Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2008., 14:49   #1
Kosti u prehrani pasa

Smiju li psi jesti sirove goveđe kosti?
Moj je zlatni retriver,star 5 mjeseci, do sada je uvijek jeo kuhanu jedanput tjedno...
Aleks666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 14:58   #2
Ja sam dobila savjet od vise ljudi, izmedju ostalog i veterinara, da mu dajem samo suhu hranu i to je to...
tonkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 16:00   #3
Pa da, i meni je moj vet rekao da je najbolje da jede taj dehidrat bar do godine i pol starosti, dok se u potpunosti ne razvije...Al isto tako mi je rekao i on i jos nekolica ljudi da mu bar jednom tjedno dam svjezeg sira, pa tu i tamo govedu kost i tak...
Aleks666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:40   #4
Quote:
Aleks666 kaže: Pogledaj post
Pa da, i meni je moj vet rekao da je najbolje da jede taj dehidrat bar do godine i pol starosti, dok se u potpunosti ne razvije...Al isto tako mi je rekao i on i jos nekolica ljudi da mu bar jednom tjedno dam svjezeg sira, pa tu i tamo govedu kost i tak...
Samo ti daj, ali najbolje je da mu dajes da ti jede iz ruke
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:34   #5
mislim da mu ne bi smio dati sirovu ali kuhanu to im je super,psi ti uzivaju u tome ali nemoj mu jos davati dok je tako mali.cekaj da malo odraste.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 21:29   #6
Quote:
Aleks666 kaže: Pogledaj post
Pa da, i meni je moj vet rekao da je najbolje da jede taj dehidrat bar do godine i pol starosti, dok se u potpunosti ne razvije...Al isto tako mi je rekao i on i jos nekolica ljudi da mu bar jednom tjedno dam svjezeg sira, pa tu i tamo govedu kost i tak...
Ovo je fakat prebolesno... Ljudi moji, da li se vi hranite suhom i umjetnom hranom? Mislim da ne. Pa cemu onda uskratiti svojim psima prirodnu hranu koju bi po defaultu jeli u prirodi - sirovo meso, glodanje kostiju... Svasta cujem u zadnje vrijeme od ponekih bisernih veterinara, samo zato da bi prodali ono sto drze u svojim shopovima i ordinacijama - suharke.
Suha hrana je super stvar kad nemas vremena i mjesta za kuhanje i nakuhavanje psece hrane ili za smjestaj mesa u frizeru, ali to ne znaci da psima treba uskratiti poneki mesni, povrtni i prirodni obrok. Ono sto pas ne smije jesti je prezacinjena, ljuta, premasna, presoljena ili slatka hrana. Nisu dobre neke zeljanice, krumpir, friski kruh... Cokolada, luk i cesnjak su izuzetno opasni, iako je mrvu cesnjaka dobro dati u hranu onak kolicinu ko pola nokta za odraslog rota npr. Stiti od nametnika i parazita.
Meso - sirovo ili kuhano jeza psa odlicno. Kosti - govede, sto vece, deblje i sa sto vise mesa i zlundri po njima su da pace pozeljne, od najranijeg doba, cim pocnu rasti zubici. Jacaju desni, zabavljaju psa, umjesto namjestaja grizu kost i zlundre, kosti su prirodna stvar protiv kamenca.
