Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2013., 00:54   #61
Ovo je za avanturiste, jebogapatak.
Samo, sad ne znam je l' me ovo s reduciranim brojem jela privuklo ili odbilo. Valjda oboje, samo je pitanje što više. Hm...
Očekujem da neko ode i kaže cijene i što je jeo pa će moj trbuh i novčanik odlučiti surađujuć' s mojim neutaživo oblizujućim jezikom.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:00   #62
šalješ li nas u Prasca ili u frtalje?Nekako ne vjerujem da će poslovna politika biti ista.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:04   #63
jel chef misli trčkarati od Gornjeg grada do Dukljaninove da kontrolira stanje u kuhinji, ili će stari restoran prepustiti nekom drugom da ga vodi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:07   #64
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
koliko tu citam, mjesto je potrebno rezervirati danima unaprijed, tako da bi ja rekao da je necija druga percepcija poremecena...
gmit, suzdrži se od ad hominem komunikacije. Ovdje to nije dopušteno. Sljedeći takav upis kartoniram.

(To vrijedi i za sve druge koji požele tako komunicirati.)

LP!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:16   #65
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel chef misli trčkarati od Gornjeg grada do Dukljaninove da kontrolira stanje u kuhinji, ili će stari restoran prepustiti nekom drugom da ga vodi?
pa zar nije gore smjestio Palfija?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:23   #66
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
šalješ li nas u Prasca ili u frtalje?Nekako ne vjerujem da će poslovna politika biti ista.
Ko, ja?
Pitanje je gdje šaljem sebe i šaljem li se igdje od ta dva mjesta, vas ne šaljem nigdje.
ne znam jesi li mene pitala, iza mog posta je tvoj, sitni je sat... vrijeme je tat


Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
pa zar nije gore smjestio Palfija?
Je, iskusnom chefu koji je baš spreman preuzeti ajmo reći renomirani restoran. Haujesnou. Ima da im svima visi za vratom stalno ko vlč Sudac, na oba mjesta odjednom. Ako treba, stvorit će si i stigme u obliku prasca na rukama.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 08:18   #67
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ko, ja?
Pitanje je gdje šaljem sebe i šaljem li se igdje od ta dva mjesta, vas ne šaljem nigdje.
ne znam jesi li mene pitala, iza mog posta je tvoj, sitni je sat... vrijeme je tat




Je, iskusnom chefu koji je baš spreman preuzeti ajmo reći renomirani restoran. Haujesnou. Ima da im svima visi za vratom stalno ko vlč Sudac, na oba mjesta odjednom. Ako treba, stvorit će si i stigme u obliku prasca na rukama.
Tebe pitala.
A kaj se kontrole tiče i nadzora nad svakim zrnom riže,baš me zanima kak će to veliki meštar svih kulija izvoditi nad malo većim mjestom od sićušnog Prasca.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 09:17   #68
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Tebe pitala.
A kaj se kontrole tiče i nadzora nad svakim zrnom riže,baš me zanima kak će to veliki meštar svih kulija izvoditi nad malo većim mjestom od sićušnog Prasca.
koja je cijena vecere za dvoje i sto ste jeli u prascu (koliko sam shvatio pise se o 800-900 kn, a na stranicama vec od 76 kn/osoba)? vrijedi li taj dozivljaj toliko koliko kosta?

kada se otvara 5/4?

usput: i meni bas nije jasno kako ce to funkcionirati na 2 lokacije uz takav pristup - definitivno bi bilo logicnije da se radi o jednom vecem lokalu. ovo "dijeljenje" bi moglo biti lose ta oba.
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 09:29   #69
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
koja je cijena vecere za dvoje i sto ste jeli u prascu (koliko sam shvatio pise se o 800-900 kn, a na stranicama vec od 76 kn/osoba)? vrijedi li taj dozivljaj toliko koliko kosta?

kada se otvara 5/4?

usput: i meni bas nije jasno kako ce to funkcionirati na 2 lokacije uz takav pristup - definitivno bi bilo logicnije da se radi o jednom vecem lokalu. ovo "dijeljenje" bi moglo biti lose ta oba.
cijena od oko stotinjak kuna je samo za gablece.
Hrana je jako fina,ali ipak preskupa.
Večera za dvoje uz par čaša vina,bez ekstravagancija teško da se može izvesti bez 300 do 400 kuna po osobi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 09:59   #70
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
cijena od oko stotinjak kuna je samo za gablece.
Hrana je jako fina,ali ipak preskupa.
Večera za dvoje uz par čaša vina,bez ekstravagancija teško da se može izvesti bez 300 do 400 kuna po osobi.
tako sam i mislio, na kada su gableci ako pise radno vrijeme od 19 - 24?

s obzirom da se to ipak radi o 800-100 kn za dvoje, da li je to bar nesto stvarno egzoticno ili samo uobicajena hrana na neubicajeni i bolji nacin? i to je onda ta "prica" sa 2 menija i bok?
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:10   #71
Ja sam bila u 11 mj u Prascu
Predjelo, glavno jelo, desert, bilo nas je 5 cura i podjelile smo bocu vina za 200-tinjak kuna cini mi se, i jos je svaka popila desertno vino - 240 kn po osobi, znaci sveukupno 1200 kn za nas 5
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:32   #72
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u 11 mj u Prascu
Predjelo, glavno jelo, desert, bilo nas je 5 cura i podjelile smo bocu vina za 200-tinjak kuna cini mi se, i jos je svaka popila desertno vino - 240 kn po osobi, znaci sveukupno 1200 kn za nas 5
Možda su cijene pale ili je vas 5 cura imalo popust :namig: .
Ili ste bile na dnevnom meniju.

