Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 11:35   #841
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Izgleda da je to trgovački brand od Baumaxa, ili tak nešto.. Kao - talijanske je proizvodnje, vjerojatno iz Kine.. Po ovome nije zadovoljila neke sigurnosne zahtjeve:

Pozor - opasan proizvod! Maknut iz ponude, zabrana daljnje prodaje.

http://www2.gov.si/mg/tirs/tirs.nsf/...1?OpenDocument
Drugim riječima-nije baš nešto pouzdana mašina. Ok, hvala na odgovoru!
Kentaur07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:15   #842
Pozdrav,imam Husqvarnu Tomos FF61,imam sledeci problem priej par dana pocela da trza u radu i da gubi snagu,kasnije kad sam pokusao da je upalim jedva je uspijevala sad nikako,pocela je da mi ide u iber turazu pa sam ugasio. Skinuo sam cilindar i vidim raspao se dihtung na silindru napravio sam novi od kartona i stavio sad dobro dihtuje medjutim vidim da je razlog nemogucnosti paljenja previse goriva iz karba sve sam ocistio i sad jos vise baca ljudi moji bukvalno nalije u auspuh kad povucem 5 puta spagu i izlazi nazad na rupu za filter znaci baca svuda kroz karburator na one sarafice od L i H izbijaju mjehurici sta li je u pitanju membrana,dizna ona iglica sa klackalicom ili...???
zelmil83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 09:28   #843
Quote:
zelmil83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam Husqvarnu Tomos FF61,imam sledeci problem priej par dana pocela da trza u radu i da gubi snagu,kasnije kad sam pokusao da je upalim jedva je uspijevala sad nikako,pocela je da mi ide u iber turazu pa sam ugasio. Skinuo sam cilindar i vidim raspao se dihtung na silindru napravio sam novi od kartona i stavio sad dobro dihtuje medjutim vidim da je razlog nemogucnosti paljenja previse goriva iz karba sve sam ocistio i sad jos vise baca ljudi moji bukvalno nalije u auspuh kad povucem 5 puta spagu i izlazi nazad na rupu za filter znaci baca svuda kroz karburator na one sarafice od L i H izbijaju mjehurici sta li je u pitanju membrana,dizna ona iglica sa klackalicom ili...???
membrane
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:58   #844
Ako dihtung nema metalno ojačanje neće taj dugo..
Kupi orginal dihtung jer će ti se ovaj sa vremenom raspasti..izgoriti će ga temperatura..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:09   #845
Pozdrav,
vlasnik sam motorne pile Jonsered cs2137,odrzavana je redovito,no prije koji dan pocela se gusiti kada joj se doda gas naglo,u vecini slucajeva se i ugusi,no kada se gas polako dodaje normalno radi.Ocistim sam karburator cijeli,novu mjesavinu stavio,filter ocistio,no i dalje isto,membrana od karburatora je citava.Molim pomoc.Hvala
core138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:20   #846
Membrana može biti čitava ali nije više fleksibilna, pogotovo ako je nisi isprazio od benze nakon upotrebe..benza ishlapi, ulje ostane na membrani i nakon toga karburator ne radi kako treba..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:28   #847
Izgleda kao da je glavna dizna zaštopana, kad joj dodaš gas pila ne dobija dovoljno goriva. Za početak upali pilu i zagrij ju koliko možeš, pokušaj lagano zavrnuti (zatvoriti) H vijak, dodaj gas, odvrči vijak, i ako proradi podesi ga po tvorničkom uputstvu.

Ako to ne uspije, onda moraš propuhati dizne i kanale sa zrakom.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 17:26   #848
Pozdrav, jel itko imao iskustva sa ovom motornom pilom FUXTEC CS 6150 ili sa proizvodima ove marke. Cijena joj je 1090 kn, a ovo su joj tehničke karakteristike:

Obujam (Snaga) 61,5 cm³ (3,2KS / 2,3KW)
Dimenzije 412x265x275 mm
Masa 4,9 kg
Spremnik goriva 520 mL
Spremnik ulja za lanac 260 mL
Gorivo (mješavina) 2-takt ulje/benzin 1:25
Iskoristiva rezna dužina 350, 400, 450, 500 mm
Nagib lanca 8,25/0,325 mm/inch
Zupci (jačina lanca) 1,47/0,058 mm/inch
Tip vodilice Lančanik
Podmazivanje automatska uljna pumpa
Maksimalna brzina lanca 20,8 m/s
Motor dvotaktni motor hlađen zrakom
Maksimalni broj okretaja u min 11.000 0/min
Kočnica lanca (ISO6535) prosječno vrijeme kočenja 0,09 s
Vibracije 10,8 m/s2
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 18:13   #849
Ako već kopiraš podatke, stavi onda barem neki link, da mi ne moramo ispočetka to tražiti. Radi se o kineskoj pili, ovo je sad valjda 119-ta inačica imena pod kojim se prodaje...

