Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 19:06   #561
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
to mi znači isto kao da kažeš da si štovatelj Andersona, ili The Charlatansa, ili, kaj ja znam, Sturgesa.
ne, to bi trebalo značiti da ja cijenim i druge umjetnike.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:05   #562
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ne, to bi trebalo značiti da ja cijenim i druge umjetnike.
ma svaka ti čast, vidio sam ja odma' da si ti širokih obzora.

ali ja sam se više referirao na to kako si mi rekao nešto vrlo neprecizno pa ja ne mogu znati na što se točno referiraš.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:20   #563
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
ma svaka ti čast, vidio sam ja odma' da si ti širokih obzora.

ali ja sam se više referirao na to kako si mi rekao nešto vrlo neprecizno pa ja ne mogu znati na što se točno referiraš.
a čuj, moguće je da se u toj širini zalomi tu i tamo neka površnost.
nemoj zamjeriti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:24   #564
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a čuj, moguće je da se u toj širini zalomi tu i tamo neka površnost.
nemoj zamjeriti
znači i dalje mi nećeš reći kojeg si scotta fan?

ma razumiješ li ti što ja pišem uopće
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:35   #565
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
znači i dalje mi nećeš reći kojeg si scotta fan?

ma razumiješ li ti što ja pišem uopće
štaš, moram se izražavati dvosmisleno,
duga ti je to priča...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:42   #566
Django mu definitivno nije najbolje ostvarenje, možda neko vrijeme uz druge kopira i samog sebe, svejedno ima izvrsnih filmova u karijeri i veliki utjecaj, a kao redatelj je tehnički potkovan, od kuteva kamere do dijaloga.

Također ima i strast prema šundu. Pretpostavljam da zato, vjerojatno i opravdano, za mnoge ljubitelje filma neće nikad biti veliki redatelj. Šund sam po sebi je kategorija u kontradikciji s klasičnim poimanjem velike vrijednosti u umjetnosti. Cijela njegova karijera vrti se oko šunda pa kad bi morali opisati njegov cijeli opus s dvije riječi pulp fiction pada na pamet. Fikcija i šund. Očigledno takve filmove voli i želi snimati, a to se vidi i iz lista filmova drugih redatelja koje rangira kao najbolje. Svejedno držim da je u tom polju napravio vrijedne stvari i da je vrlo kvalitetan redatelj.

S druge strane ne treba zaboraviti da su dugo vremena špageti vesterni također od djela formalne i neformalne kritike smatrani sranjem od filmova, zajedno s Nerom, Corbuccijima i Checuccijima, jeftinom talijanskom produkcijom, neuvjerljivom glumom, rupama u radnji veličine Azije te grubim kopiranjem klasičnih vesterna s razlikom da body count dolazi u prvi plan, a radnja i priča u treći.

Tako da ono. Pomalo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:54   #567
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
S druge strane ne treba zaboraviti da su dugo vremena špageti vesterni također od djela formalne i neformalne kritike smatrani sranjem od filmova, zajedno s Nerom, Corbuccijima i Checuccijima, jeftinom talijanskom produkcijom, neuvjerljivom glumom, rupama u radnji veličine Azije te grubim kopiranjem klasičnih vesterna s razlikom da body count dolazi u prvi plan, a radnja i priča u treći.

Tako da ono. Pomalo.
Ma sta mi pricas ? Onda sam ja u svome zivotu gledala samo sund .
Od Segio leone sam pogledala sve filmove . Zarazena sam sundom .

Po mome skromnom misljenju sigurna sam da poznam hrpu ljudi koji su kao i ja gledali Segio Leone filmove sa velikim uzitkom .

Le Bon, la Brute et le Truand
cinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:57   #568
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Također ima i strast prema šundu. Pretpostavljam da zato, vjerojatno i opravdano, za mnoge ljubitelje filma neće nikad biti veliki redatelj. Šund sam po sebi je kategorija u kontradikciji s klasičnim poimanjem velike vrijednosti u umjetnosti. Cijela njegova karijera vrti se oko šunda pa kad bi morali opisati njegov cijeli opus s dvije riječi pulp fiction pada na pamet. Fikcija i šund. Očigledno takve filmove voli i želi snimati, a to se vidi i iz lista filmova drugih redatelja koje rangira kao najbolje. Svejedno držim da je u tom polju napravio vrijedne stvari i da je vrlo kvalitetan redatelj.

