Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 16:31   #1
Crysis [*]

Upravo sam odigrao Crysis demo koji se jučer pojavio na netu i zadovoljan sam. Gameplay je u duhu starog Far Cry-a, s dobrim i uvjerljivim AI, a modifikacije oklopa i oružja unose dodatnu dinamiku u igru. Istina, ponekad igra postaje prelagana, pogotovo šuljanje s nevidljivošću. Fizika je poboljšana i skoro sve se može srušiti, uključujući kuće i vegetaciju. Fora je kad uz strength upgrade udarcem šakom srušim daščaru.

Grafika je nex gen i genijalno izgleda, ali to sa sobom nosi probleme - igra je užasno zahtjevna. Da bi bila igriva, morao sam isključiti AA i smanjiti rezoluciju na 1280x960, a čak i tada framerate je često padao ispod 30 fps. Na DX10 je još gore i čak na 1024x768 ima puno trzanja. Zauzvrat je u DX10 zaista predivna grafika (iako ni dx9 nije za baciti), ali slaba korist od toga kad je igra na nekoj normalnoj rezoluciji igriva valjda samo na 8800GTX Ultra SLI.

Za 2-3 tjedna izlazi puna igra i to obavezno nabavljam. Još ne znam kakav je multiplayer, ali modifikacije oklopa i fizika gdje se sve može uništiti govore mi da bi mogao biti jako zabavan.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:40   #2
igra je odlična, samo malo loše optimizirana. trebali su na low postavkama stavit manje detalja, ovako je prezahtjevna. al izgleda odlično. i naravno već sam se pribilježio kod algoritma za svoj primjerak.
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:41   #3
Meni će i instalacija trzat

Ali pokušat ću igrat

Nisu ljudi baš previše oduševljeni osim grafikom koja pruža toliko koliko i daješ
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:47   #4
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Meni će i instalacija trzat

Ali pokušat ću igrat

Nisu ljudi baš previše oduševljeni osim grafikom koja pruža toliko koliko i daješ
Zašto nisu? Gameplay je skroz u duhu FC-a, a njime je ekipa bila zadovoljna.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:12   #5
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Zašto nisu? Gameplay je skroz u duhu FC-a, a njime je ekipa bila zadovoljna.

.
Pa opisali su da je skoro pa prelagano sa svim tim implantatima,,da ima bugova,da su protivnici malo tupavi ALI ne poriču da je ovo odlična igra i pravi "spiritualni" nastavak FarCry-a
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:55   #6
uuu meni će radit, makar i na low.... sm 3.0. je zakon.... i na low je zakon igrat....
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:12   #7
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Upravo sam odigrao Crysis demo koji se jučer pojavio na netu i zadovoljan sam. Gameplay je u duhu starog Far Cry-a, s dobrim i uvjerljivim AI, a modifikacije oklopa i oružja unose dodatnu dinamiku u igru. Istina, ponekad igra postaje prelagana, pogotovo šuljanje s nevidljivošću. Fizika je poboljšana i skoro sve se može srušiti, uključujući kuće i vegetaciju. Fora je kad uz strength upgrade udarcem šakom srušim daščaru.

Grafika je nex gen i genijalno izgleda, ali to sa sobom nosi probleme - igra je užasno zahtjevna. Da bi bila igriva, morao sam isključiti AA i smanjiti rezoluciju na 1280x960, a čak i tada framerate je često padao ispod 30 fps. Na DX10 je još gore i čak na 1024x768 ima puno trzanja. Zauzvrat je u DX10 zaista predivna grafika (iako ni dx9 nije za baciti), ali slaba korist od toga kad je igra na nekoj normalnoj rezoluciji igriva valjda samo na 8800GTX Ultra SLI.

Za 2-3 tjedna izlazi puna igra i to obavezno nabavljam. Još ne znam kakav je multiplayer, ali modifikacije oklopa i fizika gdje se sve može uništiti govore mi da bi mogao biti jako zabavan.

