Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 15:31   #21
čuj ne poznam te u RL, a ovako preko foruma djeluješ simpatično, evo dajem ti svoj rižot od liganja

vidim sutra je subota, pa se ko prava propošna rvatc' moraš držat propisa, napravi salatu sa rižom i tunom malo paprike narezat one zelene, pa malo crvene, zercu octa, luka, a može i graha crvena, kokuruza mmmmmmm
i fino krckaš i miriš po luku mmmmmmmm
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:11   #22
sutra je petak
(ne bih žicala gablec da je subota )
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:47   #23
Pljeskavice od tune
Tunjevinu(file) iz konzerve dobro ocjediš,razmrviš vilicom dodaš nasjeckani luk,jaje,posoliš,pobiberiš ,pomiješaš i oblikujaš u pljeskavice.Uvaljaš u prezle i ispržiš.
Staviš u pecivo,možeš dodati i koji list salate ili kiseli krastvac,nešto kao domaći fišburger.

Meni je fino
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 21:16   #24
koja je razlika između mesa za hamburger i mesa za pljeskavicu?!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 09:52   #25
zaboravila sam sinoć izvaditi meso da si napravim salatu
tak da sam danas opet na junku , nešto iz restorana, lignje ili nešto slično masno. ali svečano sam si obećala da neću više tako.
gven, ideje su ti super
grogo, molim te podijeli sa mnom svoj gablovnik za idući tjedan
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:38   #26
jučer sam za danas napravila bolonjez. bio je iznenađujuće loš, ali ipak sam ga JA skuhala i donijela na posao
danas pa nisam imala vremena kuhati, pa sam kupila sve za sendvič - i sir, i salatu, i kisele krastavce i abc sir i alpski kruh.
fali mi povrća u životu
koliko još do paradajza i paprike?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 18:17   #27
Možete li me savjetovati? Ja inače jako često jedem, i sad imam (ponovno) višak kilograma. Htjela bi smršaviti pet kilograma, što mi je već jednom uspijelo, ali tada sam bila na veoma striktnoj dijeti i bila sam stalno gladna. Ja sam inače stalno gladna, bez obzira koliko sam sita, stalno bi nešto jela. Ali sad sam odlučila te međuobroke zamjeniti voćem i sirom, te ako jedem voće kad budem gladna, vjerojatno se neću udebljati.


Inače za užinu (koja je nekoliko puta na dan) jedem peciva, voće, jogurte/pudinge, sir i salamu i slatkiše, ali odlučila sam prestati s time na neko dugo vrijeme.
Ako ručam samo kuhano povrće i meso i kuhane krumpire, a za večeru juhu i salatu, moram li jesti samo voće i sir za užinu da smršavim? recimo da se uopće ne krećem.
Meni bi bilo dosadno stalno jesti voće i sir. Možete li mi preporučiti niskokaloričnu hranu koju mogu jesti za vrijeme dijete?

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 20.06.2014. at 18:51.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 19:28   #28
Mozes si to vrlo lako proguglati ili pogledati na Rekreaciji, imas hrpu primjera.

Za mrsavljenje trebas imati plan prehrane, a ne jesti krumpire i meso pa se izgladnjivati.


Za uzinu:

1. avokado bowls - izdubi avokado, izgnjeci ga, posoli, popapri, dodaj jednu tunu, nasjeckano povrce (paprike, rajcice, korijandar, persin, krastavac..sto god volis), sve dobro pomijesaj, iscijedi u to pola limuna i vrati natrag u koru od avokada ili spremi u Tupperware.

2. Salata od kuskusa i zelenjave: uzmes bilo kakvu zelenjavu koje imas doma ili nadjes na placu, natrgas u zdjelu, u to ubacis cetvrtinu salice kuhanog kuskusa, sol, papar, sok od pola limuna, tunu ili narezana pureca prsa, povrce kakvo se god nadje sezonsko, zlica maslinovog. Po zelji mozes dodati zacine tipa kurkuma, curry, cili papricice... Promijesaj i uzivaj.

3. Granola, jogurt i voce: Poneses jedan jogurt, bez okusa i dodanog secera, pola salice granole koju mozes napraviti sam/a, evo recept, i pola salice jagoda, malina, borovnica, bilo kakvog voca.

4. Sendvic od integralnog kruha s purecim prsima, senfom, krastavcima, rajcicama i zelenom salatom i uz to jabuka. Ili pomijesaj tunu s malo jogurta i povrca i to namazi na integralni ili bavarski kruh, uz to breskva, marelica, banana...

5. Juha od povrca: u pecnici ispeci paprike, patlidzan, korjenasto povrce, luk, tikvice i ubaci sve to u blender. Dodaj temeljac, svjezi bosiljak, persin, sol, papar i bijeli luk i prokuhaj. Spremi u Tupperware i ponesi. Uz to mozes uzeti jednu krisku integralnog kruha, a juhu mozes smrznuti u porcije i odmrzavati po potrebi.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 19:56   #29
Guglala sam, ali sve te informacije me zbunjuju, osim toga, većina preporučuje ili voće i salate, ili stranu hranu koje nema u Zadru, ili američke brand grickalice.

