nešto meksičko, nešto klasično.
Ali sve je to srednja žalost.

Pizzerija Galija u Krku kako je netko spomenuo je super!
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:41   #159
Pridruzujem se preporukama za pizzu u konobi/pizzeriji Galija u Krku! Jeli smo neku pizzu s rikulom, radicem, prsutom, gore posuta parmezanom i polivena maslinovim uljem s klasicnom podlogom od salse i sira. Tijesto odlicno, niti mlinac, niti predebelo. Sve osim salse i sira stavljaju nakon sto se pizza ispece tako da prsut nije pustio svu slanost kao kad se pece. Dapace bio je odlican, tanko rezan, ne preslan, sastojaka svih taman, jako fino
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:15   #160
Pozdrav svima. Bio sam prije dvije godine na otoku i osim kuče pršuta Žužić nije mi baš nešto ostalo u sječanju po klopi (ajde od fast fooda langaš sendvič u njivicama ).

Dal vrijedi išta Konoba Corsaro u gradu Krk. Vidim, kako imaju u ponudi nešto za riboljubce i nešto za one koji baš nismo fani morskih jela. Obično uletim u restoran koji ima ili dobru ponudu mesa ili dobru ponudu ribi i školji a nikako, da naletim, da mogu pojest dobar komad mesa, a moja neki pršut od tune, jakobove kapice i slično. Obično se mi dogodi, da ja na kraju jedem pizzu koja je obično malo bolja od one iz pekare a ona ipak prođe dosta bolje.

Nemam baš nekog velikog iskustva sa restoranima po Hrvatskoj. Recimo Sabbia u Crikvenici je jedan od rijetkih restorana u kojem nisam morao jesti picu a da je i pršut od tune bio toliko dobar, da sam morao i sebi naručit porciju kad sam ga probao. U Makini u Vodicama moja se skoro ugušila dok je žderala jakobove kapice na neki njihov posebni način, dok je odrezak od tune bio malo bolji od tune iz konzerve a ja opet na pizzi.
chercc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.