Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 13:54   #1001
Quote:
lorgan kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Interesiramo se za nivogradnjine stanove u Prečkom, ali nekako mi se čini otužno i da tamo baš i nema nekog sadržaja bliže od Shopping centra Prečko. To mi je nekako daleko da idem ako mi treba recimo samo kruh. Da li postoji blizu kakav lokalni dućkas, ili pekara ?

Znam da je bio Union kod tramvajske stanice, ali sam neki dan vidjela da je to sad Bipa. Jel ima igdje bliže išta kad ti zatreba npr. vrhnje za pire krumpir?
Kad dolaziš od nivogradnjine zgrade prije Uniona odn. sadašnje Bipe je neka velika trgovina (zaboravih čija je, ali je puno bolja nego je prije bio Union). Prije te trgovine skreneš desno, 20 metara i imaš tržincu, par mesnica, ribarnicu, vinariju i što sve ne, uključujući i pekaru (koja ima prilično dobar kruh). I oko tržnice ima par manjih trgovina koliko sam primjetio... Uglavnom, to par minuta hoda od zgrade i ima sve što treba
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:22   #1002
To je Diona, tak da dućan ima.
Ali što se tiče tržnice, ona baš i nije neka sreća jer radi samo do 4, a poslije je zaključano pa ne možeš unutra niti do drugih dućana.
Tak da je očito samo za penziće
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:39   #1003
Pa dobro, bar nešto ima... ali, trgovina i pekara blizu zgrade ima....
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 16:27   #1004
Kako je prosao tehnicki pregled zgrade?
me_myself_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:55   #1005
Tehnički je prošao.
Da li su nekog več zvali za ključeve?
NoviStanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 07:58   #1006
Quote:
NoviStanar kaže: Pogledaj post
Tehnički je prošao.
Da li su nekog več zvali za ključeve?
Jučer su se već neki useljavali...
__________________
K!tc5r!G
TheRealZubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:37   #1007
Pozdrav,

Moze li mi se netko javiti (na PM) tko je u ponedjeljak bio na sastanku stanara, naime dobio mail u 3 da je u 6 sastanak, jednostavno neizvedivno.

Hvala
joza_s_noza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:46   #1008
Quote:
lorgan kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Interesiramo se za nivogradnjine stanove u Prečkom, ali nekako mi se čini otužno i da tamo baš i nema nekog sadržaja bliže od Shopping centra Prečko. To mi je nekako daleko da idem ako mi treba recimo samo kruh. Da li postoji blizu kakav lokalni dućkas, ili pekara ?

Znam da je bio Union kod tramvajske stanice, ali sam neki dan vidjela da je to sad Bipa. Jel ima igdje bliže išta kad ti zatreba npr. vrhnje za pire krumpir?

upravu si,ti stanovi niknuli na kukuruzištu pokraj plinare koja se seli.
to je jedan atraktivan prostor koji nažalost dosada nije bio iskorišten.
tako je sa cijelim prostor južnog dijela naselja do savskog nasipa.
imaš jednu trgovinu mješovitom robom Slavenskog 10,preko puta autobusne stanice,to je nekih 300 metara od stanova.
za kruh možeš otići na 100 metara u pekaru, Prečko 29.
nekako je najbolje ići na Petrovaradinsku, supermarket Diona i pekara Lamešić.
ne znam što biste htjeli sve je na dohvat ruke u krugu 500 metara, preko pruge.
autobusna stanica pred kućom,do škole ima 100 metara,nije toliko prometno koliko će postati kad se spoji Jarunska ulica i Slavenskoga.
jedan miran dio naselja koji tek treba urbanizirati.
jankof is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:56   #1009
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
To je Diona, tak da dućan ima.
Ali što se tiče tržnice, ona baš i nije neka sreća jer radi samo do 4, a poslije je zaključano pa ne možeš unutra niti do drugih dućana.
Tak da je očito samo za penziće
tržnica je jedna od skupljih u gradu,kad nešto zatreba dobro dođe,subotom je gužva,posebno za piceke.
jankof is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:58   #1010
Jarunska cesta

Dva pitanja za one dobro informirane.

1. Gdje će se nalaziti i koliko će od naših zgrada biti udaljen navodni "zeleni pojas" i sa kojim sadržajima?
2. Jel netko zna gdje će proć Jarunska cesta i koliko će točno biti udaljena od zgrada, zapravo sve u vezi te ceste nas zanima. Jer kako neki stanari govore trasa Jarunske ceste u jednom djelu će se izmjeniti tj da ipak neće proć trasom kojom je ucrtana?

Hvala na odgovoru
rusulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:32   #1011
Jarunska

što ja znam pogledao sam na službenim stranicama Zagreba

https://e-uprava.apis-it.hr/gup/

A što se tiče tog zelenog pojasa on se vidi na karti ali tko zna kad ce taj prostor biti uređen sumnjam da će to biti uskoro ,vjerovatno kad budu pravili jarunski most a i cesta ide tek s mostom

a cesta prolazi odmah kraj zgrada i spaja se na slovensku
prečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 11:50   #1012
Evo ja zivim vec neko vrijeme u novoj zgradi, a susjeda nigdje! :/
me_myself_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 12:20   #1013
Kojoj zgradi, "gornjoj" ili "donjoj"?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 18:49   #1014
Baš sam prolazio neki dan pored tih zgrada i u drugoj (novijoj) zgradi nema žive duše, zgrada zjapi prazna.Prodano je možda 1/3 stanova. Vidim i čujem da se nivogradnja oglašava na sve strane, al nitko ne kupuje. Bilo bi im pametnije da lovu od marketinga sačuvaju, a cijenu kvadrata smanje.U ovoj situaciji i s obzirom na ne baš sjajnu lokaciju stanovi su dobro precijenjeni.