Plastika iz koje je izrađeno kučište izgleda kao da je iz recikliranih boca, vijci koji drže mač svaki čas se odšarafljuju, i treba ih kvalitetnije zaljepiti. Ulje za lanac samo teče iz spremnika, s obzirom na "kubikažu" razvija jako malo snage, konop za startanje iščupao sam drugog dana (ali sam dobio novu zamjensku špulu free)...

Ja sam je kupio prije 4-5 godina za 50 eura, s koferom, dva mača i dva lanca. Nije baš da ne radi, ali više od 50 eura niti ne vrijedi. To je prva pila koju ću pregaziti traktorom jednog dana, i neće mi biti žao uopće.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 10.04.2014. at 18:22.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 19:48   #850
Sorry, evo linka:

http://www.fuxtec.hr/en/component/vi....html?Itemid=0

Hvala na odgovoru Champ, izgleda da i ovdje važi ona stara uzrečica "koliko para, toliko muzike".
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 20:14   #851
Da, to je ta pila, na slici izglèda puno impresivnije, nego u živo... Nije da ona ne radi, ali ima premalo snage u odnosu na kubikažu. Umjesto sirokog lanca (3/8) pogoni onog uskog, jer za normalni lanac nema dovoljno snage.

Sve u svemu, ako ti nije velika sila, nemoj to kupovati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:26   #852
Gledam ovaj busac rupa na toj stranici, to je sve genericko kinesko, imam isti takav neke druge marke, vidio sam i Iskra takav busac, i jos neki crveni. Samo rebranding.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 15:57   #853
Sad koristim ovu malu Einhell BG-PC 1235, link:

http://www.einhell.com/com_en/shop/4...g-pc-1235.html

Sa njom sam prilično zadovoljan, za manje zahtjevne poslove je dobra. Dosad sam njome ispilio 8-10 metara drva, za što je trebalo oko 9 litara benzina. Pokvarila se nije ni jednom, samo se lanac prilično potrošio. Volim pratiti ponudu na tržištu, pa ako dođe neka povoljna prilika treba je iskoristiti iako ta stvar nije odmah potrebna.
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 18:00   #854
Moj šogor ima sličnu (ili istu) pilu, ta je već po izgledu i završnoj obradi Mercedes u odnosu na onu iz ranijeg linka... Ja sam u tom rangu nedavno kupio Dolmar PS 35, kao pomoćnu pilu u šumarstvu za kresanje granja i sl.

Glavna pila trebala bi imati lanac 3/8", i to neki od poznatijih brandova. Moj prijedlog bila bi ova pila

http://www.dolmarpowerproducts.com/p...oline/ps-6400/
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:01   #855
Slažem se, i sviđa mi se firma Dolmar. Kod mene (Krapina) imaju trgovinu i servis, a kupci koje osobno poznajem su prilično zadovoljni. Njemačke firme su sinonimi za kvalitetu.
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 15:55   #856
U dilemi sam između ove dvije pile... 440e i 550e (hsq).Kakva su vam iskustva i dali razlika u cijeni od 1000kn opravdava razliku obzirom na kW,KS i težinu...da kasnije ne požalim.

www.hajster-servis.hr/
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 17:28   #857
Da, velika je razlika u performansama.
Vrijedi razlike od tis kn.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 21:27   #858
kod stihla 050av, kako se montira dekompresor?
u radu mi je negdje otpao gumbić i sad ju moram palit bez dekompresora. jel to ide na šeraf ili se nekako samo umetne ili nešto treće, jer mi nije jasno kako ga nema.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:19   #859
Imam Dolmar 5105 godinu i par mjeseci i vrlo sam zadovoljan s njom, vrlo lagana i kompaktnih dimenzija ali mi je mozda malko preslaba za ono sta trebam...moguce da sam vec malo i prezahtjevan sto se nje tice...snage nikad dosta, jel.
Pila ima katalizator i u usporedbi sa Husq 359 je nesto malo tiša, ali 359 daje dojam vece snage i ne prestaje vrtjet dok Dolmaricu ne mozes opteretit, nabruseni lanci jednako.
Maknuti KATALIZATOR? Hocu li ista primjetnog dobiti?!
Spustiti glavu za 1mm i povecati kompresiju?
Postoji li nacin na koji bi mogao povecati broj okretaja, druga dizna?
Ovo su sve minimalno invazivni zahvati koje sam radil vec na APN tak da bi se i tu covek mogel lako snaci...
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:47   #860
Uspoređuješ pile od 50 i 59 kubika, koje imaju podjednaku snagu 3,9 KS, s time da je Dolmar tvornički podešena na 13.800 rpm...

S tim "minimalno invazivnim zahvatima" si na najboljem putu da je zauvijek uništiš, jer je ona već tvornički podešena na maksimalne performanse koje može dati. Ako ti je preslaba, uzmi neki model iz serije 6400, 7300 i više, a ovu 5105 koristi kao pomoćnu pilu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.