Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 12:20   #1
Tražim stomatologa/parodontologa/ortodonta...tj meštra za zube - preporuke i iskustva

Ovdje i samo ovdje možete razmjenjivati iskustva i preporuke za određenog stomatologa. S obzirom na postojanje ovakvog topica obavještavamo vas da ćemo svaki novootvoreni thread koji sadržava sličan upit ili text prebacivati na ovu temu.
Hvala
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!

Zadnje uređivanje trebor : 06.11.2011. at 12:45.
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:30   #2
Ortodont u Rijeci

Drago mi je što se netko (Trebor) sjetio otvoriti ovu korisnu temu, jer 'meštra za zube' uglavnom biramo na bazi preporuka i ocjenjujemo na bazi tuđih iskustava.

S ortodontskom terapijom krenula sam prije četiri mjeseca, a moj izbor je bio dr. Marelić iz Rijeke. Bila sam kod nekoliko stručnjaka, gdje sam dobila odgovore da prije ortodonstke terapije moram izvaditi 4 zdrava zuba, kako bi se ostali 'udobno smjestili' (tj. došli na pravu poziciju).
To nisam htjela učiniti, i odgađala sam terapiju sve do 33. godine, kada se situacija sa zubima dodatno pogoršala i kada sam na preporuku svog kolege išla na pregled kod marelića. Prema njegovoj procjeni (nekakvoj kalkulaciji-planu terapije- a sve u ppt prezentaciji ) zube nije bilo potrebno vaditi, a njegov pristup mi se od početka činio sustavnim. Mislim, nije baš jednostavno nositi aparatić u bilo kojoj dobi, a mislim da nama 'seniorima' dodatno komplicira stvari , zato mi je bilo bitno da steknem 'ovaj zna što radi' - dojam.
Prvi rezultati su brzo stigli tako da sam u ovoj fazi terapije zadovoljna. Pored svega, doktor je dosta komunikativan, nije uštogljen, a to mi isto odgovara.

Evo, možda je netko imao drugačije iskustvo, pa neka slobodno iznese.
Nadam se da će iskustva na ovoj temi biti mnogima od koristi.
Sretno!
DIAbella Loo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:45   #3
I meni HITNO treba dobar stomatolog u Zagrebu.Privatnik! Odlazim na put 19.11 a moja zubarica je spora.Radi mi jedan zub vec 3 tjedna!uzas!

Molim pomoc!
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:54   #4
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
I meni HITNO treba dobar stomatolog u Zagrebu.Privatnik! Odlazim na put 19.11 a moja zubarica je spora.Radi mi jedan zub vec 3 tjedna!uzas!

Molim pomoc!
dr LEDIĆ u dugavama .svi je obozavaju fakat zna svoj posao.01/6670734
rupelstilski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:52   #5
Zanimaju me iskustva forumaša kod dr. Štimac koja je na Trešnjevci u Zagrebu.
davaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:54   #6
Meni treba dobar HZZO zubar u Rijeci.

Hvala
Therese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:08   #7
Quote:
Therese kaže: Pogledaj post
Meni treba dobar HZZO zubar u Rijeci.

Hvala
Draga Therese,
većina ortodonata privatnika ima ugovor s HZZO-om (jedan od njih je i gore navedeni dr. Marelić). Dakle, djeca i mladi do 18 godina imaju pravo na besplatnu ortodontsku terapiju i u tim privatnim ordinacijama, no također se pacijenti moraju prijaviti na listu čekanja (iskustvo kolege koji mi je preporučio doktora). Koliko se mjeseci mora točno čekati, najbolje je provjeriti s odabranim ortodontom. Nadam se da je manje nego u KBC-u
DIAbella Loo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:17   #8
Preporuka za dobrog ortodonta/ortodonticu.. Dr. Štambuk Nema bolje

Ni njen muž (stomatolog) nije loš. Izvadio mi je 3 zube brzinom munje. Nista nisam osjetila, nista nije boljelo. Nasmijani, vedri, simpaticni, pristupacni i ponajvise jeftinijih od drugih.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 16:40   #9
Quote:
Therese kaže: Pogledaj post
Meni treba dobar HZZO zubar u Rijeci.

Hvala
Skupa, precijenjena, ne radi ti ona nego njezini stomatolozi u timu.. i tako to je samo moje mišljenje..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.11.2011. at 17:20. Reason: umetanje quota
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:28   #10
Tražim dobrog stomatologa u varaždinu.da radi preko hzzo-a i da zna raditi s djecom.
ana0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:44   #11
ne znam koliko sam mjerodavna jer mi je prošla zubarica bila čisti užas , ali preporučam dr. Pripuzovića kod kojeg sam zadnjih par godina nakon kaj sam hitno trebala spašavati nešto što mi je ova prije uništila. ugodan i stručan. kad sam tek došla, random ljudi u čekaonici su mi pričali kak ga ne bi mijenjali nizašto, pogotovo ovi koji se jako boje zubara. kažu da im on to nekak olakša
radi i privatno i preko HZZO-a.