U rujnu je nas četvero za sličan menu + jedna boca vina (oko 350 kuna) izbrojilo oko 2000 kuna.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:34   #73
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
koja je cijena vecere za dvoje i sto ste jeli u prascu (koliko sam shvatio pise se o 800-900 kn, a na stranicama vec od 76 kn/osoba)?
mi (nas dvoje) smo 3 slijeda, po casu vina i vode, te 10% napojnice platili 550kn. za kuhinju tog tipa cinilo se razumnim.


Quote:
xls kaže: Pogledaj post
vrijedi li taj dozivljaj toliko koliko kosta?
ovisi sto ocekujes. ako ocekujes krknut cevape od 30kn, bit ces razocaran
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:43   #74
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
mi (nas dvoje) smo 3 slijeda, po casu vina i vode, te 10% napojnice platili 550kn. za kuhinju tog tipa cinilo se razumnim.

ovisi sto ocekujes. ako ocekujes krknut cevape od 30kn, bit ces razocaran
pristojno pitam, zanima me iz konkertnog iskustva omjer ulozeno/dobiveno - da zelim najjeftiniji fast food narucio bih neku dostavu.

kao sto sam i napisao, za kvalitetniji (ali klasican) obrok nemam volje platiti 1000 kn za dvoje.

npr.: postenim smatram omjer (bio u zadnje vrijeme) ulozenog/dobivenog u Plavom podrumu Volosko, Dvi murve Porec, Grgosova Spilja Samobor, Pero Zdero Zg... - dakle ne radi se samo nominalno o cijeni, vec mi je bitan omjer.

a i dalje nisam shvatio sto se konkretno jede...
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:59   #75
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
pristojno pitam, zanima me iz konkertnog iskustva omjer ulozeno/dobiveno - da zelim najjeftiniji fast food narucio bih neku dostavu.
pristojno sam ti i odgovorio - takvo sto je krajnje individualno. neki se snebivaju nad takvim cijenama, nekima je to skroz povoljno i prihvatljivo.


Quote:
xls kaže: Pogledaj post
kao sto sam i napisao, za kvalitetniji (ali klasican) obrok nemam volje platiti 1000 kn za dvoje.

npr.: postenim smatram omjer (bio u zadnje vrijeme) ulozenog/dobivenog u Plavom podrumu Volosko, Dvi murve Porec, Grgosova Spilja Samobor, Pero Zdero Zg... - dakle ne radi se samo nominalno o cijeni, vec mi je bitan omjer.
nase misljenje je da je cijena bila u redu za taj stupanj kuhinje. da je smjesteno negdje van grada, vjerojatno bi cesce bili gosti...

vidim da dlapek pise da su njih cetvero u tri slijeda platili 2000kn i nije mi jasno kako su to izveli, ali mi se doticna cini sklona pretjerivanju i mrznji prema prascu. sam prosudi na temelju postova...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:11   #76
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Možda su cijene pale ili je vas 5 cura imalo popust :namig: .
Ili ste bile na dnevnom meniju.

U rujnu je nas četvero za sličan menu + jedna boca vina (oko 350 kuna) izbrojilo oko 2000 kuna.
Nije bilo popusta
A sta je dnevni meni?

Glavna jela su bila 70-90 kn
Ja sam jela ribu koja je bila 90 kn a cure pureci zabatak za 70 kn
Predjela su 35-40 kn
Kolac isto tako nekako cini mi se 30-tak kuna - bio je dost jednostavan kolac
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 12:45   #77
Nas je bilo cetvoro. Jeli smo te menije od 3 jela, s tim da jedan nije imao desert. Bila je uz to boca vina, dvije jane, 4 case prosecca... Doslo nas je cca 1500 kuna.
Da je jeftino nije, da je hrana jako, jako fina- je.
ekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 12:51   #78
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nije bilo popusta
A sta je dnevni meni?

Glavna jela su bila 70-90 kn
Ja sam jela ribu koja je bila 90 kn a cure pureci zabatak za 70 kn
Predjela su 35-40 kn
Kolac isto tako nekako cini mi se 30-tak kuna - bio je dost jednostavan kolac
U koliko sati ste to jele. Ja to u moje 4 posjete Prascu još na večer nisam vidio. Niti da postoji nešto na jedan tanjur a niti te cijene. Meni ovo izgleda dnevna cijena.
Quote:
ekko kaže: Pogledaj post
Nas je bilo cetvoro. Jeli smo te menije od 3 jela, s tim da jedan nije imao desert. Bila je uz to boca vina, dvije jane, 4 case prosecca... Doslo nas je cca 1500 kuna.
Da je jeftino nije, da je hrana jako, jako fina- je.
Slijedovi od 3 do 6 jela nemaju desert. Boldano potpisujem, tako smo i mi prošli. Također +1 za zadnju ocjenu.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 30.01.2013. at 12:58.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 12:56   #79
u prascu sam bio dva puta, oba puta na meniju od sedam slijedova što je 370 kn. ali 500-550 kn (s vinom) po osobi za tako nešto par put godišnje meni vrijedi
bozhena123456789 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 13:30   #80
Kad sam cijene prepričal mojoj zagorskoj baki, samo je rekla staru sentencu : "kad bedaki imaju peneze, kramari tržiju..."
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.