S druge strane ne treba zaboraviti da su dugo vremena špageti vesterni također od djela formalne i neformalne kritike smatrani sranjem od filmova, zajedno s
On reciklira špageti vesterne, to je velika razlika.

Zapravo, on je reciklator recikliranog i tako unedogled dokle sam sebi nije postao svrha i počeo producirati negledljivo jer, eto, trebali bismo biti oduševljen da je on to reciklirao.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:29   #569
Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
Ma sta mi pricas ? Onda sam ja u svome zivotu gledala samo sund .
Od Segio leone sam pogledala sve filmove . Zarazena sam sundom .

Po mome skromnom misljenju sigurna sam da poznam hrpu ljudi koji su kao i ja gledali Segio Leone filmove sa velikim uzitkom .

Le Bon, la Brute et le Truand
Pričam ono što piše, to bi trebalo biti očito. Ne znam što si gledala i što voliš, ako ti se svidi i šund, ne treba te biti sram.. U tome može biti velikog užitka, mnogi osjećaju iskreni užitak u različitim stvarima. I ja cijenim dobar šund.

Nisam iznio neke posebno osobne osvrte na špageti vesterne, tek da ih je dio kritike držao sranjem tek kad su izišli, objektivno dobar dio špageti vesterna to i je, dobar dio tih filmova je bila jeftina b, ako ne i c produkcija i karikiranje namjerno ili nenamjerno klasičnog vesterna. Bez prevelike filozofije i s rupama u radnji, a takvi filmovi su na cijeni i kod Tarantina, riječ je o ljubitelju i nastavljaču grindhouse tradicije, malih kina, jeftinih produkcija, hrpa loših stvari, ali i povremenih bljeskova genijalnosti i šarma za onoga tko to voli. S tom razlikom što je Tarantino jedan od rijetkih koji je tu estetiku, kao prvo htio, a onda i uspio približiti masama.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:41   #570
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
On reciklira špageti vesterne, to je velika razlika.

Zapravo, on je reciklator recikliranog i tako unedogled dokle sam sebi nije postao svrha i počeo producirati negledljivo jer, eto, trebali bismo biti oduševljen da je on to reciklirao.
Velika razlika u odnosu na što, recikliranje klasičnih vesterna? Pa je, može biti velika razlika, pomaknuo se za još jednu kategoriju u lijevo. Tarantino>>Tarantino>>Špageti>>Vestern.

Mislim da je već neko vrijeme u takvoj poziciji u karijeri da može snimati skoro pa filmove kakve hoće, kad mu producenti daju odrješenije ruke. Hoće li se to publici i kritici svidjeti ili neće, hoće li izazvati podjele ili će većina reći da je o.k. Ne znam. Ima veliko sljedbeništvo, ima podršku barem djela filmske kritike, nominacije za nagrade, dobar prolaz na box officu, što ga briga.
Može se desiti da pretjera u svemu tome i postane svrha sam sebi i vlastitim masturbatornim fantazijama, ali ono, možda smatra da je napravio već dovoljno u životu, a nakon tridesetogodišnje filmske karijere propadali su redatelji i glumci i na puno gore načine, nego reciklirajući sami sebe dok recikliraju reciklaže klasičnog vesterna te pritom zarade nominacije za Oscara.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:45   #571
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Pričam ono što piše, to bi trebalo biti očito. Ne znam što si gledala i što voliš, ako ti se svidi i šund, ne treba te biti sram.. U tome može biti velikog užitka, mnogi osjećaju iskreni užitak u različitim stvarima. I ja cijenim dobar šund.