Ljudi dragi, moja kuja je glodala kosti i jela sirovo i kuhano od kad je znala za sebe, uginula je sa 14 godina i niti jednim ispalim niti klimavim zubom. Svi na broju, svi cvrsti i zdravi, i usta bez smrada. Isto sa psima na selu kod bake, jedan uginuo sa 16, drugi sa 19/20 godina. Svi od reda imali su SVE zube na broju. Cijeli zivot zderali su sirovo meso i kaj vec pesi jedu na selu. Nikad bili kod veterinara u zivotu. Sigurno ne od dehidrata i inih bullshita.
Pilece kosti, zecje i opcenito perad nisu pozeljne jer se lome u spic i mogu ozlijediti sluznicu zeluca i crijeva. Svjezi sir je super, takoder i jogurt, mlijeko bas i ne, mnogi dobiju proljev, niti psi niti macke, kao ni vecina sisavaca nisu u stanju provariti postenski laktozu iz mlijeka.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 08:46   #7
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ovo je fakat prebolesno... Ljudi moji, da li se vi hranite suhom i umjetnom hranom? Mislim da ne. Pa cemu onda uskratiti svojim psima prirodnu hranu koju bi po defaultu jeli u prirodi - sirovo meso, glodanje kostiju... Svasta cujem u zadnje vrijeme od ponekih bisernih veterinara, samo zato da bi prodali ono sto drze u svojim shopovima i ordinacijama - suharke.
Suha hrana je super stvar kad nemas vremena i mjesta za kuhanje i nakuhavanje psece hrane ili za smjestaj mesa u frizeru, ali to ne znaci da psima treba uskratiti poneki mesni, povrtni i prirodni obrok. Ono sto pas ne smije jesti je prezacinjena, ljuta, premasna, presoljena ili slatka hrana. Nisu dobre neke zeljanice, krumpir, friski kruh... Cokolada, luk i cesnjak su izuzetno opasni, iako je mrvu cesnjaka dobro dati u hranu onak kolicinu ko pola nokta za odraslog rota npr. Stiti od nametnika i parazita.
Meso - sirovo ili kuhano jeza psa odlicno. Kosti - govede, sto vece, deblje i sa sto vise mesa i zlundri po njima su da pace pozeljne, od najranijeg doba, cim pocnu rasti zubici. Jacaju desni, zabavljaju psa, umjesto namjestaja grizu kost i zlundre, kosti su prirodna stvar protiv kamenca.
Ljudi dragi, moja kuja je glodala kosti i jela sirovo i kuhano od kad je znala za sebe, uginula je sa 14 godina i niti jednim ispalim niti klimavim zubom. Svi na broju, svi cvrsti i zdravi, i usta bez smrada. Isto sa psima na selu kod bake, jedan uginuo sa 16, drugi sa 19/20 godina. Svi od reda imali su SVE zube na broju. Cijeli zivot zderali su sirovo meso i kaj vec pesi jedu na selu. Nikad bili kod veterinara u zivotu. Sigurno ne od dehidrata i inih bullshita.
Pilece kosti, zecje i opcenito perad nisu pozeljne jer se lome u spic i mogu ozlijediti sluznicu zeluca i crijeva. Svjezi sir je super, takoder i jogurt, mlijeko bas i ne, mnogi dobiju proljev, niti psi niti macke, kao ni vecina sisavaca nisu u stanju provariti postenski laktozu iz mlijeka.