.
Meni se sad skida jedva čekam, igru čekam već godinu dana i napokon demo za mjesec cjela.
dinko93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:58   #8
ja sam probao na 1920x1200, sve na high, malo trza al' nista strasno. 8800GTS
__________________
KPGS
Lopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 00:30   #9
ja moram igrat na medijum,smrc...
7950 vise nije dorasla tim novim naslovima...
ocal ju do kraja,zgrijal na 70 stepeni(do sada nije isla iznad 43c,G. bllisova,cijela u alu hladnjaku) i svejedno na 1280*1024 nejde iznad 20fps.
Red Hot Chick Chaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:30   #10
Quote:
Lopuza kaže: Pogledaj post
ja sam probao na 1920x1200, sve na high, malo trza al' nista strasno. 8800GTS
Imam blagi dojam da nisi ibaš igrao na high. Kad imaš 17 fps average ne možeš baš reći da "malo trza".

http://www.tweaktown.com/articles/12...lts/index.html

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 02:51   #11
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Pa opisali su da je skoro pa prelagano sa svim tim implantatima,,da ima bugova,da su protivnici malo tupavi ALI ne poriču da je ovo odlična igra i pravi "spiritualni" nastavak FarCry-a
Ti slobodno daj linkove na kojima baziraš svoje tvrdnje, a ja ću na svaki tvoj dati 10 koji govore suprotno..
Feelipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 04:02   #12
Skinuo sam demo, sto se gameplay tiče, sviđa mi se.

Međutim grafika je prezahtjevna, na rezoluciji 1280 x 720 i medium postavkama drzi se oko 30 fps ali padne i na 20fps i seta izmedu 20 i 30.

Međutim, kada stavim medium i ukljucim 4AA, fps padne na 2, nemoguce igrati

Na high nisam ni pomislio staviti, ili jos mozda povecati rezoluciju.Iako bi bilo zanimljivo vidjeti grafiku na very high postavkama i sa 6 AA.

Samo da izade sljedeca generacija dx 10 grafa....po ovome sto sam našao na netu ni jedna trenutno ne postoji koja ovo može gutati na jebačkim postavkama.

Evo jedan screen na 1680 x 1050 na medium postavkama, iako fps bude oko 20, tu i tamo malo padne ispod 20, čudno ne osjeti se toliko, igrivo je...hmmmm...ali još uvijek ne mogu uključiti AA

Mozda neki novi driveri poprave stvari na bolje, ali ova igra će ipak čekati novu grafu.

http://aycu22.webshots.com/image/326...8796532_rs.jpg

Zadnje uređivanje Creeping Death : 29.10.2007. at 05:31.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 08:33   #13
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Skinuo sam demo, sto se gameplay tiče, sviđa mi se.

Međutim grafika je prezahtjevna, na rezoluciji 1280 x 720 i medium postavkama drzi se oko 30 fps ali padne i na 20fps i seta izmedu 20 i 30.

Međutim, kada stavim medium i ukljucim 4AA, fps padne na 2, nemoguce igrati

Na high nisam ni pomislio staviti, ili jos mozda povecati rezoluciju.Iako bi bilo zanimljivo vidjeti grafiku na very high postavkama i sa 6 AA.

Samo da izade sljedeca generacija dx 10 grafa....po ovome sto sam našao na netu ni jedna trenutno ne postoji koja ovo može gutati na jebačkim postavkama.