Od tvojim prijedloga mi se sviđa juha i sendvič (iako ja jedem sendvič bez umaka). Jogurt i voće se čini dobrim, ali bez granole. Obična salata je u redu. Avokado je preskup.

Što se tiče krumpira i mesa, negdje sam pročitala da je kuhani krumpir niskokaloričan, samo 87 kalorija za 100 grama http://caloriecount.about.com/calori...n-flesh-i11365.


Ne želim ići u neke ekstreme i uopće ne jesti slatkiše/grickalice, jer i mršavi ljudi jedu slatkiše i mršavi su, ali ne znam gdje je mjera - koliko je slatkiša previše, koliko je grickalica previše, gdje je granica?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:01   #30
Zaboga, ZABOGA nemoj pogledat na podforume Hrana i zdravlje ili Rekreacija.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:12   #31
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Zaboga, ZABOGA nemoj pogledat na podforume Hrana i zdravlje ili Rekreacija.
Pogledala sam, ali nisam mogla naći temu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:23   #32
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Zaboga, ZABOGA nemoj pogledat na podforume Hrana i zdravlje ili Rekreacija.
Ne znam zasto ne bi gledala na Rekreaciji, ima par cura koje se sasvim zdravo hrane tamo.
Lyana, najbolje da se pocnes pridrzavati Mediteranske prehrane, smanjis UH na pocetku i pocnes vjezbati 4-5 puta tjedno. 5kg bi trebalo otici relativno lako.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:32   #33
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto ne bi gledala na Rekreaciji, ima par cura koje se sasvim zdravo hrane tamo.
Pa to i govorim - pored dva podforuma koja su puna odgovora, detalja, linkova, savjeta itd. je očito još uvijek lakše sjediti na debeloj guzici, zaspamati ovu temu i čekati da drugi nađu što ju zanima i serviraju.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:32   #34
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Guglala sam, ali sve te informacije me zbunjuju, osim toga, većina preporučuje ili voće i salate, ili stranu hranu koje nema u Zadru, ili američke brand grickalice.

Od tvojim prijedloga mi se sviđa juha i sendvič (iako ja jedem sendvič bez umaka). Jogurt i voće se čini dobrim, ali bez granole. Obična salata je u redu. Avokado je preskup.

Što se tiče krumpira i mesa, negdje sam pročitala da je kuhani krumpir niskokaloričan, samo 87 kalorija za 100 grama http://caloriecount.about.com/calori...n-flesh-i11365.


Ne želim ići u neke ekstreme i uopće ne jesti slatkiše/grickalice, jer i mršavi ljudi jedu slatkiše i mršavi su, ali ne znam gdje je mjera - koliko je slatkiša previše, koliko je grickalica previše, gdje je granica?
Sto fali granoli?

Moras nauciti razlikovati UH od proteina i opcenito kalorije, krumpir mozda ima 87 kalorija, ali je UH. Ako zelis smrsaviti, moras uzimati slozene UH, a ne jednostavne.
Ako zelis skinuti kile, neces moci jesti slatkise.

Evo, i ovo je dobra stranica za edukaciju: http://myplate.gov/
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:34   #35
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pa to i govorim - pored dva podforuma koja su puna odgovora, detalja, linkova, savjeta itd. je očito još uvijek lakše sjediti na debeloj guzici, zaspamati ovu temu i čekati da drugi nađu što ju zanima i serviraju.
A jebate, nisam skuzila sarkazam.

Jos sam u nekom polubudnom stageu. Znam ja nju s Gastra, ona bi najradije da netko gumicom pobrise spekec dok ona jede Kiki bombone.
Offtopic sam, bit ce po tamburi.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:34   #36
Quote:
january kaže: Pogledaj post
Šta jesti za gablec odnosno užinu dok smo na radnom mjestu ??? Ja više nemam ideje... Pogotovo, šta jesti za glablec ako smo na dijeti
Upiši u forumsku tražilicu riječi "na poslu" koje su u podforumu Gastronomija u naslovu tema i naći ćeš niz tema koje o tome govore.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:37   #37
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Upiši u forumsku tražilicu riječi "na poslu" koje su u podforumu Gastronomija u naslovu tema i naći ćeš niz tema koje o tome govore.
namjerno odgovaraš na post iz 2006 ili? : kokice kojih nema bez maslaca:
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:39   #38
Haha i ja sam tek sad skuzila da je netko dignuo temu iz '06.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:41   #39
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
namjerno odgovaraš na post iz 2006 ili? : kokice kojih nema bez maslaca:
Đizs vidjela sam da je kemik prebacila i nekritički profiltrirala ostalo
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:51   #40
Pa ja sam već skinula 5 kila u mjesec dana bez tjelovježbe, zašto ne bi mogla opet?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.