Eh,ovim postom napravila si veeeliku grešku.Sad će ti se javit hrpa dežurnih moralista i životinjskih sveznadara i uvjeravat će te da nisi u pravu jer tako kaže njihov vet....

Šalu na stranu,počeli smo pretjerivati u svemu u životu ( mobiteli,vožnja autom,plazma televizori u svakoj sobi ) pa i u odnosu prema životinjama.Kad čitam neke stvari koje pojedinci rade sa svojim životinjama...
Nekad su se psi i mačke hranili normalno,onim što je bilo u tom trenutku dostupno.Moje mačke su nekad jele paštetu na kruhu.I bile su zadovoljne.I zdrave.Nisu svi spavali u kućama i oblačili kaputiće kad se ide na pišanje.Nije se svaki puta kad životinja kihne trčalo veterinaru.I,vidi vraga,usprkos tome,životinje su bile zdrave i vesele i doživljavale su duboku starost.

Nigdje nije dobro pretjerivati,pa ni u odnosu prema životinjama.

Moj labrador je najsretniji kad dobije sirovu kost.Ili komadić presušenog kruha.
Zdrav je,u savršenoj tjelesnoj kondiciji.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 09:59   #8
kosti ne treba kuvati jer od toga postaju krte. ako je pas malo jaci moze se lako dogoditi da otkine deo kosti, koji je ostar pa moze napraviti dzumbus.

iskljucivo sirove kosti, najbolje junece ili govedje. I to one suplje (sto se za supu koriste), sa sve srzi.

Kosti su visestruko dobre: za zube, za stolicu pa i za psihu, jer kao sto neko rece ne grizu namestaj vec svoju kosku.

Sto se tice sira i ostalog, moja kuja dobija i sira i zumance i paprike i mrkve ma svega. I jabuke jede (al iskljucivo slatke) i kruske... zaista svega...

Osnovna hrana joj je dehidrat pomesan s konzerviranom hranom (kad nece da jede bez konzerve, sta da radim) ali u to vrlo cesto zamesam i nesto od navedenih namirnica. Sirovo voce i povrce dobije od nas uz nas obrok (ono sto se ne sme - davati psu kad zica klopu).

E da cesto umesto konzerve joj zamesam s dehidratom i tunjevinu
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 10:37   #9
I moja kuja jede obavezno svaki vikend samo kuhanu klopu, a kroz tjedan se isto svaki dan prošverca neka od "ljudskih" namirnica: svježi sir, zeleno povrće, voće, svaki dan 1/2 litre jogurta ili kiselog mlijeka..... sad kad če boraviti u proljeće više na vrtu isto če dobiti veliku kost za glodanje..... Izgleda perfektno i tako se i osjeća, i ne može dočekati da dođe vrijeme hranjenja jer nikad nezna što će imati za jelo, a uvijek smaže sve do zadnje mrvice..... Za razliku od onih jadnika koje doma čeka isključivo dehidrat u zdjelici, pa ako ga ne pojedu stoji tako dan-dva i čeka.......I moja pojede nešto dehidrata, ali s voljom ga jede jedino u parku(!!!!) gdje bi i inače pojela bilo što jer ne da konkurenciji (ostalim psima), a doma bi mogao stajati u zdjelici tjedan dana ja mislim da ga se ne bi okusila, pa i to nešto govori o toj hrani.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:30   #10
Zaboga tko ne daje, dajet psima kosti bez beda, bit će sretni i zdravi.
Sirove goveđe, juneće, teleće i ine, super su špic rebra, koljenične, zdjelične, sve gdje ima hrskavica to bolje
Sve je rečeno, nadodat ću da moji najstariji psi imaju po 6 godina i imaju zadah kao mali štenci, tj. nemaju ga, nemaju ni mrvicu kamenca, nikad nisu imali upale analki, zubi su im savršeno čisti i zdravi, oni sretni i šta više reći, mislim da je dovoljo.
Veterinari kako je rečeno, često u veterinarskima prodaju kojekakve hren za bolesne pse , dehidrate i konzerve da se kao liječe od oboljenja i problema u startu nastalim dehidratima i konzervama, hrane sa slabijim udjelom ovoga i onoga , a još više, puno više koštaju, tko je tu lud
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 17:36   #11
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Za razliku od onih jadnika koje doma čeka isključivo dehidrat u zdjelici, pa ako ga ne pojedu stoji tako dan-dva i čeka.......I moja pojede nešto dehidrata, ali s voljom ga jede jedino u parku(!!!!) gdje bi i inače pojela bilo što jer ne da konkurenciji (ostalim psima), a doma bi mogao stajati u zdjelici tjedan dana ja mislim da ga se ne bi okusila, pa i to nešto govori o toj hrani.
imam dva psa..jedan jede samo suho..jedan voli nasu hranu..po NJIHOVOM izboru
oba jednako zdrava..i hrana nikad ne ostane sjedit u zdjelici ni sekunde..niti jednom jos u sve ove godine od kad imamo pse
i da se kuzimo..ja ne napadam..ali posto imam dva psa i svako od njih vodi svoju politiku mislim da nema svrhe da ih zoves jadnicima..isto tako znam zenu koja se polomila kupovajuci hranu iz limenki ovaj okus onaj okus vamo tamo..kuhat psu sta god je mislila da bi jeo a on nista..stavi mu suho..samo sta ne pojede zdjelu
isto tako od frendice pas nece jest nista sta ona ne jede..u biti kuha za njega i za sebe
svaki pas svoju politiku vodi..nije sve u vlasnicima
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:10   #12
Najbolji način za pasju razbibrigu na sat-dva

wshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 23:23   #13
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Eh,ovim postom napravila si veeeliku grešku.Sad će ti se javit hrpa dežurnih moralista i životinjskih sveznadara i uvjeravat će te da nisi u pravu jer tako kaže njihov vet....
Ah, zabole me... Moji pesi su pesi a ne igračke i zamjena za djecu, barbike i slične debilane. I žive sasvim solidne pseće žvote maženi su i paženi, ali ne namjeravam ih pretvoriti u nešto što nisu.

Uvijek kažem: stavite sirovo meso i suharke jedno pored drugog i vidite što će pas prvo pojest. 99,9 % navalit će na pravo meso. Pas je mesožder.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:15   #14
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ah, zabole me... Moji pesi su pesi a ne igračke i zamjena za djecu, barbike i slične debilane. I žive sasvim solidne pseće žvote maženi su i paženi, ali ne namjeravam ih pretvoriti u nešto što nisu.

Uvijek kažem: stavite sirovo meso i suharke jedno pored drugog i vidite što će pas prvo pojest. 99,9 % navalit će na pravo meso. Pas je mesožder.
a sta bi onda rekla za mene..dva psa totalno razlicita..svaki vuce na svoju stranu
zasto bi pas koji jede suho bio debilana?ja svoja dva psa volim sasvim jednako..sve sta radimo radimo zajedno..ni po cemu ih ne tretiram razlicito..
jednostavno ne kuzim zasto je moj pas los jer ona obozava pojest suho..sve dok ona jede sta njoj pase to mi je najvaznije..a to sta ova druga preferira sve sta je u mom tanjuru to je njen izbor
a sta se tice sirovog mesa ja ga svom psu nebi nikad dala..skuhano kako bog zapovjeda uvijek..ali sirovo bas i ne..isto tako sa kosti..
prebrzo vrijedjas ljude i skaces u zakljucke..koliko vidim tebe nitko nije izvrijedjao jer hranis psa sa onim sta njoj/njemu pase..niti te je tko optuzio da pretvaras psa u nesto sta nije..samo zato sta neki hrane psa onim sta im je preporuceno ili pak pas preferira (u mom slucaju) ne znaci da ih manje volimo ili ih tretiramo na ikakav nacin osim onaj na koji zasluzuju
podosta ljudi slusa savjete veterinara jer imaju najbolje namjere u srcu..jer zele najbolje za svog psa..si mozda o tome razmislila? malo kome je pas igracka ili zamjena za djecu i ostale totalno apsurdne nebuloze koje si navela
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:36   #15
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Samo ti daj, ali najbolje je da mu dajes da ti jede iz ruke
ajoj nije dobro davat iz ruke...pogotovo ne sirovo meso i kuhano jer je u stanju ugristi moja stara je imala cucka pa ju je griznul kada je dala cucku da jede iz ruke
berna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 08:53   #16
Quote:
berna kaže: Pogledaj post
ajoj nije dobro davat iz ruke...pogotovo ne sirovo meso i kuhano jer je u stanju ugristi moja stara je imala cucka pa ju je griznul kada je dala cucku da jede iz ruke

Ma to ne mora biti tako.Ako je pas dobro odgojen uzet će ti iz ruke mirno i to onda kad mu ti dozvoliš.Neće zgrabiti.Mom psu dajemo praktički sve iz ruke i nikad nikog nije ugrizao.
Psi su svežderi,dakle odgovara im i povrće i meso.I to SIROVO.Nije se jednom dogodilo da je pas ulovljenu pticu (npr.kokoš) pojeo sa perjem i iznutricama.Da li mu je tko skuhao tu pticu?NIJE!