Evo jedan screen na 1680 x 1050 na medium postavkama, iako fps bude oko 20, tu i tamo malo padne ispod 20, čudno ne osjeti se toliko, igrivo je...hmmmm...ali još uvijek ne mogu uključiti AA

Mozda neki novi driveri poprave stvari na bolje, ali ova igra će ipak čekati novu grafu.

http://aycu22.webshots.com/image/326...8796532_rs.jpg
Kad sam vidio screenshot, pomislih, eto Farcry (kojeg sam odigrao do kraja)
Farcry mi se svidio, pa si mislim, eto i ja cu skinut demo. Ali, kad vidim ovo
http://www.nofrag.com/2007/oct/26/27136/neznam kak ce moja 1950 pro gurat tu igru (Farcry je letio bez ikakvih problema sa svime na high 1440x900)

Ma... sacekat cu ja , dok ATI ne izda Crysis Optimized Catalys
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:18   #14
Ma čudno je to malo, ako namjeravaju da im ljudi kupe i igraju igricu, morat če nešto napraviti vezano za tu grafiku, jer koliko ljudi baš ima ono ajmo reči nabrijane strojeve, cor duo ili quad procove, 2 ili više giga rama, i 8800 ili 2900 grafulje.

Čak ni s takvim konfiguracijama igra nije igriva na high postavkama, dobroj rezoluciji, AA da niti ne spominjem.Dvije 8800 gts ultra u sli se pate s igrom

Sada driveri će nešto popraviti, sigurno, ali ako ovi koji su programirali igru ne naprave nešto, neče puno ljudi ovo igrati, takav dojam imam.

Ovo neče moći vrtiti ni sljedeća generacija high end grafulja ako ostane ovako.

I link na taj test, mislim to je užasno rezolucija 1024, ili 1280....takve grafičke pa pa takav fps, to je kurac.Pravi užitak dolazi na visokim rezama s AA, još netko s ovako 20 ili 22 " monitorom, to igrati na tim rezama je blasfemija Bolje ne igrati.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:41   #15
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Ma čudno je to malo, ako namjeravaju da im ljudi kupe i igraju igricu, morat če nešto napraviti vezano za tu grafiku, jer koliko ljudi baš ima ono ajmo reči nabrijane strojeve, cor duo ili quad procove, 2 ili više giga rama, i 8800 ili 2900 grafulje.

Čak ni s takvim konfiguracijama igra nije igriva na high postavkama, dobroj rezoluciji, AA da niti ne spominjem.Dvije 8800 gts ultra u sli se pate s igrom

Sada driveri će nešto popraviti, sigurno, ali ako ovi koji su programirali igru ne naprave nešto, neče puno ljudi ovo igrati, takav dojam imam.


Zašto ne? Ako je igra zabavna, a je, i ako je grafika super i na medium postavkama, a jest, onda ne vidim razloga zašto ljudi ne bi igrali.

Grafika u igri očito je rađena za sljedeću generaciju kartica, a oni koji imaju slabije, nek progutaju govno i spuste detalje. Čak i na manjem nivou kvalitete, igra izgleda puno bolje od gomile drugih igara na high.

I Far Cry je svojevremeno bio ultra zahtjevan pa su onda došle nove kartice i godinu dana kasnije igra je na prosječnoj kartici letila uz sve na high. Slično je vrijedilo i za Fear.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:50   #16
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Zašto ne? Ako je igra zabavna, a je, i ako je grafika super i na medium postavkama, a jest, onda ne vidim razloga zašto ljudi ne bi igrali.
[/COLOR]
Grafika u igri očito je rađena za sljedeću generaciju kartica, a oni koji imaju slabije, nek progutaju govno i spuste detalje. Čak i na manjem nivou kvalitete, igra izgleda puno bolje od gomile drugih igara na high.

I Far Cry je svojevremeno bio ultra zahtjevan pa su onda došle nove kartice i godinu dana kasnije igra je na prosječnoj kartici letila uz sve na high. Slično je vrijedilo i za Fear.

.

Gle ali taj fear i far cry se mogao i s osrednjim grafuljama tada igrati na medium postavkama sa solidnim fps-om.
Ati radeon 9600 xt je vrtila far cry na high postavkama i s AA uključenim.

Ovdje je riječ o najnovijim high end grafuljama, koje imaju problema na medium postavkama, prebolesno je.