Trakošćanska 15 A (Trešnjevka, blizu placa, u smjeru Doma sportova)
01 / 3695768


also, dobra iskustva i u Dubravi na oralnoj kirurgiji kod doktora Varge (udlaga tj. liječenje temporomandibularnog poremećaja)
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 02:05   #12
Quote:
ana0407 kaže: Pogledaj post
Tražim dobrog stomatologa u varaždinu.da radi preko hzzo-a i da zna raditi s djecom.
dr. Suzana Gold! prezakon je
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:55   #13
Ortodont - Poliklinika Šlaj-Anić, Zagreb

Dobre strane:
- dr. Šlaj je priznati stručnjak, prof. na fakultetu, znat će riješit svaki problem, nema straha da će napraviti štetu na zubima
- dostupan širok izbor bravica, kvalitetni materijali

Upitno:
- sa zubima zapravo rade druge osobe, dr. Šlaj povremeno dođe pogledati napredak. Te druge osobe mogu napraviti nešto krivo...
- dogodi se da jedan put dođe jedna osoba, drugi put druga... imate osjećaj da ste svačiji pacijent, odnosno da niste ničiji - nema onog osjećaja da dođete u ordinaciju i doktor zna sve o vašim zubima
- nedovoljno komunikacije sa pacijentom - prilikom odabira bravica nema savjetovanja što je bolje, skidanje aparatića je meni najavljeno tjedan dana prije kao samorazumljivo, bez da me je netko pitao jesam li zadovoljna i imam li pitanja
- zubi nisu savršeno ispravljeni. Jesu lijepo ispravljeni, ali s obzirom na reputaciju poliklinike trebali bi biti savršeno ispravljeni, a to nisu.
- kada sam ukazala doktorima na to što me muči uvjeravali su me da je sve ok - ravno. Makar bi i slijepcu bilo jasno da nije savršeno ravno. Mogli su barem reći da priznaju da nije savršeno, ali da taj dio milimentra nije toliko važan i da bi dugo trebalo da sve bude savršeno.
- cijena - nije baš najviša u HR, ali ni ne zaostaje puno
- dodatno se plaća fiksna retencija
- J. na pultu bi trebala malo više pokazivati svoje lijepe zube

Zaključak: nisu loši ali im pacijent nije na prvom mjestu. Komunikacija je nedovoljna. Malo perfekcionizma im ne bi škodilo. Ima i puno gorih.
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:00   #14
Trebam dobrog stomatologa u Zagrebu koji, bilo bi poželjno da radi uz HZZO, radi implantante, keramičke protekte najsuvremenijim metodama.
davaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:57   #15
Preporuka za ortodonciju/stomatologiju/sve ostalo vezano za kljove: poliklinika IMED u Selskoj.

Ja sam njihov ortodontski pacijent, ali lijecila sam i dva zuba i prezadovoljna sam.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 08:42   #16
Preporučujem dr. Kristinu Đurkan iz Poliklinike Šlaj Anić za apsolutno fantastične plombe , te za profesionalan i topao pristup pacijentu. Najdraža doktorica
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 11:56   #17
Quote:
Amelie77 kaže: Pogledaj post
Preporučujem dr. Kristinu Đurkan iz Poliklinike Šlaj Anić za apsolutno fantastične plombe , te za profesionalan i topao pristup pacijentu. Najdraža doktorica
Ista ta doktorica me je trajno unakazila kirurskim produljenjem krune za protetiku. Podigla mi je trojku u nebesa da su jedva u drugoj polikinici uz bojanje previsoke trojke nesto napravili. Sasjekla mi je zubno meso izmedju jedinica da to izgleda katastrofa. Toliko sam osakacena njenim radom.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 14:07   #18
Kakva su vaša iskustva kada vam jedan zubar nešto loše napravi pa odete na popravak kod drugoga?
Moje iskustvo je da oni baš to ne vole i da im je običaj odbiti takve pacijente uz objašnjenje - "tko je za*ebao, neka to i popravi".
Ja se nikako ne slažem s tim jer zašto bih se vraćala nekome s čijim radom nisam zadovoljna? Uglavnom, planiram to napraviti ali sam anksiozna jer me zadnji put zubar tako otkantao pa ne znam je li to samo do njega ili su zubari inače takvi.
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 13:38   #19
@ Therese, pitala si za zubara, a ja tebi o ortodontu... ruka brža od mozga, sorry... Vidi kod dr. Zahera (okretište 7-ice). Nisam 'probala', ali sam čula dobre preporuke.
DIAbella Loo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 09:00   #20
Zna tko dobrog privatnika zubara u Zadru? i nekog na hzzo.
thanx
strumfeta333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.