Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2006., 15:15   #1
Kia servis u ZG i vrste ulja

Situacija je sljedeća: Kia Shuma je berba '98, 1.5 16V DOHC, drugi sam vlasnik. Prvi ju je servisirao u KMAG-u u Stupniku i sipao u nju Castrol GTX Magnatec 10W40, a ja sam nastavio po istom.

Pitanje prvo: kada motor dođe na radnu temperaturu čuje se vrlo karakteristično metalno lupkanje iz motora koje podsjeća na lupanje ventila. Ulja ima skoro do vrha, motor u redovnom servisnom intervalu (10 kkm) potroši malo manje od 0,5 l, tako da ga do sada nisam imao potrebe nadosipavati. Lupkanja nema dok je motor hladan ili kada je na nizbrdici nosom naprijed. Ima li ovdje kakvog problema, da mjenjam vrstu ulja?

Pitanje drugo: za ovlaštene servise po Zagrebu i okolici znam, ali zna li nacija možda kakav dobar NEovlašteni servis za Kie za preporučiti? Prihvaćam i preporuke "majstora za sve" ako je netko već kod njih servisirao neku Kiu...
plusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:43   #2
Vozio Sephiju (shuma sa 4 vrata)...

Prvo: Koliko imas kilometara? Ventili se nebi trebali cuti, bar ne kad dode na zadanu temperaturu... Ako je izrazitiji zvuk, svakako provjeriti!!!

Drugo: Vecina onoga sto se da "ovak" popravit (znaci od zamjene ulja, amortizera, pa do kocnica i limarije) ce znati popraviti bilo koji majstor... Oni kvarovi/servisi koji su strucnije naravi (elektronika, karakteristicna mehanika...) tesko da ce ti itko znati (kia je omrzeni i nepopularan i jos uvijek rijedak) auto na nasim cestama, pa ih rijetko tko pozna. Tako da za to ovlasteni servis dusu dao...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:58   #3
plusko, a kakvo gorivo stavljas u taj tvoj auto?
moze biti da bi mu bolje pasao benzin s vise oktana pa ako ti se da, probaj jednom natociti eurosuper 98 pa vidi onda da li jos uvijek lupa.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 10:47   #4
Quote:
I wonder kaže:
plusko, a kakvo gorivo stavljas u taj tvoj auto?
moze biti da bi mu bolje pasao benzin s vise oktana pa ako ti se da, probaj jednom natociti eurosuper 98 pa vidi onda da li jos uvijek lupa.
Slažem se
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:16   #5
Nije do goriva - redovno sipam Eurosuper 95 na OMV-u, a ponekad Eurosuper 98 - zveckanje se čuje i dalje.

Kia ima 105 kkm, prošla je "veliki" servis na 95 kkm, sve uredno, sve 5. Ulja nikada u motoru nije bilo ispod polovine dopuštenog intervala.

Još kakvih ideja?
plusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:49   #6
Možda ti majstori nisu stavili remen u fazu
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:39   #7
Quote:
plusko kaže:
Nije do goriva - redovno sipam Eurosuper 95 na OMV-u, a ponekad Eurosuper 98 - zveckanje se čuje i dalje.

Kia ima 105 kkm, prošla je "veliki" servis na 95 kkm, sve uredno, sve 5. Ulja nikada u motoru nije bilo ispod polovine dopuštenog intervala.

Još kakvih ideja?
Ok, jedno malo OT pitanje, ali: Koliko ti se cesto i dali ti se desilo da ti je auto izgubio kod kljuca (vergla a nece upaliti) i koliko cesto ti auto stucne kod paljenja (verglanja)... Ono, vergla, i onda naglo stane, pa nastavi....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:53   #8
Quote:
gogo111 kaže:
Ok, jedno malo OT pitanje, ali: Koliko ti se cesto i dali ti se desilo da ti je auto izgubio kod kljuca (vergla a nece upaliti) i koliko cesto ti auto stucne kod paljenja (verglanja)... Ono, vergla, i onda naglo stane, pa nastavi....
Verglanja bez paljenja nije bilo nikada, ali da "zastane" kod verglanja - to se dešava otprilike jednom svakih 10-ak paljenja. Jednom sam ostao na parkingu, jer ključ uopće nije okretao anlaser, upalio ga na guranje, servisirao anlaser, bilo ok prvih mjesec-dva, onda opet po starom. Upali uvijek od prve, ali baš to kao što opisuješ - jedan okret anlasera malo zapne, pa onda nastavi i upali.