A što se tiče veterinara,oni su na žalost od liječnika za životinje postali prodavači kojekakvih drangulija za životinje.
Posljednji primjer bio je kad sam neki dan bio sa svojim labradorom na cijepljenju.
Sve je prošlo ok,samo na kraju je rekao da ogrlica protiv nametnika koju ima "ne valja",da on ima bolju,Bayerovu,koja košta 90 kn....Genijalac,kako ju je prepoznao na prvi pogled....
Nakon toga,htio mi je prodati neke vitamine,koji su "neophodni",a koštaju 200 kuna....Sve bi to bilo u redu da prije toga nije naglasio da je pas u savršenoj formi,da je potpuno zdrav,da ima divne,zdrave zube i prekrasnu dlaku...
Dakle,da mu kojim slučajem nedostaje vitamina i da ogrlica protiv parazita ne valja da li bi bio tako savšen?
Samo da nešto proda...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 09:16   #17
Quote:
het kaže: Pogledaj post
a sta bi onda rekla za mene..dva psa totalno razlicita..svaki vuce na svoju stranu
zasto bi pas koji jede suho bio debilana?ja svoja dva psa volim sasvim jednako..sve sta radimo radimo zajedno..ni po cemu ih ne tretiram razlicito..
jednostavno ne kuzim zasto je moj pas los jer ona obozava pojest suho..sve dok ona jede sta njoj pase to mi je najvaznije..a to sta ova druga preferira sve sta je u mom tanjuru to je njen izbor
a sta se tice sirovog mesa ja ga svom psu nebi nikad dala..skuhano kako bog zapovjeda uvijek..ali sirovo bas i ne..isto tako sa kosti..
prebrzo vrijedjas ljude i skaces u zakljucke..koliko vidim tebe nitko nije izvrijedjao jer hranis psa sa onim sta njoj/njemu pase..niti te je tko optuzio da pretvaras psa u nesto sta nije..samo zato sta neki hrane psa onim sta im je preporuceno ili pak pas preferira (u mom slucaju) ne znaci da ih manje volimo ili ih tretiramo na ikakav nacin osim onaj na koji zasluzuju
podosta ljudi slusa savjete veterinara jer imaju najbolje namjere u srcu..jer zele najbolje za svog psa..si mozda o tome razmislila? malo kome je pas igracka ili zamjena za djecu i ostale totalno apsurdne nebuloze koje si navela
Vidis, upravo si dokazala da si TI ta koja skaces, prebrzo donosis zakljucke i bla bla bla... U kojem dijelu bilo kojeg mojeg posta sam ja rekla da su ljudi koji hrane pse suharcima debili??? Ili da je to debilana??? Mislim, onda sam i ja debil, jer moji psi takoder jedu suho. Ali ne iskljucivo suho.
Ono na sto sam se htjela osvrnuti je da ljudi zaboravljaju na to sto pas zapravo je - pas, zivina, mesozder... i pokusavaju od njih napraviti ono sto sam opisala u gornjem postu. Pretvaraju ih u vegetarijance, hrane iskljucivom hranom, oblace, razmaze i ponasaju se prema njima kao ekstenzijama za njihove emocionalne nedostatke a samim time njima uskracuju ono sto zapravo jesu - psi. Ako tvoj pas preferira i voli suho, tko ti brani da mu to dajes i tko te optuzuje na koncu konca? Ja samo znam da mi je hrpa veterinara pokusala utrpati Royal ili Hills ili kaj vec god prodaju u svojim ducancicima bez neke osnove... A u svojih ohoho godina bavljenja psima sam stvarno imala vremena skuziti da ne treba slijepo vjerovati svakom veterinaru i ici tamo za svaki drek, jer masa njih ce cak izmisliti nesto samo da ti uvale neku kremicu ili preparat koji kosta ko svetog Petra kajgana a pesu zapravo nije nis, ili mozes kupiti u ljudskoj apoteci tu istu kremu za duplo manje, ili u Pet centru veliku flasicu za cijenu koju ti vet proda malu flasicu. Tako da nije vetovima sto posto sve za vjerovati, mnogi znaju biti bolji trgovci nego sto su veterinari, na zalost nasih zivotinja.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 09:19   #18