/edit

Evo stavio sam 1280 x 720 i low postavke, fps je oko 60.Super.

međutim sa 20 " monitorom i nakon sto sam vidio kako igra izgleda na 1680 x 1050 na medium i high postavkama, iskreno gadi mi se gledati u to.

http://aycu02.webshots.com/image/314...0974919_rs.jpg
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:12   #17
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Gle ali taj fear i far cry se mogao i s osrednjim grafuljama tada igrati na medium postavkama sa solidnim fps-om.
Ati radeon 9600 xt je vrtila far cry na high postavkama i s AA uključenim.

Ovdje je riječ o najnovijim high end grafuljama, koje imaju problema na medium postavkama, prebolesno je.
Nije toliko strašno. Ja nisam niti probao medium jer je sve radilo ok na high. Pravi problem s performansama javljao se tek kod DX10 verzije kad je sve bilo na ultra high.

Možeš porediti performanse Far Cry kad je izašao i Crysisa:
http://www.firingsquad.com/hardware/...idia/page5.asp
http://www.tweaktown.com/articles/12...lts/index.html

Far Cry je očito imao bolje performanse na tadašnjim karticama, na 12x10 je uspijevao dostići 75fps na tada najjačoj kartici, dok Crysis postiže samo 45 fps. Ali zato na (uskoro) mainstream kartici poput 8800GT postiže solidnih 38fps, što je vrlo slično 36fps kod Far Cry-a na tadašnjoj FX5900.

Koliko vidim, na medium je framerate ok i na 8800GTS, jedino na žalost fale podaci za DX9 kartice poput 1900XT, 7900 i sličnih, kakve većina gamera danas posjeduje. Računam da će kod njih biti igriv s medium postavkama na 12x10 ili 10x7.

Za koji dan, net će biti pun tweak guideova za optimalno podešavanje Crysisa ovisno o kartici, a vremenom će se pojaviti i novi ATI i NVidia driveri koji će tradicionalno dodati par frejmova.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:19   #18
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
jedino na žalost fale podaci za DX9 kartice poput 1900XT, 7900 i sličnih, kakve većina gamera danas posjeduje. Računam da će kod njih biti igriv s medium postavkama na 12x10 ili 10x7.

Za koji dan, net će biti pun tweak guideova za optimalno podešavanje Crysisa ovisno o kartici, a vremenom će se pojaviti i novi ATI i NVidia driveri koji će tradicionalno dodati par frejmova.

.
Da, možda novi dajveri nešto porave, evo ova moja je x1950 pro i nema jeben sanse dobru rezu staviti i high postavke, 10 fps maks.

Naravno ovako na low ide, ali to je kurac.

http://aycu30.webshots.com/image/326...6008608_rs.jpg

Samo evo usporedi ovo i high postavke, mislim bezveze....

Dok recimo evo jedan bioshock koji ima također ima zahtjevnu grafiku koja isto lijepo izgleda, nju vrtim na high, viskoa reza , forsan AA u drajverima i fps niti jednom ne padne ispod 30.

tako da me ovo malo iznenadilo, a namjerno nisam još htio uzeti ništa od ovih novih dx 10 grafa, ali ova igra če morat sačekati novu.

Mogu si samo misliti kako če igra raditi na još slabijim i starijim grafa.Sve na minimu i deri, možda
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:28   #19
A da neko od vas kojih ste probali stavi neke slikice iz demoa iz prve ruke???
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:49   #20
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Zauzvrat je u DX10 zaista predivna grafika (iako ni dx9 nije za baciti), ali slaba korist od toga kad je igra na nekoj normalnoj rezoluciji igriva valjda samo na 8800GTX Ultra SLI.
http://www.legitreviews.com/news/4061/

I trenutno nema stroja na kojemu će demo ići tečno u Dx10 & rezi preko 1280*.

Igra je fenomenalna, ali su hardverski zahtjevi također izuzetni. Treba pričekati ta 2 tjedna na cijelu igru...možda bude kakav mali pomak u optimizaciji.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.