Inače, zupčasti je zajedno sa natezačem promjenjen na 95 kkm, a lupkanja je bilo i prije i poslije. Ali samo na radnoj temperaturi.
plusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:05   #9
he, he, he

sad bi ja rekel da je faza na remenu pomaknuta.
a kaj ti velis, RR? jel moguce da ga samo povremeno zajebava citac?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:07   #10
Naravno da je moguće... imao sam hrpu takvih slučajeva...

Prokleti impulsatori... da bar crknu do kraja nego seruckaju povremeno prije totalke

Ovo zastajkivanje kod anlasanja je ili greška u fazi ili u anlaseru.

Fazu na tom autu štela ECU, tako da je kriv impulsator ili položaj remena na usisnoj bregastoj
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:26   #11
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Naravno da je moguće... imao sam hrpu takvih slučajeva...

Prokleti impulsatori... da bar crknu do kraja nego seruckaju povremeno prije totalke

Ovo zastajkivanje kod anlasanja je ili greška u fazi ili u anlaseru.

Fazu na tom autu štela ECU, tako da je kriv impulsator ili položaj remena na usisnoj bregastoj
To zastajkivanje je boljka svih kia shuma/sephia. Zbog necega** svjecica grune pre rano iskru i zblokira motor.

** to nesto u 5 godina koliko smo imali sephiju KIA nije mogla odgonetnuti... A pokusaji rijesenja u im bili smijesni, od konstatacije da: "starter povuce cak 10A struje" pa su brikali masu "debljom" zicom, pa do konstatacije: a KIA koreja nije nasla rijesenje pa to nije stetno...

Dok nisam vidio par slucajeva di su naje**li ventili zbog tog "stekanja"... pa im nisu uvazili garanciju...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 19:32   #12
Pozdrav,

iako nije usko vezano uz temu topica, ipak bi upitao. Dijelovi za Kiu, gdje kupovati, kako stoji situacija za zamjenskim dijelovima? Ima li netko iskustva sa direktnom kupovinom u centralnom skladištu Kie za Europu u Njemačkoj, u Bremenu. Navodnu je usteda gotovo 50 % na originalnim dijelovima. Kako to ide, moramo imati nekog u Njemackoj da on naruci u svoj grad ili taj mora doci u Bremen? Ima li netko iskustva s tim?

Unaprijed zahvaljujem
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:52   #13
Ja kupujem u www.jcauto.hr
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:32   #14
Da ne otvaram novu temu...

Treba mi preporuka za neki dobar ovlašteni Kia servis u Zg

bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:48   #15
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu...

Treba mi preporuka za neki dobar ovlašteni Kia servis u Zg

kaj ti treba zbog garancije ili može neki drugi ak očeš u neovlašteni možda znam
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 18:14   #16
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
kaj ti treba zbog garancije ili može neki drugi ak očeš u neovlašteni možda znam
Aha, zbog garancije
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 09:32   #17
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Aha, zbog garancije
U ZG imaju 2 servisa,Stupnik i Žitnjak http://www.kia.hr/representatives/search
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 10:02   #18
A super
Onda ne mogu puno fulat
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:45   #19
a ima i fora da možeš i kod neovlaštenog i da se priznaje garancija ako su dijelovi ok. Tako nadovno kia tjera zastupnike da rade svoj posao.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:42   #20
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
a ima i fora da možeš i kod neovlaštenog i da se priznaje garancija ako su dijelovi ok. Tako nadovno kia tjera zastupnike da rade svoj posao.
Pojasni malo tu foru!!!!!!
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.