Quote:
berna kaže: Pogledaj post
ajoj nije dobro davat iz ruke...pogotovo ne sirovo meso i kuhano jer je u stanju ugristi moja stara je imala cucka pa ju je griznul kada je dala cucku da jede iz ruke
pa fino ga odgojis pa te naaaabu griznul.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 10:08   #19
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Vidis, upravo si dokazala da si TI ta koja skaces, prebrzo donosis zakljucke i bla bla bla... U kojem dijelu bilo kojeg mojeg posta sam ja rekla da su ljudi koji hrane pse suharcima debili??? Ili da je to debilana??? Mislim, onda sam i ja debil, jer moji psi takoder jedu suho. Ali ne iskljucivo suho.
Ono na sto sam se htjela osvrnuti je da ljudi zaboravljaju na to sto pas zapravo je - pas, zivina, mesozder... i pokusavaju od njih napraviti ono sto sam opisala u gornjem postu. Pretvaraju ih u vegetarijance, hrane iskljucivom hranom, oblace, razmaze i ponasaju se prema njima kao ekstenzijama za njihove emocionalne nedostatke a samim time njima uskracuju ono sto zapravo jesu - psi. Ako tvoj pas preferira i voli suho, tko ti brani da mu to dajes i tko te optuzuje na koncu konca? Ja samo znam da mi je hrpa veterinara pokusala utrpati Royal ili Hills ili kaj vec god prodaju u svojim ducancicima bez neke osnove... A u svojih ohoho godina bavljenja psima sam stvarno imala vremena skuziti da ne treba slijepo vjerovati svakom veterinaru i ici tamo za svaki drek, jer masa njih ce cak izmisliti nesto samo da ti uvale neku kremicu ili preparat koji kosta ko svetog Petra kajgana a pesu zapravo nije nis, ili mozes kupiti u ljudskoj apoteci tu istu kremu za duplo manje, ili u Pet centru veliku flasicu za cijenu koju ti vet proda malu flasicu. Tako da nije vetovima sto posto sve za vjerovati, mnogi znaju biti bolji trgovci nego sto su veterinari, na zalost nasih zivotinja.
ok..ispricavam se
malo sam interpretirala drugacije..greska sa moje strane
ok sta se tice oblacenja i tih stvari..tu te kuzim to mi stvarno ide na muzev k..c kad vidim takve gluposti..to mi uopce nije palo na pamet na gornjem postu
neznam kakvi su vasi tamo ali eto nas nama nikad nije prigovorio niti pokusao nudit ista..prihvatio je cinjenicu da jedan jede sve jedan samo svoje..mozda je malo vise laid back sta ja znam..mislim da dok je pas zdrav na pregledu da nemaju sta filozofirat ili mjenjat djetu
moja poanta je bila da dosta ljudi nema pojma..kupe pse i odu veterinaru po savjet isto kako bi ti i ja otisli doktoru ili nekoj osobi koja je strucnjak u tom polju..i naravno oni sljede savjet jer ipak bi ta osoba po struci trebala znat sta rade i savjetuju..pa slijepo sljede sve iz dobrote duse jer misle da cine psu uslugu
sorry jos jednom na zaletu u krivi zakljucak..ovi moji cupavci su mi bolna tocka ubila bi za njih
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:22   #20
Sve 5 het! (cak se i rimuje hehe)
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.