Nisam iznio neke posebno osobne osvrte na špageti vesterne, tek da ih je dio kritike držao sranjem tek kad su izišli, objektivno dobar dio špageti vesterna to i je, dobar dio tih filmova je bila jeftina b, ako ne i c produkcija i karikiranje namjerno ili nenamjerno klasičnog vesterna. Bez prevelike filozofije i s rupama u radnji, a takvi filmovi su na cijeni i kod Tarantina, riječ je o ljubitelju i nastavljaču grindhouse tradicije, malih kina, jeftinih produkcija, hrpa loših stvari, ali i povremenih bljeskova genijalnosti i šarma za onoga tko to voli. S tom razlikom što je Tarantino jedan od rijetkih koji je tu estetiku, kao prvo htio, a onda i uspio približiti masama.
Ok ,idemo sada ozbiljno . Naravno da si u pravu po pitanju povjesti toga genre i da su western spaghetti bili jako podcijenjeni . Zeljela bih situirati kino u taj period i osvrnuti se na povjest kinematografije . Tada nisu imali ni tehniku ni novcane mogucnosti kao danas . Recu ti samo da je Cinecitta bio u to vrijeme najveca konkurencija Hoolywoodu i da su tu snimili pojedini kultni filmovi sa najcuvenijim redateljima i glumcima .Clint Eastwood ti zivi produkat toga sunda . Naravno da Trantino spada u kategoriju komerciale kao i svi danasnji filmovi koje pune sale . Filmovi sa malim budgetom vide samo pravi ljubitelji filmova i to na raznim festivalima ,najcesce posto ih sale ne otkupljuju . Jako je tesko debatirati o filmovima i ukusima . Mi danas dijelimo svjet i kulturu na komercialu i ne komercialu . E sada raspravljati o Tarntinu je isto kao da raspravljam o Radio Headu ili Lady Gaga, samsungu i iphonu . Ili Ako hoces google i apple . Neces ti jednoga geeka nikada ubjediti da ima drugih stvari mnogo boljih . Njegovi filmovi imaju budget i jako lako je napraviti estetiku sa dansnjim budgetima ,danasnjom tehnologijom. Prije su se filmovi pravili medju prijateljima i glumci cesto nisu bili placeni . Hajde si ti danas zamisli nesta slicno .Dogodi se, ali jako rijetko i to sa glumcima na koncu karijere, koji zele da daju sansu nekome mladome redatelju . Mene nije nicega sram a najmanje mojih izbora . I nisam purista koji si nece uprljati prste gledajuci komercialne filmove . A priori ne odbacujem nista i sve sta pogledam pogledam da bi si sama napravila opinon a ne da slusam i citam kriticare sa njihovim predrasudama i definiranim ukusima . Nemam povjerenje u profesionalne kriticare posto su placeni i furaju njihovu politiku, a obicni su ljudi kao i mi svi sa razlcitim ukusima i stepenom filmografske kulture .

Zadnje uređivanje cinna : 19.02.2013. at 11:55.
cinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 12:33   #572
Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
Ok ,idemo sada ozbiljno . Naravno da si u pravu po pitanju povjesti toga genre i da su western spaghetti bili jako podcijenjeni . Zeljela bih situirati kino u taj period i osvrnuti se na povjest kinematografije...
Ne kažem ja da je šund univerzalno loš i da ne može proizići ništa dobro iz toga, koliko je kvalitetnih glumaca i redatelja u počecima snimalo svakakve filmove pa gdje su danas. Neki od najboljih filmova su indie filmovi nastali na malim budžetima, to uopće nije poanta. Pa Tarantino je do lakta u šundu.

S druge strane ne vidim ni neke koristi da se bilo kojeg geeka išta ubjeđuje, ljudi imaju svoj ukus i neka preferiraju što hoće, u tom smjeru mi je promašeno pozivati se na originalne špageti vestern filmove u odnosu na Tarantinovog Djanga, kad niti originalni Django ne predstavlja neki poseban filmski vrhunac. Jasno mi je da se nekom može iz tisuću razloga baš originalni Django više sviđati, ali mnogi ljubitelji ovog novog su ga došli gledati recimo baš zbog Tarantina i njegovog stila, a ne zbog zanimanja za povijest špageti vesterna i to se zaboravlja. Zaboravimo na trenutak da je ovog novg Djanga snimio Tarantino i da je izašao u 2013., nego uzmimo da ga je snimio neki talijanski redatelj u zlatnom periodu špageti vesterna, s budžetom kakvim je imao, bili se onda svidio nekom klasičnom ljubitelju špageti vesterna? Pitanje je retoričko. Također ispada da samo pravi ljubitelji filma vide filmove s malim budžetima. Evo, ne smatram se pravim ljubiteljem filma (što bi to uopće bilo?) ili da filmove intenzivno gledam pa pogledam određeni broj filmova s malim budžetima, valjda u istom omjeru kao i onih s velikim budžetima kad bi uopće definirali granicu što točno danas predstavlja mali, a što veliki budžet.

Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
Njegovi filmovi imaju budget i jako lako je napraviti estetiku sa dansnjim budgetima ,danasnjom tehnologijom. Prije su se filmovi pravili medju prijateljima i glumci cesto nisu bili placeni . Hajde si ti danas zamisli nesta slicno .Dogodi se, ali jako rijetko i to sa glumcima na koncu karijere, koji zele da daju sansu nekome mladome redatelju . Mene nije nicega sram a najmanje mojih izbora . I nisam purista koji si nece uprljati prste gledajuci komercialne filmove .
Ne znam baš, dosta se pazi kome će se i kako povjeriti novac za rađenje filma, ne prepušta se to slučaju, tako da veliki budžet na kraju završi u rukama onih koji nešto uopće mogu i znaju napraviti, a svejedno se dogode pogreške. I komercijalni filmovi imaju svoju ulogu i publiku, u tome nema ništa loše. Također i nekad su postajali visoko budžetni i nisko budžetni filmovi s obzirom na mjesto i vrijeme, osim možda u najranijim počecima filma na kraju 19. i početku 20. stoljeća kad je industrija još bila u povojima.

Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
A priori ne odbacujem nista i sve sta pogledam pogledam da bi si sama napravila opinon a ne da slusam i citam kriticare sa njihovim predrasudama i definiranim ukusima . Nemam povjerenje u profesionalne kriticare posto su placeni i furaju njihovu politiku, a obicni su ljudi kao i mi svi sa razlcitim ukusima i stepenom filmografske kulture .
Naravno. Samo što primjećujem da mnogi ljudi danas odlaze u drugu krajnost, sve u nekom iracionalnom strahu da će ako se slože ili pročitaju upis nekog kritičara izgubiti vlastito mišljenje ili individualnost. Ili će netko drugi možda primjetiti da nemaju vlastito mišljenje o nekoj stvari. Ono, o.k. mogu samo ustvrditi da su došla još teža vremena za filmske kritičare kad je iznošenje vlastitog subjektivnog dojma postala moguća prijetnja tuđem mišljenju i individualnosti te kad se na takve stvari uopće pazi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 12:41   #573
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Može se desiti da pretjera u svemu tome i postane svrha sam sebi i vlastitim masturbatornim fantazijama, ali ono, možda smatra da je napravio već dovoljno u životu, a nakon tridesetogodišnje filmske karijere propadali su redatelji i glumci i na puno gore načine, nego reciklirajući sami sebe dok recikliraju reciklaže klasičnog vesterna te pritom zarade nominacije za Oscara.
Može on štogod hoće, samo to je negledljivo i filmski neproduktivno.

Gle, parafraza dijaloga iz Leoneovog filma! vauuu
Gle, muzika koja imitira onu iz japanskog filmića iz '72! ahhhh
Gle, glavni junak se raskoračio pri zalasku isto kao sporedni lik u filmu Dobar, gori, najgori! *svrš*


dosadno.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 12:47   #574
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Može on štogod hoće, samo to je negledljivo i filmski neproduktivno.

Gle, parafraza dijaloga iz Leoneovog filma! vauuu
Gle, muzika koja imitira onu iz japanskog filmića iz '72! ahhhh
Gle, glavni junak se raskoračio pri zalasku isto kao sporedni lik u filmu Dobar, gori, najgori! *svrš*


dosadno.

Dobro, koja je tvoja poanta ako istu stvar možemo reći za Leonea koji je prvi dio Dollars trilogije doslovno prekopirao, kadar po kadar, od Kurosawe, a ni ostali mu filmovi nisu bili eksplozija inovativnosti, nego vješto posvajanje utjecaja? Što to treba značiti, da su mu filmovi manje vrijedni? Pa i Kurosawa se ugledao na Johna Forda, je li to znači da je i Kurosawa, barem u jednom dijelu svog stvaralaštva, reciklator? I ako jest, šta sada, isti slučaj -- filmovi mu manje vrijede?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 12:55   #575
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Dobro, koja je tvoja poanta ako istu stvar možemo reći za Leonea koji je prvi dio Dollars trilogije doslovno prekopirao, kadar po kadar, od Kurosawe, a ni ostali mu filmovi nisu bili eksplozija inovativnosti, nego vješto posvajanje utjecaja? Što to treba značiti, da su mu filmovi manje vrijedni? Pa i Kurosawa se ugledao na Johna Forda, je li to znači da je i Kurosawa, barem u jednom dijelu svog stvaralaštva, reciklator? I ako jest, šta sada, isti slučaj -- filmovi mu manje vrijede?
Iskreno, meni je Leone generalno dosadan i zapravo ga spašavaju treš momenti.

Ovaj parazitira na tom trešu već desetljeće i kusur ne nudeći ništa novog.
U startu je bio odličan, dijalozi su mu bili za pamćenje, znam Reservoir napamet, sad ili se preplašio da neće svoj potencijal uspjeti ostvariti jer je dubinski nezanimljiv ili je jednostavno preumišljen da se bavi ičim drugim osim prežvakanja već prožvakanog.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:01   #576
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Iskreno, meni je Leone generalno dosadan i zapravo ga spašavaju treš momenti.