Nije mi jasno gdje će tu prolaziti produžetak Jarunske koja po dosadašnjim planovima ide tik uz drugu zgradu.
ivo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:28   #1015
Quote:
ivo08 kaže: Pogledaj post
Baš sam prolazio neki dan pored tih zgrada i u drugoj (novijoj) zgradi nema žive duše, zgrada zjapi prazna.Prodano je možda 1/3 stanova. Vidim i čujem da se nivogradnja oglašava na sve strane, al nitko ne kupuje. Bilo bi im pametnije da lovu od marketinga sačuvaju, a cijenu kvadrata smanje.U ovoj situaciji i s obzirom na ne baš sjajnu lokaciju stanovi su dobro precijenjeni.

Nije mi jasno gdje će tu prolaziti produžetak Jarunske koja po dosadašnjim planovima ide tik uz drugu zgradu.
S kojeg gledišta ti se lokacija čini loša?

Po meni je lokacija odlična, vrlo perspektivna! Naravno nemoj gledat trenutni okoliš...
Več sad u neposrednoj blizini imaš sve, a u nekoj budučnosti i puno, puno više, a dodatni plus je i taj što ti se sigurno pod nosom neće nakalemiti neka zgrada (zbog vodozaštitnog područja), tako da...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:30   #1016
Meni se lokacija isto ponajvise svidja, bas zbog okolisa, odnosno ispred mog prozora nema zgrada, pogled puca na Savu, ako tako ostane ja presretan
joza_s_noza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 02:17   #1017
Pa i meni je trenutno lokacija super odn. nema ničeg oko zgrade.. ne znam što ljudi traže, mada se meni baš sviđa ta "pustinja" unaokolo

S druge strane, tram je na 5 minuta, s autom s čas posla na nekoj glavnoj cesti, uopće nije pretjerano zavučeno, nema birtija, nema diskoteka i kojekakve buke....valjda će i koja veća trgovina otvoriti u blizini kad se napune stanovi...

Da su cijene u oglasu visoke, jesu, ali tko zna, može i niže... valjda...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:26   #1018
Da je okoliš oko zgrade dobar-nije ni približno i svi koji su bili kod tih zgrada to kažu. Što se tiče toga da nema buke to je super, al će to biti kratkog vijeka kad krene gradnja okolnih zgrada pa imaš par godina gradilište ispred prozora,kao u Vrbanima III. A još ako i ta Jarunska prođe ispred prozora /2. zgrada/- bonbon, a još i oni teniski tereni iako je dio terena zaštićena zelena površina vidio sam da su južno od 2. zgrade već ogradili novu parcelu-nova zgradaNe bi bilo prvi put da je došlo do slučajne prenamjene zemljišta.

Zgrada je među pristojnijima u tom dijelu grada ali s obzirom na trenutnu situaciju i mizeran broj prodanih stanova u 2. zgradi mislim da s ovom politikom cijena to bude i dalje zjapilo prazno.
Vidio sam da su se stanovi iz kompenzacije prodavali po cijeni od 1600E po m2, ali se ne bih u to upuštao jer sam čuo da ti kompenzacijski stanovi su malo drugačije napravljeni

Zadnje uređivanje ivo08 : 31.10.2010. at 09:39.
ivo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 19:59   #1019
Quote:
ivo08 kaže: Pogledaj post
Vidio sam da su se stanovi iz kompenzacije prodavali po cijeni od 1600E po m2, ali se ne bih u to upuštao jer sam čuo da ti kompenzacijski stanovi su malo drugačije napravljeni
To sam i ja čula , pa me zanima da li ima tko da je kupio stan iz kompenzacije i da li je zadovoljan. I što to uopće znači ''malo drugačije napravljeni''?
lorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 00:40   #1020
Quote:
rusulica kaže: Pogledaj post
Dva pitanja za one dobro informirane.

1. Gdje će se nalaziti i koliko će od naših zgrada biti udaljen navodni "zeleni pojas" i sa kojim sadržajima?
2. Jel netko zna gdje će proć Jarunska cesta i koliko će točno biti udaljena od zgrada, zapravo sve u vezi te ceste nas zanima. Jer kako neki stanari govore trasa Jarunske ceste u jednom djelu će se izmjeniti tj da ipak neće proć trasom kojom je ucrtana?

Hvala na odgovoru

https://e-uprava.apis-it.hr/gup/Download.aspx

izaberi si sliku br.42 pa pogledaj detaljne planove za uređenje toga dijela naselja.

http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/...0?OpenDocument

ovo je napismeno kako stvari trenutno stoje samo još će dugo vremena proći dok ta Jarunska bude spojena sa Slavenskoga.
veliki je to zahvata,prvo će spojiti Hrgoviće i Ive Lola Ribara,e tamo je baš gadno balkoni vise na prometnicu, PBZ prodaje te stanove na veliko tko zna kako im ide,trenutno je lokacija mirna samo cesta će brzo doći.
kod nas ti sve to rekla čula kazala,postoje planovi i toga se grad manje više drži,mnogo se toga pričalo pa ništa,pogledaj samo tramvajsku prugu,kako je to rješeno kod tržnice,zar ti nije to malo preusko za onaj promet??
ne brini za ove nove stanove neće prometnica smetati,jedino cijena stana je visoka,ne vrijedi to toliko.
jankof is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.