Ovaj parazitira na tom trešu već desetljeće i kusur ne nudeći ništa novog.
U startu je bio odličan, dijalozi su mu bili za pamćenje, znam Reservoir napamet, sad ili se preplašio da neće svoj potencijal uspjeti ostvariti jer je dubinski nezanimljiv ili je jednostavno preumišljen da se bavi ičim drugim osim prežvakanja već prožvakanog.
Pa kojeg se onda vraga pozivaš na tog istog Leonea ako ti je 'generalno dosadan'? No dobro, igrajmo tu igru, tko to nudi nešto novo? Evo, možda te ja neću znati poklopiti, ali će se sigurno netko javiti i reći: "Taj? Pa njegovi su filmovi ništa doli citiranje xy autora koji je, usput, puno bolje radio to što radi taj tvoj favorit."

Drugim riječima, ako baš želimo, svakoga redatelja možemo 'prozvati' zbog posvajanja utjecaja, ali mi se čini da Tarantina najviše prozivaju jer se poziva na bleksploataciju, špageti westerne, općenito treš uratke. OK, njegov ti je filmski svijet dosadan? Super, i meni je dosadan filmski svijet Larsa von Triera i Michaela Hanekea. Ali izvlačiti nekakav 'argument' u kojemu se Tarantina proziva za neoriginalnost, u svijetu, pogotovo filmskom, koji puca po šavovima od silne neoriginalnosti, pa to je... neoriginalno.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:14   #577
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Pa kojeg se onda vraga pozivaš na tog istog Leonea ako ti je 'generalno dosadan'? No dobro, igrajmo tu igru, tko to nudi nešto novo? Evo, možda te ja neću znati poklopiti, ali će se sigurno netko javiti i reći: "Taj? Pa njegovi su filmovi ništa doli citiranje xy autora koji je, usput, puno bolje radio to što radi taj tvoj favorit."

Drugim riječima, ako baš želimo, svakoga redatelja možemo 'prozvati' zbog posvajanja utjecaja, ali mi se čini da Tarantina najviše prozivaju jer se poziva na bleksploataciju, špageti westerne, općenito treš uratke. OK, njegov ti je filmski svijet dosadan? Super, i meni je dosadan filmski svijet Larsa von Triera i Michaela Hanekea. Ali izvlačiti nekakav 'argument' u kojemu se Tarantina proziva za neoriginalnost, u svijetu, pogotovo filmskom, koji puca po šavovima od silne neoriginalnosti, pa to je... neoriginalno.
Pa ne pozivam se ja na Leonea, već Stronger ga je usput spomenuo.
A ja sam navela startnu Quentinovu originalnost koja je s vremenom izblijedila jer si je nepotrebno zadao da mora nekoga slijediti, a imao je dovoljno razloga i talenta da to ne čini.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:21   #578
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa ne pozivam se ja na Leonea, već Stronger ga je usput spomenuo.
A ja sam navela startnu Quentinovu originalnost koja je s vremenom izblijedila jer si je nepotrebno zadao da mora nekoga slijediti, a imao je dovoljno razloga i talenta da to ne čini.
To jednostavno nije istina. Ja, kao općepoznati i u svom društvu općepriznati zagovaratelj Tarantina, prvi priznajem da ni njegovi rani(ji) uratci nisu lišeni preočiglednog reckiliranja, samo što je meni, eto, i njegov kasniji razvoj karijere jednako zabavan, mada ne i jednako vrijedan. Složit ćemo se da se ne slažemo. Tebi je DANAS dosadan, meni nije nikad, ni u jednom dijelu karijere. OK, možda drugi dio, osveta žena u Deathproof, to je pomalo dosadno i samo sebi svrha.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:39   #579
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa ne pozivam se ja na Leonea, već Stronger ga je usput spomenuo.
Nisam 100% siguran, jer sam se raspisao i sad bi to sve trebalo ponovno čitati, ali nigdje u svojim posljednjim upisima na temu ne spominjem Leonea. Istina, bili su tu Corbucci, Nero i izvjesna braća Checucci, ali Leone ne.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +

Zadnje uređivanje Stronger Free : 19.02.2013. at 14:00.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 14:12   #580
ja sam neko vrijeme znao u poluzajebanciji govoriti da je sve nakon Meliesa sranje
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.